100 Kč/osoba/den. Je to reálné pro 2 dospělé?

12. led 2022

Dobrý den, je reálné v dnešní době vyjít se 100kč na osobu/den na jídlo? 2 dospělí (+ roční dítě, ale na to mám 3000 Kč na měsíc). Víc bohužel nemám, partner neustále omýlá jak nemáme, že musíme šetřit. Už opravdu nevím co mám vařit a nakupovat abych vyšla. Mám 1500-1600 Kč pro dva na týden a raději nejím abych nešla do mínusu.

lv
12. led 2022

Za mě moc ne, jedině pokud máš přísun domácích surovin, abys nekupovala každou mrkev, jabko, cibuli, ještě líp maso.

klokanka31
12. led 2022

Já myslím že se dá... Když koupíš kousek plecka a uděláš boloňský špagety, máte jídlo na dva dny, a do dvou stovek se vejdeš...Nebo zapečený brambory,zapečený těstoviny, koprovka...

veunka17
12. led 2022

Já dělám jednou cca za 14 dní velký nákup cca 1500-2000,- a jinak v týdnu chodím jen pro pečivo sem tam něco jiného.takze bych řekla, že se vyjít dá? Vařím na dva dny většinou, maso kupuju co je v akci.

lv
12. led 2022

Zkusím nějaký příklad: Celý kuře 100kč - skelet polévka (+30 zelenina, nudle), stehna na kuře na paprice s knedlikem (+10kč a smetana 30), prsa steak (+30 zelenina) - 3 obědy za 200kc, avšak kdyz k tomu napoctes snidane, svaciny a večeře, tak to minimálně na to kilo/den vyjde, se šetřením jak hrom.

nelinecka1
12. led 2022

Já si taky myslím, že se to dá. Ale asi je třeba počítat a přemýšlet, co nakupuji. Omezit sladké, slané, kupované pití, pivo.

eva267
12. led 2022

Já poradím třeba dělat domácí jogurty. Pět lžiček holandie, litr plnotučného mléka a mám z toho 6x180ml jogurtu. Jogurtovač mám z Lidlu za 350. Ten už se nám tolikrát zaplatil, že to nespočítám. A snídaně, popřípadě základ na dresink do salátu je vyřešený.

ai30
12. led 2022

Da, misto nejlevnejsiho masa z buhvijakych podminek bych ale navrhovala spis lusteniny. Varit ve vetsim mnozstvi a zavarit do sklenic, nakupovat podle planu a tak, abys nemusela nic vyhazovat. Zalezi, jak dlouho takhle musite vyjit, jestli je to dlouhodobejsi, tak vic moznosti na chytry nakup se samozrejme nabizi v obdobi sklizne, kdy se da paberkovat ci nakoupit produkty primo od zemedelcu a zpracovat na pozdeji..

marcicek84
12. led 2022

3 lidi (2 dospeli a 1 dite) na tyden delame nakup za 2000 Kc a vyjdeme a to nesetrime.Doporucim ti tesco online,kde se nakupovat v akcich useteis vice a koupis jen to,co je v akci,i pecivo,chleb a rohliky muzes koupit a dat do mrazaku a postupne vytahovat.Co neni v akci ten tyden koupit,nemusis.Ja myslim,ze se neni treba trapit hladem. A co varit - bramboracku,bramboraky,zapecene brambory,zapecene nudle,nudle s makem,rajskou,koprovku,kure v akci,rizoto,spenat s vejcem...na snidani chleb se necim totez vecere,mozna parky v akci,lusteniny.Nevim no,za me se vyjit da a to muzes i varit maso.Pro dite mas luxusni castku,neslo by usetrit i tam,levnejsi pliny napriklad,levnejsi UM.
Jedine co je blbe je to neustale premysleni a vymysleni jidelnicku co uvarit,abyste vysli.

barmil
12. led 2022

Hlídek si akce, na maso, na zeleninu, na mléčné, stáhni si apky, plánuj v nich nákupy dle akci, kupuj to, co je zlevněné, podle toho var. Nekupuj limonády, alkohol, cigarety a vyjdes krásně.

levandule_k
12. led 2022

Upřímně, já bych z toho nedokázala nakrmit 3 lidi (2 dospělý plus dítě). Pokud partner tvrdí, že nemáte, že musíte šetřit. Tak chtěj znát podrobně výdaje a jeho příjem.

Ono spoustu lidí, co jede takhle po hraně, tak se stává, že si to každý šudlá na své hromádce, ale kdyby daly všechny příjmy na jednu hromádku a z té hromady řešili výdaje budou na tom lépe, protože třeba společně najdou 500 Kč v rozpočtu navíc.

barmil
12. led 2022

@levandule_k ja bych mu řekla, ať nekouří a žádný alkohol a najednou by měli dost.

autor
12. led 2022

@barmil Alkohol, cigarety ani limonády nekupuji.

autor
12. led 2022

@barmil Nekouříme ani jeden, oba abstinenti, limonády nekupujeme, pijeme kohoutkovou vodu. O luštěninách fakt být pořád nechci.

hezz17
12. led 2022

@klokanka31 to je ale jen oběd. Kde je zbytek d e

mourovatakocka
12. led 2022

Dá se, jen se musí hodně plánovat a sledovat akce a letáky. Někdo taky šetří s rohlíkem a sekcí zachraň jídlo, to já ještě nezkoušela. Co nejvíc věcí dělat doma, péct pečivo (chleba, rohlíky), buchty na plech a hned máš snídaně a večeře za pár korun. Jinak mleté maso třeba i nastavené strouhanou zeleninou, k tomu omáčka na dva dny, celé kuře a pokrčovat na několik jídel, různé tvarohové pomazánky, mléčná rýže, jogurty se taky dají dělat doma. Je hodně fb skupinek ohledně laciného vaření, já mám ráda i Láďu Hrušku 😁 Je to složitější na přemýšlení, ale dá se 🤞

martiniquest
12. led 2022

Ano da, pokud kupujes jen zakladni potraviny (coz je beztak nejlepsi a nejzdravejsi), jis malo masa a nakupujes v akci. My jsme doma 2+2, mame domaci brambory a vajicka a mesicne dame za jidlo 8tis (nejsou v tom manzelovy a synovy obedy v praci/skolce), nicmene nesetrime a obcas koupime i lahev vina nebo nejake pochutiny.

lachtanice86
12. led 2022

A co jíte teď? Chlap chodí na obědy domu nebo do práce?

autor
12. led 2022

@lv Taky si myslím hlavně když nechci šetřit na dítěti, tomu opravdu z rozpočtu neuberu a to máme obyč. Sunar, plínky z DM ty nejlevnější a z 99% domácí jídlo, kaše atd. Malému musím dát maso, ovoce zeleninu a nás taky krmit jen zahuštěnými omáčkami, těstovinami bez zeleniny, bez ovoce nechci. Skoro nekupuji sladkosti, hlídám akce a stejně mám problém vyjít 😔

autor
12. led 2022

@lachtanice86 Chlapovi dělám obědy do práce doma, dělá na 3 směny. Teď jíme všechno včetně ovoce a zeleniny. Když bych měla vyřadit nejdražší položky tak to bude právě ovoce a zelenina. Kolik stojí jenom blbá okurka nebo paprika 😔 Po porodu jsem kvůli tomu že jsem začala šetřit na jídle a hlavně na sobě dost přibrala a těžko to dám takhle dolů.

autor
12. led 2022

@martiniquest Právě že v tom nemáte manželovy obědy. Když je chlap na odpolední tak má oběd + ještě teplou večeři aby nebyl v práci kde se dost dře na pomazánce. Raději nechám jídlo jemu a namažu si rohlík.

autor
12. led 2022

@martiniquest Kdyby chlap jedl v práci, měl tam dotované teplé jídlo tak si pískám.

journals
12. led 2022

Ja myslim, ze se to da, jen to chce opravdu dobre planovat a smirit se s tim, ze maso nemusi byt kazdy den. Zrovna dnes jsem delala hromadu kurete na paprice - maso za 150,- jsem rozdelila, pulka sla do mrazaku, smetana, zaklad, paprika + priloha a budem to mit na dva dny. Za me celkem levne jidlo.
Bramboraky, rizoto, zapecene brambory, testoviny s omackou, k snidani kase, upect pernik/kolac - levnejsi nez kupovany, k veceri ruzne zeleninove placky, hustejsi polevky.
A jestli mate mistni swap tak se zacit zbavovat nepotrebnych veci vymenou treba za ovoce, domaci vajicka, zasoby marmelad atd.

lv
12. led 2022

Ty obědy pro chlapa do práce, to je dobře, taky dělám, na každý den. Pokud by to mělo trvat kratce, par měsíců, max rok, tak se to dá, ale trvale moc ne. Sedněte si k rozpočtu na měsíc, kolik chlap za ty 3 směny donese, to snad ani s rodičákem nemůže být extra špatný.. Dám víc než dvojnásobek, ušetřit bych mohla a taky to sem tam uškrtím, lehce se zvykne na rozmlsanost, no.

autor
12. led 2022

@lv Potřebuji to uškrtit alespoň do října. Jsem z toho vyčerpaná, táhnu to tak co mi začal rodičák a je to bída. Byla jsem zvyklá na jednou tolik, ušetřila jsem si na potřeby pro mě, ještě zbylo a teď to nedávám. Přitom fakt nekupuji kraviny. Ovoce, zeleninu. Maso po akcích, nejlevnější těstoviny, větší balíky rýže. Jogurty málokdy ochucené jen bílé.

autor
12. led 2022

@lv Chlap mi pořád valí do hlavy jak nemáme, jak musíme šetřit a mám úplně strach mu o peníze navíc říct 😔

kakamila12
12. led 2022

A šetřit musíš, protože fakt nemáte peníze, nebo prostě "jen" chlap nemá představu. kolik co stojí?

klokanka31
12. led 2022

A ty nemáš přehled o rodinných financích?

konidana
12. led 2022

Tak si s nim sedni a narovinu rekni, ze sice musite setrit, ale i ty musis neco jist. Z toho co mas na tebe ocividne nezbyva ( dam diteti, dam chlapovi...) . Takhle fakt ne. Nesmis se odbyvat!

elvira
12. led 2022

No, dlouhodobě se takto šetřit nedá. Měsíc, dva tři - možná. Postupně dochází takové ty věci, co člověk má v zásobě - olej, cukr, mouka, něco v mrazáku... A máš představu, kde ty peníze mizí? Chlap když dělá na tři směny, tak s minimální mzdou snad domů nechodí, ne?

ele_nka
12. led 2022

Máte někde poblíž Lidl? Mívá teď u kasy bedýnky ovoce a zeleniny za 25,- chce to vysledovat kdy je u vás dávají, ale jsou opravdu krásné a my ji koupíme 2x týdně a skoro nic navíc nepotřebujeme.