Výběr příjmení, máte tip?

markyzka84
11. bře 2016

Ahoj holky, prosim o pomoc nemáte tip nejakych hezkych prijmení? Mela jsem pár tipu ale bohužel z numerologického hlediska to na me nebo na malou vychazi spatne (pro manžela všechno snad dobře 🙂))
Moc prosim hodte mi sem par tipu. Děkuji

guinea
11. bře 2016

Proč si chceš vybrat nové příjmení? 🙂 Jinak já bych začala asi u symboliky, u něčeho, co je pro tebe důležité - barva, věc... A pak se třeba podívala do Google překladače na různé jazyky, jak to v nich vypadá a zní...

markyzka84
autor
11. bře 2016

@guinea nejsme s manželem spokojeni a ted čekáme kloučka a proste kombinace pripadneho malého syna a toho našeho prijmeni proste není fajn. Navíc v prijmeni nejsem od svatby spokojena.. a manzel je pro tak toho vyuzijeme

mika251
11. bře 2016

@markyzka84 ja by som zapátrala v histórii oboch rodín, či tam nie je priezvisko, ktoré by sa vám obom páčilo. Proste, uchovať tak nejak spojenie s rodinou a rodinnými koreňmi - aspoň mne osobne by na tom záležalo.

markyzka84
autor
11. bře 2016

@mika251 to nechci protože muj tatka by byl smutnej kdybych si nevzala moje za svobodna. Proto tohle řešení

markyzka84
autor
11. bře 2016

To nikoho nic nenapada:(

la_amanita
11. bře 2016

@markyzka84
Tady máš jeden článek k věci http://www.penize.cz/spotrebitel/303527-zmena-p....

Proč si nemůžete vzít příjmení tvé rodiny? Nejjednodušší by bylo asi zapátrat v rodokmenech a vybrat nějaké, které mizí nebo už ho u vás nikdo nemá. To by možná pomohlo v tom zdůvodnění zejména u dětí. A jestli věříš na numerologii, tak ti tady asi těžko od stolu poradíme nějaké, aby ti vyšlo.

markyzka84
autor
11. bře 2016

@la_amanita Ne tatka by byl urazeny ze jsem si nevzala jeho. Ale nekoho jiného z rodiny. Nemam sourozence prijmeni linie taty zanikne on ma sestru. Ale me se nelibi. Sla jsem bohužel z louže do bláta.

junkka
11. bře 2016

Taky myslím že zapatrat v rodině je fajn nápad. Manžel se nechtěl jmenovat po svém otci (opustil ho jako malého a jsou s ním jen problémy), tak se před svatbou přejmenoval na rodné příjmení jeho mamky a teď jsme takhle spokojení 🙂

markyzka84
autor
11. bře 2016

:( ja jsem bezradnááá

damada
11. bře 2016

😀 zkus někde zapátrat po starých telefonních seznamech a máš čtení na několik večerů 🙂 to by bylo, abys něco nevybrala

kotty
11. bře 2016

no a co nějak spojit tvé a partnerovo příjmení př. malá + kovář -> málkovi

markyzka84
autor
11. bře 2016

🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) jezis tak to opravdu ani spojit nejde 🙂

markyzka84
autor
11. bře 2016

jee to je super napad :( ale nemám ten seznam:((

damada
11. bře 2016

@markyzka84 tak sem nahoď dotaz (jakože na zeď), třeba ho doma někdo vyhrabe 😀 a teda jsem úplně maximálně zvědavá, co za děsný příjmení máš, když tady o tom takhle píšeš 😀 (já jsem vyvdala hezký, můžu ti ho půjčit 😀 😀)

verena
12. bře 2016

@junkka známí to měli stejně 🙂.
@markyzka84 no a co neco podobne znejiciho tomu puvodnimu příjmení, pry byl pan Grospič, prejmenovany na Grosič apod. Chápu, ze se ti sem nechce dávat vase příjmení, ale třeba by šlo něco vymyslet 😉

verena
12. bře 2016

Jinak my mame cizí jméno, kterého si každý všimne, přitom to v žádném jazyku nic neznamená a jsem max. spokojena. Oproti původnímu ryze valasskemu docela uleva 🙂

markyzka84
autor
12. bře 2016

@damada urcite uz chápeš🙂

@verena mohu se zeptat ?🙂 staci napsat do zprav ne veřejne dekuji..jinak ves že jedno pismenko nas nezacharní

Mě se moc moc libi wagnerovi ( bohužel z numerologkceho rozboru je pro me spatny) :(

nonnni
12. bře 2016

@markyzka84 ja bych si zavolala na matriku, protoze u takovychto zmen prijmeni meni obycejne i rodne...takze budes rozena Wagner a vdana Wagner....ne rozena Pupkova a vdana Wagner. Abys pak jeste nemusela tatovi vysvetlovat tohle...

JInak povoleni je ciste na matricnim pracovnikovi, jestli ymenu povoli nebo ne, neni na to zadny extra system, ale da se vzdy odvolat.

Podas zadost, nasledne cekas na vyjadreni matricniho pracovnika a pokud povoli, tak se to posila do Brna a vydava se novy oddaci list. Tam jmeno mit zmenene sice stejne nebudes, ale v poznamce budes mit napsano, ze doslo ke zmene a k jake. Az pote, co mas ten oddaci list, tak si pujdes menit obcanku a vse kolem. Ze zakona by to melo byt do mesice, u nas to trvalo presne 5 mesicu...na denm, dokonce. Az pak je ta zmena ofiko zaregistrovana.

Me tedy rodne prijmeni nechali, ale neco tam bylo o zvlastnich podminkach, nemenila jsem si ho, jako ty...takze, pokud by toto byl pro tebe problem, tak bych si radeji predem overila, ze k tomu nedojde.

Poplatek je tech zminovanych 1000 za dospelou osobu...u deti ted z hlavy nevim.

markyzka84
autor
12. bře 2016

@nonnni uz jsem tam volala zmeni nam jen oddaci list. a rodny list male

markyzka84
autor
12. bře 2016

@nonnni a je to 1000 kkorun za celou rodinu pokud nejsou sezdany tak 1000 za ososbu

nonnni
12. bře 2016

@markyzka84 tak to je fajn, oni porad delaji nejake zmeny legislativy, ze clovek nevi, s cim zrovna prijdou...

A vy chcete ceske, nebo nejake mezinarodni prijmeni?

markyzka84
autor
12. bře 2016

@nonnni je to jedno ale hlavne aby sedelo numerologicky vis :(

nonnni
12. bře 2016

moc nevim, nidky jsem se o to nezajimala, ale verim, ze pokud je to pro tebe dulezite, tak neco vymyslite🙂

markyzka84
autor
12. bře 2016

@nonnni snazim se snazim

markyzka84
autor
12. bře 2016

Hledame nejake hezke jmeno nejlepe začínající na w,n,e,h,q,z

lichtakova
12. bře 2016

Na W bych se mozna zkusila podivat na mapu (Nemecko,Rakousko)...Weinbach nebo neco podobneho,co by se ti libilo 🙂

victress
12. bře 2016

řekla bych, že spousta lidí s nemožným příjmením, které vychází numerologicky příšerně, žijí šťastným a spokojeným životem, víš proč? protože o numerologii nic neví a je to pro ně lepší 🙂 nic ve zlém, ale zajímalo by mě, až nějaké numerologicky vhodné příjmení vyberete a nebude se vám v životě dařit, na co to potom svedete?

napadá mě Wunderlich, Wratislaw, Neumann, Hoffmann, Hermann, Zimmermann, Estevez, Ehrenberger

markyzka84
autor
12. bře 2016

@victress na nic 🙂 ale když uz si mohu vybrat kloubim všechno dohromady🙂
nasla jsem prijmeni Winkler. Je dobře pro nas tri 🙂 ale s dcerou to musíme mit bez ova ... tak nevim :(

victress
12. bře 2016

@markyzka84 Winkler je moc pěkné🙂 a dceři bude slušet Sofie Winkler - jako nějaká herečka😀 já mám taky Sofinku, ale nemá tak moderní příjmení😀