Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

claire
26. lis 2007

Lenkabu: Šetřit zrovna na mléčných výrobcích, to se mi zdá, že se snažíš najít úsporu na špatném místě. Prostě jídlo, obzvlášť zdravé a kvalitní jídlo, něco stojí a když to považuješ v životě za prioritu, tak na tom šetřit nelze.

aponchie
26. lis 2007

no nevim kde bych si ji vyzkousela teda🙂)ale urcite chci aby mela tichy chod,aqua stop,aspon3programy,odlozeny start nevyuziju,mam to i na pracce a nerada to davam takze to ani tak neresim,co se tyce vnitrku mycky prijde mi to na jedno brdo vsecko hlavne je ze muzu ten kos na pribory dat jinde atd.jinak sklo mame z ikei a servis se zlatem tam stejne nemuze,jak je to treba s malovanym historickym porcelanem?ten se muze dat do mycky?jinak sem kdysi uklizela u jedne pani a ta mela7let starou whirlpoolku a fakt sem cucela ze zaschle hrnce od bram.kase byli ciste a to se delaly az na druhy den!program to byl eco55C takze super a asi ani nepotrebuju aby mi hlasila ze skoncila🙂staci ze to dobre opere to nadobi 😀 skoda ze nejsou i pracky na 13l🙂)

kristi
26. lis 2007

mne jde do pracky voda ze studny,takze pohoda

miluska.woolley
26. lis 2007

Holky, muj manza zapisuje co utratime do tabulky, takze na konci mesice vidim kolik jsme dali za co.
Priznam se ze od te doby co jsem videla na zacatku castky za moje obleceni a kosmetiku, docela jsem se zhrozila.

Jen jsem chtela rict, ze je to dobry prehled o tom, kam penize tecou, takze si muzete vyzkouset, kolik utratite a jestli jsou rezervy.

aponchie
26. lis 2007

milusko to mi delame pravidelne mame takovy sesit kde se zapisuje kazda vec ,delame to jednou denne a musim rict ze je to super clovek vidi hned co a jak a hlavne nuti ho to premyslet nad tim kolik ma a co muze utratit .ze zacatku sem myslela ze to nebudeme dodrzovat ale manza najel na to tak svedomite ze to delame uz jako rutinu.

claire
26. lis 2007

Aponie: Nee, zdobený porcelán a spol. tam určitě nepůjde, ale třeba skleničky na víno. Ale jinak jdeš na ten výběr dobře 😉

Kristi: Taky jsem čučela, že pračka vychlastá asi 50 litrů na jedno praní!

kristi
26. lis 2007

fakt? tak to ja to videt ani nechci, u nas by tabulky neprosly..

aponchie
26. lis 2007

no my nemame tabulky jen mame sesit kde napiseme prijem a pak odepisujeme nic vazneho nic sloziteho a funguje to je to o zvyku

kristi
26. lis 2007

no,tak me by ten muj po celym dnu v praci fakt nebyl schopnej rict, kolik ho stala snidane v mlicaku nebo jeslti platil obed on nebo kolega...proste ho neuhlidam.

aponchie
26. lis 2007

nj ale potom asi neresite teda kde usetrit penize a tahle debata je o setreni 😉

kristi
26. lis 2007

ja setrim,to zase jo...

lenkabu
26. lis 2007

Děkuju za recept na domácí pribinák, zkusím 😉 Já vím že je tokalorická bomba,ale já moc nepřibírám tak si to zatím můžu dovolit 😉 Před těhu jsem tonejedla, až teď.

Já si zkusila napsat za co utrácíme a je pravda že dost věcí by se dalo ještě umazat...
Je pravda že skoro každý měsíc má někdo narozeniny nebo svátek nebo jsme pozvaní na oslavu, svatbu apod. a to je mi blbý přijít s prázdnýma rukama nebo balíčkem z výprodeje.

mihapiha
26. lis 2007

Aponchie, my máme tu Bosch a má tichý chod, eko program, 13 nebo 10l spotřeby, ted to nevím přesně, samostatné sprchování - je to dobré,pokud je předpoklad, že nebudete délé mýt, tak jen rychle opláchnout aby to pak nesmrdělo, dostali jsme taky k tomu calgonit na 1/2roku , uspořádána je dobře, da se polohovat koš. a stála 13000. spokojenost... 😎 😎 😎 😎

aponchie
27. lis 2007

tak to je podle me uz na jedno brdo jestli whirlpool nebo bosch nebo aeg kdyz budou mit stejne programy ne?zalezi asi i na servisu ale ja mam celkem blbe zkusenosti s prackou indesit,servis jak u blaznu..volani na nejake zahranicni linky potvrzovani kodu atd no hruza ale jeste pockame a hlavne jdou oddelavat z mycky ty vrchni desky?pac mame diru v kuch.lince kde by to na vysku moc nevlezlo leda by se to dalo snizit nejak

kristi
27. lis 2007

ja mam pracku Indesit, 1,5 roku a super, spokojenost..

aponchie
27. lis 2007

tak to ja moc ne ,mam stejnou jak tchyne,je sice uzka ma dost programu ale prijde mi ze blbe pere,navic kdyz zdima tak blbe rozlozi pradlo a to pak s tou prackou clouma a hrci v ni az mi spadla ta gumova manzeta asi3x nastesti toumi manza nasadit jinak 500kc jedna oprava,uz se tesim az klekne a koupim si lepsi a hlavne vetsi pac obcas potrebuju oprat polstare a mensi deky a periny a to se tam proste nevejde,navic je tam napsane v navodu ze pracka si sama umi rozlozit pradlo tak aby to nedelalo problemy coz me teda nedela.

anatanka
3. pro 2007

Kdybych drzela kasu ja, tak s tim snad vystacime, ale manza je taky velkej pozitkar, takze presne jak pise Kristi - dokud penize jsou, tak se tocej a na to, co bude za tyden se nekouka...

aponchie
4. pro 2007

nj tak to je kazdej jinej ja koukam na to abych si uzila a i jeste mel penize v zaloze a nijak tim rozhodne netrpim 😀

cermonca
6. pro 2007

Holky to setreni je strasna vec,ne a ne se to naucit 😠 Clovek koupi par veci a hned je to tisic korun 😖 Snazim se take usetrit na jidle maso se snazim delat parkrat do tydne,no a na tech jogutech ujizdime oba a toho se teda nezdame jen treba koupime levnejs.U nas v lednici to vypada jak v reklame na jogurty 😀 no jeste kdyz uz je i mala basti.

vikvik
9. pro 2007

holky kdyz vas tak ctu, tak se uplne stydim, padz u nas se teda nesetri vubec a zijem jako prasata :( tuhle diskuzi by si mela precist moje draha polovicka, ta ma heslo, ze zijeme jen jednou a proc mame setrit, kdyz si muzeme uzit uz ted. Ja jsem z toho na nervy, padz my byly s mamkou samy 3holky, mela se co otacet, nikdy se neutracelo za blbosti atd. my dva ted mame 2hypoteky, jednu obrovskou pujcku na jeho vzdelani, ja splacim jeste treti byt, plus leasing na auto atd. nejradsi bych to videla vsechno splacene a zila s lehkym srdcem, ale to moje zlata polovicka nechape 🙂 napr. ted se nam darilo "usetrit" (v uvozovkach, protoze jsme nesetrili cilene, ale proste ty penize zbyly na uctu) za posledni 3mesice docela hodne, tak jsem rikala, parada, splatime tu tvoji pujcku a on na to ze, neee, ze radsi pojedeme v lednu na 14dni do karibiku, protoze az se narodi prcek, tak se na dovolenou nedostanem aspon rok a to bude doba na "setreni". takze pujcka se splaci dal a letime do karibiku.
nejhorsi je, ze on dokaze vzdychat nad tim, jak jsme na tom spatne :o) nakopala bych ho nekam.

i presto, ze teda zijem jak prasatka, tak si vydaje zapisujem, abychom meli aspon trochu prehled. ja za kosmetiku neutratim vubec nic - ted si maximalne koupim sampon, kondicioner a sprchovy gel. kremu mam zasobu, co jsem nakoupila ruzne po duty free shopech, na kaficka od te doby, co ziju tady v pr* nechodim, restauracim se vesmes vyhybame od doby, kdy jsem zvracela 3x denne 🙂 takze setrime, ale tak nejak nenucene 🙂
a na znackove hadry nejsme ani jeden. a miminko taky nebude. tomu to bude uplne putna, jestli bude mit oblecky z tesca nebo z nextu...

berunka
autor
26. pro 2007

tak se koukam,ze tema se pekne rozjelo.To jsem rada,ze jsem si mohla vechny prispevky precist,protoze jak to tu vidim a jak znam nas s manzelem nemusime se desit,ze by jsme miminko nezvladli. Kdyz spocitam vsechny odecty hyptoeky,najmu,telefonu a jidla pro nas s manzelem na miminko nam zbyde cca 3500,- coz si myslim,ze je dostacujici.

evitkamalicka
26. pro 2007

no ja ked odratam vsetky poplatky a jedlo, tak by nam malo na mimi ostat cca 6000,- co je dost a predpokladam ze to ani vsetko neminieme

simone
27. pro 2007

vikvik,jak jsem pochopila,tak asi zijes v cizine?My zijem v UK a vsechny vydaje,jako je sunar,pleny,ubrousky apod.nam pokryji detske pridavky.Obleceni male kupuje v zasade starsi,protoze je jakprase dvakrat behem jednoho dne a jsou vsechny znicene a pri predstave,ze dam za triko nejakou palku a ona ho ma za tyden nevypratelne a za mesic male...to je hloupost.Ma jen kvalitni boty,kosmetiku a kdyz je neco dobreho ve vyprodeji,tak to taky koupim.Rozhodne nam do rozpoctu nejde.Horsi to bude jak bude starsi,platit krouzky,bazen apod.
A k tomu setreni,my teda sestrime,jelikoz jsme porad na podnajmu a jednou bby jsme chteli aspon na hypoteku si neco koupit a taky protoze pritelova prace je nejista,tak at je na zaplaceni poplatku.TAkze mame na uctu penize tak asi na dva mesice,kdyby se neco stalo.Je osetrovatel a kdyz mu vlete umrel klient,tak jeho prijemy byli fakt mizerne,takze zalohu mit musime,protoze klienti umiraji porad ☹
Jinak platime taky porad dluhy,to ale asi dneska snad kazdy 🙄

vikvik
7. led 2008

simone my taky zijem v UK. veci na deti mi tady prijdou levnejsi nez v CR. aspon kdyz jsem ted pres vanoce byla doma v cechach a obhlidla ceny, tak jsem se nestacila divit. ceny stejne nebo vyssi nez v UK, ale platy 4x nizsi... muj drahy mel pravdu, ze v CR bysme neprezili 🙂
my na tom nejsme spatne hlavne diky tomu, ze i kdyz mame velikanske dluhy, tak mame taky dost vysoke prijmy.. az jednou splatime ty hypoteky tak si budem muset poridit dalsi, aby se nam penize jen tak nevalely na ucte :o)

arietiska
15. led 2008

No tak já si myslím, že mimis stojí i se serepetičkama, lékama základníma a plínama kojené cca 1000,- na měsíc. Nekojené cca 2000,-. Z porodnýho se dá naprosto nakoupit vybavení pokud nikdo nedětí /postýlka, polohovací lehátko, cestovní postýlka i kočárek/. Pokud nejste náročný tak za 1000,- nakoupíte v sekáči obleční minimálně na 3 měsíce snad nakonec i kvalitnější než v obchodech za drahý lováče. Nebo na mimibazar se dá hodně nakoupit levně všechno.
Děti stojí prašule od nástupu do školy, pač tam už se docela blbě zavděčíte hadrama ze sekáče navíc se penízky začínají kutálet za školu, kroužky atd. ... mimisové nejsou drahý.

berunka
autor
26. čer 2008

ahojky maminky a nastávající maminky,znovu prispivam do tohoto tematu aby se zase dostalo do podvedomi 😀
jsou tu nejake dalsi prispevky k tomuto tematu?? jak jste na tom mesicne s penizkama vy?

nunacek
1. kvě 2009

Tak maminky, jak jste na tom s rodinnými rozpočty s dítětem/s dětmi v letošním roce?

cirrusa
1. kvě 2009

tak my mimčo teprve čekáme, ale vyjdeme se vším všudy měsíčně s 10 000 (benzin, jidlo, kosmetika, drogerka, obleceni, pojistky, net+telefony, necekane vydaje, cestovani+kultura, bydlení,)....krom toho ještě dáváme 2500 na splátky...celkové naše náklady měsíční jsou 12 500 🙂 zbytek se ušetří...nemáme se špatně na to, že oba ještě studujeme a pracujeme jen tak občas...

add. to jídlo, za to měsíčně dáme za oba cca 2800 (maso máme pravidelně, ovozel a mléčné výrobky tvoří základ naší ledničky)...

Snad to někomu pomůže

🙂

hupcza
1. kvě 2009

cirr: 10 i s bydlením????....to ale bydlíte na koleji a chodíte do menzy ne? 😕

andelka
1. kvě 2009

Cir: to bydlení ti tam fakt chybí bobku, to totiž bývá ten největší výdaj. Já myslím, že to máte vyřešené dobře a budete se mít fajn i s mimčem. 🙂
Já teda taky pořád počítám sem a tam a tam a sem a to mimčo mi tam ne a ne vlézt. 😀 Pokud teda bych chtěla mít miminko i bez praxe (končím VŠ a s prací to vypadá nevalně a hodiny mlátí, potvory). Příjem je tak 18.000, z toho by byly 4.500 splátky na byt a asi 6.000 "nájem", 4.000 jídlo, 1.500 pojistky a na ostatní by zbylo asi 3000, což na oblečení, jízdné, náhlé výdaje a třeba ještě spoření není, natož na mimčo. No, takže mi vyšel výsledek, že mimčo bude muset ještě počkat, podle toho, jak se mě povede sehnat práci. Což mě moc do nadšení neuvádí. 😖