Aké sú približne výdaje na miminko na mesiac?

babyna
22. srp 2006

zdravim vsechny maminky,
moje otazka bude smerovat predevsim jim. Doufam ze se nekdo neurazi ale rada bych se zeptala jake jsou vase mesicni vydaje na miminko. Nemyslim tim ted napr nakup kocarku atd ale bezne vydaje jako pliny, sunarky....
Vubec nemam predstavu a ze vsech stran se na me vali ze to financne nemuzem ted utahnout, jak je decko drahe blablabla.
ja osobne si myslim ze se to da vzycky zvladnout ale rada si vyslechnu i " nezavisle info" 🙂
moc dekuji

bzuco
22. srp 2006

na umelom mlieku môžeš dosť ušetriť, ak kojíš, ja som kojila skoro 2 roky a bolo to super. Od kamoša viem, že mesačne minú na umele mlieko vyše 2000,- ☹ , je to dosť.A na plienky rátaj tak 1000,- (ak by si chcela tie drahšie), no a ešte je tam nejaké oblečenie,kozmetika, ale každý kupuje podľa svojich možností.
a zvládnuť sa to dá, len treba chcieť

samuelko
22. srp 2006

ahoj babyna
ja ešte svoje mimi nemám,tak zo svojich skúseností ti povedať neviem,ale vidím a viem kolko minie švagriná na malého a je to dosť penazí.Ona tiež nekojí lebo nemože a na umele mlieko minie cez 2000sk,potom sú to plienočky 1500,drogéria to vždy treba teraz vlete aj tie krémiky no potom aj oblečenie pretože maličký rastie.je to dosť penazí ale zvládnuť sa to v pohode dá 🙂

ada3333
22. srp 2006

ja sa tiež obávam tých výdavkov pri miminku. Z vlastnej skúsenosti viem,že pri dcére som mala mlieko iba 3 týždne a ostatné sme kupovali Bebu a to bola teda riadna suma.
Takže ak teraz budeme mať mimi mám z toho dosť obavy aj keď už viem že sa neoplatí veľa vecí kupovať nové ako som to robila pri dcére ale budem pekne od niekoho z druhej ruky a len zopár takých pekných normálne.

geegee
22. srp 2006

no my sme sa akurat o tomto vcera debatovali s manzelom...a dospeli sme k tomu, ze po kupeni tych vacsich veci - kocik, autosedacka a pod. su vydavky minimalne...plienky nas vyjdu mesacne okolo 500,- /kupujeme fialove Tesco, mlieko nic, kojim, ale spociatku som nemala dost mliecka, tak sme kupovali umelak a to naozaj bola asi najvacsia polozka. Ale nastastie sa mi podarilo rozbehnut tvorbu mliecka, ani neviem vdaka comu, tolko som toho skusala 😀
Umyvame mydlom obycajnym detskym - Batole, nekremujem, pouzivam ked treba olivovy olej z lekarne. No a oblecenie...hm...nemala som ho kvanta, castejsie som prala...a rastie z toho naozaj strasne rychlo.
Takze opakujem, nie je to vela penazi

tilly
22. srp 2006

jasné, kojením sa veľa ušetrí, inak plienky sa dajú kúpiť rôzne, od fixies, čo sú myslím momentálne u nás najdrahšie plienky po tie rôzne tesco plienky a pod.

Ceny sú všade iné, ale mne to vychádza tak, že mám asi tri balenia na mesiac, je to asi 150 ks plienok mesačne, takže tak, kozmenitky veľa nemíňame, šampón máme už pár mesiacov a aj telový šampón a olej, inú kozmetiku nepoužívame, krémiky na prdelku, máme asi jeden - dva na mesiac, a aj to sa dá kúpiť od nejakých 50 - 130 Sk,
drahé sú utierky na riťku, toho spotrebujeme my dosť a teraz už fičíme aj na utierkach na ručičky, keď sa vonku umaže...

teraz už kupujeme aj jedlo a kvalitnejšie ovocko, ale o koľko to vychádza na mesiac drahšie, to neviem

ale myslím, že keď porovnám výdavky na domácnosť a na dieťa, tak to dieťa toho veľa nezaberie... najdrahšie sú jednoznačne energie

sunny6
22. srp 2006

jasne ,ze to je financne narocne,ale to hlavne preto,ze budete bez jedneho prijmu,ale samozrejme da sa to zvladnut,ak nechcete vsetko naj,a hlavne nepotrebujete kazdu blbostku 🙂
suhlasim z tilly-energie su drahe,ja perem skoro kazdy den,a to mam 3 rozdielne prania,cierne,farebne a decke 🙄
-z oblecenia som 90 % podostavala,cize som si kupula fakt len minimum a miname na zaklad-mlieko,plienky,vlhcene utierky [55sk na 5-7 dni],kozmetika len od doktora ,kedze maly ma ekzem a to je free,a kvalitne ovocie a zelenina.niekedy malemu kupim dake drahe decke keksiky,ale chutovo ked som ochutnala by mu asi lepsie padli klasicke piskotky 😉

tilly
22. srp 2006

klasické piškotky sú najlepšie 🙂

sunny6
22. srp 2006

no musim si zas spravit zasoby zo Slovenka,lebo tu piskoty nie su,len take podobne,ale su navrchu posypane cukrom,a asi by sa mi nechcelo oskrabavat 😀

expertka8
22. srp 2006

..ozaj maminy..od kedy sa môžu papať ..žužlaž piškóty????

sunny6
22. srp 2006

ex maly zuzlaz vsetko uz od 4 -5 mesiacoch,vtedy som viac kupovala take keksy pre baby od 4 mesiacoch,dokonca som nasla aj keksiky ked rastu zuby,ze im maju pomahat pri bolesti 😉
kolko ma teraz maly?

expertka8
22. srp 2006

..6 mesiacov..viď pas 😅 ..opýtam sa v lekárni..dík 😉

sunny6
22. srp 2006

jaj to ma nenapadlo,to uz moze aj piskotku,neboj sa ,ved je chlapisko 😉

tilly
22. srp 2006

ja som mu dávala od 7meho mesiaca,

zrzecka
23. srp 2006

Ja mliko taky brzo nemela,tak nas prvni pul rok stala mesicne,pocitak asi 7000kc.Nerekla bych,ze mela to nejdrazsi.Ale musela bumbat Nutrilon,kvuli zazivani,a ten je dost drahej,obleceni-rychle z toho roste,tak casto od vetnamcu,Ted nas stoji tak 5000kc mesicne.Je ji jedenect mesicu.Treba boty bych u vetnamce nekoupila,kazi se jim nozicky,a ty stoji bezne v krame 600-700kc,ma je na chvili ☹ Nejhorsi je asi ten jednorazovy prechod leto-zima,nic nema v zasobe,vse musi mit nove... 😉 ☹ 😒

babyna
autor
23. srp 2006

holky diky moc, ted uz mam predstavu 🙂

kacabacka
23. srp 2006

zrzecka: 7000 tě stálo měsíčně mlíko? a 5000 oblečení??? Fíha, to teda nevim, co budeme jíst s manžou my....... 😒

tilly
23. srp 2006

7000 a 5000 fúha, to sú teda iné sumy, no my nenakupujeme u vietnamcov, nakupujeme aj značkové veci a 5000 korún mesačne (teda viac keď zoberieme do úvahy kurzový rozdiel) nás dieťa určite nestojí, celkovo nás nestojí 5000 aj s jedlom, plienkami, oblečkom, kozmetikou a pod. a to ja mu nakupujem dosť často, nerada nakupujem pre seba, tak kupujem jemu 😉

hanik
23. srp 2006

kacabacka, myslim, ze zrzecka nepsala, ze 7000 mliko, ale veskere vydaje za mesic pri prvnim pulroku a ted ze 5000. 😉
..tak pokud neni po kom dedit obleceni a nechce se nakupovat obleceni v sekaci ...tak myslim, ze to je castka, s kterou by se melo pocitat. ..bohuzel. 😒

kacabacka
24. srp 2006

no i tak je to dost...

kristi
24. srp 2006

taky si myslim, ze je to trosku prehnane....ale uvidime, az to bude aktualni, tak asi budem psat neco jinyho

tilly
24. srp 2006

s tým umelým je to asi tak, že 300 Sk stojí tuším jedna krabica, ktorá vydrží tak 5-7 dní, aspoň kamoška mi tak hovorila

hanik
24. srp 2006

ja jsem obcas poridila nejaky to obleceni synovcum ci neteri. ...aby nemeli vsechno z detskyho sekace, ale taky hezky novy ..i kdyz v tech detskejch sekacich se daj urcite najit hezky veci a hlavne to mimco to moc neunosi a hned z toho vyroste. ...ale i tak. ..koupila jsem 2 bodycka, nejakou soupravicku a ticka byla v haji. ☹ ..a ted si vemte, ze treba nemate velky pribuzenstvo, ktere by vas obdarovavalo hadrikama, ci je po nekom dedili ...ci meli prave odpor k sekaci. ...a dite v necem musi chodit. ..v zime musi mit neco teplyho. ..a kazdou chvili zjistujete, ze to mimco je vetsi a vetsi. ..a zase aby dite bylo v 80ce,kdyz ma velikost 56 ..?? ..ja nevim, kolik mimi stoji, ale rozhodne si myslim, ze kdyz chcete papirovy pleny, nemuzete kojit a nemate tolik zdroju k obleceni, tak se to dite vysplha docela dost. ☹

skafandrik
24. srp 2006

Nemám teda osobní zkušenost, ale 7000 se mi zdá taky dost. A co se týče toho oblečení, tak se dá sehnat i levněji a jsem toho názoru, že tomu miminku je jedno, jestli to stálo tolik nebo tolik. Nejdůležitější je praktičnost a čistota toho oblečení. Zrovna teď jsou třeba tady v Tescu výprodeje a ta body jsou tam za 40,- a jsou pěkná, pevná. Prostě já jsem třeba zvyklá chodit po těch výprodejích a kupovat to i takhle. I u těch Vietnamců se dá něco sehnat. Je fakt, že v klasickýh mimiobchodech je to drahý dost. U nás je fajn, že mamina mi všechno schovala, takže jednou si tam i něco vyberu.

kacabacka
24. srp 2006

skafandrik: jo, mamka taky oblečení po mě a po bráchovi schovávala a já si asi ze 2 pytlů vybrala 2 igelitový tašky a to nebylo jen na miminka, ale i už na větší dítě. Ono před 20ti a něco lety ta móda byla úplně jiná, mimi byly v dupačkách a košilkách, dneska je maminy oblíkaj do lacláčů, do džín a triček...i když to se mi ale zas moc nelíbí - když miminko, tak miminko a hezky v dupačkách 😀

skafandrik
24. srp 2006

kacabacka, no to je jasný, ale něco se vybrat dá, hlavně já mám malýho bráchu, tak je to hlavně po něm a docela pěkný věci a takový ty košilky a bodíčka se daj nosit i teď, minimálně na doma to stačí.

womann
24. srp 2006

Myslim,ze nakoupit se da nove i celkem levneji.Napr danlea to nema tak drahy...Kdyz koupi nove druhou jakost,neni to poznat a je to i o 70 procent levneji...

elesa
24. srp 2006

My kupujeme Bebu HA a ta stoji cez 500,-, dalej vyzivy Hipp okolo 30,-, plienky, nieco na oblecenie ( u vietnamcov nakupujem velmi nerada, nemam s tym dobru skusenost ), v hypermarketoch maju zlavy alebo balenia po viacerych kusoch triciek, body a pod. Nehovorim, ze je to malo, ale zvladnut sa to da. Hlavne treba s rozumom🙂

dorotka
24. srp 2006

kocky porovnavate neporovnatelne ceske ceny so slovenskymi 😉
naviac na slovensku este nemame obchody ako H&M a C&M kde sa ked su zlavy daju nakupit vecicky za super ceny 😉

dorotka
24. srp 2006

a este ona ma dcerku alergicku takze su tam aj vydaje na lieky asi 😉

tilly
24. srp 2006

HM a CA nemajú moc lacné veci... jedine vo výpredajoch, 7 EUR za body je dosť, teda na bábo nie, to je dobrá cena, ale také ročné dieťa prezliekam aj dva tri krát denne, takže vecí potrebujem veľa, nakupujem v jednom lacnom obchode u nás (tam kupujem veci, ktoré nosí von, nemrzí ma, ak ich zašpiní alebo roztrhne) a v rakúsku (tam väčšinou veci, ktoré nosíme do mesta, na návštevy a tak). Inak, najdrahšie sú topánky.

Mne svokra nechala veci po mužovi, ale to sú úplne iné materiály, to je 1OO% akryl a tak, teraz sa skôr nosia prírodnejšie materiály, bavlna a tak.