Vánoce - tipy na dárky?

klarisa6
28. zář 2016

Ahoj, šílím, když se zeptám - co potřebuješ, nebo co by se ti líbilo za dárek? - odpověď - nic nechci, nic nekupuj... A pak co má člověk vymýšlet, aby nekoupil blbost, kterou pak dotyčný hodí do skříně a už si jí nevšimne. Tak kupuji většinou kosmetiku. Je to alespoň užitečná věc. Jaké máte tipy na dárky? Díky 😉

pinkmonkey
28. zář 2016

Tak přesně tohle si říkám já. Vždycky přemýšlím co mám koupit. A když se zeptám tak mi odpoví nic nechci, nechám to na tobě.😃 Jsem z toho pak na nervy...😃😂

sara84
28. zář 2016

U nas uspelo: listky do divadla mym rodicum. Predplatne casopisu brachovi a jeho zene. Tchanovci dostali takovou tu kostku hliny na pestovani zampionu a hlivy. Pyzamka z Lidlu jsou oblibene. Med. Manzel ma rad stolni hry. 🙂

cinula
28. zář 2016

jak se píše výše - klasika - kosmetika a knihy 🙂 dále třeba lístky na kulturní akce, předplatné časopisů, poukaz na masáže, večeře (v Praze třeba voucher do Ambiente), nejrůznější únikové hry a třeba minule měl úspěch poukaz na 3 audioknihy podle vlastního výběru. Potom dáváme dárky ryze praktické (po domluvě) - kávové kapsle, kapsle na praní, předplatné internetu na celý rok.

veronika546
29. zář 2016

vypracování rodokmenu 🙂

klarisa6
autor
29. zář 2016

@pinkmonkey To jsi mě potěšila 😉 je fajn vědět, že to neříkají jen mě 🙂 ...a já mám pak z toho hlavu celou šišatou 😀

klarisa6
autor
29. zář 2016

@sara84 Kostka hliny na pestovani zampionu a hlivy? Kostka? To neznám? Co to je? Přítelova babička pěstuje hodně věcí na zahradě, ale tohle tam nemá. Nikdy jsem o tom ani neslyšela? Prosím o nějaké bližší info... děkuji 🙂

klarisa6
autor
29. zář 2016

@cinula Jojo masáže, to jsem kdysi taky někomu věnovala. Ale taky mi bylo řečeno, že masáže nejsou pro každého. Jako že když je člověk nemocný vážněji na srdce, nebo páteř... už nevím... tak se to prý nedoporučuje...
Zmínila jste únikové hry... něco jsem o tom četla, ale přesně nevím, předpokládám, že je to ale spíše pro náctileté, nebo pro věčné hračičky 🙂 ...Může to být i pro jednotlivce? A jak dlouho ta jedna hra trvá? ...Děkuji.

klarisa6
autor
29. zář 2016

@veronika546 Tak to je moc pěkný nápad... ale taky moc pracný... můj strýc tohle shání a vyhledává vzdálené příbuzenstvo už nějakou dobu 🙂 ... Jenže, když ta dříve narozená generace zemře, je pak těžké se něčeho dalšího dopídit... Nebo je možné někde na nějakém úřadu tohle dohledat? A jak moc zpětně to jde? ...Děkuji.

pinkmonkey
29. zář 2016

@klarisa6 no jako říkám si že kdyby mi člověk řekl par veci co by si přál nebo se mu hodilo...😃 je to snazší odvodit darek než když pak sedim a přemýšlím...😃 a když něco nakonec koupím tak zas čekat na to jak to dopadne...😂😂😂😂

sara84
29. zář 2016

@klarisa6 no je to v igelitu s dirama, hrouda zeminy cca.50/50/80 cm. Ve vnitr jsou naockovane bud zampiony nebo hliva. To podhoubi je v te kostce. Da se to do sklepa a podle navodu zaliva a pak se sklizi 🙂 stoji to cca 150-200kc i treba v Bauhausu to taky byva. My to koupili pres net.

cinula
29. zář 2016

@klarisa6 pro jednoho to není, myslím, že minimum jsou dva. Nezáleží na věku, ale na povaze člověka. Třeba známí (kolem 30) to hrají spolu s rodiči a soutěží o to, kdo první vyjde ven 🙂. Princip je jednoduchý - zavřou tě do místnosti a do hodiny se musíš dostat ven - hledáš klíče, nápovědy (je to na logiku a důvtip). Není to pro každého, ale je to něco nového co ještě spousta lidí nezná 🙂

klarisa6
autor
29. zář 2016

@pinkmonkey Přesně tak... a tak to mám i já... 🙂 ...to je radost, co? Mít takovéhle přemýšlení 😀

klarisa6
autor
29. zář 2016

@sara84 Děkuji za odpověď. Jsem si to našla už i na netu. Tohle fakt neznám. Možná zkusím. Díky za tip 😉

klarisa6
autor
29. zář 2016

@cinula No znám jednoho takového nadšence na hry... ale ještě uvidím... jestli si to zaslouží 😀

pinkmonkey
30. zář 2016

@klarisa6 No je to ohromná radost...😂 Přemýšlet vymýšlet a pak nakonev se obávat jak dárek dopadne...😃 nejhorší je že nad tím člověk myslí už třeba teď, ale fuuuha než něco vymyslí shání se to na poslední chvíli...😃😂

klarisa6
autor
1. říj 2016

@pinkmonkey A právě proto, že už nad tím přemýšlím, tak se já už tady teď ptám, protože hledám nápady, tipy, inspiraci, rady... co komu dát k Vánocům...

medved09
1. říj 2016

Rodiče - lístky do divadla a permanentky do bazénu, manžel - kožený batoh do práce a nové brašny na kolo, kluci (5 a 8 let) koš na basket na zahradu, míče, vysílačky, knížky, houpací hnízdo na zahradu, společenské hry od Albi - většinu máme již koupenou 🙂

veronika546
3. říj 2016

@klarisa6 záleží jestli máte nějaké zachovalé rodné/úmrtní/ oddací listy co nejstarší, třeba do r. 1910, pokud uběhlo již 100 let od narození daného člověka, je velká pravděpodobnost, že matrika již bude digitalizovaná na internetu a nemusíte chodit nikam na úřad či do archivu...pokud ještě matrika není digitalizovaná pravděpodobně patří ještě mezi "živé matriky", které jsou uložené ještě na úřadech, poté putují do nejbližšího archivu, kde máte možnost bez nějakého prokázání pžíbuzenství nahlížet, což na úřadech po vás budou chtít se určitě prokázat + nějaký ten symbolický poplatek, na internetu hledáte podle krajů, kde bydleli vaši předci, každý kraj má svoje stránky více na http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/ já jsem z jihomor. k. tak hledám na actapublica.eu, samořejmě česky napsané zápisy tam uvidíte max do r. 1850..pak už je to psané kurentem a tak dál..což ale není až takový problém, protože ostatní ochotní vám na dané stránce pomůžou s překladem..jinak dostat se dá tak do r. 1660..samozřejmě to neplatí u všech..může být zápis špatně napsaný, nečitelný, ztracený a mnoho dalších možností, které vám pátrání budou znepříjemňovat. Také záleží jestli byli vaši předci třeba nějak slavní, tak je velká možnost, že se dostanete daleko. Samozřejmě musíte začínat od toho, jaké nejmladší datum máte k dispozici. Také existuje mnoho dalších dokumentů než jsou matriky, kde se dá pátrat..různé školní matriky, kde se dá dozvědět, co měl váš předek za známky, pozemkové knihy/ lánové rejstříky, kde se dozvíte co váš předek vlastnil, prodával..indikační skicy, což jsou barevné mapy, které jsou již také na internetu, můžete se podívat, kde váš předek bydlel, podle čísla domu, což zjistíte v matrice..dále knihy práva útrpného, kde zjistíme třeba, že náš předek byl nějaký zločinec..také můžem pátrat v živnostenských rejstříkách, pokud v matrice zjistíme, že byl náš předek třeba hostinský a tak dále a dále...je to na dlouhou dobu, chce to velkou dávku trpělivosti..dnes už to není tak složité, protože se začíná hodně digitalizovat

klarisa6
autor
4. říj 2016

@veronika546 Děkuji za odpověď a informace. Je to zajímavé ...a opravdu věřím, že je to také i o trpělivosti 🙂