Daně. Vyplácí se něco za děti?

11. dub 2022

Ahoj holky chci se zeptat.V lednu 2020 jsem normálně dostala vyplacené daně a zhruba v polovině ledna odešla na MD.Teď jsem celý rok 2021 byla na RD a v lednu 2022 jsem byla podepsat v práci růžové prohlášení.Nějak se v tom nevyznám, protože jsem na RD s prvním dítětem a čekáme další,ale chci se zeptat,jestli se vyplácí něco za děti.Chápu,že když jsem doma celý rok,tak nic se nevrací za rodičáku,ale spíše by mě zajímaly ty děti.Máte nějakou zkušenost?Předem moc děkuji.

nikjean
11. dub 2022

Pokud nepracuješ, logicky nemáš nárok na vrácení daní - to se týká i daňového bonusu, který se týká právě daňového zvýhodnění dětí. Nejlepší bude, když si děti (po dobu tvé rodičovské dovolené) bude uplatňovat tvůj muž, za předpokladu, že pracuje.

klokanka31
11. dub 2022

Pokud máš manžela, tak může mít daňové zvýhodnění na dítě i na tebe (pokud jsi v minulém roce neměla příjem vyšší než 60 tisíc)

autor
11. dub 2022

@klokanka31 nee to neměla.Ano ten to myslím má na nás obě.Ja se jen informačně ptala,jestli to můžu uplatnit i já na RD,ale očividně ne.Každopádně děkuji za info🙂

adula000
11. dub 2022

nemohla bysto uplatnit ani kdybys pracovala, děti si vždy může uplatnit jen jeden z rodičů

autor
11. dub 2022

@adula000 tak pokud bych pracovala a domluvila bych se s manželem,tak bych si to mohla určitě uplatnit🙂

adula000
11. dub 2022

To ano, ale to už by se nemohl uplatnit manžel. Psala si tam totiž I JÁ. Takže to vyznělo jakoze byste si je uplatnili oba

klokanka31
11. dub 2022

Každopádně si u manžela ověř jestli to má i na tebe, my takhle za mě projeli 75 tisíc 😣

autor
11. dub 2022

@klokanka31 Páni,to je hodně.Na mě to má 😊

malenka3
11. dub 2022

Abys mohla uplatnit děti, musela bys mít za rok vyděláno aspoň šestinásobek minimální mzdy. Což na RD nemáš.
Děti byste jinak teoreticky mohli uplatnit oba, každý jedno dítě, i to by šlo. Ale musíš mít prostě příjem. Pokud jsi celý rok na RD, máš smůlu, ani ti nedělají roční zúčtování daní.