Chci druhé díte. Jak vyjít s financemi?

rendy.kate
13. led 2009

Ahojte holciny, tak jsem se po rozvodu po nejaké dobe znovu vdala, mam mladsiho manzela a chteli bychom jeste spolu miminko, ale mam relativne dobre placenou praci, manzel take, splacime hypoteku, ted budeme muset koupit novejsi vuz a naestreno nemame, jelikoz dum, ktery manzel jeste pred tim nez jsme se seznamili koupil, je stary a potrebuje rekonstrukci. Teoreticky bychom vsechny penize, ktere vydelame meli davat na rekonstrukci, splatku hypoteky a pod. Kdyz to spocitam tak na poplatky za bydleni, hypoteku, telefony a pod ( nepocitam jidlo, obleceni, pes a tak) staci tak akorat manzelova vyplata...zijeme z me, ale nedokazu si predstavit, ze budu mit na mesic na zivobyti pro ctyrclenou rodinu 7500 asi tak....strasne se toho bojim a zase na druhou stranu jsem si druhou materskou chtela uzit a nemuset chodit na brigadu....je mi tricet jedna, letos mi bude 32, mam 11leteho syna a brigad jsem si v zivote, kdy jsem byla s klukem sama uzila moc a moc....takza jsem si vzdycky prala mit krasnou materskou, kterou se celou budu venovat miminku...poradte jak vychazite s takovou almuznou????

katy2
13. led 2009

vsetko je vecou priority a hierarchie hodnot...... vsetko sa da, ked sa chce..... ja som na PN od zaciatku tehu, dostavam par korun zo socialky a manzel ma maly plat..... ale nebojime sa, zeby sme nevyzili... babo sme velmi tuzobne cakali a to ma u nas prioritu... vsetko ostatne sa vyriesi, ked sa uskromnime.....

rendy.kate
autor
13. led 2009

To mas pravdu, ale jiz jednou jsem si sahla na financni dno a nechci to znovu zazit...je mi jasne, ze se uskromnit budeme muset..a to neni ta vec, ktera me tizi, ale to ze 11lety syn potrebuje nejake zajisteni, celkove barak...jsem z toho smutna....mozna prastena...ale na dno uz nechci....dobra budu verit v pozitivni budoucnost. Diky

kejka
13. led 2009

Myslím,že pokud mimčo opravdu chcete a to oba,tak ho mít budeš.Vím o čem mluvím.Já se rozhodla mít třetí dítě ve 37letech a taky jsem věděla,že nás to hodí trochu víc dolů,co se týče financí.Dva dospěláky na škole-to taky něco stojí,nějaký půjčky-v dnešní době klasika.Holt jsme si trochu utáhli opasky,ale ten prcek stojí za všechny prachy světa. 🙂 Prachy budou,my nebudeme.Myslím,že na úplný dno sis nešáhla,to bys musela být bezdomovec 😕 😕 Držím palce,at ti to vyjde. 🙂

tlapicka
13. led 2009

To ti tady asi nikdo neporadi.... Sama si musis srovnat v hlave, co chces vic a jak dlouho jsi ochotna cekat, atd.... rekonstrukce baraku a naslednne jeji zaplaceni se potahne urcite hodne dlouho, takze tezko rict, jestli, az budete v pohode zaisteni za treba 10 let jeste budes miminko chtit i s jeho vysnenou materskou.... Nehlede na to, ze syn bude potrebovat cim dal vic penez.... Jak pujde na vysku, tak to poleti....
Pak je taky problem dnesni doby to, ze vzdycky se najde nejaky dostatecne dulezity duvod, proc jeste pockat....

My jsme asi nezodpovedni, ale nejdrive si porizujeme deti a setrime na vlastni bydleni, abychom se podobnym otazkam vyhnuli.....

Dalsi vec je to, ze 7500 neni zadna almuzna! tolik skoro nikde ve svete stat nedava a ze to je dokonce na 3 roky je skutecne scifi o kterem se muze zdat vetsine cizincu v tech neruzovejsich snech....

Nicmene chapu Tve obavy, kdyz uz sis necim podobnym prosla... Zkratka to neni jednoduche, sednete s manzelem a vyjasnete si priority a dulezitost toho ci onoho a budete mit jasneji 🙂

Sama vis, ze to chcili trva, nez zacne stat miminko nejake vyraznejsi penize.... Takze je dulezite se divat i do budoucna a zhodnotit vsecky potrebny fakta...
Drzim palec!

petrach
13. led 2009

rendy plne te chapu,my tohle ted taky řešili,muj manža si mysli,že to moc proživam dopředu,že mam počkat,až ta situace přijde ..ale ja tohle neumim..hrozne všechno promyšlim dopředu a nekdy fakt i zbytečne,jak se ukaže

u nas je to stejne,hypoteka,pujčka a inkaso,pojistky,,proste jako všude..a manža ted zmenil praci,kde by mohl mit i vic korunek,ale nebude to hned..a stači jeho vyplata sotva na to

je pravda že 7600 na mesic je fakt mazec 😠 když vemeš jen plinky a pokud nemužeš kojit tak i mliko,což dela kolem 2000kč na mesic ☹ takže to asi nebude jen otazka priorit
proste musime doufat,že to pujde a dopadne to dobře

nelituju že jsme do toho šli,navic mam hodne problemove tehu,takže mimi bude vymodlene..čim jsme starši,tim jsou ta rizika vetši...držim palce,at se dobře rozhodnete

lukin
13. led 2009

rendy: Být na tvém místě, tak se tak moc nebojím. Pokud říkáš, že na vše (kromě jídla) stačí manželova výplata a ty máš slušný výdělek, tak si prostě našetři z tvého platu, než porodíš. A pokud by nestačilo těch 7600 (což si myslím, že bude stačit, když z toho máte jen jídlo a oblečení), tak vezmeš z našetřených peněz.

luciferek
13. led 2009

musíš vědět, co je pro tebe prioritní a po čem toužíš, vše se dá vždycky nějak zvládnout. Já být tebou, tak bych se nebála. Miminko Váš život zase obohatí po jiné stránce a to si myslím, že stojí za to se trošku uskromnit 😉 🙂

simour1
13. led 2009

rendy,mám pocit,jako kdybych četla svoje slova ve Tvých.Já jsem také podruhé vdaná,také mladší manžel,také manželův starší domek,který potřebuje opravit.Jen rozdíl je v počtu dětí.Peněz moc není,ale vše se dá zvládnout.Samozřejmě nejsou denně čerstvě nasmažený řízky k obědu a večeři.Ale s menším uskromněním se dá zvládnout vše.Můžu se zeptat o kolik máš mladšího partnera a co na to všechno říká on?

rendy.kate
autor
14. led 2009

Ahojte holky, dekuji za odpovedi. Vim,. ze je to v tom, jak si clovek srovna priority a ja je mam srovnane, jen se bojim, ze to bude tezke a ze mi to jednou ta druha strana vycte. Prvni manzelstvi mi nevyslo tak jak jsem si prala a stojim pevne nohama na zemi a tak neocekavam vzdusne zamky, ale kdo ví, co se stane, kdyz nastane velký problém...Dámy dekuji za podporu a nebojte, priority jsou u me jasne...takze bude dalsi clovicek....jen jsem mela proste strach....
jeste jednou diky a krasny den plny radosti a usmevu 🙂

petrach
14. led 2009

rendy takže gratuluju k rozhodnuti 🙂
lehke to nebude ale určite se to da zvladnout-se tim taky utešuju a jak řika manža,budem to řešit až to přijde..

tak at se brzo zadaři 😉

lenkabu
22. led 2009

rendy:dejte si rok kdy budete opravdu makat,klidně přiberete nějakou další práci,trochu našetříte a bude něco stranou k mateřské 😉