Uvítanie do života. Kto to organizuje? Platí sa za to?

aniska
28. črc 2008

Ahojte baby, pytala som sa to uz onehda, ale neviem najst odpoved, chcela by som ist s mojim matyskom na toto uvitanie do zivota, neviete, kam sa mam pytat? na nejaky urad? na matriku? alebo kto to organizuje? nieco dostaneme? 😀 plati sa za to? atd.. ako ste to vybavovali? diki za odpoved

aponchie
8. bře 2009

muj manzel dela i vikendy 😎

majdzy666
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mami.sk
10. bře 2009

ahojte,
my sme dostali pozvánku na konkrétny dátum a čas. Potom sme zistili, že v ten deň bolo viac uvítaní detičiek v iných časoch.
ako tu čítam tak naše mesto na našich detičkách riadne šetrí 😀
Terezka dostala vankúšik / skôr sa hodí do obývačky ako do detskej postielky - taky menší/ a ja som dostala ružu.
Kámoška minulý rok dostala oblečko do postielky - viac by sme ho veru využili 😀
no ale čo narobíme, hospodárska kríza zasiahla všetky sektory - aj samosprávy 😝
a ako vraví môj manželík:" darovanému koňovi na zuby nepozeraj" 😀 😀 😀
a aspoň bude mať malá spomienku - foto v kolíske 😉

uci
14. bře 2009

ahojte, zaujimalo by ma podobne ako horajdu ako to prebieha v starom meste ba - nenajde sa tu niekto kto poradi? hlavne neviem, ci sa treba niekde hlasit, ze mam o to zaujem? aspon ako som to tu citala, tak to vyzera, ze niekde to tak prebieha - co ma teda dost prekvapilo (ved kto by nechcel, ze jo? 😉 ) a ja stale cakam, ze sa mi niekto ozve a nas pozve a stale nic ☹

lucie.krajcarova
15. bře 2009

Pajmis, my byli na vítání neteře a synovce (dvojčata), od nás tam byla celá rodina (děti, rodiče ´plus 5 lidí), ale ostatní tam byli jen třeba máma a dítě. jelikož se fotilo, chtělo to i taťku, hezká fotka jak z ateliéru. jo a dostali zlatý řetízky.

martao
15. bře 2009

My sme pri troch deťoch mali len jedno vítanie. Pri prostrednom. Sme z malej dedinky 600 obyvateľov a v ten rok sa narodilo až 8 detí. Dostali sme pozvánky. Vkladnú knižku na 500,-

gabka32
15. bře 2009

u nás se rodí docela dost a vítání je co 2.neděli. přijde mi že dříve toho dostali děcky více, já teda gerberu, dcerka polštářek (který je dop. až od 3let) knížečku o Palečkovi, pamětní list a ještě takový sešit kam se zapisují všechny ty dovednosti co už umí 😉

lenula.b
15. bře 2009

nás na vítání bylo 5 párů s miminkama a pro hosty navíc bylo jen 5 židlí, takže se s nějakýma početnýma rodinama nepočítá...taky tam byla jen od jedněch babička a od nás manžovi rodiče...
a my jsme dostali teda dva tisíce korun a modrého koníka na provázku, do kterého se vkládají kostičky a já gerberu 😉

halienka
29. zář 2009

Ahojte babky, mňa by zaujímalo, či pri tom uvítaní do života funguje aj niečo také ako krstná mama, či sa tam tiež označuje nejaký človek ako krstný rodič? Viem že v náboženstve to má určitý svoj význam, krstný rodič má asi viesť to dietko k viere a v prípade nejakej zlej udalosti má akoby povinnosť sa oň postarať. Ale či sa nejaký taký človek označuje ako krstný rodič aj pri uvítaní do života aj keď tam určite nejde o nejakú vieru alebo tak? Ďakujem za odpovede 🙂

grettka
29. zář 2009

halienka, pokial viem, tak ano, su to tzv. zapisni rodicia... ked sme takto slavnostne zapisovali do matriky dcerku mojej sesternice, tak zapisnou mamou jej bola jej sestra (teta malickej) a otec (dedko malickej). A ked pred rokmi mna zapisovali do matriky, tak mojou zapisnou mamou bola mamina sestra, ktoru som aj nejaky cas volala krstna, ale potom som ju normalne zacala volat menom. Takze, ak chces, mylsim, ze ci budes oslovovat zapisneho rodica "krstny" je len na tebe 🙂

veronika81
2. říj 2009

halienka, ako píše grettka, sú tam "zápisní rodičia", ale nič sa nestane, ak tam žiadnych neuvedieš. My ideme na uvítanie zajtra a toto mi povedali na matrike, že dôležité je dieťatko a rodičia 😉
A k tým krstným..ja v kostole krstená nie som, mala som iba toto uvítanie do života a bola mi tam ako zápisná mama mojej mamine sestra a doteraz ju volám krstná mama 😅

Ja by som sa ale chcela opýtať.. niesli ste napr. nejaké koláče tým ženám, chlapom čo tom tam vedú, čítajú a tak? Robí sa niečo také?

lucie.krajcarova
8. říj 2009

ahojky, tak nám přišla pozvánka od městského úřadu. ale kdybych tam malého osobně nenahlásila, tak nic neví.. vážně netuším, jak ty úřady spolupracují.. zda to je proto, že jsem rodila v jiném městě než mám trvalé bydliště??? 😠

andelka
8. říj 2009

veronika: Pokud vím, tak u nás nic podobného jako kmotr na úřadě není, zvou se rodiče s dítětem. No a přinést něco samozřejmě můžeš, oni budou rádi, je to docela honička. Za 14 dní budu dělat ceremoniářku na vítání občánků já (dělám taky svatby) a vím, že nás vždycky potěší, když si někdo vzpomene.

lucie: jo, spolupráce úřadů, to je někdy sranda. Myslím, že to může být tím.

zico
Autor odpověď smazal
Zobraz
zico
Autor odpověď smazal
Zobraz