Co máte kdo za pojišťovnu a jak jste s ní spokojený?

mona81
30. led 2007

ahoj holky, tak by mě zajímalo, co máte kdo za pojišťovnu a jak jste s ní spokojeny? Já mám zatím VZP. Dřív platily koupání v bazénu jednou do týdne, příspěvek na antikoncepci 500kč ročně, dávali vitamíny těhotným atd. Teď nedávají už vůbec nic a byli vyhlášeni jako nejhorší pojišťovna (i když nejlepší jako že mají nejvíce klientů). Čekám mimi a tak by mě zajímalo, jakou máte kdo pojišťovnu a jestli by nebyl nějaký důvod se přehlásit. Prý už ani VZP neplatí pořádně doktorům, tak nevím 😕 Piště ať se poučím 😉

lennis
4. únor 2007

Vezmi si určitě účet z lékárny a asi vyplnit nějakou žádost na pojišťovně, možná ofocenou Těhot. knížku, nějaký důkaz, že jsi těhotná, nebo potvrzení od doktora. Když jsem si vybírala příspěvek na HA, tak jsem měla účet z lékárny a vyplněný takový lístek od doktora, kde potvrdil, že tuhle HA beru a já svým podpisem potvrdila, že žádám jen jednou za rok (500,-kč). Takže to bude podobný princip si myslím.

protea
4. únor 2007

Ahojky,
já když žádala o příspěvek na těhu vitamíny,
tak jak píše Lennis, tak jsem dovalila paragon-vitamíny musí být koupené jedině v lekárně.
Nakoupila jsem je najednou za nejméně 500,-, abych tam pak nemusela lítat s ostatními paragony.
Vyplnila jsem u nich žádost, ukázala těhu průkazku a bylo to, peníze došly na účet záhy.
Já jsem u ZPMV ale myslím, že princip bude všude stejný.

mona81
autor
4. únor 2007

holky s tou pojišťovnou miminka máte pravdu. Na 100%přitvrzuji. U jaké pojišťovny je maminka, u takové bude automaticky i miminko 😉 Jestli mi to zítra vyjde, tak se jdu přehlásit z VZP do ZPMV 😉

lucisa
4. únor 2007

llucinko, aha, tak to je možné, ale já si na to nepamatuju, je možné, že všechno vybavil manžel, ještě, když jsme byly v porodnici, i rodný list mi tam přišel ukázat, vyřizoval i sociálku ohledně porodného, já to šla jen podepsat, takže je to možné.

olii
6. únor 2007

Taky chci od VZP utect, rozhodovala jsem se mezi OZP a ZPMV... asi vyhraje ta vnitracka 😉

jita2
6. únor 2007

teda, kdyby to věděli, jaká se jim tady dělá reklama, myslíte, že by nám dali nějaké dárky? 😀

protea
7. únor 2007

Tak to těžko říct Jiťo,
ale jestli se jich půjdeš na pojišťovnu zeptat kvůli tomu dárečku, tak já se o něj taky hlásím 😀

No jo, co když je tady mezi námi nějaký zaměstnanec pojišťovny a potřebuje nahnat nové pojišťence?!?! 😅

mona81
autor
10. únor 2007

😀 😀 😀 že by? Tuhle tu diskuzi jsem založila já, doufám že mě nebudete z něčeho podezřívat 😅

jita2
10. únor 2007

mona81 😀
tak přiznej barvu 😀 😀 😀
ale je to moc dobrý téma, člověk pak už ví, co a jak...je třeba využívat výhod....

mona81
autor
10. únor 2007

jo jo tak jsem byla na té ZPMV a budou tam potřebovat akorát vyplnit formulář a kdo je na pracáku, tak potvrzení z pracáku, od kdy tam je, kdo pracuje tak potvrzení z práce atd. Jinak žádný problémy nedělají. Formulář mám doma vyplněnej, potvrzení taky tak už to tam jenom zanést. Jinak teda budu přihlášená až od toho dubna jak už jste správně tvrdily 😀

krista
18. zář 2008

kacka2 • 33tt • 4. září 2008 v 15:01
prosím vás o tip, jaká zdravotní pojišťovna je vhodná v téhle době - porod, kojenec.
mám všeobecnou ale přijde mi že má snad nejmíň výhod 😒

jakou máte Vy a čeho jste využili?
díky moc 🙂

tannawe • 2d, snž • 4. září 2008 v 15:15
Ahoj. My mame vsichni az na manzela OZP a nemuzu si ji vynachvalit. Vzhledem k tomu, ze jsem mela holcinku na JIP po porodu a bylo to vselijake tak OZP nam proplacela uplne vsechnu nadstandartni peci atd. takze jsem nemusela mit starosti.
Nabizeji opravdu hodne vyhod a vzhledem k tomu, ze jsem u OZP uz hodne dlouho tak bych ani nemenila... 😵
Podivej se na: http://www.ozp.cz/others/ozp_plus.php
http://www.ozp.cz/pro-klienty/informace/252-mim...

Lehke vybirani... 😉

kacka2 • 33tt • 4. září 2008 v 15:28
díky za info,
trochu už jsem to prostudovala, stále vybíram mezi oborovou, vojenskou a ministerstvem vnitra
ale už jsem z toho čtení jak praštěná 😅

a ještě jedna otázka, vyplatí se pojistit i manžela u tý samý pojišťovny, nebo naopakje pojištěnej jinde a využíváte výhod i tam ?

tannawe • 2d, snž • 4. září 2008 v 15:42
Ja jsem pojistila deti automaticky tam kde jsem ja, manzel ma jeste z dob studii myslim VZP a nejak to neresil a ani ja ne. Nejak moc nestoname takze v chaosu kolem stavby domu, litani kolem deti atd. jsme proste zatim jeho pojistovnu neprobirali. Ale byla bych asi radsi kdyby taky mel OZP. Tim, ze vyuzivame preventivni programy atd. tak nam prispiva 500 korun rocne na jejich ruzne prispevky, takze ja z toho kupuju detem vitaminy a je to super.
Prispevek jsem myslim vyuzivala i po porodu na ruzne vakciny ockovani, kojici potreby atd. A urcite bych vyuzila i prispevek na nadstandart kdyby byl po porodu maleho volny... 😀
Ted planuju treti mimi a urcite vyuziju i program pro tehotne...
😉 a jinak pojistovnu myslim muzes menit po trech mesicich, takze kdyz ti nebude vyhovovat tak ji muzes zase vymenit. Vsude snad davaji novym klientum nejaky bonus...ja to vetsinou vyuzivam na nakup v lekarne na vitaminove pripravky atd. 🙂 🙂

monika6e • 1d • 4. září 2008 v 15:47
my jsme byli u OZP, ale poslední dobou samé problémy. Navíc po narození malé pro mě byl prioritou příspěvek na plavání. Ten dává VZP snad nejvíc - 1000,-. Navíc na OZP doktoři dost remcali, s VZP jsou v pohodě.

tannawe • 2d, snž • 4. září 2008 v 16:01
monika:to je zvlastni,ze ja mam prave opacnou zkusenost,asi zalezi na konkretnim pripadu, me OZP doporucila prave moje gynekolozka, kdyz jsem byla poprve tehotna, protoze mela spatnou zkusenost s VZP...a plavani je u OZP taky s prispevkem nebo zadarmo. Ja jsem byla rada, ze jsem od VZP odesla... 😉

monika6e • 1d • 4. září 2008 v 16:04
tannawe: mas pravdu, je to individualni. Ale ja s nima mela problemy, jeste podnikam a kdykoliv jsem neco potrebovala, trvalo to, tahlo se to, doktori, ke kterym chodim, tak vetsinou jen zvedali oboci, kdyz jsem rekla OZP. Ted s VZP jsem v pohode. I s tim podnikanim. Kdyz neco chci, jsou pruzni, rychli, ochotni... To s OZP neznam. Ale asi je to hold dost o lidech...

tannawe • 2d, snž • 4. září 2008 v 16:06
Moni: hlavne, ze jsi spokojena, to je hlavni, je jasne, ze kdyz jsou problemy clovek hleda jinou alternativu, ktera mu lepe vyhovuje, vic nazoru lepsi moznost se rozhodnout dobre... 😉 😉

kacka2 • 33tt • 4. září 2008 v 17:06
holky tak to jste mě do toho zamotali ještě víc 😀
ale určitě díky za zkušenosti 🙂

vojtisek2007 • 3d • 4. září 2008 v 17:35
holky, já můžu poreferovat o VOZP (vojenská)
hradila mi 100,-kč vitamíny v těhu
kojenecký plavání
ve 3.třídě synovi 500,- na plavání - v rámci TV ve škole (nebo si to projezdíte a proplavete sami - není to určený)
třetí dávku očkování proti klíšťovce - dětem - a každý další přeočkování až do 18-ti let
v 15-ti měsících - dávku priorix tetra 500,-Kč
každý rok 100,-kč na každé dítě na vitamíny
proplatili mi odsávačku mateřského mléka - 1.000,-kč max.
a mě ještě něco na brýlové obroučky - ale vzhledem k jejich ceně je to zanedbatelný...

víc jsme zatím nevyužili

kacka.va • 1d • 4. září 2008 ve 21:05
já myslím, že každá pojišťovna má něco

luucia • 1d • 4. září 2008 ve 21:10
Tak my sme u pojišťovny ministerstva vntira - teď mi poslali 2 tisíce - příspěvky na kojení (nekojím 😀 ) a za to, že jsem věrný klient! pak využijem příspěvek na plavání kojenců, vitamíny, masáže,... 😉

Mám stejné zkušenosti jako tu někdo psal, že dr se moc netváří na VZP, prý má spožděné platby 😝

pec • 1d • 4. září 2008 ve 21:37
Tak my máme taky ministerstvo vnitra. Jsme tam pojištění celá rodina a jsme spokojení. Letos jsem využila tyto příspěvky: já: 1500,- (pro těhotné a kojící + věrný klient) zakoupila jsme si odsávačku mateř. mléka a kojící polštář, dále balíček pro ženy nad 18 let (500,-) - to jsem si koupila cyklistickou helmu. Manžel za 500,- taky helmu. A naší berušce jsme koupili opalovací krém (možno do hodnoty 500,-), dále využijeme příspěvěk na plavání 500,- a taky příspěvěk na Prevenar 1000,-. Takže myslím, že je to docela slušný. My jsme spokojení a u doktorů zatím nikdy žádný problém nebyl.

martik28 • 1d • 8. září 2008 ve 12:20
Hlasuju pro OZP, jsme spokojeni všichni já i manžel a pro malou toho hradí také mnoho 🙂 .

androna • 1d, 12tt • 8. září 2008 ve 12:23
taky mame ZPMV a cerpeme tie balicky jak tu popisala pec i luucia.je velmi dobra

gabka32 • 1d • 15. září 2008 v 19:03
ahoj, já, manža a už i mimi jsme u RBP - revírní bratrská pokladna a nemůžu si stěžovat.
dříve mi hradila 500 na antikoncepci, přispívala na očkování, zdarma vitamíny po darování krve

ted mi platila předporodní kurz v celé výši - 600, vitamíny taky plnou cenu (celkově za rok 1200 a když jsem dlouhodobý pojištěněc tak i 1500). hradí taky plavání pro mimi, masáže, částečně vakcíny, různé pernamentky i na břišní tanec třeba 🙂 a po narození malé jsem dostala dudlík a lahvičku.
jo a přítomnost otce u porodu proplácí 500.
akorát je trochu regionálně omezená, ale když jsem studovala v Brně taky nebyl problém...

kacka2 • 33tt • 16. září 2008 v 15:25
všem díky za tipy 🙂
gabka tak o revírní bratrské pokladně jsem ještě ani neslyšela, schválně se musim podívat co v Praze 😉

tannawe • 2d, snž • 16. září 2008 v 17:12
kacko tak jakou jsi nakonec vybrala? Nez se tim prokouses na strankach vsech pojistoven...to neni co zavidet...

ilci
18. zář 2008

no, ono taky záleží na tom, jestli vaši lékaři mají s danou pijišťovnou uzavřenou smlouvu
třeba můj táta je u vojenské, šel na oční, dr. neměl obnovenou smlouvu (nějaké problémy ze strany pojišťovny) a za vyšetření zaplatil 500 😉

mamoth
27. pro 2008

POZOR, s těmi příspěvky u OZP jsem teď naazila, vypadá to lákavě, ale mají k tomu různé podmínky a ne každý ve výsledku může příspěvky čerpat. Detailně jsem to teď rozepisovala tady

http://www.novapojistovna.cz/topic/prispevky-na...

Doporučuju pečlivě číst všechny podmínky a ověřit si je ještě osobně na pobočce, pojišťovny jsou holt pojišťovny, chtějí především samy vydělat
😒

aponchie
28. pro 2008

jak casto se vubec smi menit pojistovna a po jake dobe je mozne opet prejit jinam?je to jak u lekare 3mesice?

fender
28. pro 2008

zdravotní pojiišťova se může měnit jednou za 12 měsíců.
já byla u VZP, manžel u vojenské, zatím jsme oba přešli k revírní.

caira
25. zář 2009

ahoj vsem, po poslednich udalostech s VZP -( vsichni vime jak se ted vzp ke klientum chova, ze? ) bych chtela dceri zmenit pojistovnu, ja sama jsem pojisteni u VZP zrusila - mam pojisteni v zahranici, ale dcera je porad u VZP a ja nejak nevim pro jakou pojistovnu se rozhodnout...jestli ozp nebo ministerstva vnitra? a jak zmena pojistovny probiha? diky za rady..

renda71
26. zář 2009

caira,já i celá má rodina jsme už leta u ZPMV a nenechám na ní dopustit 😵 využíváme i jejích balíčků 😉
změna brobíhá úplně jednoduše,dojdeš na jakoukoliv pobočku té vybrané pojišťovny se svými doklady( OP,Rodný list) a oni sami si tě z tvé předešlé pojišťovny převezmou 😉

xmata
3. bře 2010

Ahoj, jsem u VZP a uvažuji o změně k 1.4. Kterou pojištovnu byste mi doporučily?

jajapaja23
26. dub 2011

@xmata Taky plánuju "útěk! od VZP...zatím uvažuju o Ministerstvu vnitra, prot. tam je manžel a mají dost výhod. 😉 Uvidíme, jak to dopadne...