Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

aponchie
24. lis 2007

ja s tema sekacema mam taky lepsi zkusenosti nerikam ze kdyz bych byla bohata nenakupovala bych treba nove veci to asi ano,ale stejne bych nemohla dat za kalhoty pro malou treba 400 kc to me prijde ujete..mam sekac kde jsou dospele veci a maji tam par kousku co neprodaji pro deti je to vsechno francie a anglie ,z vlastni zkusenosti mohu rict ze treba znacka Next nebo M&S kterou ma mala hodne je dost kvalitni takze pokud ja tam najdu mikinku za30kc skoro noviu neposkozenou tak rikam proc ne?kolikrat veci mela parkrat nektere vubec na sobe,4x za rok je u nas v telocvicne vyprodej hader z anglie,by jste videli ze tam chodi imaminky co jsou bohate..tak nadherne veci se tam daj vybrat mala ma ted4 kombinezy jedna s cenovkou jeste vse C&A,H&M po 30Kc takze to je co se tyka obleceni,boty kupuju ale vetsinou ve znackovych obchodech ,no a co se tyce jidla,je to obdobne proste umime z mala hodne asi i tim ze jsme s manzelem oba kuchari,nejime moc hovezi pac nam nechutna asi jednou do mesice steak pouze a to jen my dva.maso taky kupujeme ve velkem o mrazaku,nikdy nekupuju v tescu atd jen u reznika.mame zahradku v najmu takze mame cele leto jablka,rybize,mrkve rajcata papriky proste nejsem ta co bude behat po kavickach po meste a vrkat kde je to noveho🙂ale radsi jsme na zahradce mala ma vodu ja zahradnicim a doma pak zavarujeme marmelady delame,leco,chutney,kompoty proste vsecko.je pravda ze jsem skoro 2roky kojila takze mleko sem nekupovala naststi ale chapu ze kdo nekoji te to zahul.nicmene zaver je ten ze se da vyzit ale chce to premyslet,nebyt lenivej a snizit sve naroky,samozrejme ty nepodstatne viz obleceni..jak rika muj deda hlavni je byt zdravej se kde vyspat a najist se to ostatni neni dulezite

mejviz
24. lis 2007

holky to teda zíram 😕 já měla doteď peněz o hodně víc a sotva jsem vyšla, teď na rodičáku to asi bude mazec 😠
chtěla bych taky narazit na nějakej sekáč kde prodávaj nový kombinézky za 30 Kč 😕 u nás jsou v sekáči hadry a o dost dražší 😒
ale uznávam že utrácim až moc to jo 😖

andrysek2
24. lis 2007

ahojik mamci ja mam tri deticky a prevazne nakupuji taky v sekacich a levnych obchoden jsou u nas treba halle a denna jsou tam bezva vecicky a fakt super jak na decka tak na dospelii 😀 😀

mamina
24. lis 2007

Mejviz,a odkud jsi?Zkus se podívat po nějakým větším městě poblíž nebo se poptej kamarádek.Určitě něco objevíš..

aponchie
24. lis 2007

no s tema vecma za tricet Kc to asi nebude vsude uznavam ale na netu se da najit o techto vyprodejich dost informaci nebo pozeptat se jinych maminek na netu atd jde to..ja si rikala co to bude za mazec se v tom hrabat ale je to uplne jedno ostatni jen obdivuji co mame za kousky,ja vim ze se da utratit hafo penez a jak si clovek zvykne tak si neumi predstavit ale ver mi ze to jde .a nemyslim si ze se omezujeme ve vecech jako je jidlo ale chapu ze pro nekoho kdo si neumi odpustit nebo nechce nektere veci je to tezke.mam znamou co nevyjde s penezma jen proto ze jak ji dojde materska musi letet do drogerie a kupuje si nove pudry make upy rasenky atd o hadrach ani nemluve navic potrebuje neustale novej kocarek aby byla in a chodi s jinejma na kaficka za45kc tak se nedivim ze nevyjde ale zase ma pujcky tak proc to resit e;)ja si nepujcuju

mejviz
24. lis 2007

no to jo vždyť za kolik se prodávají použitý nextový věci na MMB 😕 máš asi štěstí 🙂
no nejvíc bych řekla utratíme za jídlo 😒 na tom nevim jak ušetřit, lepší bude když nepolezu vůbec do krámu 😅

mamina
24. lis 2007

Mejviz,koukni k holkám na sk.Slováci uměj uvařit levný,zdavý a DOBRÝ jídla.A často jsou i dost jednoduchý..Langoše,marš,pařený buchty....A jestli chceš ušetřit třeba na mase:zkus maso prostě do omáčky nakrájet na kousky,místo abys je dávala v plátcích.Bude mít každej,a přitom ho nebude potřeba tolik a ještě ušetříš za energie,protože se to bude muset vařit kratší dobu. 😅 😉 Třeba já teď dělala bramborový knedlíky a místo,abych je plnila,tak jsem udělala klasický špalíčky,bokem zapěnila cibulku,oresatovala na tom mraz.zeleninu a anglickou slaninu na kostičky a tím to posypala..MŇAM!!Bylo to rychlý,levný a dobrý.

kristi
24. lis 2007

mamino, jenze treba tyhle levnejsi jidla jsou vcelku nezdravy a nedietni, napr langos...no to mi je tezko jeste 2 dny potom, topinky, bramboraky, br.knedliky...to proste jist nemuzu, no..

ja jsem hodne schopna usetrit na kosmetice, ja si kupuju vse v DM, tu jejich znacku a vyhovuje mi to

aponchie
24. lis 2007

mejviz:to je fakt ,ze mam asi stesti ja na netu jeste nenakupovala nic pravda,ale staci obehnout sekace ruzne i nedetske a najdes tam veci ale zalezi jak jsi narocna a jakou mas ruku 😉 jinak co se tyce kosmetiky ja pouzivam krem od oriflame Skindividual takze zadne drahoty,jinak si potrpim na olejicky tel,kremy a jine blbustky a ver mi ze po vanocich jak jsou vyprodeje v tesku nakoupim takove zasoby ze jeste dalsi vanoce mam,jinak ja za sebe moc nevyhazuju penize,staci mi rasenka do100kc jinak nic moc nepouzivam a kdyz uz tak vyjimecne a proto mi to vydrzi.taky rada nakupuju v DM ale nejlevnejsi neni to urcite🙂ale je hezka to jo.a to jidlo neni prece vse levne tezke..staci udelat testoviny s omackou ,hlavne se da usetrit na mase,nemusi byt porad maso preci a ani to neni urcite znamkou bohatstvi podle me.Kdyz jsem zila v dansku tak tam se maso skoro vubec nejedlo hlvne jedli zitny chleb pastiky slane maslo Lurpak zelenina,malokdy vejce,obedy prevazne troska ryby,testoviny,salaty z testovin,brambory zapekane se syrem a ruzne podobne veci a neprislo mi ze nejak trpi nedostatkem masa a bylo to u bohatych lidi.Je to obcas hrozne tezke vymejslet jidla ale nauci se clovek..

kristi
24. lis 2007

aponchie, to jo...to ja udelam testoviny, a ten muj me posle k sipku, vychovanej na mase, holt ho uz moc nepredelam. ale jsme dva, takze zase tolik toho neprozerem, no.

aponchie
24. lis 2007

kristi:tak to je taky orisek pac treba ten muj doslova sezere vsecko co mu dam ale hodne 😀 je mu uplne jedno co ji a kdy ale hlavne hodne takze treba vcera si nasel v mrazaku prejt snedl pul kila s chlebem a jeste zije 😀

kristi
24. lis 2007

to se mas, to ja ho mam vylozene vybiravyho..tohleto s timhletim neeee atd. No proste boj 🙂

aponchie
24. lis 2007

jezisi a umi si uvarit treba sam?ze by jsi ho nechala at vidi jake to je? 😀

kristi
24. lis 2007

haha, vtipnou kasi maximalne....neuvari, je to telatko, mamincin mazanek.. 😅 😕

aponchie
24. lis 2007

ty jo tak to mam fakt stesti s tim mojim 😀 nejenze sme oba kuchari ale navic doma byl vedeny ja i on ze se ma snist vsecko 😀 neumim si predstavit ze by mi chlap rekl ze to jist nebude a at udelam neco jneho asi bych ho pretahla varechou anebo ho nechat vyvztekat jak male deti..deti buzerujeme ze nejedi to ci ono a co dospelaci 😀

kristi
24. lis 2007

mas stesti, no. Ja ani nevarim to,co by mu nechutnalo, vis?

aponchie
24. lis 2007

no mozna ma stesti i ten muj pac nektere zenske si neodeprou vubec nic a chlapi se otacej jak divi.

kristi
24. lis 2007

no jo,jsou i takovy...ja se mezi ne neradim, klidne mu dam chleba s pastikou 😀 😀

aponchie
24. lis 2007

ja nemyslela co se jidla tyce ,ale treba kosmetiky ,kavicek,obchodu a tak,

mejviz
25. lis 2007

kristi já mam taky vybíravýho manžu 😅 někdy je na odstřel 😀
aponchie ty jo kuchaři to je super a vaří manža doma? to bych si přála aby mi chlap i uvařil 🙂
kosmetika mi nepřijde až tak velkej výdaj je to jednou za čas, i ty kávičky 🙂 ale když se kupuje jídlo a takovej běžnej provoz domácnosti (prášek na praní, jar, hygienický potřeby) to tam necháme vždyky peněz a za chvíli to jdu kupovat znova 🙄

aponchie
25. lis 2007

zrovna uvazuju nad tim ze koupime mycku nadobi ale ne kvuli tomu ze rucne nee ale hlavne kvuli setreni vody pac protece neskutecne mnozstvi vody ale mame starou kuchyn kterou budeme v budoucnu rekonstruovat tak atim volne lozenou jinak mate nektera osvedcenou znacku mycek?ja zatim uvazuju nad whirlpool ta co je ted v reklame v akci s kalgonitem navic..mejviz:jj vari i doma ja taky ale dva kuchari v jedne kuchyni to je fakt mazec on nesnasi jak ja neco varim a delam a naopak takze jak dva kohouti ale nakonec se najime🙂)

mihapiha
25. lis 2007

Aponchie my máme myčku Bosch a jsme s ní náramně spokojení. Co vím a znám, tak výrobky zn. Bosch ještě nikoho nezklamaly,alespon z mého okolí. Myčka je supr, ušetří spoustu času a to nemluvím o té vodě.... 🙂

mamina
26. lis 2007

My jsme kuchyň dodělávali před měsícem a několik na sobě nezávislých prodejců z různých obchodů nám řeklo,že nejlepší v současnosti je AEG nebo Elektrolux(jedna koupila druhou).Takže mám doma AEG Favorit.Má malou spotřebu vody,program 3v1,automatic(sám podle zašpinění nádobí napustí vodu a zvolí teplotu),eco program a třeba i program na 30 minut...

lenkabu
26. lis 2007

Holky, a jak to řešíte s výdaji za ovoce a mléčné výrobky? Já teda (teď v zimě zvlášť) nechám dost velký částky v obchodě za ovoce a jogurty. Co jsem těhotná, chutnají mi nejvíc Pribináčky apod. a ty jsou dost drahý. A nějak mně nenapadá jak ušetřit tady.Využívám akce v obchoďácích,ale to mně nespasí.
Můj manžel je beznadějnej masožravec, bez masa se nenají,takže výdaje za maso máme taky dost vysoký. A zase je mi blbý mu říct že maso mít nebudem když si na druhou stranu kupuju ovoce a mléčný výrobky,kt. on nejí pro sebe.

aponchie
26. lis 2007

Tak to ja taky slysela ze snad AEG je nejlepsi na mycky vzdyt podle toho i ty stredni cenove tak stoji nekde sem videla i za25tis apod.neco na tom asi bude i na tech Ehirlpoolkach asi.Bosch neznam a neznam ani nikoho kdo je ma,ale budu koukat po nich jinak prej je hlavni aby mela co nejnizsi hlucnost ech46db ale cekame zatim na vanocni akce kdyztak mi napiste kdo mate cisla mycek a zkusim je porovnat.nebo myslite ze ty drazsi jsou v necem lepsi?prece vsechny uz jsou tridyA a berou cca13l vody...jinak k tem jogurtum a mase ..co rict?tak zkusit usetrit penize nekde jinde kdyz snite tolik masa a pribinaku..ty mi taky chutnaji ale sou desne drahe a tucne..

mamina
26. lis 2007

Lenkobu,jestli máš ráda pribináčky,udělej si domácí:2 tvarohy,1 smetanu,podle chuti vanilkový cukr,vyšlehat.Rozdíl nepoznáš...Ale bacha,je to kalorická bomba,budeš to po porodu horkotěžko shazovat. 😉

mamina
26. lis 2007

Aponchie,ta naše myčka stála v akci na netu 15 990,jinak stojí asi 19 000,+,to není tak strašný..

aponchie
26. lis 2007

no ja ted prave videla v tv tu whirlpool za nejakych14 s kalgonitem na pul roku zadara

kristi
26. lis 2007

aponchie to mas pravdu,ja tedka mycku nemam,ale do novyho si ji poridim...stejne tak jako pressovac, pac ja jsem schopna vypit tak 4-5 kaficek denne a to sakra leze do penez..

jinak pro takovy ty veci,kterych je potreba mit vic, tak jezdime obcas do makra, ono se to vyplati,kdyz jsou v akci. Obcas tam vezmu i krabici susenek, kafe, mliko a tak.

claire
26. lis 2007

Aponchie: 13 litrů je minimum, i 15l jsou Ačka, ale to pro mě při výběru nebyl tak klíčový parametr. Důležitý je přemýšlet, co za programy využiješ - třeba program na sklo je užitečný, když používáte hodně choulostivější sklo, taky koukej, aby měla nějaký typ ochrany proti přetečení, jak ti bude hlásit, že je hotovo, jak je uspořádaná uvnitř a kolik se do ní vejde (ty menší jsou fakt pro dva lidi, když vaříte), odložený start... A pitomá rada na závěr - samozřejmě je nejlepší mít možnost pár dní/týdnů jakoukoliv myčku vyzkoušet, abys zjistila, co ti vyhovuje... No tak je to se vším 😀 😀 😀