Aké sú približne výdaje na miminko na mesiac?

babyna
22. srp 2006

zdravim vsechny maminky,
moje otazka bude smerovat predevsim jim. Doufam ze se nekdo neurazi ale rada bych se zeptala jake jsou vase mesicni vydaje na miminko. Nemyslim tim ted napr nakup kocarku atd ale bezne vydaje jako pliny, sunarky....
Vubec nemam predstavu a ze vsech stran se na me vali ze to financne nemuzem ted utahnout, jak je decko drahe blablabla.
ja osobne si myslim ze se to da vzycky zvladnout ale rada si vyslechnu i " nezavisle info" 🙂
moc dekuji

hanka333
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
digysa
28. říj 2011

Kazdy rok viac a viac ... 😅

katka888
28. říj 2011

@babyna
u nas: prvych 6 mesiacov len kojene, cize na jedlo: 0 sk
plienky pouzivame latkove, na zaciatku som investovala cca 220 eur a v pohode sme frcali / naklady na pranie na jeden rok ma vysli cca 50-70 eur, ale to platim v zalohovych platbach, nedoplatky sme nemali /
oblecenie, cast sme "podedili", cast dostali, kupovala som len vv akciach uz vopred, a najma nakupujem bodynka a tielka v baleniach po 3-5 ks v tescu, cize mesacne som minula od brucha asi 20-30 eciek, ak je nejaka akcia, kupim aj na rok dopredu, napr nejaky sveter, nohavice....
po pol roku prisli prikrmy, ale nemam odsledovane, kolko slo na jedlo navyse

katka888
28. říj 2011

joj a kozmetika, tiez vyuzivam babybonus u DM market a ich znacku babylove... zo zaciatku sme kupali deti len v cistej ode, potom sme kupili smpon na telo a vlasky, to nam vydrzalo niekolko mesiacov / velke balenie / , kremiky na zadok sme nekupovali, netrebalo, lebo ani jedno nema zapareninky, a na telo kremik zo zaciatku tiez nedavame, kozna neodporuca premastovat pokozku, kym nie je sucha.

neviemkto
19. led 2013

chcela by som obnoviť túto tému, keďže od roku 2007 sa isto veľa toho zmenilo.. tak ako je to u vás teraz?

liptakova.mirka
8. únor 2013

Dobry den , ja kolim takze na mlieko neminiem nic, plienky nas vyjdu tak okolo 30 eur, a to nekupuje tie najdrahsie, stale vystihneme nejaku akciu. Drogeria ma vyjde mesacne tak okolo 5 eur. /v tom je nejaky olejcek po kupani, umyvame sa cistou vodou, a este krem na zadocek./Oblecenie mam po starsej dcere a ked nieco potrebujem tak si pozriem na bazare.

stastnablcha
14. říj 2017

u nasbola najvacsia polozka mlieko.. a plienky tiez. kusok kozmetiky a oblecka - no pokojne aj 100 eur na mesiac..