Běžný účet. Kde doporučíte?

2veverka
13. zář 2021

Holky, prosím Vás, v které bance jste spokojené s běžným účtem a internetovým bankovnictvím, se snadností, přehledností a komunikací? Mám dlouho účet u KB, ale ty poplatky... Také mám peníze u Unicredit, ale ten mi nikdy k srdci úplně nepřirostl. Je někde nějaká přidaná hodnota? Děkuji!

ejmate
17. zář 2021

@2veverka já mám už asi 6 let Equa Bank a poplatky neplatím žádné, vybírat můžu ze všech bankomatů zdarma a v zahraničí je výběr asi za 5 Kč. Už jsem si od nich i brala půjčku a vše vždy super 👍🙂

2veverka
autor
17. zář 2021

@ejmate Děkuji! A internetové bankovnictví je jednoduché? Nemám ráda složitosti.

sinicka
17. zář 2021

@2veverka
Přijde mi, že to neni tak přehledné jako George od České spořitelny, ale zvykla jsem si velice rychle. Pakrat jsem se tím proklikala a dobrý 🙂 plne dostacujici. Mam tam vic účtů a libi se mi rychle prepinani mezi ucty atp… já už na fio nedám dopustit. Po 8 letech sem přešla od české, nerada si zvykám na nové, ale tohle sem měla udělat už davno..

2veverka
autor
17. zář 2021

@sinicka Bezva, děkuji!

ejmate
17. zář 2021

@2veverka Ano, přijde mi jednoduché 🙂

eithelwing
17. zář 2021

Equa. Nula za vedení účtu, dva spořicí účty, výběr všude po ČR zdarma, přehledné internetové a mobilní bankovnictví. 🙂

2veverka
autor
17. zář 2021

@eithelwing A prosím tě, ten spořící účet má smysl, nebo je to hodně symbolické?

eithelwing
17. zář 2021

@2veverka No, hodně symbolické. Ale podle mě ti nikde nenabidnou nic extra, to spíš pak investice. Mně to spíš vyhovuje, že si třídím finance na účtu. Takove obalky v elektronické formě. 🙂

2veverka
autor
17. zář 2021

@eithelwing Jakože rozdělíš běžné použití a zálohu stranou, tak?

eithelwing
17. zář 2021

@2veverka Ano, tak to využívám.

hojda
17. zář 2021

@2veverka Ještě možná koukni ve kterých bankách nabízí i bankovní identitu (nemají to všechny a občas to může usnadnit dost život při vyřizování různých věcí. https://www.airbank.cz/produkty/bankovni-identi...

78marcela
17. zář 2021

Mám zkušenosti s účty u Fio, Era Poštovni spořitelna, ČSOB, Sberbank, Moneta, mBank, Airbank, KB.
Postupně jsem zrušila KB, mBank, Eru, ČSOB.
Za mě je top Airbank, uzivatelsky nejpříjemnější, vše online, přes telefon, pružné, flexibilní bankovnictví.
Na druhé místo bych zařadila Fio,. na třetí Sberbank a Monetu (i když tam mi vadí při vyřizování dlouhé cekacky). Postupně budu Sberbank a Monetu rušit, jakmile to bude možné. A jako hlavní si nechám jen Airbank.

zuzangel
17. zář 2021

Předně, tak, jsem pro mít i bankovní identitu, např teď je spuštěny portál přes ČSSZ a jen se přihlásis a vidíš kolik budeš mít nárok na důchod, kolik musíš ještě odpracovat apod.
Pokud je dnes ještě někdo s poplatkama za běžné věci, nechápu lidi co jim sypou peníze za nic.

2veverka
autor
18. zář 2021

@zuzangel A které banky tu bankovní identitu nabízejí, netušíte?

hojda
18. zář 2021

@2veverka na netu najdes seznam

zuzangel
18. zář 2021

@2veverka přesně nevím, určitě lze dohledat, vím že ČSOB, KB ale i Airbank určitě.
Nám vyšel nejlíp úvěr u mBank, tak mám tam ucet a jsem vesměs spokojená. Kdybych si vybírala bez ohledu na úvěr, tak skrz tu identitu bych šla do Airbank.

swan42
13. led 2022

My jsme utekli od mBank, kdyz zavadeli nejaky poplatky k Airbank a spokojenost. Inter.bankonvictvi je uplne suprovy. Odmeny za placeni...akorat poplatek za vyber z jinyho bankomatu, ale to nam nevadi, dneska uz se da vsude platit kartou...
Pak jeste jsme zalozili dalsi u Equa, protoze maji prave vybery ze vsech bankomatu zdarma a v zahranici asi jen za 8kc. Int.bankovnictvi je jednodušší nez u Air, neni tam tolik moznosti napr.filtru.
U obojiho mame i sporici. Úrok (pri placeni kartou 5x/3x mesicne) je 1.5%, coz moc bank nema... A kdyz je inflace 6.6%, tak chci urok co největší 🙈
Bankovni identitu ma zatim jen Airbank, ale Equa ma mit snad do konce 1.ctvrtleti taky.
Airbank ma moznost disponenta, Equa zatim ne. Spolecny ucet nejde ani na jednom.
U obojiho je moznost investic do nejakych podilovych uctu.
Urcite bych bance za nic neplatila ani korunu, vzdyt pouzivaji tvoje penize a vydelavaji na nich. Nejsou vlastne tvoje, dokud si je nevyberes a nemas v ruce...

2veverka
autor
13. led 2022

@swan42 Děkuji moc, mě je Equa právě sympatická. Ale v seznamu bank s identitou jsem ji našla. Co je ta možnost disponenta? A zkoušela jsi i podílové fondy nebo napadá tě ještě nějaká další výhoda? Měla jsem za to, že podílové fondy jsou lepší v klasických bankách typu ČSOB, Kb a tak podobně.

swan42
Autor odpověď smazal
Zobraz
swan42
13. led 2022

@2veverka zatim jeste ban.identitu nema, ale koncem roku avizovala, ze zacatkem roku uz to mit bude. Disponent znamena, ze nekdo druhy (napr manzel) muze mit svuj vlastni pristup k tomu stejnemu uctu (vlastni heslo, kartu...jen ma omezene prava- napr nemute ucet zrusit nebo si tam pujcit)
Podilove fondy jsem nezkousela, v moznostech investic porad tapu, ale myslim, ze dneska uz jsou skoro vsechny vetsi banky stejne "klasicke" jako treba KB a moc rozdilu tam neni. Akorat treba Fio vim, ze jako jedina ma moznost brookerskeho uctu a muzou za tebe kupovat akcie a tak 🤔
Dalsi vyhoda me nenapada, mam bezne prijmy a vydaje, takze jsem opravdu jen zakladni uzivatel