Vítání občánků, jak probíhá?

partyzanka91
13. čer 2014

ahojky,
chtěla bych se zeptat jak je tomu s vítáním občánků. Kdy se dělá, jestli dostaneme pozvánku a zde se to bere podle místa narození nebo bydliště miminka (rodili jsme na Praze 2 a bydlíme na Praze 3)

caboonek
13. čer 2014

Nám přišla pozvánka z magistrátu kde jsme vyřizovali rodný list. Cca ve 2.měs. po narození. Vítání bylo asi ve 3.měs. miminka

partyzanka91
autor
13. čer 2014

@caboonek Díky 🙂. My jsme vyřizovali RL na Praze 2 kde se rodilo, takže asi tam. Počítám že to bude někde na náměstí Míru

caboonek
13. čer 2014

@partyzanka91 určitě tam uvedou místo a přesnou adresu😉 tak si to užijte🙂

hofka1
13. čer 2014

podle trvalého bydliště

blahova_andrea
13. čer 2014

vítání občánků bývá podle trvalého bydliště, ne podle matriky, která vystavila RL, protože ten se vystavuje podle porodnice. stáří dětí bývá různé, někde je vítání každý měsíc, jinde jednou za tři měsíce, když je dětí málo, tak třeba až po půl roce. rozhodně ale chodí pozvánka a tam je vše uvedeno 😉

maia74
13. čer 2014

je to podle trvalého bydliště. U nás je jedna porodnice na okrese a každé město a vesnice si dělá vítání svoje

petule12
13. čer 2014

tak s Prahou 3 poradím. Nyní už se automaticky nezve. Musíš se přihlásit na radnici (v žižvkovských novinách co vždy vycházejí každý měsíc a dávají je do schránky je adresa nebo tam zavolat)
Oni pak dle data narození si vás pozvou. Dělají to několikrát do roka. 😉

12martinka
14. čer 2014

Mě přišla pozvánka z MÚ. Trvalé bydliště mám taky jinde a na vítání jsem byla podle trvalého bydliště.

partyzanka91
autor
18. čer 2014

@petule12 Díky, našla jsem si na internetu kontakt na tu paní co to má na starosti a už jsme objednaní. Říkala že na základě toho zápisu nám ještě příjde pozvánka a budeme muset odpovědět zda se zúčastníme. Obřad bude někdy na podzim, už se moc těšíme. Tou dobou už bude mít malá náušničky a určitě pořídíme nějaké pěkné šatičky aby jí to tam slušelo

petule12
18. čer 2014

@partyzanka91 tak super; o)