Svatební den a vše kolem něj

kulihrasekzeleny
4. led 2018

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat těch, které se teď někdy vdávaly jak probíhal váš den? 🙂 Chtěli jsme se v létě vzít a potřebovala bych stím vším poradit. Kdyby jste měla některá chuť a náladu to semnou probrat, klidně pište do zpráv 😇

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

Muj prvni dotaz zni jestli je nutne aby nevestu k oltari vedl muz? Mohla by to byt ma sestra? Nebude to divne?

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

Mohla bych rict i tatkovi jenze nasi jsou rozedeni. Nevim jak by se mamka na to tvarila. Chci je pozvat oba na obrad, ale na oslave bude jen mamka s pritelem. Mohl by me odvest i mamky pritel, ale zase je mi to blbe vuci tatkovi tak nevim jak to udelat?

jaja01k
4. led 2018

@kulihrasekzeleny Tradicne vede nevestu k oltari zenaty muz, ale nutne to urcite neni. Videla jsem, ze vedla nevestu maminka nebo babicka, nebo sla sama. Sestra je trochu zvlastni, ale jestli to tak citis, proc ne 🙂

ivi88
4. led 2018

My jsme šli s mym nastávajícím..

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

Ze bych sla sama me nenapadlo. Je to pred hradem a jde se tam po schodech kde by nahore uz vsichni cekali a pak ta cesta k "olatri" je hodne kratka

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

Nebo by sestra mohla jit zamnou jako druzicka a rozhazovala by kvetiny? 😂

kaczorka
4. led 2018

@kulihrasekzeleny Naši jsou taky rozvedeni a k oltáři mě povede otec.. Jednou je to můj taťka a ať se mamka tváří jak chce.. Na oslavě budou taky oba.. Přece nemůžeš za to že se rozvedli..

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

@kaczorka to mas pravdu, ale oni se nerozvedli v dobrem. Tatka byl na mamku "zly" a nechtela bych ji ublizit. Vim ze by mi nic nerekla a chtela by at si to udelam po svem. Nez se narodil nas syn jsme se ani nestykali s tatou. Tak 1x za rok.

kaczorka
4. led 2018

@kulihrasekzeleny Tak naši se taky nerozvedli zrovna v dobrém.. Ale na svatbě je chci oba..A bylo by mi líto kdyby tam oba nebyli a jim taky..Na oslavě je rozsadím mezi bratry..Tak snad se tam pak nerozpoutá třetí světová..😀

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

@kaczorka :D :D :D

pataja
4. led 2018

@kulihrasekzeleny není to divné, kamarádku vedla maminka, protože jí tatínek umřel.

luciiinka87
4. led 2018

@kulihrasekzeleny Tradicne vodi dceru otec, symbolicky ji timto gestem predava nastavajicimu, ale nikde neni dano, ze to tak musi byt 🙂
Me "vedla" k oltari tehdy 1,5 leta dcerka a bylo to pro me a manzela kouzelny.

Mysli jen a jen na to, ze svatba by se mela hlavne delat na miru tobe a partnerovi, na ostatni se vykasli. Pokud s tatou vychazis dobre a citis, ze by te mel vest on, tak nehled doprava, doleva a rid se tim. Pokud ti nebude lito, ze jsi ho z teto, pro tatinky, dulezite role vyskrtla a nahradila, tak at te dovede sestra nebo nekdo jiny. Podle mych zkusenosti je horsi litovat toho, co clovek mohl a neudelal, nez toho, co pokonil.

medakote
4. led 2018

@kulihrasekzeleny podívej se na oddíl modrého konika- beremese, tam najdeš vše o svatbách, určité i diskuze kdo vede při svatbě apod, jak probíhal den.
Hlavni zásada je- udělejte si to tak, jak chcete ( pokud to nebude v rozporu se zákonem ) je to vase svatba. Takže pokud chceš, aby te doprovázela sestra, tak klidně. Možná bych v tvém případě doporučila abyste šli bud oba s budoucím mužem nebo abys šla sama.

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

@luciiinka87 jeee dekuji to jsi heky napsala. Nas maly by mel mit v te dobe taky kolem roku a pul. To by bylo krasne kdyby me vedl on. To bude nejlepsi. Dekuji za krasny napad 😍

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

Holky a co pozvanky? Nevite kolik to tak stoji? Budeme mit hodne maly rozpocet a kolem 20ti hostu. Uvazuju ze bych to napsala rucne. Ale zas tak krasne nepisu byla by to drbacka. A take bych chtela mit neco originalniho ne to co ma kazdy. Myslite ze je to vhodne?

misa1106
4. led 2018

@kulihrasekzeleny pozvánky si můžete udělat i sami, buď to napíše někdo hezkým písmem, anebo na počítači a vytisknout na tvrdý papír, pak si pohrát s barevným papírem, nějak do něj ten bílý s textem vložit...koukni na pinterest, tam najdes spoustu inspirace😉

jade85
4. led 2018

@kulihrasekzeleny jak píšou holky - udělejte si vše podle sebe, tradice jsou hezká věc, ale je to především váš den, vykašli se na to, co je vhodné nebo obvyklé. Ručně psané pozvánky, sestra jako doprovod k oltáři, to je všechno naprosto v pořádku, pokud se na tom shodnete s tvým nastávajícím 🙂

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

@misa1106 tam uz koukam kazdy den co bych obslehka :D chtela jsem si pozvanky obednat z alliexpress a napsat je sama. Ale rikala jsem si aby si lidi nerekli ze jsme uplne socky :D tak se radeji ptam jestli to tak nekdo taky udelal

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

Jeste mam jeden dotaz snad me za to neukamenujete, ale nemam se kde jinde zeptat.
Myslite, ze je blbe vybirat penize pred obradem?
Vyjde se po schodeh k mistu konani a hned u schodu jsem chtela dat stolecek s vyzdobou a malou kasicku n obalky s nejakym vtipny napisem. A po skonceni obradu by kazdy dostal maly darecek.

pataja
4. led 2018

@kulihrasekzeleny můžete si udělat elektronickou pozvánku. Odkaz nás stal asi 200 Kč a rozeslali jsme ho mailem a smskama. Dali jsme tam spoustu fotek a veškeré informace 😀

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

@pataja dekuji za dobry tip to me nenapadlo :D i kdyz ne vsichni maji email, ale pouvatuju nad tim🙂

ladyhacek
4. led 2018

@kulihrasekzeleny mě vedla k oltáři maminka.
jinak u každého svatení den bude probídat asi malinko jinak 🙂. Zkoušela jsi přidruženou stránku Beremese ? tam určitě najdeš spoustu rad 🙂
já ráno vstala vysprchovala se mamka mi udělala halvu (je kadeřnie, takže jsem nikam nemusela - ke kadeřnici se buď jezdí nebo se můžeš i dohodnout aby ano jela k tobě) , pak nalíčit, oblénout, doma sjem měli přirpvené nějaké pochutiny a alkohol pro hosty a "čumili" (sousedy 😀) Pak se všihcni sjeli. Chvíli se sedělo a postupně jsem začli odjíždět. Pak obřad, hosté odjeli na hostinu kde byli připravené malé pochutiny (ale nejsem si jistá) a pití , my se fotili a za cca 1h dorazli pak oběd a mohlo se začít slavit. Já tři dny před svatbou dostala kaše a horečky které trvali i ve svatební den - možná to byl vzrušením 🙂 v půl 10 večer mě manžel vez domů s horečkou a uložil do postele 😀
@kulihrasekzeleny my vybírali peníze po obědě. Měli jsem tombol tkaže klasické vybírání to nebylo každý si koupil los a některý vyhrávali los byl za min. cenu( nebo cena dobrovolná) ale každý dal více

kulihrasekzeleny
autor
4. led 2018

@ladyhacek dekuji za tvuj pribeh 🙂 snad na me taky nedolehne svatebni silenstvi :D a vy bydlite na baraku? Ze se u vas schazeli?

vanea
4. led 2018

Ahoj, já se vdávala rok a půl zpět🙂 Naši jsou taky rozvedení a nevídají se, ale k oltáři mně klasicky vedl táta, i kdyby se máma nafoukla, tak přece je to pořád můj rodič a byla to pro něj čest ;) (u nás se to mámě taky moc nepozdávalo že tam bude, ještě se svojí mladou ženou, ale chápala to) nevím proč bych na vlastní svatbě měla odskákat to, že jim dvěma to bohužel nevyšlo, ráda je mám oba dva, každý má své mouchy a myslím si, že by měla jít nějaká zášť stranou, když jde o svatební den pro jejich dítě.
Takže tam byli oba a oba to statečně zvládli, byla to moc krásná, venkovní svatba u rybníčku..měli jsme tedy okolo 100 hostů, bylo to s přespáním (celá rodina tam spala tedy pá-ne , všichni kamarádi so-ne, známým pak bylo doporučeno ubytko poblíž), koordinaci dne a výzdobu místa zajišťovala agentura - jinak jídlo, oblečení, fotografa, kapelu i dj, kadeřnici a vizážistku, tiskoviny a spol. jsme si řešili sami, pozvánky jsme měli ze stránky fler.cz , ručně na míru vyrobené, krásné a hodněkrát levnější, než ze všech těch báječných předražených stránek 🙂 jen byla delší čekačka na výrobu, ale to se dá čekat, když to je ruční práce...jo a dělala jsem nám svatební web, který byl odkázaný v pozvánkách, kdybys chtěla pro inspiraci, tak pošlu zprávou🙂 to nestálo nic a bylo to hned hotové:D kdybyste nechtěli pozvánky tisknout, stačí poslat odkaz smskou/mailem ;)

ladyhacek
4. led 2018

@kulihrasekzeleny scházeli se u mají mamky - má 3+1 nebylo nás tolik tam se sela nejbližší rodina (20lidí) a zbytek u úřadu

blahova_andrea
4. led 2018

já bych si to hlavně udělá celé podle sebe. jak mě by se líbilo, jak bych to cítila a chtěla a na ostatní bych se neohlížela. nikdy se nezavděčíš všem a jedno jestli jde o výzdobu, počet hostů, zasedací pořádek, menu...je to váš den a ostatní se mají cítit být poctěni, že ho s nimi chcete sdílet a ne vám do všeho kecat a komplikovat to. ale já tedy vdaná nejsem, tak můj názor možná nemá váhu 😀

lotosek
4. led 2018

My jsme měli se všemi sraz až na místě obřadu - spala jsem u mamky, ta má jenom 2+1, navíc tam není ani kde pořádně zaparkovat a nechtěla jsem dělat sousedům divadýlko větší, než bylo nezbytně nutné. Navíc mamka byla už tak psychicky dost napjatá, že se jí vdává dcera, skákání kolem hostí by už nedala.

swetlusska
5. led 2018

mě vedl otec (naši jsou taky rozvedený), na obřad i oslavu šli oba rodiče i s novými partnery, ať se každý tváří jak chce, to jsem totiž neměla čas řešit. Proběhlo to v pohodě 🙂 Co musím doporučit je mít obřad odpoledne cca po 13 hod (tím se vyhnete obědu) a přejít rovnou na raut, mít kapelu a volně s rautem přejít do večera. Ušetří se tím spousta peněz i organizace za oběd.

bekyc
5. led 2018

Ahoj, vdávala jsem se v létě. Většinu věcí jsme si dělali sami, tím jsme ušetřili a měli to podle sebe. Hostů jsme měli teda o dost víc než ty, ale i tak jsme se dostali s rozpočtem tak na třetinu toho, co by jsme dali za agenturu. Pozvánky nám dělala švagrová. Kdyžtak se podívej na beremese. Jsem tam pod stejným nickem. Přijde mi hezký když jdou k oltáři budoucí novomanželé spolu, vyhneš se tím nepříjemným věcem ve vztazích. Jinak je "normální" že k oltáři vede tatínek, takže by to snad mamince vadit nemuselo. Ale to je na tobě.

kulihrasekzeleny
autor
9. led 2018

Dekuji vsem za odpovedi! I za dobre rady a typy! A jeste jsem se chtela.zeptat.

Je tady nektera z vas, co se vdavala s malym mimcem cca rok a pul? Jak to probihalo na to hostine? Porad kojim sice uz cim dal tim.mene a nevim co budu delat z malym na svatbe a co vecer kdy ma jit spat a v noci se koji? :D Svatba ma byt v srpnu, mozna do te doby uz kojit nebudu. Nejak si to nedovedu predstavit