Aké sú približne výdaje na miminko na mesiac?

babyna
22. srp 2006

zdravim vsechny maminky,
moje otazka bude smerovat predevsim jim. Doufam ze se nekdo neurazi ale rada bych se zeptala jake jsou vase mesicni vydaje na miminko. Nemyslim tim ted napr nakup kocarku atd ale bezne vydaje jako pliny, sunarky....
Vubec nemam predstavu a ze vsech stran se na me vali ze to financne nemuzem ted utahnout, jak je decko drahe blablabla.
ja osobne si myslim ze se to da vzycky zvladnout ale rada si vyslechnu i " nezavisle info" 🙂
moc dekuji

nilita
2. zář 2007

Jo a ještě židlička na papání 3tis, chodítko 2tis,... 😅 ale to vše kupoval tatínek 😝

fifla
2. zář 2007

no my mame tyzden do terminu a do zakladnej vybavicjky sme si zaobstarali hlavne plienocky - my sme zamoderne latkovky, co ma vychadza kompletka za 7000 Sk, postielka s madracom 5000 Sk, prebalovaci pult som vyriesila komodou a nan prebalovaciu podlozku za 700 SK. Vecicky pre malinkeho mam z netu od jednej holky do roka za 2500 Sk. Trosku viac sme vrazili do kociarika, ale mame 3-kombinaciu aj s autosedackou, sportakom a taskou.
do porodnice mame zakladny balik utierok na prdelku, ale doma sa mi zdaju potom zbytocne, ked tecie voda :o))) a mame sprchu.
olejcek sama pouzivam olivovy, ale na kupanie mama weledu olejcek do kupela a ten je za csetky ostatne masticky kremiky a mliecka. rybilka na prdelku to isti pre prebalovaniach. kyblik na kupanie cca 500 Sk.
nejake deky a blbosticky tak do 500 SK.
takze asi tak :o)))
uz len dufat, ze budeme kojit a naklady budu mesacne fakt minimalne

tiki
4. zář 2007

Fifla - taky mi to prijde, ze pouzivani vlhcenych ubrousku doma, kde mam zinku a vodu, je zbytecny prepych. Navic jsou studene, coz tem uplne malym prckum trosku vadi (aspon nase Zdisa z nich v porodnici moc happy nebyla 😒 ). Takze ubrousky pouzivam jen na cestach...

natalien
4. zář 2007

Ahojky, tak my máme kočárek za 3tis. i s autosedačkou po jednom dítěti, postýlku 20let starou po mé sestře, jen matraci novou za 900, peřinky a komplet výbava do postýlky cca za 1200 (ale dá se pořídit i levněji), přebalovací pultík nemám - vyřešili jsme to komodou za 1600 a na to přebalovací podložka za 350. Ubrousky používám z akce z DM (4balíky za 106Kč), plínky beru ze zásoby z těhu a co jsme dostali. Oblečení - něco málo koupím, ale většinou co jsme dostali jako dárek a ještě co nám půjčuje kamarádka co má o 2měsíce starší holčičku. Kosmetika a ty další drobnosti - cca 1000měíčně a to přeháním. Kojím a jen na noc dokrmuji Nutrilonem - balení mi stačí asi na měsíc. Dudlíky nepoužíváme, ale máme je z dárkovýho balíčku při registraci do Baby klubu do Droxi. Tam kde jsme ušetřili, se to snažíme malé vynahradit někde jinde - teď budem zařizovat pokojíček 🙂
A POKUD NĚKDO PŘEMÝŠLÍ, JESTLI SI NEPOŘIZOVAT MIMI Z DŮVODU, ŽE JE TO DRAHÉ, TAK JE TO BLBOST. VŽDYCKY SE TO DÁ NĚJAK UDĚLAT A MYSLÍM, ŽE TAKOVÉ ÚVAHY JSOU NAPROSTOSTO ZYTEČNÉ!!!

dannynka
4. zář 2007

ahojte takze ja mam kocik za 8000-tisic ale ten kupovali svokrovci,postielku za 1200,-sk aj s madracom od kamarata je ako nova.no oblecenie sme vacsinou dostali ale aj kupijem bo rychlo rastie asi do 1000-sk mesacne,choditko a stolicku kupili babicky a dadkovia kedze boli vianoce.a kozmetiku asi okolo 500-sk mesacne a vlhcene ja s kauflandu.jeden balik wickies-72-ks-stoji cca 28-sk
a tiez sme mali bonusy s dm-drogerie ktore dodnes este vyuzivam.a autosedacku vajicko sme tiez kupovali od kamosky za 1000-sk.
natalien-tiez si myslim ze je to blbost,neni o com rozmyslat.Ved co je v tejto dobe vobec lacne???? 😉 😉 😉

moncika15
4. zář 2007

ahojte, je pravda ze ak si prvorodicka na kocik ti prispeje stat?

sisstin
4. zář 2007

moncika: 😅 😅 😅 to slyším prvně v životě 😕

zuzka82
4. zář 2007

ahojky....no stat ti niecim prispeje, ale je fuk, ci to pouuzijes na kocik.... 😅 😅

moncika15
4. zář 2007

ja som sa to dozvedela cez vykend ale tiez sa mi to nejako nezda,preto sa pytam. ak mame na to pravo nex o tom vieme a vyuzijeme to 😀

sisstin
4. zář 2007

moncika: maximálně dostaneš porodný..a možná tvoje pojištovna něco přispívá..ale speciálně na kočík..to asi fakt ne 😅

beny
4. zář 2007

holky co vím tak jediný co dostanem je porodný 😉 a s tím si můžem dělat co chcem.Já z něho třeba budu platit snubáky a přispěju do domácnosti na sekačku na trávu 😀

moncika15
4. zář 2007

a to je kolko ten porodny?

sisstin
4. zář 2007

moni: na Slovensku je to nevím kolik..ale rozhodně mín než v CR ..my máme 17 tis. 😉

moncika15
4. zář 2007

😒 no nic moc.ale pomoze

zirafka105
4. zář 2007

Moncika, koukala jsem na davky na Slovensku a mam dojem, ze porodne je cca 4500 Sk, pokud se jedna o prvni dite a to dite se dozije alespon 28 dnu (coz mi prijde jako docela husta omezujici podminka, koukala jsem na to jako puk), tak dostanes jeste 11000 Sk.
Vice info ale najdes treba na webu MPSVR 😉
http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=...

janada
4. zář 2007

ono je to pôrodné ludovo nazývané aj kočikové a na SR je to 11000 plus 4460 ak je to prvé dieta.pri druhom a dalšom už len 4460sk

lucianka
4. zář 2007

souhlasím s tím, ze kdyz neni moc penez, da se na mnohych vecech usetrit - uz vyse zminovane ubrousky (zinka s vodou staci) nebo napr. vanicka... my budeme koupat ve velke vane. Ne, ze bychom na vanicce chteli usetrit (mohli jsme mit pujcenou zadarmo), ale prijde mi to zbytecne. Mame jen podlozku do vany a pro me je to lepsi nez skladovat doma vanicku a koupat treba v kuchyni. 😉
Jinak co se kosmetiky tyce - moje tchyne je detska sestra a rozhodne nedoporucuje zadne znackove oleje a mleka (Johnsons apod.) - deti po nich maji alergii. Takze mazat jen olivovym olejem a koupat v ciste vode. To je taky uspora. 😉

moncika15
4. zář 2007

😕 to je teda citliva podmienka. zirafka105:
dakujem

lucianka
4. zář 2007

Jinak mame opravdu drahy kocarek, ale zbytek veci je tak nejak spis levnejsi:
Kocarek je hluboky, sportak a autosedacka - cca 20000 Kc. ☹
Postylka 2200 Kc, matrace 800 Kc (obyc stoji kolem 300 Kc), perinka a polstar 400 Kc. Povleceni cca 500 Kc/ks. Obleceni mame pujcene po synovcovi, dost jsme i dostali, vanicku nekupujeme, prebalovak manzel vyrobil - z komody za 800 Kc v Lidlu v akci, na to prknou za necelych 200 Kc uriznute na miru v Baumarktu a prebalovaci podlozka za 300 Kc. Pleny hadrove - neco po manzelovi, neco po synovcovi, par novych... Plenky papirove jsme kupovali s predstihem v akci, to stejne ubrousky. Ty ale stejne doma pouzivat tolik nechci - nakoupila jsem si ruzne barevne zinky - 1ks za 15 kc. 😉

lucianka
4. zář 2007

Holky, tak to máte teda hodne male to porodne, kdyz uz je to druhé a dalsi miminko! 😲

moncika15
4. zář 2007

ja si tiez myslim ze vanicka sa da nahradit vanou, prebalovat sa da aj na posteli,jednorazove plienky len na "vylety" to iste aj obrusky a olejceky? je predsa stary overeny aviril. je vela takyx veci ktore sa daju ovela lacnejsie vyriesit 🙂

moncika15
4. zář 2007

janada: tak to je asi to co som myslela.som rada ze sa to da pouzit aj inak akolen na kocik

terezkaaa
4. zář 2007

Holky já z vlastní zkušenosti vím, že třeba ty čistící ubrousky mně vydrží tak měsíc a půl-35kč.Tak na tom se opravdu až tak neušetří.navíc se mi zdá, že těma ubrouskama tu prdku očistím fakt nejlíp a je to hotovo jedna dvě a nemusím si špinit pleny🙂

nadhera
5. zář 2007

lucianka, slovenske babenky beru 6mesiacov matersku - podla platu/ asi polovica hrubeho platu / a potom rodicovsky - 4460sk. to je, co? u vas je to 11000kc.

sarkasa
12. lis 2007

já nevím jak ostatní, ale moje mimi (4 měsíce) je asi z levného kraje. Beba cca 1500 měsíčně, plíny cca 1200, kapičky na prdíky asi 250, ubrousky 100 - používám jen u doktorů, jinak namočím plínu a utřu mu prdýlku), šampon a spol. 200 měsíčně. oblečení většinou kupuje babičky (je to první vnouče takže si to užívá). vejdu se do 3000 - 3500 Kč. rozhodně ne 7000 jak tu někdo píše.

lu777
12. lis 2007

nadhera: u nás není rodičák 11,000 Kč, to jsi asi nějak špatně pochopila.. jedině pokud máš vysoký příjem (min. asi 16,000 Kč čistého a 380 Kč denně) a doma jseš jen dva roky 😉 😉

zirafka105
13. lis 2007

bambulik • 30tt • 7. listopad 2007 ve 14:47
Holčiny, zase takový všeobecný dotaz....
za co jste od narození za svého prcka utratili nejvíce peněz?
Když pominu že výbava a připravení na mimčo jste byli...
někdo říká že největší výdaje byly plínky kdo měl jednorázovky a tak..
jaké máte zkušenosti vy?
Počítám jak na tom na MD budeme, snad to zmáknete, zmákli to jiní...

majkeela • 1d • 7. listopad 2007 ve 14:56
Ahoj bambuliku, pokud pominu výbavičku, tak jde víceméně o výdaje na plíny a krmení. Plíny dle toho, zda jednorázovky nebo látkové. V látkových se moc neorientuji, ale u jednorázovek je balík od 200 (tesco plíny v akci) do nějakých 330 (huggies v akci). Spotřebuji tak okolo 10-12 plen za den. Později už to bude méně.

A krmení dle toho, zda budeš na UM nebo budeš kojit. Při Um jsou to samozřejmě výdaje za UM+lahvičky+sterilizátor (ale můžeš vyvařovat, takže nic), ohřívačka lahví (ale můžeš ohřívat v horké vodě)... Při kojení jsou to určitě výdaje za tvé jídlo, protože se vyplatí jíst kvalitně - to co jíš ty, to má i malé. Já od té doby co kojím se snažím jíst co nejvíce BIO výrobků a ty jsou prostě dražší. Pak jsem do začátku potřebovala odsávačku, chrániče bradavek, mast na bradavky, pohárky na odstříkané mléko... Ale měla jsem problematické kojení. Při hladkém průběhu by ses i minula.

A další výdaje jsou za kroužky. Plavání (od 8 týdnů chodíme) - u nás 700Kč za 7 lekcí, cvičení, od roku budeme chodit na angličtinu, pak jsem platila laktační poradnu.

Další výdaje byly na homeopatika, protože nechci, aby malá brala chemické léky, ale i ty stojí docela dost.

Ještě budeme mít výdaj za křtiny.

Jinak už mě nenapadá něco extra super za výdaje v souvislosti s malou po narození. Pak už to jsou vážně takové ty věci, že si maminka potřebuje udělat radost a koupí malé hračky nebo nové overálky.

bambulik • 30tt • 7. listopad 2007 ve 14:59
majkeela, děkuji, tak se mi potvrzuje tak nějak co píšeš, já bych chtěla používat Fixies plenky a je mi jasné že spotřeba nějaká bude aspoň zezačátku veliká..
ráda bych kojila co nejdýl a hlavně snad toho budu schopná že...
jedna kamarádka se kojení vzdala dobrovolně aby zhubla nána jedna, nechápu...
mimčo je zdravé kojit co nejdéle ne?
jsi moc hodná, děkuji za názor...

kristi • 1d • 7. listopad 2007 v 15:03
Bambi, no.....tedka uz je to v pohode. Pliny ma tak 3-5 denne, kupuji Tesco, pac nam vyhovuji. Mliko ma jedno tak na 10 dni a nejaky ty sklenicky s jidlem stoji tak 250 mesicne.

a u nas tedka vedou hracky a nova autosedacka.

terezkaaa
13. lis 2007

My 100% nejvíc utratili za mlíka a hadry 🙂Jinak Ale budem se asi muset teď maličko-no, vlastně trochu víc,uskromnit,páč mi právě končí mateřská a začíná rodičák 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

lienocka235
13. lis 2007

ja uz mam starsie dietatko a poviem vam ze to c onas stala ked bola malicka je nic oproti tomu co nas stoji teraz...
skolka 300 + 660 mesacne + 1500 na rok + nosite hygiencike potreby
kruzky tanecna 200 /mesiac + 500 jednotny dres 350 cvicky + zapisne a na dresy 800
hudobna pripravka 250/ mesiac + flauticka...
anglictina 800 /mesiac...
plavecky 1000/ kurz
korculovanie 1500/kurz

a to nehovorim o tom ze jej treba topanky tak min. 4 pary do roka.. oblecko .. ked mi v skolke ochorie tak 1 sirup proti kaslu mate hned aj 150
tiez sa jej snazim kupovat knizky logicke hry chodit s nou na divadelne predstavenia , a do filharmonie...
poviete si ze nemusi chodit na tolko aktivit ale ona chce a je velmi sikovna a ja som rada ze jej mozem umoznit aby sa rozvijala aj po tychto strankach..
onmoho vacsie naklady su na tieto deti a to ani nehovorim ked zacnu chodit do skoly...
a este cosi dost vas vyjde aj pobyt v nemocnici s dietatom starsim ako 1 rok
v Ba na kramaroch som s malou lezala na infekcnom dostala rotavirusy /cca 2 roky dozadu/ a platila som za to ze som tam s nou 450 Sk / na den v tom bola nechutna nemocnicna strava ktora sa nedala odmietnut a stara hrkaju postel v izbicke 2*3 metre.. kde bola aj mala v hrdzavej postielke.. vitaminy a ine lieky co jej davali v nemocnici jej musel muz kupovat a nosit tam.. bo nemali na ne.. bola som tam 10 dni cize 4500 nas to stalo..
sestra tam bola s malym pred tyzdnom a je to stale tak dokonca natahuju vysledky aby tam boli matky co najdlhsie a platili..

andilek
30. pro 2007

tak já mám zatím výdaje jen na plínky (tak 3 balení/měsíc) a ubrousky (tam si nejsem jistá, ale tak 4-6 balíčků), pod vodou neumívám, plínkama neutírám, oblečení mám nakoupené do zásoby, ale průběžně vždycky něco koupim a to je tak kolem 1000,- - 2000,-- víc určitě ne 😉
Jinak kojim, takže žádné sunárky nepotřebujeme a nic jiného nekupujem, jo kosmetika vydrží taky dlouhou dobu 😉