Aké sú približne výdaje na miminko na mesiac?

babyna
22. srp 2006

zdravim vsechny maminky,
moje otazka bude smerovat predevsim jim. Doufam ze se nekdo neurazi ale rada bych se zeptala jake jsou vase mesicni vydaje na miminko. Nemyslim tim ted napr nakup kocarku atd ale bezne vydaje jako pliny, sunarky....
Vubec nemam predstavu a ze vsech stran se na me vali ze to financne nemuzem ted utahnout, jak je decko drahe blablabla.
ja osobne si myslim ze se to da vzycky zvladnout ale rada si vyslechnu i " nezavisle info" 🙂
moc dekuji

renca3
24. srp 2006

HM a CA nie su veci lacne, ale viem ze sa po par praniach nerozpadnu a ked ich nezaspimime od ovocia, daju sa este spenazit. Inak je tam velmi velky vyber.
No ale do piesku a do blata su dobre aj slovenske teplacky.

ervotoc
24. srp 2006

myslim ze slovenske teplaciky a ine veci su aj velmi kvalitne-lenže často aj drahšie než značkove,zahranične,fnuk,ja davam prednosť slovaču vo vsetkom-potraviny,vody,látky,drogoška atd...ale ked su premrskane ceny,tak kupim radsej cudzinu 😀 jasne ze davam na kvalitu,ale nie zas silou mocou za tazky peniaz 😉 🙂

zrzecka
25. srp 2006

Prvni mesice se mimco prebaluje hodne casto,treba kdyz ma spatny zazivani jako mela Lea,Takze plenky asi 2000kc,pak ten Nutrilon-byl na doporuceni lekarky cca2000kcNa opruzeniny musela Bepanten stoji pres 200kc,tak 4 do mesice.Tj.Dalsi 1000+400vlhcene ubrousky,-ale mozna nekdo utira zinkou-a dalsi minimalne 300kc za dalsi kremy,pripadne olejicky,penu do koupele nepouzivam,sampon malo..Obleceni ze zacatku tak 1000mesicne-nemeli jsme toho moc do zacatku,tak pak se to dohanelo,roste velice rychle,tak to bylo furt neco.Nepocitam hracky a podobny blbustky.Nas to tak stalo,Ted tak kolem tech 5000kc.

zrzecka
25. srp 2006

je hodne citliva na pokozku,tak proste nemohla mit nejaky nejlevnejsi plenky,apodobne.To si holky nevyberete 😉 jaky se vam narodi mimco a jaky bude mit potreby. ☹ 😉 I kdyz jsem si nekolikrat rikala,jeste.,ze mam chlapa kterej vydelava,jak to delaj mamci co jsou samozivitelky,tak to nechapu.Pamatuju se,ze se nam jako mala treba 5x za den pokakala,prujmem.Vubec sem nestihala susit,tak jsem oblikani potrebovala dost.Ale jsem rada,ze se vse upravilo,ze je zdrava.A penez i kdyz bych je umela taky lepe utratit nelituji...Zrzecka

peta.cz
25. srp 2006

V CA jsem pořídila 3 bodýčka za 150 Kč, což je super cena za nové značkové oblečení 😉
Já jsem plno věciček podědila po sestry chlapečkovi - sice nevíme co to bude, ale modrá sluší i holčičkám 🙂 Takže počáteční výdaje zatím nemáme veskerze žádné - když je někde nějaká akce tak sem tam něco přikoupím (dětskou růžkovou osušku v Ikea za 150 Kč, akce na plínky a tak.) Největší výdaj zatím bude za nábytek do pokojíčku, kočárek, autosedačku.

hata
26. srp 2006

při třetím mimi,jelikož jsem vše dala pryč a prodala,jsme vše nakupovali znova-oblečky jsem se snažila nakoupit v mém oblíbeném sekáči,kde mají většinou značkové věci za pár korun,postupně se mi nějak sešlo vše co je na mimi potřeba,babička taky kupovala,horší to bylo s výdaji na kočárek,autosedačku postýlky dvě,přeba.pult,ohřívačka,chůvičky atd...když jsem to přepočítala vyšla mi pěkná cifra,ale je pravda,že vše je potřeba a začala jsem rozumě nakupovat už od prvního měsíce těhotenství a dost věcí sehnala levně přes internet 🙂 Právě je nám 10měsíců a plíny ustupují ale zase je potřeba ohrádka,(koupili jsme síťovou,ale za chvíli zjistili,že Matys se v ní nenaučí chodit a tak museli pořídit ještě klasickou dřevěnou)tak výdaje jsou stále 🙂

markytka_
27. srp 2006

hato: nedala bys mi prosím typ na ten sekáč? (jestli si dobře vzpomínám z beremese tak jsi Brňačka, ne?) mám to sice ještě za hooodně dlouho, ale taky nechci nechávat věci na poslední chvíli 😉

ambret
27. srp 2006

Také jsem po dvou mimíscích zorprodala všechny věcičky a na třetí holčičku jsem vše kupovala znovu. Ted je ale moc možností, jak nakoupit levné a hezké oblečení po internetu a nemusím se s dětmi tahat po obchodech s oblečením. Na internetu nakupuji pro všechny tři. Můžou si to holky v klidu okouknout a schválit, zda to budou nosit a ještě se u toho můžou koukat na oblíbenou pohádku. Jo to jsou dnes výhody. 😀

lihy
27. srp 2006

Ambret, mohla bys mi třeba do IP poslat nějaké typy na obchody na internetu, které už máš vyzkoušené? Díky předem. 🙂

alcatko.j
27. srp 2006

Ambret, taky bych proisim do IP treba, prosila nejake ty typy na obchody po internetu 🙂 Dekuju moc 🙂

mracik
30. srp 2006

Ja si myslím, že tie výdaje za mesiac sa môžu pohybovať tak od 300 korún až po tých 10 000. Ja som napríklad za malého ak nerátam teda vstupné náklady 🙂 za prvých šesť mesiacov minula asi tak tri stovky za mesiac. Papal iba moje mliečko, plienky sme mali látkové, oblečenia habadej - niečo sme dostali nové, niečo podedili a topánočky ešte nepotreboval. Teraz sú najväčšou ivnestíciou topánočky, tie nechcem kupovať lacné a nôžka mu rastie veľmi rýchlo.

mracik
30. srp 2006

tých tristo korún sú približné náklady za pranie...

ervotoc
31. srp 2006

hm to si dobrá 😕 to mi mame trojku mesacne priemerne,a ide nam to len vyssie,teraz uz hračky drahšie,nestačia hryzátka a hrkalky a pod,ved len jedna rozvojova hračka stoji okolo tisícky ☹ plienky mina viac a cim je vacsi tym su drahšie,to maš dobre ked ti vydrži v látkovych,aj ked maš na to čas,hm,dalej strava,aj ked mame zahradu a zahradkarov 🙂 vzdy treba este niečo kupiť 😉 teraz už aj kaše budeme kupovať,masko,olivovy olej nestoji zrovna dve koruny 😉 oblečenie kupujeme vsetko,hm,teraz chcem este sportovy kočik,autosedacku 9-36kg,zimne vecičky,topanky,hm poharik na pitie,,,,atd,klobuk dolu ked to zmákneš za tri stovky 😉

mracik
31. srp 2006

Ervotoc, písala som o prvých šiestich mesiacoch, teraz je to už oveľa viac, napríklad opatrovateľka 6000 Sk, topánočky sú tiež drahé, ale malé mimi toho naozaj veľa nepotrebuje
čo sa týka hračiek na rozvoj, náš malý to ignoruje najradšej mal veci z kuchyne, fonendoskop a odsávačku, teraz sú to hudobné nástroje, už ich má asi 10...

ervotoc
31. srp 2006

ved aj ja som napisala ze do sesť mes.nas vysiel priemerne tie tri litriky,odvtedy ideme len hoooore 🙂

honzina
31. srp 2006

Tak tuhle otázku jsem nedávno položila mojí kamarádce, když její dcerce byly asi 3 měsíce. Spočítala to na nějaký 2000,- za umělou stravu a plínky.
Ale koukám, že se to rodina od rodiny hódně liší... u některých z vás mě ty částky docela děsí... 😕

slavomira
31. srp 2006

Ahoj mračik tak to si mala asi veľké šťastie keď ti to stačilo pretože my sme potrebovali mlieko keďže ja som ho stratila po treťom týždni to bolo 1 kr. na týždeň a v tých 4 mes už aj dve za týžden. z toho jedna stála 600 sk. plienky 1 bal na 5 dní a to ešte narátam oblečko keďže sa malá narodila v marci potrebovala aj zimné. Fusak a podobné vecičky tak tomu teda nemôžem uveriť že tie 3 stovky stačia. Pa

mracik
3. zář 2006

No umelé mliečko a papierové plienky sú riadne drahé,

Ak si si všimla, písala som, že je to mimo vstupných nákladov
Samozrejme kupovala som plienky - tá investícia sa mi vrátila asi za štyri mesiace, babyvak,
A v zime som malého obliekla do svetra a tepláčkov, dala ho do babyvaku, spolu sme sa obliekli do obrovskej flísovej mikiny, tú som si zase požičala od ocka, takže ani nejaké vetrovočky a overaly nebolo treba a bolo nám krásne teplučko...

Neskôr, keď bol malý už s opatrovateľkou, tak sme kúpili aj kočík, lebo som jej ho nemohla nechať nosiť - bol riadny valibuk, ale kočík nepotreboval malý, ale opatrovateľka na to, aby mi ho nosila do práce

Ale aj tak si nemyslím, že dieťatko je drahé, lebo väčšina vecí, čo kupujeme
vlastne ani nepotrebuje

ervotoc
4. zář 2006

hm,to si mysliš ty mracik,si skor u mna aspon vynimka,no moj drobec potrebuje ovocie,zeleninu,kaše,olej,plienky,,to je vacsina veci,hračky,oblečenie,kočik,sedačku pre bezpečnosť,stoličku a vždy tu nieco "nepotrebne"bude,teraz overal zimny atd,hm mojho by si do babyvaku veru nenapratala a neviem či by som ja bola spokojna,keby bol vo flisovej mikine,hm neviem si to predstaviť ako by šantil vonku,ked uz bude chodiť-bude zima 😉 tak veru neviem,neviem,,,tak mi mameš tiez valibuka 😀 ale kocik som nekupujem len preto ze opatrovatelka by ho dlho ci daleko nosila na rukach.,? 😕 snad pre moje dieťa,nech ma pohodlie atd..hm,a kazdy vecičky veru nepodostava po rodine,zda sa mi nešťastna ta veta posledna..

mracik
4. zář 2006

to je pravda, nie každý má takú veľkú rodinu ako my, veľa vecí mal po mne a mojom bratovi,
teraz okrem slipkov, ponožiek a topánok kupujem veci hlavne v sekáči, dajú sa tam za dvacku kúpiť značkové pekné veci pre deti

a čo sa týka tých nepotrebných vecí

kozmetika - podľa môjho názoru zdravé dieťa telové šampóniky, olejčeky nepotrebuje, malého som neumývala mydlom, nemastila a mal krásnu pokožku
vatové tampóniky do uší - tak to keď vidím, ako to niekto ďeťom pchá do uší tak ma ide roztrhnúť, aj na ušnom nás učili, že je to absolútne nevhodné
aviváž na detské oblečenie - ďalšie zbytočné parfémy, na zmäkčenie postačí trochu octu
špeciálny hrnček na pitie - rovnako sa mi napije z obyčajného
kopec hračiek - no neviem, u nás zabodovali len na niekoľko minút, potom ostali v kúte
chodák - no koment - nepriteľ detskej chrbtice a kĺbikov

Nemám problém s peniazmi, ale radšej deťom šetrím korunky, určite sa im raz zídu

natana
5. zář 2006

mracik nechcem ťa uraziť, ale to mi chceš povedať, že si dieťa nosila vonku len na rukách?
Alebo si sním nechodila von na prechádzky? Neviem si predstaviť, že dieťa na takej dvojhodinovej prechádzke sa nemôže poriadne vystrieť a dobre si pospinkať v kočíku.
Tých 300 Sk je úplne nerálna suma. nehnevaj sa. A to ja som relatívne šetrná.
A čo sa týka detskej kozmetiky nemáš pravdu (možno ak máž vodu z horského prameňa). Voda z vodovodu je chlorovaná a veľmi vysušuje pokožku. Takže krémy alebo olejčeky sú potrebné.
Celkovo mi to pripadá, že si rada, že si ušetrila na pre teba nepotrebných veciach, ale pre väčšinu je takéto riešenie asi nepredstaviteľné.

ninocka
5. zář 2006

mracik
ty zijes v prirode?

kyk
5. zář 2006

ja si tiez osobne myslim ze minieme viac nez je potrbne,hlavne ked ocakavame nase 1.babatko, vydim to na sebe-chcem aby mala moja mala vsetko nove a pekne,zahrnujuc jej detsku izbicku,
a vlastne je to vsetko len pre ,,oko,, ak by som mala 2he babo urcite by som nemala take velke vydaje.
Mala ma izbu plnu hraciek od vymyslu sveta a vobec sa s nimi nehra,
my totiz malujeme,kreslime a modelujeme s plastelinou,a teraz ked podrastla tak aj ,,kuchti,, hra sa s mukou a robi si cesticko na kolace.
tymto aktivitam sa venujeme od 1.roka,viem ze niektore budete namietat ale je to pravda...a teraz je velmi kreativna

mracik
6. zář 2006

Co sa týka nosenia - áno nosila som malého stále na rukách, až dovtedy kým nezačal chodiť. V babyvaku mu bolo asi pohodlne, takmer stále spinkal, papal mliečko a keď bol hore obzeral sa naokolo - mal super výhľad. Keď sme prišli domov, tak sa sám vyhral v postieke - bol nasýtený nosenia
Na prechádzky sme samozrejme chodili, aj na vysokohorské túry, aj tie celé prespal
Okrem toho nemôžeš porovnávať seba s bábätkom.
Ty si oddýchneš najlepšie, keď sa vystrieš, pre malé dieťatko asi do 9 mesiacov je prirodzená poloha v klbôčku, tak nás to učili aj na cvikách z ortopédie

Ale každému vyhovuje niečo iné samozrejme... Každý máme iný životný štýl

Aj preto som napísala, že mesačné výdaje na dieťatko môžu byť aj 10 000, ale nemusia 😀

ervotoc
6. zář 2006

hm ja si napr.myslim ze nezalezi vobec na tom ako dlho sa bábo s hrackou hra,myslim ze ide o to ze sa hra,ved tym sa rozvija motorika a vsetko,spoznava svet aj cez hracky,knihy,rozpravky,riekanky,vnima,o to myslim ide,tak co sa tyka hračiek nešetrim teda ani by ma nenapadlo,nekupiť hračku a radsej odložiť peniaze na učet špuntikovy,,,hm,ako sa asi na ten svet bude pozerať,spominať,vnimať,reagovať,,,hm napriklad,bude moj brat spominať,hm ja v tvojom veku som sa hraval s angličákom,,,a čo povie tvoj syn?hm,ja som mal odložene peniaze na učte?hm,ja len myslim,ze to tak nie je,len to tak v zlom svetle nejak vyznelo,,no neviem si to predstaviť,aj to nosenie v mikine,neviem,,hm na rukach aj naš bol často,aj je ,ale kočiky má,nemyslim,ze su to vyhodene peniaze,,

mracik
6. zář 2006

Ahoj ervotoc, pozerám, ze si internet maniak ako ja 🙂, aj tebe už drobec búva
nechcem, aby si ma zle chápala, ja nie som žiadna žgrloška, len keď idem kúpiť nejakú vec dva krát si rozmyslím, či ju chcem preto lebo sa páči mne, alebo preto, že ju moje dieťa naozaj potrebuje.(to sa týka aj oblečenia) Môj macko má napríklad hudobné nadanie - takže má doma už kopec hudobných nástrojov - triangel, bubon, fúkaciu harmoniku... tie proste miluje a stále na nich hrá. Keď bol maličký a ja som v obchode zbadala nejaké miminkovské hračky, tak som mala občas problém odolať, ale vedela som že ho zaujme iba krabička z toho a tým to skončí... asi tak
starší zasa miluje lego, je samozrejme drahé, ale dostáve ho na každý sviatok

o kočíku som nevravela, že sú to vyhodené peniatze, ale ja som ho fakt nepotrebovala, ale teraz sa mi buginka zíde, to je fakt...
Pekný večer Silvia 😎

ninocka
6. zář 2006

nechapem , ze si nemala kocik
ja by som dietatko nikdy nedala do toho babyvaku ved mu skodis na chrbticu a vsetko ostatne

samuelko
6. zář 2006

ninočka ani ja neuznávam tie babyvaky 😒

ninocka
6. zář 2006

ja v zivote do toho nedam dieta ked to vidim tak chudatko dietatko

mracik
6. zář 2006

Ninocka, už som to raz písala, babyvak neškodí chrbtici, práve naopak, väčšina maminiek si myslí, že dieťatko má byť pekne vyrovnané od narodenia, preto ich pekne narovnajú do perinky...nakoniec aj ja som si to kedysi myslela
Faktom je, že od druhej svetovej biol na Slovensku, Česku a v Maďarsku najväčší výskyt vykĺbení bedrových kĺbikov na svete. Vďaka tesnému baleniu do periniek.
To nie sú nejaké bludy, to nás učili na cvikách z ortopédie.
Ale je dôležité mať dieťatko v babyvaku, alebo šatke v správnej polohe, ak ešte nemá šesť-sedem mesiacov nemalo by sedkať