Úklid před oslavou, jak to máte Vy?

barcav
27. kvě 2015

Ahojky
na sobotu máme naplánovanou oslavu synova svátku, je pozvaná celá rodina a i pár přátel i na oběd, na víkend připadá i pouť.
tak jsem si na dnešek naplánovala úklid – okna, parapeta, koupelna, záchod, vytřít… abych měla hotovo a pak pofackovala jen to nejnutnější.
Zítra je nákup, příprava výslužky pro syna do školky a v pátek máme plavání a budu péct na oslavu a připravovat výzdobu a tak okolo.
Dnes mi volala mamka a když zjistila, že vytírám už dnes a nebudu vytírat i v pátek naznačila mi, že jsem čuně 😕
no překvapilo mě to, mám to rozvržený tak aby se mi tam vešlo popřípadě i něco nenadálého a myslím, že mi vytřeno do soboty vydrží.
Jinak si vždy chválí, že máme doma čisto. ( vytírám cca 2 do týdne a vysávám každý den)
Jak to máte Vy s úklidem před oslavou?
děkuji za názory

sim007
27. kvě 2015

Navsteva v sobotu uklid v patek....u nas se ale hodne prasi a mame nepraktickou tmavou plovoucku

ronyx
27. kvě 2015

@barcav Taky většinou vytírám den předem,někdy i v den oslavy ráno,prostě záleží na dané situaci a jeslti je plovoučka čistá,nebo mi ji malý zase něčím pobryndal 😀

lv
28. kvě 2015

Den předem, nebo prostředek setrit než přijedou - ale já mám binec zá hodinu po vytreni, běžné zametam denně 2x, tady je bordel nekonecnej

hanih
28. kvě 2015

@barcav Já bych to klidně udělala tak, jak píšeš, jen bych třeba ráno v den oslavy ještě narychlo vyluxovala, popřípadě setřela tam, kde je nacintáno, nakapáno (obvykle kolem linky nebo v koupelně u umyvadla) a otřela umyvadlo případně zrcadlo v koupelně, záchod. Prostě místa, která se nejrychleji ušpiní 🙂

barcav
autor
29. kvě 2015

@hanih jj tak je to v plánu 😀 šlo jen o to vytření, vysát musím, po dětech je to tu pořád samý drobeček 😀

zo_ja
29. kvě 2015

S matkou neřeš. Seš dospělá, máš svouji domácnost. Normální člověk pochopí, že může být binec i kdybys vytřela 10 min před tím než přišla návštěva, když jsou v domácnosti malý děti. Ukliď si dle plánu a přelešti pak jen to nejnutnější, kde to bude vizuálně patrné. Máš oslavu, ne velkoúklidový den. A je rozdíl mezi špínou a nepořádkem (přiměřeným). Nicméně naše děti dokážou během 10 minut udělat binec i nepořádek všude...
Nezblázni se z toho, když budeš šůrovat přehnaně, budeš hrozně unavená a pak se to projeví v roli hostitelka, hovor, únava a nic z toho mít nebudeš. Radši si to užij, ostatní budou mít víc z odpočaté hostitelky, která vnímá jejich potřeby, hezky si s ní popovídají a ne že bude usínat a ploužit se mezi vším.

svetlus_pepca
29. kvě 2015

@barcav Přejeme Maxíkovi vše nejjjlepší k svátku 😀 My budem slavit toho našeho Maxmiliánka v neděli 😀 A já uklízím dneska. Zrovna čekám, až mi uschne vytřená podlaha. Ale vzhledem k tomu, že máme tmavě hnědý nábytek a na podlaze věčně něco napatlaného, čeká mě prach a vytírání nejpozději v neděli znovu. Když čekám nějakou větší návštěvu (oslavy a spol.), dělám "generální" úklid už pár dní předem a buď ten den ráno nebo den předem večer ještě udělám to nejviditelnější. Ale je to podle mého o podmínkách bydlení. Nebo třeba o době - třeba teď tak měsíc máme pyl snad naprosto všude. Pro mě jako alegika moooc super 😀 Ale jsem zvyklá udržovat pořádek tak nějak průběžně, takže mě to nerozhodí. Ale taky mívám období, kdy se řídím heslem: "navrch leštěnku, vyvětrat, zapálit vonnou svíčku...a zhasnout" 😀

barcav
autor
29. kvě 2015

@svetlus_pepca děkujeme 😵
a také přejeme Maxíkovi vše nej nej nej k svátku 😀 hezky si oslavu užijte
já musím ještě zabalit dárky 🙂

svetlus_pepca
29. kvě 2015

@barcav Díky, Maxíkovi ráno vyřídím 😀 Já balila dárky dneska odpoledne, když chrněl 🙂 To víš, s tím 11ti měsíčním cvrčkem to bude MAXI oslava 😀