Číslo účtu. Poslat nebo ne?

terkaterka31
13. lis 2022

Ženský poraďte prosím.
Prodávám věci po klukovi na Marketplace.
Předevčírem se mi ozvala nějaká cizinka asi ,psala rusky.
Tak jsem napsala že nerozumim,dva dny nic s dnes normálně česky že má zájem o věci,že čeká miminko teprve.
Koukala jsem na její profil a vypadá to že je to nějaká Romka..
Bydliště Londýn..
Chce zaslat číslo účtu že posle peníze..
Mám ..?

Nejde nějak mi pak vybílit účet ?

felixfelicis
13. lis 2022

To je normalni zpusob prodeje na bazaru - poslu c.u., kupujici mi posle penize a v momente, kdy ja mam platbu na uctu, odesilam zbozi.
Posilas cislo uctu, neklikas na zadny odkazy, nezadavas hesla, nic takovyho.

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@felixfelicis
Jo mě jen překvapilo že nejdřív píše rusky , pak normálně česky...a profil vypadá že to jsou Romové..

alice180
13. lis 2022

Samostne číslo k účtu ji k ničemu nebude. Třeba ji pak někdo s komunikací pomohl těžko říct. A jestli se ti to fakt tak nezdá tak neposílej.

jjasmina
13. lis 2022

@terkaterka31 všechno nějak jde, já bych číslo účtu neposilala teda, kor když psala rusky

tridvajedna
13. lis 2022

@terkaterka31 jen s číslem účtu nezmůže nic, normálně bych jí č.ú. poslala a pokud zaplatí vč.dopravy, pak bych poslala zboží. Jak jste se domluvily na dopravě? Chce poslat poštou nebo Zásilkovnou na adresu v ČR?

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@jjasmina
Právě..že rusky a přitom jsou to Romové i podle fotek ..nebo jestli je to fake profil..ale nezdá se mi to no..
Že nejprve rusky,pak dva dny nic a najednou normální češtinou..ještě jsem se jí ptala jak má staré miminko,tak prý teprve čeká a úplně normálně česky psala najednou 🤷

terkaterka31
autor
13. lis 2022

Teď koukám že i v přátelích má samé ruské či ukrajinské jména ..podle vzhledu rom

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@tridvajedna
Zasilkovnu

terkaterka31
autor
13. lis 2022

Já nevím mám z toho taky zvláštní pocit ..proč psala prvně rusky když normálně komunikuje česky..

zelenaesmolda
13. lis 2022

Ne,nesla bych do toho

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@zelenaesmolda
Asi ne ,za to my ty 300 Kč nestojí ..

cikitkapb
13. lis 2022

@terkaterka31 A proč ses tak zasekla na tom, že to jsou romové? To jako že romové nemůžou mluvit rusky? 🤔😅

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@cikitkapb
Jako můžou ,ale proč když vidí české jméno , český inzerát,tak začnou komunikaci rusky..?
Navíc ten jejich profil, co má společný ženská s chlapem , co jsem pochopila,je taky zvláštní..
Mě je jedno jestli by to byl třeba čert , ale nechci aby mi nějak třeba vykradli účet ..

alice180
13. lis 2022

@terkaterka31 ale když jim dáš číslo účtu tak ti ho nevykradou.

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@alice180
No proto se tady právě ptám,protože se bojím a nevím zda to nejde nějak no ..

bara88
13. lis 2022

@terkaterka31 a jak jinak by si to udělala aby ti jako poslala peníze na účet?🙂 bez čísla účtu ti tam asi těžko něco pošle

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@bara88
Já vím jen mě to úplně znejistilo ..

betelgeuzz
13. lis 2022

@terkaterka31 firmy mají běžně své účty zveřejněné na webu, posílají jem svým zákazníkům. Vykrast ti ho takto nemůžou. Jak jsi prodávala do teď?

terkaterka31
autor
13. lis 2022

@betelgeuzz
Taky předem na účet ..jenže tohle je divný prostě no..mám z toho takový blbý pocit

zuzkasim
13. lis 2022

@terkaterka31 Naopak, číslo svého účtu dám komukoliv, protože to jde použít jedině tak, že mi někdo peníze pošle, nic jiného s ním udělat nemůže. Ale pozor, nedávat číslo karty, pomocí té se naopak peníze u účtu vybírají. I Ukrajinci a Rusi mají Romy, do tancování se mnou chodí Ruska, která je naopak asijský typ, no a co?