Aké sú približne výdaje na miminko na mesiac?

babyna
22. srp 2006

zdravim vsechny maminky,
moje otazka bude smerovat predevsim jim. Doufam ze se nekdo neurazi ale rada bych se zeptala jake jsou vase mesicni vydaje na miminko. Nemyslim tim ted napr nakup kocarku atd ale bezne vydaje jako pliny, sunarky....
Vubec nemam predstavu a ze vsech stran se na me vali ze to financne nemuzem ted utahnout, jak je decko drahe blablabla.
ja osobne si myslim ze se to da vzycky zvladnout ale rada si vyslechnu i " nezavisle info" 🙂
moc dekuji

shiju23
29. srp 2007

tak zo zaciatku to boli dost velke vydavky, lebo chceli sme pre maleho len kvalitne veci ako je kocik, postielka,atd.
co sa tyka kozmetiky kupili sme taky box,kde bolo plno kozmetiky, mam to dodnes, oblecenie som mu kupovala dost ale tiez dostal kopu ako darceky,ked sa narodil od znamich, co sa tyka svetrikov,to som nekupovala,lebo som plietla sama pocas celeho tehotenstva aj ciapky, co mi dost usetrilo penazi a boli este krajsie ako kupene, kazdemu sa pacili,teraz cas na ne nemam ,tak kupujem, kupujem vacsie oblecenie,nez je maly sam, aj ked je dost vysoky na 8mes. takto sa dari usetrit mi.

tiki
29. srp 2007

mvl8 - ja myslim, ze to, ze se zehlenim nici bakterie je uz prekonana teorie 😉 . Leda bys prala ve vode z potoka 🙂 . Jestli peres v normalni vode, ve ktere dite taky koupes, musela bys prevaret vodu na koupani, protoze by urcite prislo do styku s tema bakteriema, ktere nicis zehlickou. A jestli nezehlis pradlo bezprostredne pred tim, nez ho na ditko navleknes, pripadne ho neuchovavas v nejakem sterilnim prostredi, tak za dva dny ve skrini se Ti tam stejne nejake bakterie zas nachytaji 😒

kikaz
29. srp 2007

Dievčatá keď ste sa bavili o tých piškotách tak pri prvom dieťati sa propagovalo 7 mesiac to bolo 8r.vzad. Ja som robila na detskokojen.odd. a tam sme dávali od 6mesiacov určite nie skor. Ale viem že mamičky dávajú už skor ja som v tom opatrná

iza
29. srp 2007

ahoj holky v pátek to bude měsíc co máme mimi a naše výdaje jsou:
-nekojím a tak kupujeme Nutrilon HA(je teda dost drahej ☹ )....za měsíc jsme jich zlikvidovali 5..tzn 5x215,-
-plenkykupujem Tesco...padnou tři balíky ...3x 199,-

poupe
29. srp 2007

no ja nechci ani pocitat kolik dam za veci na podzim a zimu,zacina papat takze zidlicku,atd....

moncika15
29. srp 2007

baby, troxu ste ma ukludnili...myslela som si ze su to ine polozky.najviac sa bojime toho ci to financne utiahneme.ale ked to tak zoberiem mame 7 babätiek v rodine, vecicky sa daju pozhanat 😉 a peniaze predsa nie su vsetko.... ja sa tak strasne neviem dockat 🙂

sue
29. srp 2007

...žehlí sa nie kvôli baktériám, ale kvôli možným zvyškom prášku na prádle...

androna
29. srp 2007

sue ono zalezi natom v akom prasku peries.tiki tu pisala ze perie s pracimi orechami.ja som tiez zehlila v sestinedeli a teraz uz nie.nech si pokozka zvyka odmala.ale to je vec kazdej z nas ci zehli ci nie.
a pridam pre moncika babetko mozes mat i za malo penazi.neni treba kupovat vsetky tie hluposti co su na dnesnom trhu k dostaniu.staci ked si najdes akcie a navstivis lacnejsie obchody.na zaciatku to je asi tak 10-20tisic ale potom mesacne zalezi natom ci kojis ci nie ak kojis tak iba plienky asi500mesacne v cechach na slovensku trosku viac.takze do 1000 a potom ked prikrmujes kde sa najedia 2 tak aj treti.

kacenqa
30. srp 2007

maminky, aexistuje nejaky zakladny zoznam veci, ktore treba pre miminko zabezpecit pred jeho prichodom na svet? samozrejme, ze take ze postielka, vanicka a take tie velke veci ma napadaju, ale ako neskusena netusim, co vsetko by taka 'vybavicka' pre miminko mala obsahovat...nieco ako ked sme chodili ako decka do SvP a mama mi nalepila do kufra zoznam veci, ktore mi zabalila 😀

kacenqa
30. srp 2007

jeje tiki dakujem velmi pekne 😉

valsik
30. srp 2007

Kacenqo - já doporučuju pořídit si také věci z lékárny, abys nemusela třeba hned po návratu běžet na nákup. Tzn.pro tebe - velkou zásobu vložek, vložky do podprsenky, no a pro mimčo slunečnicový olej, borovou vodu na očíčka + opthalmoseptonex, kdyby hnisaly; nějakou stříhanou gázu na otírání apod., třeba zásyp, dětské mýdlo, fenyklový čaj pro tebe i pro mimčo; čaj na podporu kojení Laktazin od dr.Popova nebo jiný; stříkačku (kdyby mimčo nechtělo ani z prsu ani z lahvičky); Bepanthen, líh na vytírání pupíku; rybí mastičku na prdelku nebo jinou mastičku; dětský panadol nebo ibuprofen (kdyby přišly horečky)....to jsem si pořídila já, třeba se ti to bude hodit..

iza
30. srp 2007

kacenqa: jestli chceš pošlu ti do ip, co jsem pořizovala já...a fakt všechno užiju 😉

swetlus
30. srp 2007

Na ty veci z lekarny pozor, kdyz to nakoupis moc dopredu tak se ti muze stat ze ti propadne pouzitelnost. tak si pohlidej datum spotreby 😉 Ale jinak bych to nehrotila, staci par zakladnich veci a zbytek dle potreby. Me napr. Bepanthen shanel manzel az kdyz jsem byla v porodnici a to jen proto ze ho tam vsichni meli a do dneska jsem ho nepouzila. Pouzivam uplne jine prostredky ktere ho plne nahradi. Takze to byla myslim zbytecna investice 😕

moncika15
30. srp 2007

mamicky, kolko asi v priemere stoja veci pre babo ako kocik,postielka, vajicko, stolicka...{bez oblecenia} napiste mi to prosim kazde zvlast nie zratane kujéém 🙂

arabela36
30. srp 2007

Moncika15: Kocik = 15000
postielka: 8000 + matrac = 4000 - to sme kupili tu vacsiu postielku 140x70 a da sa potom prerobit na postel pre dieta az do 5 rokov. Aj matrac sme kupili lepsi nejaky bambusovy aby vydrzal dlhsie.
Autosedacka: 5000
Stolicka: 5000

Viem, ze sa da nakupit aj lacnejsie, ale tieto zakladne veci sme chceli trosku kvalitnejsie a zatial sme spokojni...

K tomu zehleniu: ja tiez nezehlim malej veci (len tie ktore potrebuju zehlenie, satocky a tak...) ved teraz sa uz nepouzivaju biologicke prasky... a tiez davam malej pradlo plachat 2x len tak pre istotu.

bielanevesta
30. srp 2007

Kočík- 6500,-
Postieľka- 2000,-
Matrac(kokosovo-pohanková)- 700,-
Autosedačka- 2000(po jednom dieťatku)
Prebaĺovací pult- 2000,-
Podložka na prebaľovací pult- 400,-
Vanička- 200,-
Koš na plienky- 190,-

moncika15
30. srp 2007

dakujem baby, ale dost sa v cenax rozxadzate 😀 tak nejako som si to pozistovala aj ja. a take veci na rozbeh ako prve mydlo,sampon,krem,caj,sunar,plienky mi viete povedat?

katusha
30. srp 2007

mydlo zozenies aj do 20sk
sampon okolo 100 - 150 sk
krem - tiez okolo 100sk
sunar 600g balenie - 299sk
plienky - to zavisi od znacky, napr. tescove stoja 370, v akci 299
pampersky boli minule v akcii za 300sk
ale vsetko zalezi od znacky aku si vyberies 😉

tiki
30. srp 2007

kocar 8900,- (do toho uz bych asi tolik neinvestovala, protoze nosime vetsinou v satku a kocarek pouzivame jen po vsi. Ale chcem jeste nejmin dve dalsi decka, tak to snad marna investice nebyla 😎 )
satek na noseni 1800,-
postylku a autosedacku jsme dostali
polohovaci lehatko 900,-
vanicka 200,-
prebalovaci pult jsem delala jako samovyrobu 😉
bepanthen 100,-
plenky jsem kupovala latkove, ty vysly s kalhotkama na necele 2000,-
kojici caj 35,-
sunar jsem nekupovala a nastesti nebyl treba (pokud chces kojit a porizovala bys ho jen tak, kdyby nahodou, tak si myslim, ze pokud nebydlis nekde uplne odriznuta od sveta, tak tam v pripade potreby vzdycky tatinka posles 😉 )
stejne tak jsem neporizovala zadne lahve ani dudliky...
mydlo ani sampon nepouzivam, pry se doporucuje do roka deti nemydlit (a zatim nemam pocit, ze bych mela spinave dite, ona se ta miminka nepoti, takze ta voda fakt staci 🙂 )

valy
30. srp 2007

vsetko je to strasne relativne, daju sa zohnat lacnejsie aj drahsie veci

krem na zadocek - jekorisova mast v lekarni stoji 29 Sk, krem johnson okolo 100, sudocream (ale trochu vacsie balenie) vyse 200. vyskusala som vsetky a mam pocit, ze je to jedno, aky pouzivas.

ale napr. vlhcene obrusky na utieranie, ked su take lacne napr. clever tak sa mi zdaju o dost horsie ako napr. nivea alebo pampers. nivea stoji 70 ks balenie 104 Sk.

olivovy olej v lekarni stoji tusim 120 sk, ale vela mamiciek chvali aj ten klasicky modry olejcek s azulenom a ten stoji nejakych 20 sk.

valy
30. srp 2007

a este musis kupit specialny prasok na pranie pre babatko, mne dr. odporucila lovelu, ale nie je drahsi ako normalne prasky

radoslava
30. srp 2007

Valy ja pouzivam rybaciu mastičku na zadocek a stoji malo cca 30,- Sk
a Olej tiez ten modry s Azulenom a nedam na neho dopustit je delovy.
Obrusky pouzivame Pampers alebo Babylove z DM.
Nejde tu ani tak o peniaze ale naco nakupovat znackove veci ked si aj osvedcene stare vyrobky ako napr. ten olejcek.
Obrusky ale pouzivam Pampers pekne mi vonaju

valy
30. srp 2007

radoslava, presne s Tebou suhlasim 🙂

niega
31. srp 2007

Jestli dítě chcete, nepřemýšlejte nad tím, kolik to stojí měsíčně! Jestli nejste totálně na dně, tak to určitě zvládnete. Kojení je víceméně zadarmo, první příkrmy taky (jedna rozmixovaná mrkev ze zahrádky s jednou bramborou - to snad finančně utáhnete), plínky já používám klasické látkové (tak počítej více peněz za elektřinu a vodu), oblečení jsem dostala od kamarádek po pár korunách (třeba 5-10 Kč za kus), jiné věci mi kámošky půjčily, něco jsem koupila v dětském bazárku nebo přes www.mimibazar.cz. No a něco máme nové (třeba kočárek je lepší nový), ale toho moc není. Tak to proboha neřeš a jděte do toho, pokud chcete!

terezkaaa
1. zář 2007

Niega:Kojení není samozřejmostí-já vlastně vůbec nekojila(asi týden-to jsem ještě nějak pokryla jeho dávku)a pak už jsem najednou neměla vůbec 😒 Taky jsem si plánovala, jak budu kojit...Teď dám za mlíko 2000 měsíčně.Na dně jsem nikdy před tím nebyla, ale teď teda k tomu občas nemám daleko🙂Oblečení jsem teda taky zrovna od známých moc nedostala a když, tak to byly hadry 30 let starý,který mu teda doma občas dám...V látkovejch plenách je nespokojenej a nějak nemám na to vstávat 10krát za noc přebalovat:/
Mně malej přišel opravdu na hodně, a to jsem nekupovali kočárek za 15000, ale jen za 6000,ani postýlku za 8000, ale za 2000 a autosedačku za 5000 taky zrovna nemáme-nehledě na to, že se z ní za půl roku vyroste.

sisstin
1. zář 2007

teri: moje řeč..taky nemám kočár za 15 ale za sedm...ale utratila jsem už mooooooře peněz 😒

terezkaaa
2. zář 2007

Právě..to jsou ty "maličkosti"

konoupek
2. zář 2007

Ahoj holky,
jo jo ,kdo nekojí má to složitější.Nakoupit kojenecký lahve,dudlíky a že jich bylo,než se malé nějaký zalíbil 🙂 .Bych teď z fleku mohla někde otevřít krám a prodávat je 😝 .Malá je sice na Sunaru,který je ještě myslím ze všech nejlevnější a i tak je to myslím skoro 1500 kč měsíčně.K tomu kojenecká voda...
Kočár nás stál okolo 10 000 kč,postýlka 1700 kč,autosedačku - vajíčko-máme teda zadarmo.Oblečení kupuju hlavně v bazárkách,no sem tam něco nového,ale to opravdu pomálu.No a pak samo plínky ty máme teda jednorázovky a ubrousky.Nemluvě o dalších blbůstkách o kerých ani nepíšu,ale všechno to stojí za to pro malou.Pokud není člověk úpně na dně,vždycky se dá uskrovnit 😉

nilita
2. zář 2007

Ahojík, tak mi máme kočárek za 6tis, autosedačku 5tis, plenky za měsíc tak 1000kč , sunary 400kč už máme jen na noc.., oblečení pro malou nové ,ale i z netu ze sekáčů super kvalita a většinou nové celkem 1000kč, k tomu jogurty,přesnídávky klasika jídlo pro malou 2000kč.., jsem tam nějaká ta blbůstka.. a splácim 1000kč měsíc..+500kč dávám mamině, to je =5500kč..zbytek dle potřeby a beru mateřskou 8150kč, a dá se vyžít...