100 Kč/osoba/den. Je to reálné pro 2 dospělé?

12. led 2022

Dobrý den, je reálné v dnešní době vyjít se 100kč na osobu/den na jídlo? 2 dospělí (+ roční dítě, ale na to mám 3000 Kč na měsíc). Víc bohužel nemám, partner neustále omýlá jak nemáme, že musíme šetřit. Už opravdu nevím co mám vařit a nakupovat abych vyšla. Mám 1500-1600 Kč pro dva na týden a raději nejím abych nešla do mínusu.

martiniquest
17. led 2022

K te bezlepkove mouce - byla jsem na bezlepku z vlastni vule asi dva roky. Začala jsem jist jinak, protože mi bezlep pecivo a testoviny nechutnaly. Pripadne jsem si pekla sama, ale ne z kupovanych smesi, ty jsou nehorazne drahe. Pekla jsem z kombinace jednodruhovych mouk ryze+pohanka+kukurice+je nutno pridat trochu guarove gumy. Stejne tak je vyborna ovesna mouka (kdo snese), kterou si v pohode vyrobite doma, jen pomelete ovesne vlocky. Pecivo typu chleba jsem nejedla, drahe a nedobre. Proste jsem jedla jine veci. Misto testovin jsem se naucila jist quinou, která je nesrovnatelne zdravejsi, chutnejsi a cena neni spatna, kdyz se koupi kilove baleni (pres internet).

nikinelinaty
18. led 2022

@martiniquest já vše kupují přes internet a peču opravdu moc hezky pečivo a chutne. Máme na pomoc i 2 pekárny neboť mám nato 4 lidí co jí bezlepkové.
Časově se nedá chodit ani do práce jinak bych skončila v blázinci
Děti musí mít oběd pečivo a samozřejmě je těžké jim ale fakt málokdy koupit něco sladkého bez lepku
Jsou to hrozný ceny

nikinelinaty
18. led 2022

Tady další

nikinelinaty
18. led 2022

Bohužel by mne fakt zajímalo co by nato její chlap někdy bez lepek je skrytý starší dcera jediný průjem a na celiakii. Zjištěno h mne a nyní je pro nás lepší než jezdit do Brna pro rohlík h 20 Kč péct
Toho času kolem jídla, ale či máme dělat.
Kdysi padlo jen týdne 600 Kč za hole pečivo.

Držím palce diskuze je pro mě zajímá jak ušetřit ale pro mouku do Polska dálka q čas nemá cenu.

nikinelinaty
18. led 2022
lagerthaa
19. led 2022

není

tasimia
19. led 2022

Tak já bych teda zuřila. Ty skoro nejiš, on chce šetřit - ale na mobil?
Bych se zvedla, šla do Penny nebo co máš blíž, koupila mu čínské polévky, nějaký ten junior ( jako jednu dobu v tehu jsem na něj byla ujeta) a jez si co chceš.
Co ctu si utrhujes od pusy a on si koupí mobil, za tuhle cenu?
Jak píšou holky, ano asi se to dá, taky jsme museli šetřit, ale nikdy jsem nešetřila na jídle.
Omezili jsme kina atd.
Hlavně já si teda 100kc na den nedokážu představit - kde vlastně máte léky atd? Práci prášek? To máte nějak bokem? Protože mala teď nemocná a za týden skoro 1000kc jen v lékárně. A až budes dítěti dělat příkrmy? Jogurty a takové?
Pokud jsem dobře pochopila, bydlíte u rodičů, tak proč nejdeš na brigádu? I kdyby do toho Penny, třeba když on ma volno.
Ja bych takhle šla a dopřála bych sobě, dítěti pořádné jídlo a on ať si šetří na mobil, když je to pro něj tak důležitý.

veruuu_kubesovic
19. led 2022

Takže ty máš své u milému vyvařovat a vejít se do 100kc na den? To je nemožné... Teda pokud milujete "šlichty" jako kuře na paprice, znojemskou, rajskou s těstovinami tak možná jooo...
Ale věř, že maso je základ, stejně tak zelenina, dobrá příloha jako brambory, rýže...
Doporučila bych milému choti, aby aspoň se projevil jako charakter a řekl ti na rovinu, kam ty peníze lítají, pokud pracuje na 3 směny???
Jinak bych mu doporučila, aby se poohlednul po jiné lepší práci... Jsem celkově už 8 rok na rodicaku, nikdy bych nedokázala žít se 100kc na den 🤦‍♀️ ani když jsme měli jen starší dceru, natož se 2 dětmi, děti jist potřebují, ale kvalitní stravu...

journals
19. led 2022

@veruuu_kubesovic 100,- den/osoba 😉
Od kdy je kure na paprice a rajska slichta? Jasne, da se to udelat za par korun, ale taky se to da udelat velmi luxusne, zdrave a dobre 😉 teda nekdo to mozna neumi uvarit, tak to slichta pak je, to je fakt… najdi si dobry recept 😉

mourovatakocka
19. led 2022

@veruuu_kubesovic V čem je prosím kuře na paprice, znojemská nebo rajská šlichta? Jsem trochu zvědavá.

😁 koukám, že než jsem se dostala od přemýšlení k otázce, už se to tu objevilo 😁

journals
19. led 2022

@mourovatakocka dobre kure, vyvar, sladka paprika, 30% smetana… jasne, z toho nemuze vyjit nic jineho nez slichta 😀🤦🏻‍♀️

veruuu_kubesovic
19. led 2022

@mourovatakocka
myšleno jíst to každý týden... Neposuzuju o tom jak se to dá dobře uvařit 🤔

journals
19. led 2022

@veruuu_kubesovic a kdyby to meli kazdy tyden, tak to slichta je? Nebo co tim jako chces rict? Pises to k tem penezum, takze to vyzniva jako ze to jsou jidla varena z vody, ale to fakt nejsou. Nebo asi nerozumim co pises? Jakou ma hodnota jidla souvislost s tim jak casto se ji? 🤔

petrasipkova1
19. led 2022

@journals to jsou naše nejoblíbenější jídla 😂😂 od malička je u toho jistota ze to ty prtata snedi. 🙈 teď každý týden děláme svíčkovou z domaciho králíka. Takže taky šlichta. 😂😂 Sypany ptáčky s rýží můžou jist taky pořad a rajská to samé. Kuře na paprice děláme také často, protože nám brojleři na podzim trochu přerostly 🙈

trifani
19. led 2022

@veruuu_kubesovic Zakladatelka má 100 Kč na osobu a den, ne 100 Kč celkem pro celou rodinu.

loylii
21. led 2022

@journals já dělám kuře na paprice, svickovou atd bez mouky. Takže je to vlastně kvalitní maso se zeleninou. Rozhodne tomu neříkám šlichta, naopak! Luxus😍

felixfelicis
21. led 2022

Taky varim bez zahustovani. No jo, svickova z hoveziho pri dnesnich cenach, to je slichta. Ja tomu rikam svatecni obed, dneska budou jen zapecene testoviny😂

sarkoc
21. led 2022

Jako když by to jinak nešlo, asi bysme to zvládli, ale upřímně řečeno si to tedy momentálně neumím představit...kvalitní jídlo je jednou z hlavních priorit, které máme a mám to nastavené tak, že si klidně radši odpustím třeba jednu dovolenou, výlet, nový boty (to ví každá rodina nejlíp, kde se dá šetřit) než abych šetřila na jídle :/ Když tak o tom přemýšlím, jediným řešením je přejít buď z kvalitních surovin na podstatně méně kvalitní a ideálně být k tomu věčně jen doma a vařit, péct, zavařovat, sušit, atd atd atd...ale když si třeba jen vezmu naše snídaně, tak jeden máme průměrnou snídani tak za 30-40 Kč a kde jsou další jídla :(

zmrzlinka
21. led 2022

Mne by spíš zajímalo jak pán přítel a tatínek chce řešit do budoucna.Dite podroste a bude chtít jít na.nejaky kroužek nebo v létě na tábor a nebo do ZOO a všechno stojí peníze....jestli to bude platit všechno maminka nebo budou prostě sedět doma.Uprimne na chlapa,kterému mu jedno co matka jeho dítěte ji nebo není bych se vykašlala....

martiniquest
21. led 2022

@sarkoc Co povazujes za kvalitni a co za nekvalitni suroviny? Ja si myslim, ze kdyz kupuje clovek zakladni ptoraviny, utrati daleko min, nez kdyz kupuje polotovary. V tom jidelnicku ze zakladnich potravin vidim hlavni rozdil v tom, zda clovek ji maso denne nebo jen 2x tydne, jak by to i spravne melo byt. Ale pravda, ja nekupuju farmarske a bio potraviny (vyjma kokosu), protoze to je zkratka tak drahe, ze bysme projedli dvojnasobek toho, co ted.

sarkoc
21. led 2022

@martiniquest my třeba z masa vaříme tak 2-3x týdně, ale nakupuju ho na Scuku, tedy farmářské a bio, u toho masa bych z toho už nerada slevovala, mám srovnání na vlastní oči klasická a bio jatka atd no a prostě pokud to jen malinko půjde, tak ne...jinak dřív jsem výhradně tam kupovala i mléčné výrobky, jenže jak už jsme čtyři, co sní denně minimálně jeden jogurt každý, tak to byla stovka a víc jen za jogurty, takže to taky úplně nedávám už...ale ono je to těžké, dobrý jogurt už člověk pod 15 nesežene ani v obchodě leda dělat doma a to mi ty moje mlsný jazýčky nechtějí papat, takže holky jedou na Matyldách/Lipánkách většinou a pak kupuju kilovku bílého farmářského a k tomu třebamáme domácí džem. Jinak hodně vaříme a pečeme doma a zeleninu a ovoce si i hodně pěstujeme, ale ono se to nezdá, ale to taky něco stojí, to samé domácí vajíčka, finančně nemám pocit, že by se to extra vyplatilo, ale ta zahrádka mě baví, takže u toho už zůstaneme 🙂 Jinak vařím doma hodně ze základních surovin, ale jednou za čas klidně taktéž na Scuku koupím třeba plněné knedlíky, ptž vím, že ty prostě nesnáším dělat, složením jou tam stejné jako domácí a tu hodinu a půl času si užiju radši s dětmi...ale až budou tři a do toho začínáme na jaře stavět dům, třeba už to nepůjde, kdoví...nicméně to jídlo pprostě vidím jako jednu z velkých priorit u nás a radši jim koupím oblečení z druhý ruky nebo já nevím co, ale obzvlášť na tom mase bych nerada něco měnila 🙂

journals
21. led 2022

@martiniquest prave ty kvalitni zakladni potraviny jsou snad nejdrazsi - mleko a mlecne vyrobky, vejce, maso. Pokud chces zaruku kvality tak to proste stoji hromadu penez. Ani to nemusi byt bio, ale suroviny s fer pristupem (pro me tedy treba ta kvalita) si musi clovek zaplatit.

sarkoc
21. led 2022

@martiniquest ještě mě napadá, že zároveň vím, že je spoustu věcí, na kterých můžeme v budoucnu když bude potřeba co se jídla ušetřit, protože když si vezmu jen, kolik stojí svačinky typu ovocné a mléčné kapsičky, Biosauři a podobné křupinky, dobré müsli tyčinky atd, tak se člověku protáčí panenky, ale už jsem holkám vysvětlovala, že to není samozřejmost a že pokud to prostě nepůjde, tak tohle bude první, co přestávám kupovat a už budeme dělat tyhle věci jen doma z ovoce, tvarohu, vloček atd...(ale jako není to tak, že by měla každá denně pět kapsiček, ale třeba 1-2 jo), když my máme takovou spotřebu ovoce a zeleniny, že jsem ráda, že to občas odbydeme takhle s tou kapsičkou, když třeba zrovna ve městě/vlaku atd nechci, aby špinavýma rukama jedly na kousky nakrájené ovoce, tak mi to přijde praktické (doma bych jim kapsičku nedala), takže tím si to jakože ulehčuju já, ale třeba tohle nutnost není a dá se na tom v případě potřeby dost šetřit 🙂

felixfelicis
21. led 2022

@martiniquest treba jak tu nekdo psal, ze za 100 se da koupit baleni 2 kurat, tak to bych nekoupila, protoze v takove maso nemam duveru. Taky mam nejakou cenovou hladinu, kdy uz je to pro me moc, nektere druhy masa kvuli tomu kupuju jenom vyjimecne, ale mam sve osvedcene znacky a u novych vzdycky koukam, co a odkud to je. Zrovna to maso, sunka, plnotucne cerstve mleko pri nasi spotrebe, to jsou velke castky.

zuzineckah
21. led 2022

Ono když peníze nejsou, tak člověk prostě nějak vyjít musí. V takovém období bohužel musí jít často i nárok na kvalitu dolů, protože není zbytí. Krátkodobě se to jistě dá zvládnout, taky to asi není špatná škola do života. Ovšem v případě zakladatelky mi přijde ujeté se nad tím co jen zamýšlet. Má divnochlapa, který je držgrešle zakoukaná sama do sebe, bezohledná a navíc zřejmě i velice hloupá. Tam je potřeba řešit něco zcela jiného než omezený rozpočet.

martiniquest
21. led 2022

@journals Tak to mame stesti neb vajicka mame domaci a maso kupujeme po znamosti, 10 kg hoveziho za 1500 🙂 je tam od vseho kousek, domaci chov. Krom toho kupuju ryby a obcas kruti

martiniquest
21. led 2022

Sunky a syry kupuji bezne v lidlu. Jsem spokojena s tamni kvalitou (sunky beru nad 90 % masa). Davam prednost vecem v akci. Mlika vypijeme malo a kupuji ho taky v supaci. Mlecne vyrobky rovnez a davam prednost vecem bez prichuti a ve vetsim baleni.

felixfelicis
21. led 2022

@martiniquest no jo, tak zrovna to maso a vajicka vam udela o dost vetsi rozdil nez to, jestli koupis kecup v akci.

brunetka11
21. led 2022

Ozvi se mi do pošty. Pošlu ti odkaz na místní šetřící skupinu, tam společně něco vymyslíme, aniž by se to tu rozebíralo na veřejné stěně.
Jako máš naloženo už tak dost hodně ve vztahu, není potřeba ti nakládat ještě víc.

martiniquest
21. led 2022

@sarkoc K tem kapsickam, beru je taky a sleduju slozeni, zasadne beru jen z ovoce bez pridaneho cukru. Ale taky je zasadne beru v akci. Je rozdil dat dvacku nebo 12 Kc. Beru jich treba 30 a mame to na dlouho. Biosaury by deti taky chtely, ale to povazuju za ksunt bez vyzivove hodnoty ,takze neberu. Misto toho doma pecu seminkove krekry ze lnu, chia, slunecnice, psylia. Cena a kvalita 100 a 1