Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

lucie777
7. čer 2009

Jani, právě jsem myslela nejen to jídlo, jasně že když kojíš, jíš jen ty.. 😅 Ale na kolik tak měsíčně vyjde to ostatní, plíny, kosmetika a tak..asi bez oblečení.. Máš pravdu, že pak to jídlo se asi moc obecně říct nedá.. 😉
Ale třeba ty plínky, nemám absolutně představu, kolik se jich spotřebuje.. 😅

berenika39
7. čer 2009

ahoj lucie, s kojením je to jasný. když vydrží co nejdéle, máš po problému s jídlem na půl roku. pokud nebudeš kojit, a malé bude jen na UM, leze to do peněz. Záleží na tom, jaké mlíčko budeš používat, speciální třeba aby neblinkalo, nebo hypoalergenní, pro děti alergiků, jsou samo dražší. Mrkni třeba na www.lekarna.cz, mají tam všechno. Z vlastní zkušenosti, měli jsme spec. mlíčko NOVALAC AR, balení 250g stálo 230kč, vydrželo nám max tři dny, takž ty tři měsíce jen s mlíčkem byly brutální, jen za mlíko přes dva tisíce. ALe je to jen přechodná doba. Příkrmy když bdueš vařit, je to pakatel, bramory, kousek zeleninky, to je poho. POkud bys kupovala skleničky, jedna stojí ke 30kč. vynásob si to a k tomu přesnídávky kolem dvacky.
Plen je třeba tak 6 na den? To je různý, podle věku, jak moc kaká a tak. Balení stojí od 200 do 400,- a je tam cca 60-70ks. Prostě plínka kolem 4kč. Přes tisícovku na měsíc.
Kosmetika jak kdo, když budeš používat všechno - na prdelku,krémík, mlíčko, do vany a všechno od drahé značky, jsou to stovky. Ale my jsme třeba minimalisti, raději nepoužívám nic, pokud to nepotřebuje, takže bepanthen na prdelku za 60,- mám měsíc určitě a na mazání je super obyč modrá indulona, na tělčko i čumák.
Jsem proto, nepořizovat mega první výbavu oblečení, protože to netrefíš od oka, ani velikost, ani počet. Kup si jen základní, ostatní dokoupíš po dvou, třech měsících, až sama uvidíš, co potřebuješ.

hancas
7. čer 2009

U Nás to bylo od začátku docela husté,mlíčko jsem neměla takže byli dvojky na UM na BEBA HA (což je hypoalergenní mléko.jsem astnatička a tak jsme chtěli předejím všem alegriim)Bebu jsme kupovali co 2 dny a to každej jedl denně tak 7x,Beba stojí 300,.plus plínky 400x2(děti)to samé oblečení.Takže náš rozpočet by zezačátku na nula a mi kupovali jen dětem a platili lékařům za vyšetření,které jsme museli podstoupit,protože jsme byli pořád nemocní,pak pobyt v nemocnici...Ted už je to mnohem lepší miminka pijí jen 2y denně a bebu kupujeme tak jednou za 4 dny.I když si každej myslí že když mám dvojky tak mám 2y mateřskou,není to tak mateřskou dostávám jednu na obě děti,je to dost nespravedlivé protože dvojky toho potřebují více za stejné peníze které má mamina s jedním dítětem.Takže se MM vůbec nevidíme podniká,ale musí vydělávat protože děti rostou a oblečení je ted čím dál drařší.
Bohužel v našem státě nejsou na dvojky žádné slevy,nároky...i když za to bojuje klub dvojčat bohužel jsme prostě utlačované všichni.

janeyzelvicka
8. čer 2009

Lucie, já mám plíny látkovky, takže momentálně nekupuju nic (teda, občas nějaké nové vychytávky), spotřebuje jich tak 5-6 za den a jednu noční. Kosmetiku taky používáme hlavně na dupku proti opruzení, něco občas do koupele a občas trochu šamponu, ale to je minimum...

poupe
10. čer 2009

holky kolik myslite,ze je potreba penez prvni mesice na miminko?mesicne:1500plenky,kosmetika:150kc,oblikani:1000kc,co dal,kdyz budu pocitat,ze kojim a dite nebude alergicky,co myslite jeste?

janeyzelvicka
11. čer 2009

Poupe nic mě nenapadá, asi jsem moc minimalistická 😀 možná se mi ty tvé propočty zdají ještě nadhodnocené 😅

kvakulka
11. čer 2009

1000 Kč na oblečení??? Jako toho miminka? To snad ne!To by se musel vykoupit celý sekáč, ne?

poupe
11. čer 2009

tak beru vybavicku na prvni mesic,1500za pleny,v prumeru 8denne,takze 4 baliky za mesic,cena kolem 350kc? 🙂

konja
11. čer 2009

Tak u nás je měsíční rozpočet cca 7000,- na měsíc (bez nájmu, pojištění,el. atd.) a bohatě vystačíme. Některé měsíce je výdajů víc, někdy méně. Pleny kupuju v tescu fialové (naprostá spokojenost) za cca 249,- balík což je krásná cena, oblečení hodně dostáváme nebo kupuju na MMB, v sekáči nebo v akcích hlavně cherokee. Navíc se oblečení, ale i kosmetika strašně špatně započítávají do rozpočtu, protože třeba takový dětský šampón mám na holku ještě ten první co jsem koupila jako těhu a pořád tam půlku mám 😕 Vlásky ji spíš opláchnu jen vodou a těch pár chloupků šampónem vezmu tak jednou za 14 dní a stačí jenom kapička. To samé krém na obličejíček, mám asi druhou, třetí tubu od jejího narození. Tělové mléko mám teď druhé balení, ale já koupila velikou flašku, takže jako kdyby jsme teď měli třetí.Největší spotřeba je krémů na zadek, ale i ten nekupuju třikrát do měsíce!Stačí nám skoro na dva měsíce. No a stejné je to s oblečením. Je měsíc kdy ze všeho vyrostem a já musím nakupovat dá se říct ve velkém a pak je měsíc že nekoupím vůbec nic! Ale já jsem také od přirody skromnej typ, nepatřím mezi lidi co si musí každý měsíc koupit něco na sebe, nemám v botníku třicet párů bot, dvacet kabelek, deset sukní, čtřicet triček, nenosím gelové nehty, ke kadeřnici jdu jednou za tři měsíce, na kosmetiku nechodím,solárko nepraktikuju... každá mamina je jiná, každý má jiný životní styl a tak se dá strašně těžko říct s jakou částkou se dá vyjít. Moje kamarádka zůstalka s mimčem sama, bez chlapa, bez rodičů, kteří by pomohli a zůstávalo ji měsíčně 2000,-!!! Jako nikomu bych to nepřála a jí obdivuju, že to zvládla a ustála, ale žije!Pokud se člověk dostane skutečně do úzkých tak teprve zjistí kolik zbytečností kolem sebe má a co vlastně vůbec nepotřebuje atd.

janeyzelvicka
11. čer 2009

Konja, souhlas (ty poslední věty)

poupe
11. čer 2009

zalezi jak je kdo narocny,to je jasny.spis me zajimalo,okolik se zvysi vydaje s druhym ditetem mesicne,orientacne.

nunacek
11. čer 2009

konja: Těch 7000,- je pro 4 lidi na co všechno? Na jídlo, zábavu, případné opravy spotřebičů, auta, apod? Nebo je to jen na jídlo?

konja
11. čer 2009

nunacek: na jídlo a zábavu. Nejsou to jediné peníze které nám zůstávají, tohle je moje mateřská z které "žijeme. Manžel platí nějaké ty půjčky a co mu zůstane dá na benzín a zbytek "do zásuvky". Z toho pak jedem na dovolenou, případně se z toho platí opravy jak píšeš spotřebičů, auta atd. a hlavně se tím šetří na postupné rekonstrukce bytu.

nunacek
11. čer 2009

konja: Díky za upřesnění 😉

misicka85
27. čer 2009

Ahoj holky, koukám že se tu řeší finance což je i u nás ožehavé téma. Přiznám se, nečetla jsem celou diskuzi 😉
U nás je to s financema asi takhle:

Příjmy: Já - 7600Kč rodičák (mateřskou i před tím nemoceskou jsem měla přibližně taky tak, když jsem ještě pracovala tak cca 9tis výplatu, nic extra). Manžel vydělá cca 15tis pokud má nějaké přesčasy, pokud ne tak těch 12tis, no jak kdy.

Výdaje: cca 7000Kč nájem + inkaso, 1600Kč mobil, 1500Kč splátka úvěru, 2000Kč pojistky, 2000Kč aspoň se snažím ušetřit na nějaké nečekané výdaje. Takže nám zbývá cca 6- 9tis, jak kdy, záleží na výplatě.

Na jídle se dá hodně ušetřit, vařím domácí jídla polívka+hl. jídlo, většinou navařím tak na 2 dny, polívka vydrží i déle. Do restaurací nebo tak na jídlo nechodíme, sem tam na zahrádku na pivko v létě.

Oblečení - nakupuju tak průběžně, cca 500Kč měsíčně pro každého,takže asi 1500Kč,jak kdy, jeden měsíc nakoupím třeba víc protože je to nutné a další měsíc třeba nic,to je různé,kupuju hodně u šikmookých a pro malou na MMB nebo na netu v sekáčcích.Oblečky jsou jako nové,ani není poznat že byly nošené a za super ceny.

Adélku jsem do 5 měsíců jen kojila, pak jsme pomalinku začali s příkrmy. Výhoda je že máme chatu se zahrádkou takže skoro všechnu zeleninu a ovoce máme vlastní, takže přesnídávky dělám domácí. A když není ještě domácí zelenina tak vařím s normání kupované, většinou kupuju v Tescu,tam mají zeleninu pěknou a čerstvou. žádnou speciální nebo BIO nekupuju, přesnídávky taky skoro vůbec.
Kaše - kupuju různé značky (Hami,Nestlé, Sunarka, DM), většinou máme 4 krabice na měsíc, jedna krabice cca 70Kč, ta DM 35kč
Mlíčka nekupuju, zatím stále kojím
Čajíky taky ještě nedávám,ale pár mám nakoupených do zásoby, nějaké sáčkové i granulované
Plínky - fialové Tesco (249Kč balík, pokud jsou v akci tak i levněji) a nebo Toujour z Lídlu (229Kč/balík). Měsíčně teď máme tak 2 balíky, ze začátku byly asi 3-4.
Vlhčené ubrousky - Tesco a nebo DM, 4 balíčky stojí cca 180Kč, pokud máte slevové kuponky do DM tak i o dost levněji. Když je malá pokakakná tak to nejhorší setřu toal.papírem a pak dotřu ubrouskama. 1 balení máme asi na týden
Kosmetika - Bubchen, trošku dražší ale zas se to nekupuju denně, měsíčně tak za 250Kč
Počáteční výbavička pro mimi - cca 20tis a to jsem neměla skoro nic nového, vše přes MMB nebo od známých - kočárek,postýlka,košík,plná skříň oblečení, věci do porodnice pro mě, autosedačka.....

U nás je dost výhoda že já nejsem moc zastáncem půjček, radši si pomalinku na něco našetřím a koupím to až pak. Na nějaké nečekané výdaje máme nedotknutelnou zásobu na účtu, cca 50 tis, kdyby bylo akutně třeba koupit něco většího (pračku, ledničku,atd) nebo kdyby byla krize,že by třeba manžel přišel o práci nebo tak. 😉 Na dovolené taky nejezdíme, máme chatu takže jsme tam, nám to nevadí, je tam klídek,krásná příroda 😉

blandik
11. črc 2009

Tak naše výdaje jen na mimi: nekojím, takže UM: cca 2500, naštěstí máme na recept, takže jen 1200,-, probiotické kaptky: 650,- na měsíc, pleny: 600 (3 balení v akci) - 750, jídlo pro mimi: cca 1000,- a to nepočítám mastičky, které nám pořád předepisovali...máme totiž atopický ekzém. Taky jsem myslela, že do půl roku člověk moc za mimi neutratí, ale kojení moc nešlo, navíc alergie na BKM a k tomu jednu dobu mastička každý týden nová - za cca 100 -300,- Ale není to standard, jen jsem chtěla napsat, že dopředu se to moc naplánovat nedá. K tomu nějaká hračka, kočár, židlička, golfky, krosna, přenosná postýlka...a oblečení /to řešíme sekáčem - je to opravené, bez chemie a mnohem kvalitnější než levnější oblečení u nás v obchodech/ a 200 korun za body nebo 300 za mikinu to se mi trošku příčí a navíc toho mimi potřebuje celkem dost, když už je mobilní a šmejdí. Takže malému vařím doma, kdybych měla ještě kupovat skleničky - to je v bio kvalitě a bez přidaného cukru - 3x cca 20-30 korun = 60 - 90 kaček jen za skleničky na den - to by už bylo hodně. Takže co seženu bio, koupím, jinak kupuji zeleninu, ovoce v obchodech a vařím z toho, co je.

janeyzelvicka
11. črc 2009

Blandik: to je fakt, člověk si říká, že malé mimi v podstatě nic nepotřebuje, ale koukám, vy musíte kupovat UM, ještě mastičky na atopák, to musí být pálka 😒
naše Opice konečně vzala na milost i doma vařené, takže jsme zas něco ušetřili 🙂

misicka85
16. črc 2009

No jak koukám po cenách UM tak jsou to fakt pálky, můžu být ráda že stále kojím.... Právě moje kamarádka se svým manželem plánují druhé dítko a to si furt stěžuje že nevychází s penězi, třeba týden do výplaty má 200Kč, tak jsem jí říkala co pak s druhým, to první mimi sice kojila ae nikde není řečeno že musí i to druhé a co pak, většinu výbavičky má sice schovanou, i kočárek a tak, ale plínky taky nejsou zadarmo, něco se stane tak platit léky,nebo třeba to UM, no nad tím ona vůbec nepřemýšlí 😒 A žít jenom z ruky do huby to by se mi osobně teda moc nelíbilo..... ☹

jankanej
20. pro 2009

ahoj holky taky si lámu hlavu kde ušetřit...nás vyjde jídlo tak na 5-6 tisíc i s hyg.potřebami, ale bez plen které kupujeme znova na druhé dítko, u prvního se mi děsně ulevilo od plen páč je dlouho bez plen a je to znát. Ale zase na druhou stranu se to kompenzuje tím že kojím a to jsme za sunar dali i 3tisíce za měsíc, takže síla...no nevím my jsme hlavně na maso, v létě rádi grilujem, tak fakt nevím kde ještě více šetřit

rimmel
20. pro 2009

ja kebyze musim setrit tak urcite nesetrim na jedle. my minieme mesacne aj 8000- 9000 na jedlo a hyg.potreby a to nepijeme alkohol, nefajcime, sladkosti tiez moc nejeme 😒 neviem sipredstavit co take nekupit, ake jedlo, co nepotrebujem ... a to kojim, mliecko nekupujem a ani vyzivy nekupujem a sme traja aj s malym....jedlo je z vydavkov to najdolezitejsie, treba aby bolo pestre a kvalitne, ja sa radsej zaobidem bez oblecka ako bez jedla 😀 😀

rimmel
20. pro 2009

tym nechcem povedat ze mame penazi habadej to vobec..mesacne neusetrime skoro nic, hlavne teraz vo vianocnych mesiacoch..

jankanej
20. pro 2009

rimmel tak já nemyslím že bych šetřila vyloženě na jídle, naše malá jí nrmálně termixy, jogurty které stojí okolo desete kč skoro denně, kupuju hodně ovoce a atak a díky tomu že jsme masový tak i dost masa spotřebujem, ale i tak...ptala jsem se mé příbuzné a ta za jídlo dá 4apůl tisíce má dvě děti - ty sice mají obědy ve škole ale i tak mi to přišlo dost málo.je fakt že nemám šanci jako ona kupovat hodně ve slevách a je fakt že koupit šišku salámu a dát zásoby do mrazáku stojí méně než když koupíš takhle nakrájený salám po 20dkg v krámu, na dětech nešetřím jen jsem se chtěla zeptat jak ostatní maminy utratí měsícčně za jídlo jestli třeba nautratím moc...

rimmel
20. pro 2009

urcite neutracis moc 😉

jankanej
21. pro 2009

tak to jsem ráda...my se nechcem v jídle omezovat, žijem jen jednou tak zase abysme měli jen jednou nebo dvakrát týdně maso...to ne 🙂 🙂

esssi
22. pro 2009

Tak my jsme čtyři, na jaře nás bude pět a na jídlo, drogerku a běžné drobné výdaje mám 6.000 Kč na měsíc 🙂

rimmel
22. pro 2009

essi wow to ste dobri! Daj navod 🙂 🙂

jankanej
23. pro 2009

essi to jo jak to děláš?

esssi
27. únor 2010

holky ani nevím, vždycyk mám v peněžence jen peníze na ten daný týden...

romana29
27. únor 2010

essi tak to teda klobouk dolů, my dáváme každý den jenom na jídlo kolem 200 a to máme např. brambory, kompoty atd. od rodičů....A když jedeme na velký týdenní nákup, tak kolem 1000 je to vždycky.
My prostě všechno prožereme 😀 , naštěstí to zatím nemusíme až tak nutně řešit a doufám, ani dlouho nebudeme, ono, když se člověk musí uskrovnit, asi se uskrovní. My teď přestali kupovat pečivo a jíme jenom chleba 😕.
Malej ještě pije Sunar, v noci má plínu. Nekouříme, nepijeme,časopis si sem tam koupím nějakej ten Blesk pro ženy za 10 Kč,kosmetiku dělám Avon a Oriflame, takže tam by šlo určo ušetřit, i když to mám se slevou, tak bych se bez toho určitě obešla.
Na oblečení nejsme zatížení, malý má jedny zimní gatě a dvě bundy, přítel nosí rifle jen na přejetí do práce, tam má pracovní oblečení celý den, já taky nelpím na oblečení.
Mobil já netelefonuju, spíš pár sms, kredit 200 Kč mi vydrží i měsíc a příteli to samé.
Takže když to sečtu - všechno prožerem 😀 - pojistky,hypotéka, spoření atd. nepočítám, to je jasný.
Kdyby ale přítel nevydělával tolik, kolik vydělává, tak bychom asi neušetřili vůbec nic a možná - možná určitě se museli uskrovnit.

marecek4
27. únor 2010

Berunko,naučíš se čarovat a ještě ušetříš,já mám pro tři puberťáky,dva dospělý a mimi,co už baští pořádně příkrmy deset tisíc plus že BM má ještě platit výživný,ale to je jak kdy-tak oblečení,boty a tak nakoupím když pošle-samo,že položky jako hypo,poj.,sipo jsou zaplacený,to je jen na provoz,aby se děti nabaštily a měly sem tam mlsku,ale třeba na vánoce si přivydělám pečením