Vánoce a rodiče/tchánovci. Slavíte hromadně či jak?

21. říj 2021

Ahoj, jak řešíte návštěvy vašich rodičů/tchanovců na Vánoce - slavíte Vánoce s nima 24. hromadně či jak? Přemýšlím, jak to vyřešit u nás, když my bydlíme v jiném městě, ale naši rodiče (jak mých, tak manželových) v jednom. A vše dát v jeden den je hrozně vyčerpávající a prcek si to ani neužije natož my. Tak by mě zajímalo, jak to funguje jinde 🙂

pipi_puncocha
21. říj 2021

My jsme to teď měli 2 roky tak, že jsme byli 24. všichni dohromady večer, jak rodiče manžela, tak moje mamka. Ale nelze to doporučit plošně, pokud vůbec.😅

ellyem
21. říj 2021

My budeme 24. sami, 25. pojedeme k přítele rodině a 26. k mé. Přijde mi to tak lepší i pro děti, mají tak alespoň Vánoce trošku delší 🙂

areh
21. říj 2021

24. Jsme sami, 25. Jedni rodiče, 26. druhý rodiče. Měli jsme to tak už když js byla malá

konidana
21. říj 2021

celé vánoční prázdniny jsme v trapu, návštevy babiček jsou začátkem ledna v sobotu jedni a v nedeli druzí. Pokud nejsme v trapu, tak je návštěva už během svátků (25, 26, ...)

la_amanita
21. říj 2021

Štědrý den s tchány, loni u nás, letos zřejmě u nich. Bydlíme na stejném sídlišti. K našim jezdíme na více dní na Silvestra, je to k nim 300 km.

hanynka1704
21. říj 2021

My jsme slavili sami. Taťka s bráchou kdysi s babičkou,ale uz loni byli s nami. Přišlo mi smutný,aby chlapi byli sami dva,no a mamka s přítelem sami. No jak to bude letos nevím. Tchanovci pak dorazili 25,26. Jak jim to vyšlo.

emillyhk
21. říj 2021

My to máme tak, že 24. bude u nás moje mamka, jeden den pojedeme k tchánovcům nebo oni k nám, a jeden den chceme jen pro sebe.

makovice88
21. říj 2021

23. nasi, 24. jsme sami s manzelem s ditetem a 26. manzelova rodina. Jaky si to nastavis, takovy to mas 😁

andelka
21. říj 2021

24. my a moje mamka u nás, 25. starší děti se svým otcem u jeho prarodičů, 26. my u mojí mamky, 27. my, moje mamka,u tchánovcu.

jako_mala_holka
21. říj 2021

Už pár let to děláme tak, že na Štědrý den jsme doma jen spolu, a pak další dny navštěvujeme rodinu

petrasipkova1
21. říj 2021

24 jsme doma s tchanovci, přes den jdu k moji babičce na návštěvu, buď sama nebo s dětmi. Tchanovci u nás spí do 25, dopoledne je manžel veze domu. Teď několik let byl u nas i tatka a bracha, minuly rok už měl bracha novou ženu s detma, tak byl s nima, letos s nima bude i táta. Takže budeme jen s tchanovci, těm už je 80, tak mají takovou dětskou péči od nas ☺️25 odpoledne jedeme k moji mamce a k večeru všichni společně k moji babičce od mamky, kde je i teta. a 26 je nas den doma, kdy k nám muže přijít kdo chce, většinou moje babicka, táta, někdy se přijede podívat i Mamka co děti dostali, moje teta se strejdou apod. Každý rok je to trochu jinak.

klokanka31
21. říj 2021

U nás to bylo vždycky tak,že 24.odpoledne tchánovci,večer naši. Takže dvě večeře po sobě,totální nesmysl. Loni tam jel 24.odpoledne sám manžel kvůli neshodám, večer jsme byli u našich. Letos chceme být už normálně u sebe doma, udělat pro malou normální hezký štědrý večer bez bláznění. Ale nechci to vůbec vidět, naši chtějí přijít na večeři k nám,to ale nejspíš můj manžel zavrhne...

jjasmina
21. říj 2021

24. jen já, manžel a malá a během svatku moje rodina a jeho, jezdime k nim

lizzie02
21. říj 2021

24.12. dopoledne babička s mým tátou, 25.12. moje mamka s manželem+ségry, odpoledne tchanovci, 26.12. jedna babička s dědou, odpoledne druhá babička s dědou 😁

krisstina93
21. říj 2021

Naši to nějak neslaví, takže si max vyměníme darky předem a pak si zavoláme. Tchánovci to zas prozivaji až moc, většinou sme na vánoce u nich, je tam i švagr, mají velký nazdobený dům, tchýně dělá sváteční večeři o několika chodech :D letos teda prdím na všechny, budu mít před porodem a nikam se nepotahnu, uděláme si to doma jen s partnerem a dětmi a rodiče,jak mojí tak manželovi, se staví před Vánoci s darkama. Já zas nemám prostory na to hostit deset lidí :D

kevi1
21. říj 2021

tak ja som rada, ked je s nami na vianoce kazdy, kto s nami chce byt 🙂 je pravda, ze tento rok to bude krusne, lebo pride mamka, babicka, bracha a aj tchan, takze k tomu budu este 2 psy a my budeme mat 2 deti, ale som rada, ze s nami ludia travit stedry den chcu. S velkou castou rodiny sa vobec nevidame cez sviatky, lebo nemaju zaujem (moj otec, svagrina, svokra..) a s dalsou castou sa nevidame lebo su daleko (moji stari rodicia, tety..). Vacsinou k nam pride este nejaka stratena dusa typu nas armensky kamos, ktory ma v krajine vojnu alebo niekto, kto sa domov nedostane krz covid.. mne to tak vyhovuje, jedla mame dost a ktokolvek je u ans vitany. Zijeme dost daleko od pribuznych, takze samych seba si uzivam dost pocas roku..

clifary
21. říj 2021

Jak nasi, tak tchanovci bydli jinde nez my, tak Zatim jsme to meli, ze 24. sami doma, 25. jsme jeli k nasim, kde se sejdeme s brachama a jejich rodinama, prespime a 26. se presouvame ke tchanovcum (200 km), a tam jsme cca 4 dny. Letos jsem sama zvedava, jak to udelame, budu mit tesne pred porodem, takze ke tchanovcum uz opravdu jet nechci, k nasim klidne (to je 20km). Takze chci navrhnout tchanovcum at dorazi oni za nami, ale to tak nejak pochybuji (poprve a naposledy u nas byli pred 3 lety, kdyz se narodila dcera)

martulka88
21. říj 2021

U nás je to takto - do loňska jsme slavili s mými rodiči a pak 26.jsme jeli k partnerovým rodičům na oběd, kde přijela i jeho sestra s rodinou - odmítli jsme jezdit 25., protože si chceme den po ŠD lenošit a nejezdit po návštěvách a u nich se rozdávají dárky kvůli dětem od švagrové (10+12let). Letos budeme my sami dva a půl (syn v bříšku), poté 26.jeho rodina s dárky a pak odjedeme k mým rodičům na 2-3noci, ale dárky si předáme před svátky, kdy si je rozdáme pod svými stromečky. Příští rok chci, aby obojí rodiče přijeli k nám na ŠD, kde se rozdají i dárky všem, aby si užili první Vánoce našeho malého i s námi. A od dalšího roku to bude tak, že veškeré dárky předáme před Vánoci, aby náš syn měl vše pod jedním stromkem, což se sice moc nezamlouvá rodině od partnera, ale my nejsme zastánci rozlítané Vánoce a všude tahat dárky. Poté návštěva 26.partnerových rodičů (15km) a pak opět k mým rodičům na pár nocí - mám je 60km, takže to vždy spojíme na několik nocí, kde bydlí na sídlišti i má ségra s rodinou a tak se vidíme i s nimi.

michaela666
21. říj 2021

Vzpomínám na ten klid, když jsme 24 byli doma s rodiči. 25. k jedné babičce na oběd a odpoledne ke druhé... Už teď mám nervy jak první Vánoci dcery organizačně vyřešit. Všichni chtějí abychom zrovna k nim přijeli kouknout na stromeček. Cestování Brno, Ostrava, Praha. 🤦 Kéž bych měla velký barák a vešli se mi všichni k jednomu stolu. To by byla vánoční pohoda.

bbarshaa
21. říj 2021

Taky to děláme jak už tady píšou. 🙂 24 doma jen my, 25 jedni rodice, 26 druzí rodice. 😉 A vyhovuje nám to.

tynka9
21. říj 2021

Dokud jsme byli svobodní, bezdětní a neměli svůj domov, byli jsme každý u svých rodičů, s tím, že v noci přijel muž k nám, dali jsme si spolu dárky a šli na půlnoční. Když jsme byli spolu v bytě, udělali jsme si první společné Vánoce jen ve dvou; od té doby to tak máme už pořád. Většinou pak 25. jedeme k našim na oběd a odpoledne, k tchánovcům, jak se domluvíme - kvůli směnám dvou členů rodiny. A babičky nějak v mezičase, jak se to hodí.

veruuu_kubesovic
21. říj 2021

tak my jsme 24. sami, 25. lenošíme u pohádek, 26. chodíme na oběd k mé mamce, kde se sejde celá moje rodina, manžel již rodiče nemá, se švagrovou se nenavštěvujeme...

bessinka
21. říj 2021

24.sami doma.přes to nejede vlak.máme to tak už min.6 let.25.,nebo 26.oběd u mé mamky.budou tam i bráchové s rodinama a má babička.s mužovo rodiči se nestýkáme a prarodiče už nemá.naši jsou rozvedení a táta Vánoce nemá rád.tak uvidíme kdy,a zda vůbec se sejdeme s ním

digklariska
21. říj 2021

24 mame Vanoce sami,pak jedeme kolem 7 k rodicum mym a 25 jdeme na obed k priteli rodicum

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
martt
21. říj 2021

My Vánoce slavíme u mé babičky ,kde se sejde 24 téměř celá rodina. Tchanovcům jezdíme mezi svátkama

prisil
21. říj 2021

Od doby, co nebydlím a rodiči, jsem na Vánoce vždy sama s partnerem (byť se za ty roky změnil). Teď s manželem jsme spolu 8 let a každé Vánoce jsme sami, teď už tedy s dětmi a 25. a 26.chodíme pravidelně na oběd k mým rodičům a tchanovcům. Každý rok to ale střídáme, aby to bylo spravedlivé.🤗

te_reza
21. říj 2021

Já si myslím, že ten Štědrý večer by měl být prostě "náš" prostě udělat si Vánoce podle sebe, udělat si svoje zvyky. Návštěvy se dají aplikovat o vánočních svátcích.

camillaq
21. říj 2021

Na Štědrý den se všichni sejdou u nás, takže já s manželem, dva synové, maminka, bratr, babička a manželovi rodiče. Tatínka už bohužel nemám. Už to tak děláme několik let, co jsme dostaveli dům a máme děti. Vyhovuje nám to, ostatním snad taky 😁 Nikdo si nestezuje a další rok přijmou pozvání zase....

autor
21. říj 2021

Wow, překvapilo mě, kolik z vás vánoce projde ve třech dnech za sebou (pocitam i s návštěvami) a kolik má vánoce ve fakt velkem počtu :O já uvažovala právě, že si mezi slavením a návštěvami vždy uděláme den pauzu, prcek si vyhraje s novými věcmi a my si odpocineme :D je mi jasné, že je na nás, jak si to uděláme, teď mi ale hloda, zda to taky nevrznout na 3 dny, jelikož k mým rodičům se musí 25. skrze bráchu a jeho rodinu a přes to "nejede vlak"...