Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

mandarinka
21. kvě 2009

jaa látkové mestruační vložky jsou 🙂

andelka
21. kvě 2009

jaa: Látkové vložky jsou, a taky menstruační kalíšek, takže kdo chce, může používat i něco jiného 😉
No, zas tak jsem to nestudovala, nevím přesně, kdo to z čeho plete, ale určitě to jde i z jiné materiálu. Moje švagrová plete hodně na děti (ne kalhotky zatím) a taky to mají na kůži. dneska už se dá vybrat tak, aby to bylo pro děťátko příjemné. Pochybuju že by někdo používal něco, co by jeho mimču nesvědčilo.

No necháme toho. Kdo se pro látkovky rozhodne, stejně smýšlející tady vždycky najde, aby poradily.

andelka
21. kvě 2009

Jednak smýšlející a hlavně praktikující 🙂

jaa
21. kvě 2009

Holky si děláte srandu s těmi látkovými vložkami,ne????? 😲 Proboha.A,to si to pak ženský perou,jo????No,fuj tajbl... 😝 😝 😝 To je hygiena.

andelka
21. kvě 2009

jaa: Ovšem že to existuje, i když já bych dala přednost kalíšku. Ale světe div se, i on se vyvařuje jen před MS a nebo stačí dezinfekční tablety. 😀

andelka
21. kvě 2009

Já bych zas mohla říct, že fuj je v těch papírovkách. Těžko se ale pohoršovat nad něčím, co člověk nezná ani o tom neslyšel. 😉

jaa
21. kvě 2009

Jinak je velký výběr vln.Ale ta mamina psala,že rozpárala starý svetr a byl ze 100%vlny.Což je nejspíše ovčí. 😝

A,ten menstr.kalíšek je co???O,tom jsem v životě neslyšela.Jinak látkové vložky byly za mojí babi a to je už 60 let.Ještě si je přidělávali na knoflíky. 😝

mandarinka
21. kvě 2009

no asi perou, těžko je to na jedno použití 😀

jaa
21. kvě 2009

Ty používáš látkové vložky????Jak se to ted praktikuje?????

mandarinka
21. kvě 2009

já ne, já používám tampony - jestli ten dotaz byl na mě.... ale plenky látkový bych používala ráda, tchýně se hrne do nakupování, tak alespoň bude mít co 🙂

jaa
21. kvě 2009

mandar.Dneska je plno věcí na jedno použití...Tak bych se,ani nedivila. 😅

mandarinka
21. kvě 2009

jsou barevný, ty vložky, takže na nich nejsou vidět fleky..... hele já bych to zase tak neodsuzovala, neříkám, že látkové vložky bych já osobně používala, ale když to někdo tak chce, ať si to dělá...dovedu si to představit, že to používá holka, která má třeba záněty. Moje kamarádka třeba nesmí nosit tanga.....

jaa
21. kvě 2009

Já používám taky tampony. 🙂
A,tchýně at nakupuje... 😉 Pokud chceš ty látkové,tak jsem ted měla v ruce takové jemnoulinké,jako jsou ty plyšáci pro mimča.Jsou teda hodně drahé,ale asi příjemné. 😉

mandarinka
21. kvě 2009

Já nevím, já jsem to zase až tak nezkoumala, počkám si nejdřív na // na testu a pak se uvidí. Ale fakt je ten, že ty látkovky jsou mi prostě víc sympatický... i když papírovek se taky asi úplně nevzdám, třeba na cesty...

andelka
21. kvě 2009

jaa: Kalíšek je velký hit, používá to tady na koníkovi velká spousta holek a většina je nadšená. Stačí se podívat do diskuze Menstruační kalíšek. Je na MK i na Beremku, m.žeš si rozšířit obzory.
Já nepoužívám zatím ani jedno, ale na kalíšek jsem nalomená. Jednu holku co používá látkové vložky znám a pohvalovala si, že je to úplně jiný pocit, měkké, hebké, příjemné k pokožce. Ale neřešily jsme to, takže jaká je přesně praxe nevím.
Tak já obecně vlnu moc nemusím, mám citlivou pokožku a většina mě škrábe. Ale plést se dá ze všeho možného tak, aby to bylo příjemné.

jaa
21. kvě 2009

Víš,si nedovedu představit to doma skladovat špinavé od krve.Nám bylo v por.řečeno,že je to infekční materiál a taky se tak s tím nakládá.

mandarinka
21. kvě 2009

a co mám ověřený, prostě ty papírovky lezou do rodinného rozpočtu víc než papírovky.....

mandarinka
21. kvě 2009

jaa nesmíš taky všemu věřit, normální mestruační krev není infekční

jaa
21. kvě 2009

mandar.JJ.Dobrý kompromis. 😉 😉 😉

andel.No,nevím nevím.Nikde jsem na to neviděla,ani upoutávku.Tak by ten hit měli trochu prezentovat,ne???

andelka
21. kvě 2009

jaa: Pochybuju že by někdo doma skladoval cokoliv od krve. 😅

jaa
21. kvě 2009

mandar.Uvidíš.Taky znám holku,co chtěla jen používat látkové pleny a vydržela 3 měsíce....Pak přešla na papírové.Ale tak,jak to chceš ty...půl na půl.To je ok.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Ad vlňáčky, mám jedny, které jsem si nechala uplést - jsou z merino vlny a velmi, velmi příjemné!!! Není to žáídná kousavá vlna. A myslím, že jestli je něco extra prodyšné, zvlášť na hyce v létě, tak jsou to látkovka a na to vlňáčky.

Ad žehlení - 60 stupňů spolehlivě zničí valnou většinu bakterií, po žehlení sterilita chvíli. Takže já peru na 60 a nežehlím. A toto mám taky od odborníka, není to můj výmysl.

Ad látkové vložky a kalíšky - vložky jsem si nepořídila, ale rozhodně bych neřekla, že jsou fuj. Každému, jak vyhovuje. Kalíšek mám a je to nejlepší koupě za posledních pár let, nic tak užitečného a skvělého jsem si dlouho nekoupila. Mmch, dneska jsem dlouho cestovala ve vlaku a tak, takže jsem si kromě kalíšku vzala i vložku, normální, ne slipovku, kdyby náhodou, po porodu mám někdy dost silnou ms. Nepřejte si vědět, jak jsem se cítila, když jsem vylezla z vlaku - jak bych seděla v igelitu 😖 a takhle se cítí miminka v papírovkách. No, díky 😅

andelka
21. kvě 2009

jaa: A už jsi viděla prezentovat cokoliv co se nehodí farmaceutickým firmám a je to spíše ekologické? Já jsem teda neviděla upoutávky ani na bio věci, ani na eko prášky, ani na látkovky. Na tyhle věci se prostě reklama nedělá. Lidi si sami mezi sebou řeknou co je dobré a že to teda funguje. spousta holek z MK pere ve slizu a na to teda reklama není a asi nikdy nebude.

jaa
21. kvě 2009

anděl.Pokud se ty pap.vložky perou,tak by asi musela.....Kampak by je asi dala????To by musela pořád prát. 😅

mandarinka
21. kvě 2009

Jaa já neřekla půl na půl, já říkala na cesty, čili třeba na dovolenou a tak, jinak látkovky....hele a vím do čeho jdu, oba kluky jsem měla jen v látkovkách 😉 a fakt mi to práci nepřidělalo a peníze jsem taky díky tomu nějak neřešila, tolik to nestálo

janeyzelvicka
21. kvě 2009

A že ho neprezentujou? Firmy, co vyráběj normální vložky maj spoustu prachů, pač je používají miliony ženských. A z toho si tu reklamu platí. Ti, co vymysleli kalíšek, začínali úplně od nuly. Ale kdo chce, ten se dozví 🙂

andelka
21. kvě 2009

Jinak já na určité příležitosti asi taky budu používat papírovky, nebráním se tomu, ale chtěla bych co nejméně a určitě ne pořád po 2 roky.

andelka
21. kvě 2009

Taky zde, tam je příspěvků opravdu hodně: http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

jaa
21. kvě 2009

janay.Záleží,jaké vložky kupuješ.V Always je sucho.... 😉
Jinak já peru v neeko.Persilu Gold. 😉 Sliz díky,neee.