Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

esssi
28. únor 2010

romano no mně to dere, ptž nakupuju jídlo a vařím a jím moc ráda🙂 ale víš ja, když musíš, tak musíš, hypotéka něco stojí a bydlet chceme sami a ve svým..po roce s tchánama bych jedla i topinky, abysme bydleli sami🙂

misicka85
10. bře 2010

Tak my na jídle ušetříme docela dost.
Sladkosti nekupujem skoro vůbec,manžel to nejí,dcerka má na to dost času a já si něco koupím sem tam.
Salámy,párky,klobásky nekupujem taky skoro vůbec, většinou je to taková sečka že se to ani nedá jíst. Klobásky manžel dělá 1x ročně domácí, ty se s kupovanýma nedají srovnat 😀 Takže z uzenin já si koupím tak 3x za rok tlačenku když na ni mám chuť a jinak se nakupuje většinou jenom maso. To kupujem výhradně u řezníka, balené v supermarketech vůbec.
No a pak záleží jak se to jídlo upraví 😉 Já třeba prsní řízky radši použiju na čínu, nadstavím to hodně zeleninou,takže ze 2-3 řízků mám oběd na 2 dny pro nás 3. Kdybych udělala řízky klasické tak na 2 dny jich sníme 5 nebo 6 😉
Kuře nikdy nepeču celé, ale předem ho naporcuju, skelet použiju na polívku a upeču jenom ty porce kuřete.Většinou nám to kuře vydrží na 2 obědy. Ale záleží jak kdo je vyklý jíst. Já jím jak vrabec a manžel taky moc toho nesní, když ho porovnám třeba s mým taťkou který byl schopný na oběd sníst 7 knedlíků k omáčce a nebo 16 palačinek 😀 😀 😀

lenkeena
17. bře 2010

My utratime kazdy mesic asi tolik, jako pred narozenim ditete. To, co dam za plinky, oblecky na dite a tak, zase usetrim "na sobe" - kdyz clovek nechodi do prace, tak preci jen nemusi tolik utracet za svoje obleceni, kosmetiku, kadernika apod. Taky clovek vicemene prestane chodit do restauraci, kina a tak, to je dalsi uspora.

booboovs
24. led 2011

Ahoj holky, nevím, kde se zeptat, snad si to někdo přečte a poradí. Kamarádce snížily od ledna rodičovský příspěvek a její manžel je na ÚP. Jenže platí alimenty na 3 děti. Lze v tomto případě snížit nebo pozastavit placení alimentů? Kde a jak o to zažádat a co je k tomu potřeba? Práce se mu rýsuje nejdříve od března nebo dubna. Rovnou podotýkám, že domluva s jeho ex-manželkou nebude určitě možná. Moc děkuji za případnou radu.

fassy
24. led 2011

@booboovs O snížení alimentů se žádá přímo na soudě na opatrovnickém oddělení. Ať si zajde zažádat na soud, kde o těch alimentech rozhodli. Na příslušném oddělení mu řeknou, co je k tomu potřeba, ale nejspíš potvrzení od ÚP a od sociálky o příjmech rodiny atd. Pozastavit alimenty se nedá, vždy se něco musí zaplatit, i kdyby jen třeba 200.-Kč na každé dítě.

miriska
24. led 2011

My utratíme tak těch 6 tis. za měsíc jen v obchoďáku (jídlo, kosmetika, domácnost, plínky)+ k tomu teda utratíme tak 3tis. za pohonný hmoty do aut, nějaký večeře nebo mekáč, když jsme někde na cestách a není čas vařit no a k tomu teda ještě něco za oblečení pro malýho a sem tam něco pro nás a já jednou za 2měs. kadeřnici. Myslím si, že takových 12tis. měsíčně utratíme a to kojím.

korona
31. led 2011

@berunka tedy na tyhle veci (jidlo, kosmetika atd) utratime cca 10.000.Taky s ne uplne miminkem, ted uz batoletem..Asi vim proc, prestoze je treba zelenina a ovoce drahe, porad se snazim nakupovat, varit a jist zdrave...a to neco stoji.Ale jestli na tomhle nebazirujete, pak se urcite da vyjit i s sesti..

jankabry
1. únor 2011

teda 12tisíc na měsíc na provoz domácnosti 😕 wau! 🙂
- my kupujeme kvalitní potraviny, co najdu za rozumnou cenu tak BIO, ovoce a zeleninu máme čerstvou denně - děláme hodně džusy v odšťavňovači, vařím denně. Měsíčně necháme na velký nákup tak kolem 2000Kč
- co dva, tři dny chodím na nákup do malého obchodu jenom pro pečivo a něco k tomu, plus co pochybí. To udělá tak tak 2500 - 3000Kč měsíčně
- Kosmetiku si každý měsíc teda fakt nemám potřebu kupovat 🙂 ale to je zase na každém no, jak to má nastavené. Zastřihnout konečky chodím co dva měsíce, takže to je 100Kč za měsíc.
- Já jezdím autem jenom na velký nákup, nebo k doktorovi, když to mám daleko, když potřebuju něco odvézt a tak .. v Ostravě je MHD, tak nevím, proč bych si měla vozit zadek v autě každý den na pár metrů 😉 Pokud někdo bydlí na vesnici nebo dál z města, tak chápu .. Já takhle utratím tak max. 1000Kč měsíčně za benzín a to opravdu maximálně. Manžel má služební auto, takže jeho spotřebu nepočítám.
- Chodíme do kina, na bazény, manžel se potápí, chodí do posilovny, jednou týdně jdeme do restaurace na večeři. Tohle je tak 2000Kč měsíčně ... a to není každý měsíc, někdy do kina jdeme jednou za měsíc, někdy jednou za tři měsíce 🙂 a tak podobně no ..

takže my si žijem poměrně dobře, řekla bych a utratíme 8000Kč. Kdyby jsme chtěli ušetřit, tak to úplně v pohodě srazíme na nějakých 6000Kč a to nám pořád zbyde na koníčky nebo občas čaj v čajovně a tak ... Já kdysi měla svůj byt, brala jsem 8000, když jsem všechno poplatila, zbyly mi nějaké 3000Kč maximálně a neměla jsem pocit, že bych si nějak utrhovala od pusy .. a to jsem v té době žila takový ten typický studentský život, takže převážná útrata, za večírky 😀 😅

S dítětem se to určitě o nějakou tu tisícovku zvedne, ale pořád to počítám na absolutně pohodlný život. My peníze neřešíme, když prostě někde občas zahlídnu pěknou věc, tak si jí koupím a i s tím, se vlezem v pohodě do těch v průměru 10tis. měsíčně. Občas zahlédnu dražší věc a nebo větší kus nábytku, tak to už bych se tam nevlezla no 🙂 My hlavně šetříme na dům, stavební spoření a tak, ještě navíc nad ty klasické měsíční výdaje, jako nájem a tak ... takže jsme měli kdysi rodinnou poradu a určili si, kolik budeme šetřit a kolik utrácet, od té doby takhle jedeme a je to v pohodě 😉
ale jak říkám .. vyjít se v pohodě dá i s "málem" 😎

hakanka
1. únor 2011

jankabr, Nečetla jsem celou diskuzi, ale nějak mi vaše náklady nesedí. Co nájem, elektřina, voda... protože to je dalších 5 000Kč. A pokud dáš za nákupy 4 500, tak jsi fakt dobrá, protože, když odpočtu zubní pastu, prášek na praní apod. tak jídlo na osobu a měsíc za 2000 v biokvalitě, tj necelých 70 kč na den, tak pokud si uděláš džus z kila biopomerančů (40 kč), tak už máš na jídlo na celý den, jen necelých 30 kč. Neříkám, že to není tak, jak píšeš, ale teda připadám si neschopná. Mně tedy 8 000 na měsíc nestačí.

niki2
1. únor 2011

Tak jsem zjistila, ze jsem totalni becko 😝 Myslela jsem si, ze neutratim vylozene moc. Ted jsem si spocetla utratu za leden z obchodu s jidlem a drogerii a vyslo mne to na 8500 😠 Sice si nekdy doprejeme, mame radi navstevy, tak to taky neco stoji, ale spis se snazim setrit.
No a pak mame dost vysoke vydaje na dum, energie jsou dost drahe, plyn, elektrika, voda, popelnice, k tomu pojisteni domu, dan z nemovitosti, dale benzin, povinne ruceni, poplatek za psy, telefony, skolka,...
Kosmetiku kupuju minimalne, ke kadernici tak 1x za pul roku, obleceni temer vubec... Ja za sebe teda utratim 1300 mesicne za fitko.
@jankabry dej prosim ukazku nejakeho jidelnicku, nebo fakt nevim, kde delam chybu 😒

bizonka1
1. únor 2011

Vyjít se s tím málem určitě dá, člověk to dost ušetří na sobě, znám to, protože mám teď na nemocenské úplnej prd a přítel nevydělá zrovna horentní sumu, přesto kupuju dost na prcka. Ušetřit se dá podle mě jen na jídle a na zábavě, každodenní obědy a večeře v hospodě nahradit vařením, navařit na víc dnů dopředu a neplýtvat potravinami, vím o čem mluvím, kolikrát člověk zírá, co všechno musí vyhodit do koše 😉 Auto nemáme, půjčujem si od tchýně, když je potřeba, jelikož jsme sportovci, máme kola v hodnotě auta 😀 ale to benzin nežere.
Drogerka - jen to nejnutnější, dá se to, pokud máte mánii na šminky atd. pošlete do krámu pro toaleťák manžela, protože já jinak utrácím 😀 a přinesu si další sprcháč( rozdělaných v koupelně jich je kupa).
Jo a na kosmetiku nechodím, stejně to nebylo znát, ke kadeřnici jednou za dva - tři měsíce, to je tak 500Kč.
Já s těma 6 tisícema zatím vyjdu v poho.

jankabry
1. únor 2011

@niki2 ty jo .. já vařím skoro jenom podle www.bbcgoodfood.com 🙂 tam vždycky zadám surovinu co mám doma a vyjede mi tisíce receptů .. no a hledám tak dlouho, dokud nenajdu to, na co máme skoro všechno doma 🙂
dělám hodně páje - pie, zapečené těstoviny a tak .. vůbec jídla z jednoho hrnce v troubě. Peču domácí chleba, tak co dva tři dny upeču něco sladkého .. a fakt skoro všechno podle těhle stránek 😉 mají to tam rozdělené i na levné, rychlé recepty a tak .. koukni a určitě Tě něco inspiruje 😉 já vařím tak nějak pořád něco jiného ..

@hakanka ale já jsem psala jenom o výdajích nad rámec těch běžných výdajů - nájem, telefony a pod. Měla jsem pocit, že tady se řeší právě tohle .. Já nekupuju všechno bio to jsem nenapsala 😉 ale hodně hledám slevy .. a třeba Tesco má svojí bio značku potravin, které stojí stejně a někdy i levněji než nebio věci. Třeba špagety za dvacku a jsou fakt super. Ryby kupujeme v konzervě z Marks and spencer, kde mají jako snad jediní v ČR ryby z kontrolovaného rybolovu - 3x80g tunáka to jsou tři večeře výjdou na 50Kč tuším ... ono když to člověk projde a hlídá slevy, tak se to fakt dá. Co se týče kvality potravin a poměru k cenám, tak jednoznačně vede Globus.

niki2
1. únor 2011

No budu se muset nad sebou zamyslet 😀 A kupujes treba mlecne vyrobky? My kupujeme kvanta mleka a jogurtu. Jinak do restauraci taky spise nechodime, varim denne a hodne nakupuju vecer v Kauflandu, kde maji hodne zlevnenou zeleninu a ovoce. Testoviny taky kupuju levne, nejradsi v Globusu, tu jejich znacku, stoji kolem 5Kc a jsou dobre, drive jsem kupovala Panzani, to byla jina lace 😝
Taky mame nekdy zasoby od babicky, brambory, okurky, kralika, marmelady....

jankabry
1. únor 2011

@niki2 ted se o tom bavím s kamarádkou na FB 🙂 že nejvíce se dá ušetřit, když se kupujou věci v akci na těch velkých nákupech. Jako potraviny typu čočka, mouka, smetany a tak .. takové ty základní věci, co jsou pořád doma. Já projíždím letáky a jdu po tom 😀 on v tomhle směru vychází fakt nejlepe globus .. tam jedem jednou za ten měsíc, uděláme velký nákup za cca 2000 .. když takhle dokupuju něco co jsem zapoměla třeba v Tescu tak dám 1000 ani nemrknu a mám s bídou dvě tašky .. :-/ jo a jogurt kupujeme vždycky ten velký selský jiný ne .. mléko taky to máme zásoby ve špajzce 😉 hodně používám modrou smetanu .. ale všechno beru v akci 😉

niki2
1. únor 2011

Jo, to ja taky beru, ryzi, testoviny, cukr, mouku, trvanlive mleko, granko, drogerii..,. A je pravda, ze kdyz jdu jen tak pro neco, tak vzdycky toho koupim vic.
Jinak potraviny nevyhazujeme, to byla nedavno reportaz a zasla jsem, jak lidi plytvaji jidlem. Kdyz uz nam neco zbyde (na taliri), tak dojedi pejskove 🙂 Ale treba i pecivo davam do mrazaku, takze vyndam vzdy jen tolik, kolik spotrebujeme.

kami1984
1. únor 2011

Tak snazila jsem se to letem svetem procist..
miminko jeste nemame, takze to srovnam, jen s nami dvemi...
Za jidlo tak 4-5tisic, doma varim. nekupujeme v bio, ja osobne v tom velky rozdil nevidim. spise nekupuji jidlo hypermarketovych znacek, radeji koupime min, ale lepsi, ale za banan 69Kc fakt nedam...
Na ruzne vecere, navstevy a tak dame cca 1000Kc, ale dost casto platim stravenkami, takze kolikrat je to s nimi za 0Kc, za stravenky nedoplacime ani jeden..
velkou polozku a to 1500-2000 dela auto, jezdime na plyn, manzel denen cca 50-60km do prace. podnikame dost casto vylety a tak to zalezi pak i kam se jede... v lete neni problem mesicne 2000km najet..
Ke kadernici chodim 1x za tri mesice, na kosmetiku mam flexipasy a ted chci nehty, tak si dopreji 350kc mesicne..
Polozku mi udela inkaso 2500Kc, pak telefony 1500Kc a hodne spolkne pujcka...
pokud to jde, investujeme do domecku a je tu porad co delat... a mesicne tak 1000kc za obleceni v prumeru, nekdy vice, nekdy mene. ted mam limit i 1000kc miminku na vybavicku, hracky, kolotoc atd..
vseho vsudy asi 18-19tisic mesicne minimalne, ale tak to uz mam zapocitano vse..

kami1984
1. únor 2011

Ono taky zalezi, kolik kdo vydelava..pokud je dohromady 20tisic, zije se jinak, nez kdyz je doma 40tisic..
Pokud ma nekdo pujcku, musi s tim pocitat, ze mesicne proste napr 5tisic neuvidi. pokud zavazky nemam, je to super a muzu si dovolit neco jineho..
Kazdy i jinak ji, manzel je masozravec, bez masa se proste nenasyti a sladkeho obedu sni kvanta. Ale zase je manualne sikovny, takze se to vynahradi tim, ze za remeslniky nic neplatime🙂)
Jak rika ma babicka, kazdy ma byt rad za to, co ma a vychazet s tim.. Vim, ze mam urcity prijem, tak proc resit, ze nekdo ma o 10,20tisic vice...

aleachim
1. únor 2011

@kami1984 s tím, co říká babička naprosto souhlasím. Na VŠ jsem musela vystačit s max. 500,- Kč na týden, teď je náš rozpočet zase trochu jinde. Prostě potřebuji tolik peněz kolik jich máme, když se budeme muset uskromnit, tak to určitě půjde🙂

kami1984
1. únor 2011

@aleachim rikam si, ze porad jeste ubrat jde, jde varit ekonomicteji, odpustit si vecere v restauraci a dalsi veci... jen rikam, uskromnim se, ale nikdy ne na ukor kvality potravin...

aleachim
1. únor 2011

@kami1984 opět nezbývá než souhlasit. Já se řídím heslem, že nejsem tak bohatá, abych mohla kupovat levné věci a v jídle to platí dvojnásob. Byla jsem kdysi na pokladně v potravinách v tescu a člověk žasne, co si lidi v akci jsou schopni koupit - 4 papriky v akci, z toho 3 nahnilé, tomu říkám dobrý kup 😒 .

kami1984
1. únor 2011

@aleachim no, na tohle tak trosku narazim..nebo sleva!!! 5%, v dusledku na levnem jidle je to treba 1,50 nebo i min alidi kupuji jako najati...proto nerada lezu do Kauflandu, byt tam treba maji dobre akce na jogurty nebo mineralky...ale dohadovat se s nekym o posledni baleni syru nebo tatarku, dekuji, ale zase tak zle na tom nejsem🙂
hlavne je to tim, ze plno lidi vidi nalepku -30%, -50%... a uz berou...
super veci v akci maji ted v hyperalbertu, ale oni zase zdrazi jine veci🙂)

aleachim
1. únor 2011

@kami1984 ono je fajn, že bydlíme na malém městě, takže jdu na procházku s dcerkou a cestou nakoupím rohlíky v pekařství, maso v mastně,...... sice tolik neušetřím, ale kupuji osvědčené výrobky a jako bonus podoruji české výrobce. Zeleninu a ovoce si nechávám dovážet v tzv. bedýnkách přímo od zemědělců za mnohem lepší cenu než v supermarketu a v daleko vyšší kvalitě nebo od rodičů ze zahrádky. Přes zimu to samozřejmě nejde. Jinak ráda nakupuji v Intersparu nebo v hyperalbertu.

aleachim
1. únor 2011

koukám, že jsme dost odběhly🙂. No, s malým miminkem to bylo + - stejné jako bez něj. Teď, co už je větší tak ty náklady stoupají - kupujeme všechno jídlo kvalitní, oblečení už se v tomhle věku taky moc nedědí, protože ho stihnou prťata zničit, ale zase už nekupuji plínky. Jak jsem psala, kdyby se mi nedostávalo, museli bychom se uskromnit.

mamina
19. čer 2013

@kristi Já taky nedělám langoše každej den... 🙂 Jen tak dvakrát do měsíce,jinak lečo,zeleninový saláty,těstoviny s různýma (domácíma) omáčkama,palačinky sladký i na slano,plněný papriky,rozito,domácí pizzu ap. Třeba,co dělám s kuřetem:koupím celý za pár korun,stáhnu z kůže,vykostím,maso naložím na čínu,kosti s kůží a drobama uvařím,udělám polívku se zeleninou a nudlema a maso oberu z kostí do rizota.No a čínu mám tak za dva dny.Vyjde to fakt na pár korun a mám z toho 10 porcí polívky,8-10 rizota podle množství rýže a ještě 8 porcí číny (mám senza recept od tchána a je dost sitá,stačí i jen s chlebem.A tak podobně... 😉

majka220990
24. říj 2013

Ahojte kočky, chtěla bych se zeptat, s přítelem bychom chtěli po svatbě mimčo, bydlíme s mamkou,dáváme tedy každý 5000,-za ubytování a stravu. Já ted sice marodím, ale jinak vydělám v práci zhruba tak 11 a půl, přítel taky tak, z toho jde celkem 4000,- za cestu, 10000,- za bydlení a stravu, a 3000,- každý na spoření. Jak to tak počítám,asi to neutahneme, když dostanu rodičák 7 tisíc co?

glimmer
24. říj 2013

Ahoj,
podle mě záleží jak hodně budeš/budete nároční na jídlo (tím myslím jako jestli máte třeba vlastní králíky, prase, vajíčka, zeleninu ze zahrádky,...), jaké budeš kupovat pleny, hodně záleží zda budeš kojit a jak a kde budeš kupovat oblečení na mimčo.
My máme s manželem necelých 23 tis./měsíc. Z toho máme skoro 11 tis. poplatky (nájem, energie, spoření, tv, internet, pojištění bytu, povinné ručení, úrozovka).
Takže nám zbývá kolem 12 tis.,
- 2.500,-kč manžel projezdí
- 1.000,-kč dáme za granule pro psy (máme 3, a kupujeme ty trochu lepší)
- 800,-kč školka (školkovné, strava, výlety, ... )
- 4-5.000,-kč dáme za jídlo
- 1.000,- pleny,vlhčený ubrousky,dětská kosmetika (pleny jsem ze začátku kupovala Pampers, později jsem přešla na pleny z Tesca, jsou naprosto v poho a balík stojí lehce přes 200,-kč.)
Oblečení na děti kupuju hodně v bazarech, použité přes net. Pokud potřebují něco dražšího (zimní kombinézy, boty, ...) tak se většinou složíme s mají mamkou (manželovo rodiče oba zemřely). O hodně potřebných věcí si říkám pro děti k narozenínám. Teď je jim ještě jedno, že dostanou jednu - dvě hračky a více "měkoňů".
Co se týče jídla, obě děti už jedí to samé co my. Tím je to levnější. Vařím buď každý den nebo obden. Hodně jíme levná a rychlá jídla (např. palačinky, langoše, bramboráky). Pokud vařím z masa (tak 2-3 týdně) snažím se,aby to bylo na dva dny (omáčky). I když zbyde pidi porce omáčky, dávám to do mrazáku, alespoň mám pro malého oběd, když je malá ve školce a jí tam.
Osobně si myslím, že když budete mít 6.000,-kč tak se vyjít dá, ale bude to jen taktak a bude opravdu z ruky do pusy.

baris
24. říj 2013

tak jak vždy pročítám, kolik utratíte za jídlo, tak se stydím, že se snažím šetřit a stejně za jídlo utratím nehoráznou sumu - měsíčně i s drogérií to dělá okolo 11tisíc (započítávám tam ale i nákupy punčoch pro holky, teď rukavice, občas tričko ...).

A to neukupuji BIO, ale na druhou stranu holky mají svoje specifické alergie, intolerance na jídlo, takže já mám stopnuté 90% ovoce a zeleniny, nemohu ohřívat jídlo, vše jen čerstvé, žádné konzervy ... Takže jen maso, maso a zase maso a nastavování zeleninou nehrozí. Mohou jen brambory, salátovou okurku, cuketu, jablka a tím jsem asi skončila.

Sestře teď zjistili těžkou formu celiakie, tak čekám, že ještě budu muset kupovat spešl mouku, pečivo a už mě šlehne 😖

Hodně se u nás projede - manžel dojíždí každý den cca 35km tam a 35km zpátky do práce autem. Nechci tu částku sčítat - samozřejmě jí vím, ale snažím se jí v hlavně smazat. 😀

Další šílená položka je byt, inkaso, hypotéka:
- poplatky za byt se díky zateplení a obr částce do fondu oprav na 9tisíc 😖
- 5tisíc hypotéka

oblečení kupuji ve výprodejích - holky rostou jak z vody, kupuji trička na podzim o 2čísla větší a stejně v létě už je mají jak 3/4 😝

Jakékoliv nečekané výdaje jsou pohroma a zvládáme je díky našim - založí nás, počkají do vrácení daní, až jim to splatíme. 😝

Restaurace, kino, kadeřnice - Co to je???? Nějaké cizí slova? 😀 😀 😀

misa.brumla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majka220990
1. lis 2013

Jak jsem to tak spočítala, tak by nám zbylo 3500 měsíčně na mimčo, s tím že bychom neměli jinak vůbec peníze už na nic. Ani pro sebe.Tak nevím, je to nahouby s takovou to mimčo nebudem mít asi nikdy

helcenka
1. lis 2013

@majka220990 - jen mě zaujalo, že dáváte každý mamince 5000,- za bydlení a stravu, přijde mi to docela hodně, nevím, kde bydlíte a jaké jsou její měsíční náklady spojené s bydlením, ona dává také 5000 za měsíc na bydlení a stravu?