Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

andelka
15. kvě 2009

janey: Jo jo, tvoje album jsem viděla afkt jsem tomu nemohla věřit. Jak se znám, tak budu mít takové bříško hned po testu 😖 Já se zas hrozně těším na nakupování těhu věcí (hlavně kalhoty budou nutnost, žádné bokovky by to nezachránily), doufám, že ještě bude móda tunik a rozšířených triček, to mi sedí i teď a nemusí se utrácet za spešl těhotenské. Ale jinak asi budu muset do toho zainvestovat dost, i nové podprsenky a vůbec prádlo. Už abych začala šetřit, to bude stejná pálka jak výbavička pro mimčo. Jedině mám šanci, že by švagrové otěhotněla dřív než já, ona si stopro bude kupovat nové pěkné věci a že bych to podědila.
Já se nejvíc hrozím ohledně těhu v zimě toho, že se nevlezu do žádného kabátu nebo bundy a když jo, tak budu vypadat 😝
To jsou starosti, co? 😅

nunacek
16. kvě 2009

Objednávka na mimčo, to je dobrý 😀 Já kvůli práci bych potřebovala letní mimi, nejlépe srpen, ale z praktického hlediska bych letní moc nechtěla, rodit v těch vedrech - nic moc. Ale ono každé období má své pro a proti 😉 No a nakoupení výbavičky pro mimi a maminku, to bude určitě stát pěknou sumu, i když člověk třeba něco zdědí nebo koupí na bazárku...

janeyzelvicka
16. kvě 2009

nunacek: Ono se to říká, že ta výbavička pro mimi stojí strašné peníze, tak je to pálka, ale zas tak tragické to není 😉 dá se hodně ušetřit, když člověk koupí třeba věci na bazárku, místo papírovek látkovky a tak 🙂
Rodit ve vedru se ještě dá, to už mi bylo jedno. Ale tahat to panděro předtím 😀 to už jsem pak byla hlavně zalezlá doma, kde byl aspoň trochu chládek 🙂

nunacek
16. kvě 2009

zelvicka: Jasně, že se dá hodně ušetřit bazárkem a i jinak, ale i tak to něco stojí, ale tak s tim se jaksi musí počítat 😀 😉 Ono je to i o náročnosti a požadavcích rodičů. Někdo třeba koupí bazarovej kočárek někdo si to neumí představit a chce jedině novej...apod...

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Jasně, ono je to o prioritách, ale pořád si myslím, že malé miminko toho spotřebuje ještě málo, nechce mobily, iPody, adidasky a tak 😀

blka
16. kvě 2009

Zelvicko, souhlasím, že výbavička není až taková pálka. Tipuju, že u nás to bude tak okolo 20 000,- když nepočítám, že si necháváme dodělávat kout do kuchyně 😅 . Ale některé maminky dají za výbavičku i 50 000,- nebo 100 000,- tak to je fakt už moc.
Nepotřebuju nejmodernější kočár, protože je většinou nepraktický 😅 . A taky si myslím, že nemám zbytečně moc oblečení. Za což asi vděčím manželovi, který mě tak do konce 25. týdne "zakazoval" nakupovat. Ale možná to je i v mojí šetřivé povaze 😅 . Když vidím některá alba holek, kolik toho mají, tak toho pro ty mimča mají snad víc, než já pro sebe 😅

Dřív jsme žili jenom z manželova platu a měli jsme se dobře. Pak přišel i můj plat a taky jsme se měli (máme) dobře 😀 . Tak věřím, že i s mimčem to zvládneme 🙂

Jo, a nevím, jestli se dá na látkovkách ušetřit 😀 . Já když si teď vybírám, co bych si koupila, tak ta cena za ně šplhá do velkých sum, takže to budu muset (chci) nějak zkrouhnout 😅 .

andelka
16. kvě 2009

No, já doufám, že to zas taková pálka nebude. Postýlku budem mít, přebalovák bude z Ikey, kočárek kolem 7000, plno oblečení po neteřích, látkové plenky...Ale jak znám sebe, tak v těhu utratím dost za oblečení. Už teď si ráda koupím něco nového na sebe a určitě budu chtít i v těhu 😅
My žijem z manželového platu teď a mimi bude, až přibude ještě můj. Nejsme nároční, tak to nějak půjde, rodina je priorita.
Taky si myslím, že malé děťátko zas tolik nestojí (až pak botičky), začíná to nejvíc od školy, ale to už zas bývá druhý plat, tak to snad jde zas.

blka
16. kvě 2009

My jsme postýlku koupili už tu roustoucí (do 6 let), takže ušetříme na koupi větší postele 🙂

Andělko, druhý plat možná bude a možná taky bude mateřská a druhé nebo třetí dítko 😅 . Ale já myslím, že to vždycky jde nějak udělat. Pokud má člověk práci, kde mu slušně platí, tak to jde. Zvládali to naši rodiče, zvládneme to taky 🙂

Ale té školy se taky potom bojím, děti umí být zákeřné, když někdo nemá mobil, poslední výstřelek módy na sobě a tak. Je to smutné 😒 . Proto bych zavedla školní uniformy 😎

blka
16. kvě 2009

Jo, Andělko, taky jsem šla kdysi nakupovat s tím, že koupím něco pro mimčo a koupila jsem si další tričko a sukni pro sebe 😅 . Ale to nevadí, těhule musí být taky kočka, ne 😀 ?

andelka
16. kvě 2009

blka: No jo, jenže můj muž nechce o mimču ani slyšet, dokud nebudu mít aspoň nějakou praxi. A taky abychom dostali hypo a mohli si pořídit byt, kam bychom to mimčo přivedli.
To značkové oblečení a vymoženosti taky nemají všichni, neboj. Ale je fakt, že "za nás" tohle neexistovalo. Značky nebyly, mobily, pc, DVD, hry a pod. taky ne, my jsme se neměli čím poměřovat. Ale i tak šikana a posmívání bylo, takže o tom to zas není.
Jo, jasně, dokud se nemusíš motat kolem mimina, tak bych si to užila se vším všudy. 🙂

nunacek
16. kvě 2009

Malé děti malé starosti a výdaje, velké děti velké starosti a výdaje 😉
A školní uniformy klidně 😉
A pokud má ten, kdo nebude na mateřské, slušný plat a žádné dluhy, tak se to vždycky dá zvládnout. Ale když chce člověk bydlet, tak to bez dluhů jde jen vyjímečně 😒

andelka
16. kvě 2009

No, dluhy mít budem (ale ne milionové, naštěstí) a slušný plat, no snad časem bude, věřím tomu, mám šikovného muže.
Já jsem klidně taky pro uniformy, proč ne.
Tak to je přesné, malé děti, velké děti, tos uhodila hřebíček na hlavičku. 😀

nunacek
16. kvě 2009

andelka: My také máme dluh na bydlení, ale naštěstí ne velký. Plus manžel má dluh z mládí, takže ten prvně musí splatit, než si pořídíme mimčo.

janeyzelvicka
16. kvě 2009

blka: no, ono těm látkovkám nesmíš propadnout, že 😀 když nakoupíš 40 čtvercovek a troje svrchňáků, tak jsi ušetřila hodně... no ale když už se pak koukáš po těch nových, mešavoučkých a tak 😀 jestli něco nakupuju ráda, tak takové ty plínové blbosti pro malou 😀
Ty uniformy možná nejsou až tak špatný nápad, teď to vnímám jako matka, ale jelikož to není tak dávno, co jsem byla na základce, tak si říkám, že tehdá by mě to asi štvalo... vadilo by mi, že si koupím tričko a v podstatě ho nemám komu ukázat (když člověk chodil do školy a neměl moc nějakých mimoškolních aktivit, tak sedět v něm doma je o ničem, že...), vadilo by mi, že místo pohodlných věcí musím nosit nepohodlné (uniformy, to by pro ženské byly beztak sukně a nějaká děsná halenka), každý den sukně, silonky... no fuj! Takže za mě pořád ne, přeptejte se za pět let, třeba názor změním 😀

andelka
16. kvě 2009

nunacek: Tak to jo, to chápu. Dluh na bydlení má dneska skoro každý. to se nedá nic dělat a mimčo kvůli tomu odkládat - no na 20 let to asi nejde 😅
No, ty uniformy bych dala aspíš tak na SŠ, na základce nevím, v tom má janey pravdu. Děcka by v tom trávily skoro celý den, protože většinou mají kroužky nebo aktivity odpoledne ve škole. Popravdě uniformy se mi líbí, ale neřekla bych, že toho moc vyřeší.

nunacek
16. kvě 2009

Já bych souhlasila s unifromama pokud by byly "slušivé", žádné příšernosti! A dala bych je i na základku i na SŠ.

andelka
16. kvě 2009

nun: No a nebo kdyby bylo víc možností, aby si děcka vybraly, co jim sluší, jakože mírné obměny, variace. A musel by to být fajn materiál, střih, zpracování.

nunacek
16. kvě 2009

andelka: Přesně tak 😉

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Tak pokud by to byly džíny a triko, v chladnějších obdobích mikina, jsem pro! 😀

andelka
16. kvě 2009

😀 😀

janeyzelvicka
16. kvě 2009

Fakt z pohledu teenagerky (už bohužel nejsem, no 😀 ) mi ty uniformy přijdou jako ne zas tak dobrý nápad... Ani to není moc kreativní, nosit furt to samé, nevím, jestli by mi z toho časem nehráblo 🙂
A je pravda, že jen o oblečení to není, to se spíš děti chlubí mobilem, nějakou "hračkou" co letí, účesy... a není vyloučené, že kdyby holky nemohly nosit super hadry do školy, chodily by se na ně koukat k sobě domů. A ta, co by nešla, by byla stejně outsider...

Já si pamatuju, že když jsem byla v tom věku, taky jsem neměla Tamagotchi, nesbírala ty japonské blbosti, pokemoni se jmenovali, nedívala se na esmeraldu... Ale přitom jsem outsider nebyla... Měla jsem kamarádky, co měly bud stejné hodnoty, nebo mi to tamagotchi na několik dnů zapůjčily 😎 věřím, že snad k něčemu takovému dojde i u dcery, že nebude nějak šikanována, protože nebudu z těch, co ji koupí každý nesmysl a nechají ji celý den čučet na telku (rodičům jsem za to vděčna).
Tak mě napadá... všichni se tady (samozřejmě i na ostatních diskusích) shodujou, jak nechcou dětem kupovat kraviny, vést je ke skromnosti, vychovat tak, aby se nenechaly šikanovat... Jesi se nám to všem povede, vychováme zlatou elitu 🙂 🙂 🙂 😀 😀

andelka
16. kvě 2009

janey: Já taky takové věci neměla (ale na Esmeraldu jsem se koukala), ale to spousta lidí ve třídě. I tak jsme byli trochu rozskupinkovaní, nebavili se stejně všichni se všema, což považuju za normální. Nikdo ale nebyl vyloženě outsider, každý si ve třídě s někým rozuměl víc a s někým méně, ale sám nebyl nikdo.
Na základce jedna taková holka byla (ne že bychom ji šikanovali, ale trochu mimo byla), byla prostě divná, i chováním, a v tom to asi bylo, že jsme ji moc nebrali (navíc byla Jehovistka a to bylo tehdy hodně divný). Ale stejně pochybuju, že by byl ve třídě jen jeden človíček, který něco nemá a proto by ho šikanovali. V tom musí být i něco jiného.

janeyzelvicka
16. kvě 2009

To je fakt, že to asi není jen tím, že by někdo neměl tamagotchi a tak se s ním celá třída nebude bavit... U nás na základce i na gymplu taky byly skupinky, na základce outsider nebyl nikdo, mezi skupinkama samozřejmě řevnivost 😀 , ale jinak se dalo... (na to, že jsme byli sídlištní škola, celkem ještě luxus).
Na gymplu jedna holka byla, co se jí hodně lidí smálo, ale já a kámošky jsme se s ní snažily bavit, pak to už vygradovalo tím, že jsem se s ní bavila já, protože mi jí bylo celkem líto, a kámošky už ji nemusely... a tam to bylo spíš tím, jak se chovala, mluvila takovým zvláštním, agresivním stylem ve smyslu, že to trhalo uši, jako by řvala a ještě měla pak takový nepříjemný, jakoby řežavý hlas... no a někdy ty její hlášky, prostě, jak by nevyšla ani základku (ne ve smyslu vědomostí, ale normální komunikace...)

Dnešní děti už budou vychovávani taky generací rodičů, co vyrůstala za demokracie, spousta věcí je jiných, je tu víc cizinců, vlivy všech možných náboženství, životních stylů... snad to povede spíš k toleranci.

nunacek
16. kvě 2009

janeyzelvicka: No elita by se vychovala, kdyby se ještě pořád neobjevovali lidi, kterým na penězích a materiálních věcech záleží až nezdravě moc, dávají svůj příjem a majetek na odiv trapným způsobem a myslí si, že jsou něco víc než ostatní 😒 a to není dobrý příklad pro děti... Bydlim na malém městě a takových lidí je tu pořád na můj vkus celkem dost 😖

blka
17. kvě 2009

Jany, s těma uniformama máš pravdu. Z toho úhlu pohledu jsem se na to nedívala 😉 . Ale kdyby byla na výběr třeba sukně nebo kalhoty, nějaké normální tričko, tak by to snad šlo. Jako v košili a kravatě bych taky nechtěla chodit - ani teď 😀

Bydlení bez dluhů v dnešní dobře není skoro možné, pokud se k nějakému bytu nebo domu nedostaneš třeba zděděním.

A dřív? Když jsem byla já malá, tak potom, co jsem si udělala úlohy do školy, tak jsem šla ven a lítali jsme s děckama venku. Dneska? Dneska se děcka zašijou k nějakému kamarádovi domů a hrajou hry na PC 😖

janeyzelvicka
17. kvě 2009

nunacek to je fakt 😖 takoví lidi nezmizí asi nikdy...

Tak já se musím přiznat, že jsme se s kamarádkou taky radši zašily doma... Bývaly jsme venku, to jo, ale doma taky. A venku jen u ní na zahradě. Na sídlišti být venku bylo dost... o ničem. Další kamarádky, když byly mladší, prolézaly popelnice (u toho jsem byla), když byly starší, přišel chlast a tak... to radši ty hry na počítači.
Ale samozřejmě, pak hnijou doma, tloustnou atd. 😒

blka
17. kvě 2009

Tak já su z vesnice, takže to lítání po venku bylo asi o ničem, než takhle ve městě na sídlišti.

janeyzelvicka
18. kvě 2009

No, kdyby mi děcko řeklo, že jde ven a bydleli bychom na vesnici, tak (pokud by to byla taková ta tradiční vesnice), tak jsem v pohodě. Pokud by mi to řeklo ve městě, radši bych ho nacpala k těm knížkám 😒
I když ted už to je asi taky jiné, i ve městě se dá čas trávit užitečně a naopak z vesnice jsou často největší ožralové 😠

blka
18. kvě 2009

Jany, to máš pravdu. Je to různé i vesnici od vesnice. Mojí vrstevníci v druhé vesnici jsou do puntíku snad všichni kuřáci 😕 . Asi tak trávili svůj volný čas, takže to taky není výhra 😒

beruthiel
18. kvě 2009

Látkové pleny. O kolik vycházejí levněji než papírové? myslím v četně energie za praní, prášku, žehlení a času stráveného tím vším?