Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

andelka
25. kvě 2009

janey: no to máš pravdu. člověk musí nejdřív "vychovat" sám sebe. Já zas dělám věci na poslední chvíli a taky některé věci odkládám (třeba úklid). Věděla jsem, že společné bydlení a sžívání nebude procházka růžovým sadem, ale přece jen, mohlo by to být bezproblémovější. ale tak, to se zvládne, vždycky je nejtěžší změnit sám sebe a svoje zlozvyky, ale je to nutné a řekla bych, že tím člověk tak nějak dospívá. Asi je to potřeba.

janeyzelvicka
25. kvě 2009

Jj, já tu píšu o chybách muže a přitom jich mám mnohem víc, on je opravdu úžasný člověk s nejlepšími vlastnostmi 🙂 (Jak to po sobě čtu, vypadá to jak od zamilované pubošky, ale jsme spolu prakticky 5.5 roku 😅 ). Taky bych ráda spoustu věcí změnila, jenže ted při zkouškovém mám spíš tendenci na vše kašlat, věnovat se škole, malé a nějakému oddechu. A vše ostatní jde stranou 😒
A jak dlouho jste spolu vy? A jako manželé?

andelka
25. kvě 2009

janey: Já svého muže samozřejmě taky i přes jeho chybky miluju, protože je máme všichni a napasovat dva lidi a dva životy k sobě, dá někdy práci. Ale nám se to povede, věřím tomu. 🙂
My jsme spolu 6,5 roku, z toho skoro 2 roky manželé.

janeyzelvicka
25. kvě 2009

Jo, dá to práci 🙂 ale já jsem do toho šla s tím, že je to na celý život, takže závazek jak mraky 😵 někteří nechápali, proč si, tak mladá, kazím život, kam spěchám 😀 😀

blka
25. kvě 2009

Andělko, to je nejtěžší - sžít 2 odlišné způsoby života. Já jsem byla první rok ze všeho nešťastná, že všechno dělám sama a tak. No, teď jsem si už asi zvykla 😅 , protože pořád dělám všechno sama, navíc manžel chodí hodně na fušky, takže doma všechno jenom rozvrtá a nedodělá 😠

Janey, na mě taky hleděli skoro všichni, jak na blázna, proč se chcu ve 22 vdávat. Ale bylo mi to fuk. A taky jsem do toho šla, že to je na celý život a manžel taky 😵

andelka
25. kvě 2009

janey: jo, to jsem poslouchala taky. Naštěstí jen do svatby, pak už jim asi došlo, že maj utrum. 😀 Jen občas někoho nechtěně šokuju, když se zmíním o manželovi, nevypadám na to a někdy i z té strany zazní: ježiš taková mladá, a to se ještě dělá? 😀
Mně bylo 24, no pro většinu holý nerozum se do něčeho takového hnát. Ale uhájili jsme si to a taky jsme do toho šli, že to bude napořád. Jak jinak, v kostele, že? 😅
blka: No já pořád doufám, že se to ještě utřepe a nějaké ústupky a změny budou, protože takhle nafurt bych to nechtěla. 😒

blka
25. kvě 2009

Andělko, to ti věřím. Ale na tom, aby nějaké změny nastaly budeš muset bohužel zapracovat jenom ty 😔

jaa
25. kvě 2009

andel.Já mám mladší sestru.Ta se vloni v srpnu vdávala.partnera má o 3roky mladšího.......On studoval vysokou lesnickou a ona ho fin.podporovala.pak ji začaly tikat bio.hodiny a chtěla mimi.Na to ji on koupil psa.Že se na dítě ještě necítí..Že,až za dva roky.......Dva roky uběhly...mezitím se vzali...chtěli stavět,ale sestra nechce čekat na mimi dalších pár let...Chtěla bydlet ve městě a divila se,že já můžu bydlet tam,kde bydlím.....(taky jsem sem nechtěla..)A,dopadlo to tak,že si tady sehnali byt a kvůli mimču jdou do bytu,do vsi,kam by nikdy nechtěla.On začal studovat dálkově a podniká v lesnictví.sestře je 29 a ted ji zjistili,že má špatné krevní hodnoty.Tak,neví,jak ji to otěhotnění půjde...proto zkuste nějaký kompromis a něco začněte dělat,aby jste to malé mohli mít.Na tobě je vidět,že by jsi ho moc chtěla...,ale tvůj mm se nejspíše bojí zodpovědnosti.

A,jinak ...My jsme se s mm brali,aniž by jsme měli byt.(snˇatek byla šance na to ,získat bydlení)Bydleli jsme u tchýně 2měsíce a scháněli byt.Oni měli řadový dům 5+1....Jeden super byt nám unikl o chlup....3měs po svatbě jsem zjistila,že jsem těhulka a schánění nabralo rýchlý spád...Představa bydlení s tchýní byla děsivá... 😝 😝 😝 .V říjnu jsme se brali a na konci ledna jsme se stěhovali...Bylo mi 19 a byla jsem šťastná,jako blecha,že jsem ve svém...

andelka
25. kvě 2009

jaa: no já se taky právě bojím, zvlášť, když mám před očima jak to může dopadnout. Vidím to tak, že se to vlétě rozsekne, po státnicích se muž trochu uklidní, promluvíme si, probereme to ze všech stran a určíme priority (moje jsou asi jasné 😅 ) Zatím oba tak nějak počítáme (já asi víc), že bychom to mohli zkoušet od příštího léta. Do té doby bych to chtěla nějak zkonsolidovat a upravit podmínky.
No, kdybych zjistila že jsem těhulka, asi by to taky nabralo rychlý spád, bylo by víc kompromisů a víc risku. Dítě bych sem přivést nechtěla.

blka: Hm, ale to mi právě nepřijde fér, chci aby to pochopil i on. 😒

gabka32
26. kvě 2009

Andelko, hlavně se ted soustřed na státnice 😉 někteří chlapi holt nejsou na změny, a na mimčo většina z nich není připravena nikdy. Zato potom se můžou kolikrát přetrhnout až tu infromaci vstřebají a pak se jen těší 😵

my to tedy měli docela jednodnuché, to přiznávám - rodiče mě podporovali na škole až do 23let, dokonce skousli i když jsem musela opakovat ročník. PO škole jsem chtěla i vycestovat, tehdejší vztah šel pomalu do kytek, jenže naši se rozhodli stavět a chtěli udržet byt (máme bohužel státní - OKD/ takže jsem se vrátila domů a bydlela s našima ještě rok než se odstěhovali na barák, pak se odstěhovat i brácha ke své přítelkyni a mi zůstal byt. jsem za to moc ráda, sice to není naše, ale bylo to zadara. S MM jsme se seznámili na netu, po půll roce se ke mě nastěhovat, sice dojíždí 20km do práce, ale vyjde to nastejno - kdybych šla já k němu, dojížděla bych to samé, navíc měl jen 1+1 (tedy je to vlastně byt tchýně).

gabka32
26. kvě 2009

a mimčo jsem chtěla až po atest.zkoušce, jenže se nám změnil systém vzdělávání a kdoví kdy bude zkouška, takže jsem MM oznámila, že už nechci brát prášky, stejně jsem je furt zapomínala at si to přebere a jestli mimi ještě nechce, at se podle toho zařídí... a on to zařídil tak,že hned po vynechání antikonc. jsem otěhotněla 😵 😵
o ruku mě nepožádal, spíše všichni okolo se ptali na svatbu a já nechtěla - ale nakonec jsem to navrhla MM když byl v nemocnici na JIP, aby měl lepší myšlenky, tak teda svatba byla, já v 6.měsíci 😀 ale den to byl opravdu krásný.

gabka32
26. kvě 2009

o penězích - společných se ani moc nebavíme, výplatnici MM nikdy neukazuje, vím jen tak zhruba co má, prostě já platím byt, on jídlo, internet, benzín a ostatní tak nějak napůl. akorát ted na MD je to bída, musela jsem vzít tu na 2roky, protože jsme koupili větší auto a budem ještě 3roky splácet - to paltím já. taky od ledna chodím do práce na 1den, naštěstí mamka i když pracuje může ten jeden den hlídat. sem tam dělám o víkendu, takže už vyjdem, ale nemít našetřeno tak nevím, nevím. 😒

sním jednou o baráčku, ale to až po další mateřské, kterou bych chtěla navázat, jestli se povede. děti jsem teda chtěla dříve než ve 30, ale holt nebylo nějak s kým 😀

janeyzelvicka
26. kvě 2009

heh, mě bylo 19, když jsem se vdávala 😅
Andělko, já věřím, že se o prázdninách nějak dohodnete a k něčemu dospějete 😉

andelka
26. kvě 2009

gabi: To jste měli s bytem fajn, i když, vím jaké jsou s tím potíže, aspoň u nás (brácha bydlí taky v OKD). A můžu se zeptat, nevíš jak to tam je s vlastnictvím? Kdybyste si chtěli vzít půjčku od SFRB na nový byt, dali by vám to? Tam je totiž podmínka:
# Úvěr nelze poskytnout: - je-li žadatel, jeho manžel nebo manželka vlastníkem bytu, bytového domu, rodinného domu nebo nájemcem družstevního bytu;
U nás je totiž ještě ten problém, že manžel je psaný u babičky (resp. asi je to na něj psané), ale je to byt OKD. A my bychom tu půjčku chtěli, ale nevíme, jestli by nám ji dali.
No s penězma to někdy není sranda, ale asi vždycky se to dá nějak udělat.

janey: Tys byla mlaďunká 😅 Ale co, však o roky nejde, že ne.
No taky doufám.

Tak - děcka ze školkové zahrady už jsou v čudu, jdu se učit.
-----------------------------------------------------------------
Aktualizace od admina (únor 2012):
Státní fond rozvoje bydlení nás informoval, že v roce 2012 na otevření programu "Úvěr 300" nemá finance.
V budoucnu se samozřejmě bude snažit zajistit finance na podporu mladých, ale tento rok nemůže pro tyto účely čerpat ze státního rozpočtu žádné finanční prostředky.

gabka32
26. kvě 2009

Andělko u nás je furt jako hlavní nájemce psaný tatka, i když trvalé bydliště už má ve Stonavě. nicméně teda jsme hlášeni jen já a tatka, MM zas má trvalé bydliště v bytě ve Frýdku, ale ten je družst. a psaný na tchýni, je to složité 😀 tatka by to na mě s klidem přepsal, jenže to by mi OKD vyměřilo hned vyšší neregul.nájem a smlouva jen na určito 😠

ale i tak vlastníkem bytu stejně pořád zůstává OKD, tak by s půjčkou být problém neměl. u družstevního by to bylo asi jiné.

blka
26. kvě 2009

Andělko, uvidíš, jak manžela "udoláš" o prázdninách 😉 . Já jsem to měla nějak podobně jako Gabka. Nechtěla jsem už po 8 letech brát HA a řekla jsem to manželovi (někdy na přelomu zimy a jara). To se teda netvářil jakože vůbec 😀 , tak jsem to nechala být. Později jsem se zmínila znova, že po létě už je fakt brát nechci a nebudu 😀 a už to přijal úplně v pohodě.

gabka32
26. kvě 2009

no vidíš blko a je zaděláno 😀 chlapi se někdy musí prostě postavit před hotovou věc. já myslela, že třeba MM bude chvilku protestovat nebo si třeba "dá pozor" - i když téhle metodě snad věří jenom chlapi 😀 no a asi taky už chtěl mimi, jen dříve respektoval, že si chci nejdřív zvýšit kvalifikaci, tak mlčel 😉

janeyzelvicka
26. kvě 2009

Jo, ten můj před ni taky byl postaven 😅 respektive před // na testu. ale nebylo to pro něj o nic větší překvápko než pro mě 😀 uvidíme u dalšího, to už by mělo být plánované 😀 😀

blka
26. kvě 2009

Gabko, ono se toho chlapi spíš asi bojí víc než ženský. Aspoň já jsem si prostě řekla, že bych chtěla miminko a bylo to jasné 😀

andelka
27. kvě 2009

gabka: dík. S tím OKD je to fakt na budku. On je to byt babičky, ale manžel je tam psaný, má tam trvalé bydliště. Teď tam babička být nemůže, tak tam bydlí jeho brácha. No a my o ten byt opravdu nestojíme, takže chceme jiný a i tu půjčku. No a bála jsem se, že by nám ji nedali. Ale vypadá to, že dali, protože manžel vlastníkem není a byty OKD nejsou družstevní. Tak to vypadá nadějně.
blka: No já si taky myslím, ale uvidí se, podle situace. U nás neznamená - vysazení HA=snažení, my nepoužíváme nic už přes rok a čtvrt. My se prostě jen musíme domluvit, odkdy tomu necháme volný průběh.
Jo, s tím souhlasím. Myslím si, že chlapi se do toho tak nehrnou, víc přemýšlejí o tom, co to bude znamenat, i o tom, že na nějakou dobu bude záviset uživení rodiny jen na nich (z velké části) a je to velká zodpovědnost. Můj začíná roztávat už díky tomu, že se cítí jistější v práci, že se mu tam daří, taky že já už budu mít ten stupeň vzdělání které jsem chtěla (i když ještě nekončím, ale je to jen mimo) no a taky ho "tlačí" věk. Letos mu bude 31 a vím, že nechce být postarší otec. A taky mu prý bijí biologické hodiny. 😀

blka
27. kvě 2009

Janye, pro nás to bylo taky překvápko. I když jsem měla vysazené prášky, ale prostě to byl šok 😀

Andělko, vidíš, jak jsi hezky shrnula manželovy důvody pro to mít miminko. Teď se jen domluvit. Myslím, že finančně se to dá fakt vždycky zvládnout, pokud jeden pracuje 😉

andelka
27. kvě 2009

blka: jo jo, on už nalomený je. 😀 Asi mu budu muset trochu víc namasírovat ego, aby si víc věřil. Nějak nevěřím tomu, že by jako VŠ matematik a programátor s praxí v mezinárodní firmě měl problém s prací.

blka
27. kvě 2009

No, tak to problém s prací podle mě nebude mít nikdy. Takoví jsou k nezaplacení 😉
Jo jo, ego je to, co na ně platí, tak masíruj masíruj 😀

janeyzelvicka
28. kvě 2009

Anděl, jojo, masíruj masíruj 😉 😉
Jinak jestli dělá tohle, tak myslím může být úplně klidný, kdyby byl nějaký dělník u pásu, tak to bych i chápala, při dnešní krizi, ale takhle - to má ještě jedno z nejlepších možných povolání 🙂

andelka
28. kvě 2009

No já si to holky taky myslím, jen on si furt není jistý a něčeho se bojí. Jako na můj příjem čekat fakt nemusí, já budu buď ve školství nebo ve státní instituci a to ještě když bude dobře. Mě zas ten rodičák takový rozdíl dělat nebude.
Léto bude masírovací období 😀

blka
29. kvě 2009

Andělko, ono se ti chlapi bojí. Nevím, čím to je, ale prostě to tak mají.

janeyzelvicka
5. čer 2009

Ahoj, tak jak rozpočtujete? 🙂 🙂

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucie777
6. čer 2009

Tak jsem si myslela, že se tu dozvím, kolik tak stojí malé miminko, tak mi prozraďte, maminy, na kolik vás vyjde prcek, když jste ještě kojily a když mu papání kupujete? 🙂

janeyzelvicka
6. čer 2009

Luci to je těžké, já to teda nikdy nepočítala... jestli ti jde jen o jídlo, tak když jsem jen kojila, nestálo mě to samozřejmě nic (i když jsem možná měla větší spotřebu jídla 😀 - teda měla, i teď mám 😀 ), no a když se začlo s příkrmy - otázka je, jak mimčo jí, jestli budeš vařit doma a sní ti to, tak to vyjde levněji, taky záleží, jestli bys vařila z normálních potravin nebo z bio, nebo jen kupovala skleničky, nebo tak napůl 🙂 fakt to nejde říct, jakože za týden tolik a tolik.