Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

jaa
21. kvě 2009

gabka.Máš k sobě,nebo od sebe???Já jsem ho složila a zase rozložila.Malá je v korbě naknop,ale ve sportáku nechce být.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Když si vyndám kalíšek, je to čerstvá krev, nijak nezapáchá, protože se se vzduchem nepotkala. Ale mít tampon dýl v sobě, to byla síla. Neříkám, že záměrně, jen třeba někdy, když jsem neměla možnost vyměnit... děs. Ale jinak jsem tampony používala docela dlouho.

jaa
21. kvě 2009

ted jsem okoukla ještě gabky malou.Taky moc hezká holčinka.Jak ji říkáte??Taky jsem přemýšlela o Alexandře. 😉

janay.Není zač.Máte dlouhonožku. 🙂

andelka
21. kvě 2009

No já právě vložky používám na doma, takže to není problém hnedka vyměnit a často překontrolovat. Tampony pak když jdu ven, cítím se jistější, neprotekl mi ještě nikdy.

gabka32
21. kvě 2009

jeney myslím, že tampon lepší než vložka, pokud se nenechává dlouho. v té vložce se taky rozkládá, navíc se přidává ještě pot a maz z kůže...

Jaa měli jsme k sobě, ale v poslední době od sebe - líp se ovládá. malé se líbilo ve sportáku hned 🙂 v zimě ale měla ještě fusak a nánožník. ted je na ni pořád trochu velký - sklouzává, ale v leže ok 🙂

jaa
21. kvě 2009

Jinak koukám,že já prcek..měla největší mimčo. 🙂 Ale holky jsou pusinky sladké..

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Já bych jen s tamponem nevyšla... mě občas ms vypekla, zdálo se, že už končí, nebo že nebude silná, a najednou to začlo... stát se to někde za pochodu, lezu kanálama 😖

janeyzelvicka
21. kvě 2009

gabka: to je asi pravda, do té vložky se přidá pot a tak... Zas ale krev volně odteče. No, to je na dlouho a co to tak sleduju, každý mudr má jiný názor. Schválně se na kontrole zeptám toho mého, ještě mu není 30, uvidíme, jak "moderní" má názory 🙂

jaa
21. kvě 2009

gabi.taky mi kloužala.A bouda byla dost daleko umístěná.Navíc bylo madlo dost vysoko a já ji musím mít na kšírách,protože je hrozně živá a ona z těch na kočárku byla úplně hotová.Vůbec tam nechtěla být.

Kolik je malé a jak je velká??

gabka32
21. kvě 2009

taky jsem prolítla albíčka, holčiny šumné 😀 jsou to malí lumpíci co?

janey mi se to práve stalo tak 2x že jsem protekla a někdy fakt nebyl čas v práci odskočit, proto vdžycky slipovku pro jistotu. nj nejlepší je MS nemít, ale do přechodu daleko 😀 😀

Jaa - já chtěla říkal Alex nebo Lexii, ale samozřejmě je to Saška 😀 ... jo ani tatka naštěstí neuspěl s Axou 😀

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Jinak jaa, 4 holčičky, to musí být super, to bych si taky přála. a koukám fotky ze srazíku, 6.8.08 😅 tak to jsem zrovna úpěla v porodnici 🙂 🙂

gabka32
21. kvě 2009

Jaa dneska 11měs. a má tak 73cm a hubenour, stěží 7,5kg. živá je taky, ale v kočáru celkem sedí, ona ty nohy dá na madlo, roztáhne a kouká na svět 😉

jaa
21. kvě 2009

Už nechte být ty vložky. 😀 😀 😀

Já bych ji taky nechtěla říkat Saša.Ale AXA ,mě nenapadla. 😀

andelka
21. kvě 2009

Já mám Ms silnější jen 2 dny, to používám vel. normal. Jinak mini. Takže u mě je lepší pocit s tampony. Vložku jen když vím, že pár metrů ode mě je wc a že ji můžu snadno vyměnit a zlikvidovat. I ve škole to bylo s tampony pohodlnější. Kalíšek jsem chtěla vyzkoušet, ale doufám, že za pár měsíců budu těhu, tak by se moc nevyužil a pak bych asi musela koupit větší. Tak si počkám až po porodu.

gabka32
21. kvě 2009

ale Danielka je náš další favorit napříště 😉 (no měla být i NAtálka, ale to je ted každá třetí)

jj admini to asi smáznou... takjové odbočky od tématu. 😅

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Minulá ms po porodu - děs... Kalíšek jsem měla plný!!! co třičtvrtě hodky... a to uže je co říct, to by byly tak 2-3 vložky. Ještě že jsem nikam nemusela 😖 no, fakt konec s vložkama 😀 😀

jaa
21. kvě 2009

JJ.Je to super.Ted jsou pěkně držkaté. 😀

My máme 7,7měs.70cm a myslím tak 8300g.7500měla v 5 měsících.
Holky a kojíte ještě některá??Já 8-10x denně.

andelka
21. kvě 2009

jaa: No tak jo. 😉
Jdu spát. dobrou

gabka32
21. kvě 2009

hele a jak to je s kalíškem sice po porodu ale císařem? už ten větší?

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Jojo, já kojím 🙂 docela dost.
Gabko rozhoduje věk nebo vaginální porod. Pokud jsi vaginální porod neměla, tak větši kalíšek až po 30. výrobce zřejmě soudí, že ženské po vaginálním a všecky nad 30 to tam už maj vyčvachtlé 😀 😀

jaa
21. kvě 2009

to neva.Hlavně,že jsme si to přečetly my,ne?? 😅 Já kojím a o MS zatím nestojím. 😉 A,už dost. 😠 😉

gabka32
21. kvě 2009

andelko dobrou 😉

Jaa já odstříkávala asi 4,5 měs, ale šlo to čím dál hůř, tak jsem to vzdala, když jsem "dojila" i 5hod denně a nic moc neteklo. 4holky, to musí mít TM radost co? já bych 2holky brala, ale 4 by byly moc i na mě 😀

gabka32
21. kvě 2009

hmm tak já jsem vyčvachtaná díky věku 😀 😀

jaa
21. kvě 2009

Tak já po posledním porodu CŘ jsem totálně uzavřená. 😀 😀 😀

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Gabko 😀 😀
taky jdu 😀 už konečně. Dobrou 🙂 🙂

jaa
21. kvě 2009

gabi.MM je rád.Malou zbožnuje.No,hold kluky neumí.On je ze tří bratrů. 🙂

jaa
21. kvě 2009

Dobrou babuchy.Ted se budu budit hrůzou,že proteču... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gabka32
21. kvě 2009

holky dobrou 😉

jaa
22. kvě 2009

anděl.Pořád polemizujete,jestli si pořídit mimčo nyní,nebo čekat na vlastní byt a větší peníze.......
Já myslím,že by jste s tím,co máte vyjít měli docela dobře.....Tak jsem zvědavá,kdy se vám zadaří... 😉 .Jinak jsme včera kupovali malé botičky.Tak to je pálka.800kč. 😲

andelka
23. kvě 2009

jaa: No tak mimčo bych teď, do 2+1 kde už jsou tři dospělí fakt nepřivedla, takže to bydlení je hlavní. A bydlení nebude, dokud nebudu mít svůj stálý příjem, což teď jako student končící VŠ nemám a opravdu si nedělám iluze, že bych slušnou práci našla moc brzy, i když se budu snažit samozřejmě. Takže to vidím tak za rok asi.
Jo, botky jsou síla a musí se kupovat nové a certifikované. Mám dvě neteře (dvojčata, takže všechno rovnou 2x), tak vidím, kolik všechno stojí, ale i že ostatní oblečení se dá nakoupit buď v sekáči dobrém, nebo v Tescu nebo v Polsku nebo ve slevě. 😉