Vánoční tradice jinak, než je známe

pavlinka21
11. lis 2013

Chtěla bych se zeptat zda někdo slaví doma Vánoce jinak než je v u nás v čr zvykem..???Jiné zvyky ,jídla atd?!?! 🙂

nonnni
11. lis 2013

@pavlinka21 slavime v teple, deti vlastne v bazenu. 24.12. velky obed s celym pribuzenstvem (v podstate od dvou tak do peti), 25.12. rano rozbalovani darku (deti dostanou darek i 24.12. vecer) a pak se jde na obed k nekomu z rodiny a opakuje se zase cele odpoledne s rodinou. 26.12. se navstevuje rodina, ale uz bez takove mega zranice, spis jen na grilovani.

Ji se kruta, jehneci, sunka, pecene brambory, kvetak a brokolice se syrovou omackou, hrasek...jako predkrm vetsinou domaci pastika z kurecich jater. Jako zakusek po jidle, kdo co upece a zmrzlina. Pije se pivo, vino a sampus.

Pecu jen tak, aby bylo linecke na rano 25.12., vsichni to snidaji u rozbalovani darku. Akorat, ze pecu linecke jak kola od vozu, vykrajuji sklenickou, protoze ve 30. stupnich ve stinu to nedrzi a vsechny pokusy o neco mensiho jsem ani nedonesla na plech...

Slavim takto jiz poslednich 12 let a je to prima😉

pavlinka21
autor
11. lis 2013

Tak to zní nádherně 🙂)))

monad
11. lis 2013

@nonnni krásý a kde žijete??

nonnni
12. lis 2013

@monad no ted uz v CR, vzdycky pres vanoce na 5 tydnu odletame za teplem🙂 Do Afriky.

angel456
12. lis 2013

My máme myslím hezkou tradici co jsem si přinesla od mých rodičů.
Manžel v rádiu uslyší hlášení, že nad naším městem letěla Ježíšek a ze saní mu spadli 3 rolničky (já vím, že ježuch nejezdí na saních, ale co 🙂 ) Tak jdeme hledat někam po městě... odcházím doma zhasnuto, nikde nic, zamkneme a odejdeme. Moje máma příjde, prostře, nandá dárky pod stromeček, "sní" cukroví, který děti ježíškovi přichystaly, rozsvítí stromeček, pustí koledy... Děti příjdou domů a už z ulice vidím, že je něco jinak, příjdou dovnitř, tam je vše přichystný, krásně nadobený, dárky, světýlka... i ta nejstarší "věří" že to byl ježíšek... 🙂

bledulka
12. lis 2013

@angel456 nádherné 🙂

sweetest
12. lis 2013

@angel456 Pěkné...jen nwm jak by to k nám mamka stihla, když bydlí o 160km jinde a tchýni pustit do baráku?...sem se nezbláznila 😀

nonnni
12. lis 2013

@angel456 moc krasna tradice!

bobulinka74
12. lis 2013

@angel456 Krásné, tak mě to dojalo, mám slzy v očích. A ty rolničky najdete?

angel456
12. lis 2013

jasně najdeme, manžel je má v kapse, já hledám s dětma opodál o on je poskládá do sněhu... Letos to budeme mít trochu zpestřený Vánoce, koupili jsem si nový byt a prostě se tam stromeček nevejde, aby nepřekážel. Tak letos bude pod stromečkem jen a pouze veliká mapa našeho bytu s označenýma místama, kam ježíšek dárky schoval a budou hledat, holkám jsem to už tak nějak naznačili a strašně se těší... stačí kamarádka, nebo sousedka... 🙂 tchýni bych taky nepustila...🙂

angel456
12. lis 2013

A protože máme děti ve střídavce (všem to vyhovuje a holkám ve škole ostatní děti z rozvedených rodin závidí, že mají jak mámu tak tátu) slavili jsem s nima Vánoce 25. 12. Ježuch nasal dopis, že se moooooc omlouvá, ale že ve u náse městě narodilo spoustu nových dětí... aže teda jim k nám přines dárky, až 25. 12. tak byli nadšený. 24. 12. jsme byli sami a pozvali jsem všechny naše přátelé co byli sami a slavilo se velmi bujaře. Letos jsou holky u nás a kamarádi se zadali, tak je to super 🙂