2. dítě. Je výhodnější mateřská/nemocenská či do práce?

esdzej
19. led 2012

Ahoj holky, jsem tu nová, poradíte mi někdo? Do konce tříleté mateřské mi zbývá necelý rok, nevíte náhodou někdo jak je to v případě, že bych uvažovala o druhém mimi? Z hlediska financí, je lepší přejít z jedné mateřské plynule do druhé, nebo jít raději po ukončení první mateřské na nemocenskou - rizikové těhu a pak následně na novou mateřskou, či nastoupit po ukončení mateřské na nějakou dobu do práce a pak se teprve pokoušet o mimi? Z čeho se mi bude mateřská či nemocenská v tom či onom případě počítat? Šéfka na mě v práci už teď tlačí, musím se nějak rozhodnout...Děkuji za odpověd´.Simča

stavba
19. led 2012

ahoj,pokud by jsi chtěla nastoupit rovnou z jedné mateřské do druhé,tak ta se ti bude počítat stejně jako při prvním těhu,tzn. že budeš brát stejnou mateřskou jako poprvé.Pokud nastoupíš mezitím do zaměstnání,tak se ti to bude počítat i z nového příjmu.Bere se to pokud vím,za odpracovaný rok.Takže si sama zpočítej,jestli se ti vyplatí jít znova do práce nebo přejít plynule na další mateřskou příp. na nemocenskou.