Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Jaa, nikdy se ti nestalo, že ti krev při ms protekla na kalhotky, něco ušpinila? Taky jsi ty kalhotky nebo prostěradlo hned vyhodila, protože to je fuuuuj, infekční a nehygienické? asi ne, že? Já jsem třeba kalhotky po něhodě spláchla studenou vodou, krev z toho jde bezvadně, a pak je při příležitosti hodila do pračky. Podobně bych to viděla s látkovýma vložkama. Mmch lidi dost často používaj právě kombinaci kalíšek + látkové vložky.
Když už jsme tak naturalističtí 😅 ...

andelka
21. kvě 2009

Jo tak to nevím jaká je u látkových vložek praxe, ale ošetřené to nějak bude, stejně jako u plínek. Jen jsem se na to neptala, takže opravdu nevím, kecala bych.
No my teď taky perem v normálním prášku, ale při mimču hodlám přejít na něco jiného, na eko nebo sliz.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

No, troufám si tvrdit, že mám ms dost dlouho a nezažila jsem vložku, která by byla "friendly" k pokožce, skvěle suchá. Ono v hycu, pár hodin na koženkovém sedadle... 😅 Látkovky jsou na omak mnohem příjemnější.... čímž neříkám, že je koupím, až se mi upraví cyklus, jedu v kalíšku + občas slipovka.

Jaký je problém se slizem?

gabka32
21. kvě 2009

jsem přečetlá pár stránek debaty 😉

...menstruační kalíšek .. to si upřímně vůbec neumím představit, já raději více investovala do antiko.při které MS není 😀 😀 a i když používám látkové plenky, tak do vložek bych určitě nešla, pořád mi to přijde rozdílné - prát i pokaděné plínky po miminku anebo krvavé vložky.... ale nikomu to neberu 😉

andelka
21. kvě 2009

janey: Já taky tak. Hlavně dřív, když ještě byly takové ty dementní vložky co blbě držely, to byla co chvíli nehoda.

jaa
21. kvě 2009

gabka.Souhlas. 😉

andelka
21. kvě 2009

gabka: No tak HA po které není Ms bych si nedala ani omylem. to radši ten kalíšek. Neničí to zdraví a je to ekologické.
Hele, a když používáš látkové plínky tak když se mimčo pokadí tak je nepereš? Nějak mi to nedává smysl? 😕

andelka
21. kvě 2009

Nebo to myslíš tak, že kakání ok, ale krev ne. 😅

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Gabka, jo, nemít ms, to bych si někdy přála... Bohužel jsme tak naprogramované, takže radši budu šetrná ke svému tělu než si ho huntovat nějakým antiko svinstvem 😀 taky jsem ke kalíšku byla skeptická, ale je to bezvadný pocit, jako bych ms neměla. Občas se ho stavím vylít na záchod 😀 žádné takové jak s vložkou, člověk se pohnul, něco teče, sakra, nebo s tamponem (těm jsem nevěřila, měla bych nervy, jesi protečou, nebo ještě ne...)

andelka: tak tak. Si pamatuju, jak jsem se jako menší, čerstvá vyděšená puberťačka každé ráno ploužila do koupelny, přepírala a pak schovávala před rodičema 😀

jaa
21. kvě 2009

Jinak nevím,co by na ten sliz řekla moje pračka...Jestli je to na bázi levných aviváží,co ucpávají odtoky,tak to v automatce nemá,co dělat.Dříve se to smělo dávat jen do klas.praček.Jinak Lovela je taky eko a pro mimča.

gabka32
21. kvě 2009

ale jinak látkovky bomba 😀 hlavně látkuje MM, toho to baví asi víc 😉 investice celkově tak 6000tis., pereme v Lovele na 60, asi těch 6týdnů jsem žehlila -ale jen čtvercovky, máme +-10kalhotových plínek a ty nežehlím nikdy, u některých to ani nedoporučují. čas strávený s praním a věšením je celkem relax, lepší než shánět papírovky v akci. ty sice taky používáme, většinou na noc, protože se malá už nebudí a dost čůrá, nebo když jedem někam na déle. každopádně to vyjde ve výsledku levněji a pokud vydrží i na další mimi, tak ušetříme ještě víc 😉

a jak jste psali o té vlně... měli jsme i vlnáčky, na omak jemnoučké, vůbec nekoušou, akorát se nám moc nelíbily na malém miminku vzhledově, tak jsme prodali 😉

janeyzelvicka
21. kvě 2009

No, to bychom mohli polemizovat, co je nehygieničtější, jesi krev, nebo kakání. ve stolici jsou odpadní látky z těla, ne? a krev je prostě krev, bakterie se do ní dostávají až na vzduchu... sama o sobě ta krev infekční není.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

jaa a víš, z čeho se sliz skládá?

jaa
21. kvě 2009

A,je myslím rozdíl mezi totálně špinavou vložkou od krve jen trošku špinavých kalhotek.A v loni,když jsem málem vykrvácela z MS,tak jsem vyhodila matraci taky.A kalhotek v té době vyletělo do koše nepočítaně.

andelka
21. kvě 2009

gabka: Taky to tak plánuju. 🙂 Vlňáčky uvidím, asi zaúkoluju švagrovou, ať naplete.

jaa
21. kvě 2009

janay.Menstruační krev a krev,není to samé..
A,co ten sliz???

gabka32
21. kvě 2009

janey já to nemyslela z hygienického hlediska. samozřejmě více baterií je přirozeně ve stolici. ale rozpadající se krev a sraženiny je zase perfektní místo, kde se daří infekci.

a samozřejmě že pokaděné plínky peru - přeperu trochu ručně a pak v pračce. akorát ty vložky by se mi trošku příčily... je to jen můj pocit. samo když mi dříve vložka "ujela" tak jsem nehody na kalhotkách taky přepírala...
já jsem pro tampony a k nim slipovku a častěji chodím na WC - když už. ale jak jsem psala, měla jsem ted skoro rok antik. která se užívá nepřetržite, protože jsem kvůli zdraví neměla doporučeno rok otěhotnět. 😉

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Tak z matrace jde blbě všecko. A moje kalhotky po některých nehodách nebyly rozhodně trošku špinavé. To byly regulérně červené přebarvené 😀 😀 ale dobře, nebudem tu polemizovat.
Jinak jsem koukala ted na lovelu, ta moje teda eko rozhodně není... hehe, mám ji už asi rok, furt nechce dojít 😀 (obrovský balík v AKCI!!! 😀 😀 )

andelka
21. kvě 2009

janey: Pochybuju. Už ten název zní divně 😀
jaa: To je ale asi jinej případ, že? Někdo třeba ani moc slinou MS nemá, tak proč by si nemohl tu dobu zpříjemnit příjemnou eko látkovkou. 😉

janeyzelvicka
21. kvě 2009

jaa a jaký je teda rozdíl mezi ms krví a normální krví? Jestli se nepletu, ms krev je odlupující se děložní výstelka. Čili kdyby se mi před 14 dny povedlo otěhotnět, v té krevní výstelce by se usadilo nové mimi. Ne?

Sliz je soda + mýdlo. Rozpustí se.

jaa
21. kvě 2009

Eko látkovky přenechám jiným. 😀 😀 😀

Z čeho je ten sliz???

gabka32
21. kvě 2009

bych se asi bála, že látkovka proteče - stejně jako látkové plínky a i když píšou,že svrchní kalhotky promokavé nejsou, tak jsou 😀

andelka
21. kvě 2009

gabka: Tak mě se zas víc "příč" to kakání. To bude tím, že na MS krev jsem zvyklá už, kdežto s kakáním miminka jsem ještě neměla moc tu čest a když, tak se o to staral někdo jinej. 😅 Jinak já střídám tampony s vložkama,a často je měním.
No já už jsem přes rok bez HA a neotěhotněla jsem. Akorát se z ní ten rok pořád vzpamatovávám. 😒

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Sliz viz výše, soda + mýdlo + voda. Jaa, proč ho odsuzuješ, říkáš, že je to beztak na bázi levných aviváží, když ani nevíš, z čeho se skládá?

gabka32
21. kvě 2009

janey právě že krev je krev a MS krev je včetně té sliznice dělohy - takže to není čistá krev.

jaa
21. kvě 2009

Tak mýdlo by do automatky nemělo vůbec přijít.

Přesně ,jak píšeš.Ms krev je děložní výstelka,která se ti hromadí 21dní v místě,kde je jiné PH,kde žijí jisté prospěšné i neprospěšné bekterie.To v žílách ne.

janeyzelvicka
21. kvě 2009

Gabka to je fakt, to bych se možná taky bála... a taky že se mi to bude posouvat, když je to na knoflíky. Já jsem po některých ms zážitcích už asi moc paranoidní 😖 😖

andelka
21. kvě 2009

janey: Dyť říkám, že už ten název zní divně. 😀

gabka32
21. kvě 2009

andelko na kakání si zvykneš ... a to rychle 😀 😀 😀 já měla štěstí a po HA otěh.napoprvé. ted teda zas končím a doufám že hned nebudu v tom 🙂

janey a ten sliz je fakt slizký? vypere to plínky dobře? že bych zkusila. my akorát 1xpoužili vzorek mýdlových ořechů a nic moc 😒

jaa
21. kvě 2009

Tchána bratr je gynekolog a moje máti dětská sestra.Tak vím,že Ms,není to samé,jako krev.