Chceme 3 děti, ale zvládneme to finančně?

hook
8. říj 2011

Ahoj,mam dve deti,tak za tri roky bych chtela treti,ale bojim se,ze by jsme to po financni strance nezvladli.manzel ma 15tisic+privydelek.Ja jsem na RD,myslim,ze praci vic jak za 10tisic asi nesezenu.neco sporime,mame pojisteni,pujcky-za 6 let splatime,zbude hypoteka 3500kc.Manzel by chtel najit lepsi praci,dnes ale neni zadna jistota,ze o ni neprijde.Jste na tom podobne financne a mate tri deti nebo o tretim uvazujete?

kalo
8. říj 2011

Myslím, že když jsou děti malé, tak jsou za ně malé výdaje..Malé dítě nic moc nestojí. Teprve hodně peněz se začne sypat do dětí, až jsou větší-v pubertě a jsou ve škole... Začíná to drahými kroužky na ZŠ. Pak jim najednou nestačí obyčejné oblečení, které jste třeba pro malé kupovala v sekáči nebo v akcích, budou muset mít značkové jak ostatní,boty za 2 tisíce, musí pořádný mobil, ať nejsou u ostatních za blbce, ze školou jedou na hory, do Londýna, výlety, učebnice, platit kroužky a co já vím..Živit pak třeba 3 děti, které jsou na intru / koleji, to si připravit cca. 25 000 Kč měsíčně. To teprve rodiče začínají solit.......

verbalinka
8. říj 2011

Taky se přidávám ke kalo. Jako mimino byl syn dost levný - kojení, pár oblečení, až teď s nástupem do školky se výdaje dost zvětšily. Školka 1400 měs., mnohem větší nároky na oblečení (ne značkové, ale množství), na zimu minimálně dvoje boty, příští rok začnou kroužky. Na ZŠ už ty nároky budou opravdu velký. Čím větší dítě, tím více starostí a peněz. A není to o tom, že ty drahé věci nekoupíte. Prostě musíte, jinak ho vyčleníte z kolektivu. A nároky na bydlení - minimálně další pokoj, pak mnohem větší auto, jídlo... My čekáme druhý a chtěla jsem třetí, ale asi až za pár let, až se něco našetří a uvidíme, jestli si to budeme moci v klidu dovolit 🙂