Dá se dětem vymyslet program na víkend za minimum peněz?

sylvinka
6. srp 2013

Včera jsem vedla diskuzi s mojí maminkou na téma, zda se dá dětem vymyslet zajímavý program na víkend i bez peněz. Ona tvrdila, že moc ne, že už jen benzín (nafta), tam chtějí děti zmrzlinu, tam pití, že vždy se vyšplhá docela vysoko.
Já nevím, přijde mi, že kdo chce, tak něco vymyslí.

Už nebudu moci reagovat, takže za mě - my rozpočet na výletech až tak moc řešit nemusíme a je pravda, že když se člověk ohlédne za jedním dnem, tak se mu protočí panenky. Zároveň taky vím, že kolikrát jen nějaká procházka na kopec má velký úspěch.

romcovaklarka
6. srp 2013

Myslím, že určitě ano. Nemusí se přece ani nikam jezdit 🙂 Zajímavý program se dá udělat i doma, na zahradě, v parku... Záleží na tom, jak jsou děti staré a co je baví, každé to má jinak.

U nás nikdy nezklame jít nedaleko krmit slepičky, projíždět se na "motorce", jít na hřiště, jít na procházku do lesa, kde se pokud možno na všechno poleze, ze všeho bude skákat, na všechno bude šplhat... 🙂 anebo zas ukazovat si, jak se jmenuje která kytička nebo strom a čím je zajímavý, hádat, jaké zvířátko asi udělalo tuhletu stopu, pozorovat mravence, jak se lopotí se svými břemeny, poslouchat ptačí zvuky...

A když je hnusně, doma se dá taky dělat mrak věcí - před těmi výchovnými a vzdělávacími u nás momentálně na celé čáře vede "blbnout s mámou v posteli" 😀 ale hned v těsném závěsu je čtení, skvělé je taky rozebírání čehokoli (ovšem radši vyřazené věci - nejspíš už je nikdy nikdo nedá dohromady)...

I výlet se dá pojmout levně - vyrazit někam poblíž a ne přes celou republiku, jídlo si vzít s sebou, "atrakcí" může být nějaká přírodní koupačka...

A hlavně myslím, že není třeba za každou cenu vymýšlet na každý víkend něco nového, jako občas jo, ať se děti nezačnou nudit, ale myslím, že existuje dost různých her a aktivit, které dokážou oživit program, i když se nikam nevyrazí 🙂