Aké sú približne výdaje na miminko na mesiac?

babyna
22. srp 2006

zdravim vsechny maminky,
moje otazka bude smerovat predevsim jim. Doufam ze se nekdo neurazi ale rada bych se zeptala jake jsou vase mesicni vydaje na miminko. Nemyslim tim ted napr nakup kocarku atd ale bezne vydaje jako pliny, sunarky....
Vubec nemam predstavu a ze vsech stran se na me vali ze to financne nemuzem ted utahnout, jak je decko drahe blablabla.
ja osobne si myslim ze se to da vzycky zvladnout ale rada si vyslechnu i " nezavisle info" 🙂
moc dekuji

ervotoc
6. zář 2006

hm to su len predsudky a neznalosť čo sa tyka babyvakov,ja som spokojna,mam to tiez najskor overene,pozisťovane,otestovane,potom viem ze moj drobec v tom moze byť,klokanka to iste,najskor som si pozisťovala,potom kupila,ale ze by som nieco len hned odsudila,len preto že je to pomenej vidieť,to veru nie 😉 hm aj ked bol drobec v klokanke vela ludi na mna zazeralo,,,,hm hlavne staršie damy a ujovia 😀 😀 ale uz sa mi stalo,ze sa pri mne zastavil v obchode lekáááár a dal mi poklonu,zato ze nestresujem dieťa 😉 hm som kapánek nechapala,ale tiez proste povedal,ze coho neni privela to neškodí 😉
mracik to s tym sedkanim,jasnačka,ale ked dieťa same začne tak ho necham ,len tolko k tomu 😉

ena
6. zář 2006

ninocka:nekric hop 🙂
Ked zistis, ze sa niekam s kocikom nedostanes, bude ti aj klokanka alebo babysatka dobra 🙂)

My mame klokanku, kupili sme babybjorn, a je teda poriadny rozdiel, ked mate pol hodinu babo na rukach a v klokanke, teda v poriadnej a kvalitnej klokanke.. na nasej sa daju popruhy vselijako ponastavovat, aj ta cast, kde "sedi" babo... az tak casto je nevyuzivame, ale napr, ked viem, ze maly bude musiet byt dlhsie v kociku, tak beriem aj klokanku a chvilu je v kociku, chvilu na rukach, potom v klokanke... Kym v kociku len lezal, tak klokanka bolo pre neho nieco uzasne, len cumakoval okolo 🙂 Teraz uz sedi aj v kociku, ale klokanka je pre neho stale zaujimava..
A este jedno vyuzitie, byvame na 12tom poschodi a nedavno nam zazvonil chlapik, ze mame dole balik.. mame DEK kluce, takze pre navstevy treba ist ku vchodu, ziadny bzuciak dvere neotvori 🙂) a akurat vtedy nam nesiel ani jeden vytah, takze: maleho sameho nenecham, s kocikom sa dolu nedostanem, tak sup do klokanky a hajde po chodoch.. keby som ho niesla tych 12 posch na rukach, no dakujem pekne 🙂) Nas krpcek ma 8.65 kg a 74.5 cm 🙂

ervotoc
7. zář 2006

ena to si pamatam ked si pisala ze balik,tak si letela dole hore,dik 12poschodí to mi ušlo,hm ty musiš mať teda kondičku,ja fučim už na štvrtom,ked niekam ideme a neni tam vyťah 😀
no jasnačka nosiť desať kilov na rukach,hm a este ked sa vsade otáča...vieme svoje 😉

ena
7. zář 2006

ervotoc; no o tej kondicke, to radsej pomlcim 🙂)

srnciatko
18. zář 2006

baby neblbnite nas vyjde maly 1500 mesacne vsehovsudy....500 2x tescoplienky, 500nutrilon a ete 500 na ine=kozmetika,a neake oblecko zo sekaca... 😎

ervotoc
18. zář 2006

no to nepíšeš ako je stary drobec 😉 nás víde dosť,ale kupujeme potrebne veci a hračky pre rozvoj a radosť 😉 plienky nás stoja uz dve tisicky,,čim vacsie,tym drahšie to vychadza,nemam nič proti sekáčom,ale drobcovy by som svojmu zatial nič z tade neobliekla,na autosedačku si tiež potrpim,musim mať veci testované,oblečko tiez kvalitne,nedala by som mu činsku či inu pochybnu vec ..no a o topánočkach,to je jasna vec,len nove,nenosene,len kvalitne,nepotrebujem pre pár ušetrenych stovák behať po doktoroch...jasne že náš nemá zas vsetko,ale to čo má,na tom si davame obaja záležať 😉

dadika13
18. zář 2006

No na mojho maleho zatial miniem cca 1200,- plienky obrusky už nepouzivam, len cistu vodu a ked idem von tak ten jeden balik nam vystaci hadam aj na pol roka. Veci a hracky nekupujeme, lebo ich mame po prvorodenom . Vsetky veci mam zachovale , lebo som na ne davala celky pozor. Ziaden flak ani dierka.A to co sa podarilo nejako znehodnotit, sme zlikvidovali.Mam stastie , lebo vela veci aj podostaval a tak sme zasa usetrili.Ono to pride ked bude maly starsi.Zatial ma 6 tyzdnov a az tak vela nepotrebuje.Vlastne som nepocitala masticku na brusko ,masticku na ritku,cajik a nejake tie drobnosti. Ked to zhrniem tak mi to vychadza ako druhorodicke cca 1600,-az 2000,-
No cim bude starsi tym to bude viac a viac.Hraciek mame , ze by sme si mohli otvorit hrackaren , Ved ked sme mali prveho , tak musel mat vsetko. Teraz sa na tom smejem.Ma 8 rokov a kupit alebo lepsie napisane vymysliet darcek na narodky , alebo vianoce je nezvladnutelne.Uz nam chyba len trampolina. Tu pisal Jeziskovi minuly rok, ale nedostal ju, lebo nebola k sehnani.Mi totiz este verime na Jeziska a kazdy rok mu piseme list.

ramzesa
18. zář 2006

To ze deti su drahe je naozaj blud, ked to zvladneme my... ale nie... pri syncekovi sme si museli kupit vsetko, lebo nosene sme nechceli, ale vlastne vsetko podostaval.. na krstinach, meninach, narodeninach, vianociach,... vzdy nieco dostal a len malo sme kupovali my... ale pri dnesnych akciovkach sa to da... do necelych 8 mesiacov bol iba kojeny, cize ziadne kasicky, cajicky, sunariky a pod. a bol vzdy spokojny, nic mu nechybalo... teraz mame malu slecnu... saty a pod. veci mame po drobcovi, ale ajtak jej vzdy cosi kupime, al. dostane...cize zatial len na plienky... cca 6 osemdesiat ks balikov za 11 tyzdnov (aj to by som mozno vedela okresat). Cize okrem plienok vydaje uz len na lieky ak by bola chora. A k tym babyvakom. Syna sme nosili v klokanke od 4 tyzdnov teraz ma dva a pol roka a vobec nic mu nie je. Ked som sa teraz o tom rozúpravala s ortopedom , kvoly dcerke povedal, ze vsetko s mierou a je to super na klbiky. Aj to sa ma najprv spytal o aky typ ide, pretoze nie vsetky su vhodne. Co sa tyka chrbtice-vsetko s mierou.Cernosky aj nase praprababky nosili deti v satkach ale na chrbte a v miernom predklone cize neboli velmi zatazovane platniky a stavce.

ramzesa
18. zář 2006

a starsi drobec, tan uz plienky nepotrebuje... asi najviac nas vyjdu topanky.. okolo 1000 sk,ale aj tie ma niekedy ako darcek a pod stromcek a sviatky si vzdy prosime take oblecenie ake bude najblizsie (mozno aj rok dopredu) potrebovat. A ked mu cosi kupime, tak sa snazime kvalitne a v primeranej cene, aby sme to nemuseli kupovat dvakrat... cajik pije taky ako my, jedlo papa s nami a to trosku co spapa si ani nevsimneme... cize este menej minieme kvoly plienkam...

ena
18. zář 2006

no baby ja som bola minuly tyzden v lekarni a za Mucosolvan sirup, nasivin soft sprej pre dojcata a cebion c minula skoro 500 sk.. a potom na dalsi den odsavacka hlienov na vysavac za 378 sk.. (mali sme povodne len taku tu obycajnu 30korunovu , nadobka a 2 hadicky a myslela som si, ze to staci), az kym maly nebol fakt chory a zistili sme, ze s tou odsavackou nic nevytiahneme.. 😒
Na zaciatku sme tiez minali len na plienky a nutrilon ( teda, ak neratam pociatocne vydavky: kocik, postielka, autosedacka), (kopu veciciek na oblecenie sme podedili).. ale teraz sa vzdy nieco pritrafi.. z autosedacky vyrastol, tak sme objednali druhu 9-36 kg, uz sa stavia na nozicky, tak prve riadne topanky namiesto capaciek..

dadika13
19. zář 2006

Ena ,
aka je to odsavacka na vysavac? Lebo ja mam tiez tu klasicku a nemozem malemu nic vytiahnut.Teda niekedy po kupani sa mi podari,ked ma uvolnene hlieny , ale inokedy len velmi tazko. To si vypytam v lekarni normalne ako "odsavacku hlienov na vysavac? "

ervotoc
19. zář 2006

no to hej,ved len dobre kvapky do nosa okolo 200sk,clovek ma pre istotu vzdy nieco doma,no tie topanočky liter,teraz idu zimne vecičky....

mracik
19. zář 2006

Mne zase tá klasická odsávačka úplne vyhovovala, aj keď niekedy som mu ju musela riadne hlboko zasunúť - pomaly som intubovala 🙂, okrem toho to bola malého obľúbená hračka

lodia
19. zář 2006

asi ma tu ukamenujete, ale jasne, ze je dolezita pre nas vsetky byt dobrymi matkami, mamulkami...maminami...o to ide predovsetkym, ale hneva ma, ze v case ked som na materskej nemozem tak pracovat, ako predtym, mat taky prijem, isto by som dietatku dopriala viacej..asi o to ide, ci je dieta finacne narocne, v podstate ani velmi nie, ved to tu vsetky tak hodnotime, ale co tie peniaze, ktore nemame moznost v nasej spolocnosti zarobit? v inych krajinach, takto uvazuju, preto je klasicke ze opatrovatelka a tak...zeny sa venuju rodine a praci..pretoze len dietzatu je to dost drahe..tym sa mysli, ze nezarabat je drahe... 😕 co vy na to?

ena
19. zář 2006

dadika13: no, ja ked som skusala tou klasickou, nadobka a z nej 2 hadicky, tak som mohla tahat kolko som chcela a nic.. s tou vysavacovou iny sajrajtik ide 🙂
Hej, v lekarni si popytaj odsavacku hlienov na vysavac...https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mracik: ale to ais nie je velmi dobre, ked tu odsavacku tak hlboko strkas, ta vysavacova je dost siroka, takze nou na sliznici nosa nenarobis sarapatu

ervotoc: ten nasivin soft sprej stal necelych 200

mracik
19. zář 2006

no ena tá vysavačová zase tiež dráždi jemnú detskú sliznicu, predsa len to ťaháš riadnou intenzitou, no asi ani jedna nie je dokonalá...
no a kvapky do nosa traba dávať len výnimočne - vzniká na ne závislosť, ale asi nie na všetky, musím si to kuknúť niekde..
ale sme asi trochu off topic

dadika13
19. zář 2006

Ena,
diky za vyobrazene foto aj za letak k tomu. Precitala som .Je tam napisane ze to ma samoregulaciu, ale aj tak sa ta opytam je to fakt tak? Lebo ja mam doma taky vysavac co sa mu neda nejako moc regulovat sila aby som malemu neublizila

ena
19. zář 2006

mracik: moze byt, ale ja davam vysavac na najslabsie a holka v lekarni mi vravela, ze pred pouzitim treba zvlhcit sliznicu (sinomarin alebo sterimar sprejom) a potom po odsati kvapky do nosa, my mame nasivin soft sprej, ten by sa mal tusim max 2 krat za den, tak davam iba tak a pri ostatnych odsavaniach ak je treba, tak bez kvapiek.

ervotoc
19. zář 2006

ja som pouzivala olynth kvapky,sterimar tiez okolo 200...no ale čo by sme nespravili pre spokojnych drobcov 😉

siduska
11. pro 2006

moje vydaje na dite su okolo 3000 so vsym na mesiac no neked yaj viac ked kupujem oblecenie a to v dnesnej dome je fakt drahe vsetko.

maca793
28. srp 2007

dieťa vyjde mesačne aj na 2000,-sk. keď sa kojí, veľa sa ušetrí na mlieku. potom ako rastie, je to horšie a finančne náročnejšie - mlieko, plienky, oblečenie, lieky...

mňa malá vyjde na 2500,-do mesiaca, a to nedostávam na ňu výživné od jej fotra, takkže musím makať po víkendoch. ☹

je to dosť veľká položka a keď si už teraz predstavím, že ak pojdem po MD do roboty a malá do škôlky, tak ma porazí. škôlka vyjde ma mesiac okolo 1600,-sk. ☹

kacka79
29. srp 2007

Ahojky, taky bych ráda přidala svou zkušenost co se týká financování miminka. Zatím stále plnně kojím, takže výdaje za umělé mlíčko nemám. Jinak co se týká plenek - to je cca 1800 CZK měsíčně, ostatní drogoška (krémy, olejíčky,...)cca 500 CZK, oblečení tak 2000 CZK.. Ale to kupuji co se mi líbí a co vyhovuje mimču bez ohledu na ceny. Ale kdybych musela počítat, určitě by to mohlo být o polovinu míň.. Jen ty plenky jsou asi fixní částka. Taky znám holky, které za oblečení neutratí nic, páč maj kámošky z dětma a ty jim hodně věcí dají..to já nemám. Miminko je krásná věc, moji rodiče taky neměli moc peněz a měli mě a ještě ségru a uživili nás!!

terezkaaa
29. srp 2007

Strava 2000/měsíc
plenky 600
něco na sebe cca 400
léky 200
kosmetika cca 100

sečteno,podtrženo 3300kč/měsíc.(a to někdy jsou ty výdaje větší)

Nechápu, že do nedávna ještě tohle byla mateřská.Mně připadá i těch 7 a půl jako výsměch.Jak to půjde tak nastoupim na pol.úvazek do bejvalý práce.Z toho bych prostě nevyšla.

katusha
29. srp 2007

mlieko - cca 2000sk/mesiac
plienky - 700 - 800 sk/mesiac
oblecenie - 400 sk/mesiac
kozmetika - 100sk/mesiac
prach na pranie pre babatka + avivaz - 200sk/mesiac

vecicky nemame vsetky nove, ale rada nakupujem 😀 zatial sa to da utiahnut, ale horsie to bude ked mala zacne papat aj nieco ine ako mliecko 😖

terezkaaa
29. srp 2007

Katusha,ale to by pak mělo vyjít levněji,až bude papat něco jiného,ne?Nejdražší je právě to mlíčko.Pak to budou polívčičky,zeleninka, masíčko a to už se dá.

tiki
29. srp 2007

Tak já kojím, takže na mléko jsou výdaje jen v tom, že se snažím jíst trošku kvalitnějc (nějaká stovka navíc). Plínky peru látkové, tak asi 10 - 15 várek v pračce do měsíce, nežehlím, to je taky tak max. 300 navíc za energie. Kosmetiku používám olejíček Aviril za 15 Kč... Oblečeního moc nepotřebuju, protože když peru plíny, tak k tomu přihodím těch pár triček a je to hned zase vyprané. A v sekáči se dá pořídit celkem lacině. Peru v mýdlových ořechách, to je pár korun na měsíc...
Teďka teda už týden přikrmujem, tak výdaje porostou, ale první půl rok byl fakt naprosto laciný 😉

mvl8
29. srp 2007

Ahojte kočky aj ja sa s vami podelím o náš rozpočet.Takže mliečko nemusím kupovať ,lebo kojím,plienky kupujem tesco a tie stoja 300-350sk malá mi nekaká pravidelne takže za mesiac kúpim asi2 ks neviem presne. oblečko nieje drahé a ak chceš kúpiť nové a lacnejšie tak doporučím tesco a značka Cheeroke.a keď bude staršie sú dobré a kvalitné veci v značkových sekáčoch.My sa tam už pomaly chystáme,už bude mať malá 6m.poriadne to vyperiem a tie vecičky sú ako nové.A veľa kusov nekupujeme.spravidla jej ale vymienam prádlo každý den.periem 1-2x za týžden.samozrejme žehlím,ledo žehlením sa ničia baktérie,takže natom by som určite nešetrila.Ja žehlím úplne všetko aj naše dospelé veci.Napr.prací prach mám už 5m to 6,6 kg takže dá sa to.

katusha
29. srp 2007

terezka, ale ked zacneme s prikrmami tak bude pit stale aj mliecko 😉

lenkamt
29. srp 2007

tak nám moja materská zachvíľu nebude stačiť ani na mlieko 😝

plienky som chcela používať obyčajné látkové, ale kedže kakajú len 2x za deň, pranie mi výchádzalo drahšie ako kupovať Tesco plienky.

oblečenie mám po prvej dcérke a nejaké vecičky sme kúpili aj v sekáči.

kozmetika ma netrápi - používame modrú indulonu 😀

terezkaaa
29. srp 2007

Jasně,ale už se toho asi tolik nespotřebuje,když bude i něco jinýho,ne?
Já nevím-ale já na malým nechci moc šetřit,chci aby měl pokud možno to nejlepší,kvalitní...přišlo by mi to tak nějak líto že na něm mám šetřit-to radši oželím sebe.V sekáči jsem nikdy nic nekupovala ani pro sebe a na miminko už teda vůbec ne.Vadil by mi pocit,že nevim, po kom to je.Od známých ale samozřejmě něco taky máme.