Změna příjmení bez svatby

lucaa96
22. čer 2017

Ahoj,máte někdo zkušenosti se změnou příjmení bez svatby? Uvažujeme o tom s partnerem protože svatba z určitých důvodu není tak úplně možná.Za měsíc se nám má narodit první dítě,bude mít příjmení po tatínkovi a abychom se jmenovali všichni stejně chci se nechat přejmenovat. Jaké jsou při to podmínky,kde to vyřídit a jak dlouho to asi trvá než to schválí?Ráda bych se jmenovala stejně už před porodem. Děkuji za rady.🙂

arwen_arina
22. čer 2017

Asi to jde,ale je to slozite,ta svatba je asi jednodussi,muze se udelat jen se svedky bez oslavy...

lucaa96
autor
22. čer 2017

@lenoulinkaa děkuji,hledala jsem a tuto diskuzi mě to nenašlo. Ale hodně se tam mluví o tom že je to pro ně jen papír a svatbu nechcou. My by jsme chtěli ale partner mě tak chce uchránit před dluhy co má v rodině.

j.a.n.i
22. čer 2017

@lucaa96 Tak pokud ty dluhy má jen jeho rodina a nikoliv on, tak to není překážkou svatby.

lucaa96
autor
22. čer 2017

@j.a.n.i no je protože jako jediné dítě jeho rodičů jednou ,, zdědí,, ty dluhy protože oni to nijak neřeší..

lucaa96
autor
22. čer 2017

Takže jako manželé bych to odnesla i já a to právě nechce.

hani007
22. čer 2017

Nic sloziteho to neni. Pokud se vase dite jmenuje po otci staci zajit na matriku a muzete se tak nechat prejmenovat i vy. Ani nemusite mit souhlas toho chlapa. Coz mi teda prijde dost zvlastni 😅 ale je to tak.

j.a.n.i
22. čer 2017

@lucaa96 Na to stačí odmítnout dědictví a žádné dluhy nezdědí...

arwen_arina
22. čer 2017

Ja myslim,ze tohle upravuje predmanzelska smlouva

lucaa96
autor
22. čer 2017

@j.a.n.i no já si myslím že kdyby měl zdědit peníze tak by odmítnout šlo ale v opačném případě se to ten stát pokusí vytáhnout z kohokoliv kdo s tím má něco aspoň málo společného.

j.a.n.i
22. čer 2017

@lucaa96 Možná by si o tom chtělo něco zjistit a bezhlavě tvrdit, že se kvůli tomu nemůžete vzít... a jen tak mimochodem, to, že by podle tvé logiky ty dluhy případně platilo vaše dítě, to už by bylo v pořádku?

lucaa96
autor
22. čer 2017

@j.a.n.i nám právě bylo řečeno že se toho zříct nejde a samozřejmě že mě štve že by to schytali pak i naše děti ,ale nevěděla jsem co s tím právě dělat když nevíme ani jak to má udělat přítel.

j.a.n.i
22. čer 2017

@lucaa96 Dědictví jde vždy odmítnout... a teď s tím samozřejmě nemůže dělat nic, to by řešil až po smrti rodičů.

lucaa96
autor
22. čer 2017

@j.a.n.i dobře,moc děkuji za informace 😊

terez225
22. čer 2017

Holky mají pravdu , dědictví může odmítnout. Pak se pozvou dalsi dedicove - vzdalenejsi pribuzni. Navic je urcite tohle v radu xxx let nez se dluhy jeho rodiny, stanou jeho a už můžou být v radu pár kč. Nebudu psát co si o tom myslím dal ☺ to je vaše věc. Preji Ať se daří miminku a jste spokojeni .

ivasad.
22. čer 2017

@lucaa96 to je nesmysl, co píšeš, aby tě uchránil před dluhy.... prostě dědictví odmítne a je. Pokud není partner ručitelem, cizí dluhy se ho netýkají.

ivasad.
22. čer 2017

@lucaa96 schytaly vaše děti? Vždyť otec je otec, je jedno, jestli si matku svých dětí vzal, nebo nevzal.

dixule
25. čer 2017

Do mesice od umrti lze dluhy odmitnout, po teto lhute uz ne

j.a.n.i
25. čer 2017

@dixule No, jelikož mnohdy do měsíce ani nezačne dědické řížení, tak je to trochu blbost...

somalicats
26. čer 2017

@lucaa96 I kdyby si Te partner nevzal, tak pokud on odmitne dedictvi, vase spolecne deti jsou dalsi v poradi, takze stejne to budete resit.
Fakticky se to dela tak, ze jakmile notar da dohromady podklady a pozve si vas, tak odmitnete dedictvi. Dalsi v poradi jsou vase deti, za ne to odmitnete taky, a to odmitnuti pak posveti soud (je to jen formalita, pokud tam jsou dluhy, tak je soud detem rozhodne nepriklepne). Tenhle postup se vas bude tykat bez ohledu na to, jestli se vezmete, nebo nevezmete.
Sama jsem tohle absolvovala.