Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

apricots
10. dub 2007

já myslim že to hrozně záleží na tom, jak moc náročná budeš...ale se skromností se myslim dá zvládnout opravdu hodně...a dobrý je, že ze začátku miminko papá zadarmo...pokud teda kojíš🙂

berunka
autor
10. dub 2007

děkuju za odpověd🙂
myslim,že jsme s manželem docela skromní,začínáme se snažit už teď aby nás to potom nepřekvapilo.Mimi bude papat zadarmo.ale rodiče musí něco dlabat 😉

halka
13. dub 2007

ahoj, no tak přece víš, kolik utratíš teď a jestli máš tím pádem nějakou rezervu, ne?

handulacek
31. kvě 2007

Ahojky, mimi plánujem, a proto si chci dopředu také všechno propočítat a pokud možno něco našetřit. Ráda bych kojila, ale to člověk nemůže dopředu vědět a jestli tomu tak nebude, tak budou korunky za mléko jen lítat. Když měla ségra první mimčo, tak měla ze začátku sunak na týden = 500 Kč ☹

kacabacka
7. čer 2007

teda holky, já nevim jak vy, ale já bych se 6000,- na měsíc na jídlo a kosmetiku nestačila....A to jíme normálně... nekupujem žádný extra drahý jídlo...A co je to uskromnit se? Jíst každej den chleba s máslem?

kristi
7. čer 2007

tak to ja si s tema 1500 na tyden vystacim...tesne,ale jo..a to grilujeme masko skoro kazdy den..
myslim,ze se s tim vyjit da

theresa
7. čer 2007

Myslím, že s 1500,- za jídlo a kosmetiku se vystačit určitě dá. Ale to v tom není oblečení + benzín atd. My utratíme tak 15 tis. za jídlo + oblečení + benzín a mimi zatím nemáme.

kacabacka
8. čer 2007

theresa: jo asi tak... 😉

dasap
8. čer 2007

berunka: opravdu záleží na co je kdo zvyklý, ale vyjít se určitě dá. My dáme za jídlo většinou tak kolem 5 tis, už to nepočítám, a těch 1000 korun na domácnost by mi taky stačilo, ovšem asi bych nic moc neušetřila pro případný větší výdaj (porouchaná pračka, umělá výživa a podobné kalamity). Mimi ze začátku moc nestojí když kojíš, pokud ti nevadí oblečení z druhé ruky, já nemám skoro nic nové, jen co jsem dostala jako dárky a pár kousků si koupila, jinak jsme dostali po někom nebo koupili v sekáči. Větší výdaje (lehátko, látkové plenky) mi bohatě pokrylo porodné.

kacabacka
20. čer 2007

no jo vlastně, ještě je tu porodný 😀 ale to je fakt tak max. na pár měsíců na plíny...Zrovna včera jsem počítala až budu na mateřský, že nám po odečtění hypotéky, splátky na auto a poplatků (voda, elektrika) zůstane 10000,- na měsíc a mám fakt obavy, že to nebude stačit, nemam představu, kolik stojej jednorázový pleny na měsíc, je fakt, že jinak to mimčo moc nestojí, teda, když se kojí. Oblečení, kosmetika a pokojíček se zařídí, ještě když budu chodit do práce, ale neumim si představit, že budu mít po dobu 3 let na měsíc 10000,- z toho ani nic neušetříme a to ani nemluvim o takovejch těch nečekanejch výdajích - podělá se auto nebo něco jinýho + každej měsíc někdo nějaký narozeniny a svátky 😝
Takže řikáte, že s deseti bych vyjít měla jo?

prada
20. čer 2007

Kacabacko, tak to já mám z toho taky hrůzu. Nemáme malé příjmy, ale jsem dost náročná-no snad se to nějak zvládne. My máme ke všemu auta dvě-takže dvojí výdaje. No, ale nějak to budeme muset zvládnout, ne?

Jinak si myslím, že 6000,- je docela málo a s takovou částkou bychom určitě nevyšli.

kacabacka
20. čer 2007

prada: Taky nemáme malý příjmy. Já si myslim, že moc náročná nejsem, ale nevim, sama to nemůžu posoudit... je sice fakt, že několikrát za měsíc jíme v restauraci, každý měsíc si koupim něco na sebe, tak to asi taky budu muset omezit, ehm, spíše úplně vypustit. Nekupuju žádný extra jídlo. Benzín do toho radši ani nepočítám...projezdíme celkem dost.
Tohle je nejhorší věta: "Nějak to zvládnem" Ale jak?

siduska
20. čer 2007

ahojky jak vas tu citam, tak musim reagovat
no u nas ja si tiez myslim, ze nesme narocny, vynasnazime sa mat to najdolezitejsie, a tak aby sme mali vsetko.ale par krat sa nam stalo i to, ze sme mali len 3000 na mesic, to sme si fakt nemohli nic, ale dalo sa.ted mame 8-10 tisic, a nestacime s tym.

prada
20. čer 2007

kacabacka: píšeš, že si každý měsíc koupíš něco na sebe, že to budeš muset omezit. Jsem na tom stejně s tím, že já to teda neomezím. Když to omezím jednou, tak pak když si něco koupím, tak to budu poslouchat, jak to, že jsem si něco koupila, když předtím jsem nic nepotřebovala.
A navíc, nechci chodit oblečená jako poslední ze vsi...takže takový ústupek já určitě neudělám.

kristi
20. čer 2007

kacabacka: s 10 vyjdes, neboj..

kacabacka
21. čer 2007

prada: no jo, ale furt lepší mít půl roku starou sukni, než si někde půjčovat a zadlužovat se. Mě naštěstí manžel kvůli oblečení nic neřiká, nevadí mu to a je mu jedno, kolik si toho koupim, ale je fakt, že já sama v sobě mám blok a přes 2000,- měsíčně většinou nejdu.

kristi: tak já ti teda budu věřit, a jak ne, tak mě budeš dotovat 😀 😀 😀

nyky
23. srp 2007

berunka, tak my na tom budem podobně (až jednou :o)+-6tisíc na měsíc na mimčo, jídlo, domácnost a dopravu do práce (buď bus nebo auto). K tomu ještě granule a to nemluvím o neplánovaných vydájích...
S oblečením problém nemáme, nic moc nekupujem, nosíme vše dokud se to nosit dá :o) a kosmetika? co to je? 😅

pepibubu
31. srp 2007

Holky...pravda že mimi ještě nemám... Ale v pár věcech mám jasno. Jednorázovky chci jenom na cestování, jinak budu mít látkovky - vím, že je to čistá bavlna, vím v čem si je budu prát apod. U jednorázovek mě děsí "supersavé" jádro, že nevím z čeho je a jaký chemikálie tam jsou.

U nás se teď bude dost měnit systém financování, protože budeme doplácet hypotéku na tenhle byteček a bereme velkej úvěr na ten velkej byt, ale myslím že po zaplacení bydlení bychom měli i s mou případnou mateřskou mít cca 10 tis na jídlo a všechno kolem... Asi to nebude nijakej luxus, ale myslím že mimču je jedno jestli má fungl nový oblečky, nebo po kamarádkách, stejně to všechno ublemtá a rychle z toho vyroste 🙂 Prostě, než bych koupila značkový hadry na mimčo, tak radši koupím víc zeleniny nebo tak něco... Miminko stejně ze všeho nejvíc potřebuje láskyplnou náruč rodičů a plný bříško... 😵

nyky
5. zář 2007

pepibubu: s těma plinkama souhlas, co jsem narazila na bezplenkovou metodu - mám jasno (a manžel taky!)
trošku nechápu, že někdo na mimčo koupí značkový oblečky - třičko za nevímkolik a nike botečky za 700...to asi nepochopím dokud nebudu bohatá 😅

lu777
19. zář 2007

Pepibubu: s tím oblečením taky souhlasím, my utratili za kočár a za postýlku (ale půlku zaplatila rodina), oblečky budou od kamarádek nebo z bazaru 😉 myslím, že dítěti je fakt jedno jestli má tričko takový nebo makový, ale solidní kočárek je asi rozdíl..
no a třeba místo vlhčených ubrousků budeme mít žínky.. bezplenkovou chci aspoň zkusit.. jednorázovky plánuju tak na tři měsíce, to budu asi hotová a budu ráda, že v noci k miminku vstanu, ale pak bych ráda látkovky.. i když s elektrikou to bude zase pálka.. ale aspoň se dá koupit něco levnějšího na to praní nebo vyrobit mýdlový sliz nebo koupit prací ořechy, to určitě zkusím 😉 a žehlit plenky mě teda neuvidíte, to je podle mě zbytečný 😅 tak aspoň tam ušetříme čas a elektriku

jinak nejhorší jsou ty neplánovaný výdaje.. teď si třeba náš pesan rozřezal tlapku o sklo v parku a už to stálo kolik tisíc, pořád antibiotika, injekce, chudák 😔 snad se mu to aspoň už hojí.. do toho se občas něco rozbije.. no prostě rezervu to chce..

nyky
20. zář 2007

lu777: vidímmto stejně jako ty... 😉 mýdlový ořechy testuju už teď a jsem s pokojená(sice sem si ten návod upravila krapet podle svýho, ale jinak o.k) na sliz se chystám...
neplánovaný výdaj byl teď 3,5tis za opravu auta ☹ to nevím, jak bysme to s mateřskou zvládli 😔 a s tou domácí zvěří ani nemluv, máme 2psy a 2kočky a kdyby se jimněco stalo, nevím kde na to vzemem...

někdo tu psal, že sna musíme mít spočítaný výdaje za jídlo apod...ale mě se to teda nedaří, netuším kolik utratíme za jídlo, za naftu je to cca 2tis měsíčně, ale to jídlo ne a ne spočítat 😒

majina
29. zář 2007

No my bychom s tím nevystačili.... ☹

Když odečtu hypotéku a všechny možný poplatky jako pojištění, spoření atd... tak nám zbývá 18000 Kč, je pravda že každý měsíc si dáváme 3000 na účet na tzv. neplánované výdaje a tím pádem i šetříme na dovču a tááák! Přítel říká že žije jen jednou a tak se prý nebude omezovat v ničem... není nafoukaný, nic takovýho ale aby měl každý večer chleba s máslem nebo gothaj tak to néééé! A kosmetiku taky kupujeme dražší-Nivea, Dove, Sunsilk, Dermacol atd... protože po obyčejném heřmánkovém šampónu bychom se drbali jako psi 😀 Taky si rádi koupíme něco hezkého na sebe 😨 No abychom byli kompletní tak výlety, kadeřník, kosmetika a solárko... to jsou moje hříchy ☹

🤐 🤐 🤐 😀

mysulka
29. zář 2007

Tedy, já mám svojí zkušensot, že když mám penízky na účtě nějak bohatší, tak je utratím stejně, jako když tam přijdou holý dvě výplaty 😖 A asi to právě probendíme na tom jídle, ale na bříškách a v ledničce to nepoznáme, nevím, jak to děláme 😅 Ale je to názor i kamarádek, co zabrali solidní výplatu a teď se jim to smrsklo na mateřskou. A taky nějak nepociťují, že by strádali.

Určitě bych nechtěla ušetřít na kočárku, postýlce... Je tedy pravda, že si ani nechci kupovat věci z bazárků, a asi i proto, že to co se mi tam líbí nás vyjde i nová věc třeba v Tescu z výprodeje. Teď jsem tam koupila 3 bodíčka za 120,- Kč a když se to kupuje postupně, tak se to dá. jo taky jsem se zamilovala do medvídkovského overálku za 800 a mám ho už doma, ale to je pak o něčem jiném.

Určitě se toho bojím taky, jak to budeme zvládat, ale už jsme si vyzkoušeli situaci, kdy byl manžel na nucené dovolené a taky jsme přežili, tak to musí jít i teď, i dkyž i teď to máme tak jako před tím z výplaty do výplaty, ale dá se to, tak jako jsme z toho teď koupili kočárek a dodělali topení v domečku a neumřeli jsme hlady
😉

aponchie
22. lis 2007

ty brdo ja jak to vydim bych mohla delat osobniho bankere🙂)vyjdu z nekolika desitek tisic a vyjdu i ze3na mesic🙂)

aponchie
22. lis 2007

mame prijem manzel 12tis,ja zatim8...minus 13,5tis poplatky(hypo,sporeni,stavebko,pojisteni,tv,digi,tel,atd)zbytek na jidlo osaceni atd.manzel i ja mame ze zahranici znackove hadry a pomerne dost nemam touhu moc nakupovat a kdyz uz bavi me vyprodeje..na jidle nesetrime ale neutracime za predrazene dzusy laskominy atd proste na to nejsme zvykli..mala nestrada ma hracek dost nadherny pokoj svepomoci nabytek z ikei mame auto sice jete ale mame,zahradku,byt na hypo,chodi jeste do skolky,obcas si nekde privydelam ale malokdy,jinak na vylety jezdime na praded jeseniky beskydy,sice si sebou vememe svacinu treba a jeste zajdeme na kaficko do restaurace ale ne proto ze setrime ale proto ze nemuzeme s nasi malou je hyperaktivni,projezdime jak kdy max600kc za diesel,obcas neco dostaneme od babicek pro malou penize ale proste s penezma vyjdu,kdyz jsme meli nadprijmy umela jsem usetrit za 4mesice 22tis.a ted kdyz to je mensi umim treba tento mesic vyjit ze 3,5tis na mesic a jak?ani nevim proste do shopping parku nejezdim zbytecne nesnasim davy lidia nebavi me to s malou kdyz furt rve obcas jedeme na vylet do ikei dame si tam obed a tim to hasne radsi jedeme na cely den do hor nekam na vylet,darky na vanoce mam nakoupene asi mam velke stesti ale v tesku jsou obcas neskutecne slevy na hracky mam toho mrak asi za tretinovou i mensi cenu..jinak mam nasporene koruny na nenadale vydaje,moje svagrova neumi usetrit a malem nevyjde z16tis na mesic a to nemusi nic platit vedle,nechapu to je pravda ze nekupuju zadne casaky co mam net,obleceni skoro vubec male z druhe ruky obcas vyprodeje atd dedime,my dva malokdy,na kosmetiku vyjimecne pedikuru dvakrat rocen vlasy jednou za pul roku mam je dlouhe..na manikury nechodim a nemyslim jsi ze jsem smudla mam dost znackovych veci z ciziny ale stejne je nepouzivam.mamka me naucila proste jak se lidove rika z hovna bic umet udela a hlavne mam fakt stesti na dobrou ruku kdyz nekam jdu asi;)

kristi
22. lis 2007

ja jsem na tom jako Majina, my jsme takovy pozitkari, ze dokud jsou, tak se tocej...az nebudu,tak to budu resit.... 😉

andrysek2
22. lis 2007

aojik mamci teda aponcihie ty sis to dobre napsalaa 😀

krista
22. lis 2007

Aponchie tak my jsme na tom občas podobně 😖 Když poplatíme veškeré poplatky za měsíc, zbyde nám cca těch 10tis., jenže teď se od srpna každý měsíc vynoří nějakej průser a tak jsme se do toho zamotali, že nám zbyde sotva půlka těch 10ti tis., ale až se to poplatí tak bude dobře a hlavně příští rok má zkončit stavebko takže se veškerý převede na jednu půjčku a bude o starost míň, sice jsme 5 let platili něco z čeho nebude ani kačka, ale nebude nás to bolet když ubyde velkej výdaj - to je podstatnější 😉

aponchie
22. lis 2007

no prave ja ani nemam v povaze nejak utracet jsem od prirody takovy racek skrblicek ale v tom smyslu ze utracim az citim ze mam za zady nejake rezervy to pak neni problem ale stejne nedokazu jit a utratit treba za detske hadry mrak penez ikdyz jsou hezke

mamina
24. lis 2007

Holky,manžův plat padne na inkaso a hypotéku,přídavky posíláme dětem na stavebko a půlku mateřský sežerou pojistky.Takže mi po zaplacení toho všeho zbývá tak 5 500,-... ☹
Prostě často vařím bezmasý jídla(4-5* týdně)-třeba včera k večeři byly domácí langoše a k obědu bramborové knedlíky se zeleninou.Ale do těch přidám kousek anglický-měli ji v akci za 79 v Tescu a byla krásně libová. 😉
A našla jsem si v Pardubkách sekáč se značkovejma věcma.Jen se v nich nějaká modelka prošla po molu,jinak jsou většinou i nový.Ale já rozhodně radši půjdu do sekáče pro značkový rifle za 300 než do Sparu pro rifle za 250,který po dvou vypráních vypadaj jako kus hadru.A do rodinky mě teda nedostanete..
Jinak kamarádka pěstuje zeleninu na prodej,takže mi občas něco nechá-je to čerstvější a stojí to % toho,co v marketu...Zkuste se kouknout po okolí,jestli tam není JZD.Taky občas prodávaj výpěstky na uskladnění.Taky jsem si u soukromníka objednala celý prase.Vyjde jen na 36/kg-lepší než dát 130 za maso na řízky.Jednou za rok a něco se to dá.
Takže vyžít ve třech se 6000 se rozhodně dá.Jen musíte mít oči dokořán a trochu se snažit. 😉
Přeju hodně pevný nervy.Není to úplně jednoduchý,ale asi nám nic jinýho nezbyde,potom,co udělali s rodičákem...Nejradši bych to hnala do Strassburku!Jak můžou někomu SEBRAT peníze a aby nebylo odvolání?Já třeba,protože nemám odpracovaný dny za poslední dva roky,nemám na vybranou-můžu jen tu nejdelší variantu-to znamená,že příjdu celkem skoro o 100 000.. 😠 😠 za dva roky.A jeden sprosťák z mpsv mi řek,že je to můj problém,že jsou to moje děti.. 😠 Dobytek!