Dáváte u potravin přednost kvalitě nebo ceně?

2hanah
6. srp 2012

Zajímá mě, jestli dáváte přednost kvalitnímu jídlu a surovinám, případně tomu, co chutná Vašim dětem bez ohledu na cenu nebo nakupujete výhradně potraviny v akcích a slevách abyste ušetřily?

miiskaa
7. srp 2012

Určitě kvalitu, ale ta se dá nakoupit i v akcích 🙂 Snažím se nekupovat hrůzy typu Kostíci apod. , starší dcera to samozřejmě chce, ale už začíná chápat vysvětlování, že ne všechno, co ukazují v reklamách je dobrý. A doporučuju předplatné časopisu D Test, protože skoro v každém testu propadají drahý značkový výrobky a boduje např. Lídl....

gammaray
7. srp 2012

co je na kostících tak hrůzostrašnýho? dík...

andelka
7. srp 2012

Kvalitu v akcích, pokud to jde. A zásadně čtu složení 🙂

pepibubu
7. srp 2012

Gamma - řekněme, že není zrovna nutný do dětí rvát škrob, konzervanty a obecně chemii, když existují věci srovnatelně drahé, bez tuny srágor typu zahušťovadla a éčka 🙂 Já vím, chce to lupu na ty mrňavý písmenka složení, ale vyplatí se to...

Jinak abych odpověděla, hlídáme si kvalitu, cena sice je vyšší, ale kvalitního se ve finále sní míň, a víc ti to prospěje. Spoustu toho si dělám doma, třeba peču chleba a víceméně veškerý pečivo - kromě rohlíků do knedlíků 😀

eficenka
7. srp 2012

snažím se kvalitní věci, popř. když sou v akci tak jich vezmu více s ohledem na dobu záruky...
@gammaray kostíci? nemají v sobě nic dobrýho, není to jogurt jen napodobenina... Nemají v sobě jogurtové kultury, nemají
http://www.chemievjidle.cz/jogurt/danone-kostic... koukni se na složení kostíků 😀 docela fujtajbl

kackaj
7. srp 2012

Můžu se prosím jen zeptat, jaké jogurty pro děti např. nakupujete? U nás se teda jí celkem všechno a i ti kostíci občas proběhnou. Teda všechno ne, myslím, že malý jí i bílý jogurt, i ovocné, ale např. i ty kostíky. Co byste teda doporoučily nejvíc za jogurty ochucené?
Jinak snažíme se nakupovat kvalitu, ani akce moc nesleduju...ale možná začnu, protože peněz je jaksi čím dál míň...resp. všechno se zdražuje, jen platy zůstávají stejné🙂

mitote
7. srp 2012

zasadne davam prednost kvalitnim potravinam, aby sunky mely min 95% masa, aby jidlo nebylo jen jedno velky Ecko, syry pokud mozno v syrarne nakupuji, chleba peceme vlastni,... napr u te sunky, jak rikal jednou Vanek, nejsem tak bohata, abych kupovala predrazenou obarvenou vodu 😅 to si radsi priplatim vazne za sunku.

teerka
7. srp 2012

fujj, mám 3 v lednici a jeden měl k snídani. No co, kocour bude mít hody. Toto jsem vůbec nevěděla. Mimo jiné mě nejvíc fascinuje toto: E 172 Používají se zejména k barveni vaječných skořápek, paštik, rybích výrobků jako jsou krevetové a lososové pasty nebo ve zvířecích krmivech. Dále např. v kosmetice - make-upech nebo v pudrech na obličej. ,,A do kostíků". O E 120 ani nemluvím. Začnu číst.

eloana
7. srp 2012

zohlednuji oboje.....kostiky u nas nezerou ani kocky))) detem obcas koupi tchyne...no tak co nadelam. zeleninu mame domaci (pres leto)
jogurty kupuji bud bile a pridavam marmeladu nebo sladke trosku lepsi, deti teda rady smetanky( bobik,myska, mracek) slozeni taky nic extra. Nanuk se snazim treba tohu misu- deti rady ty vodove chemicke hnusy- no to mi stoji vlasy-obcas to teda teda maji:((....parky jime -respektive uz temer vubec nejime. jen treba burtika jednou za cas na ohni.
Na druhu stranu to neprehanim -nemam takovy financni rozpocet. Bohuzel je to tak,ze drzave rovna se drahe....
a neverim, tak uplne vsemu co se pise na obale za slozeni. Ne vzdy treba slozeni masa odpovida skutecnosti

tiburcia
7. srp 2012

No nevím jestli ti tady někdo veřejně napíše, že kvalitu neřeší a že jde jen po ceně 😀 😀

u nás je jídlo největší položkou v rozpočtu domácnosti a to proto, že opravdu hodně řeším co sníme. Takže čtu složení, nakupuju u farmářů, dost toho pěstujeme doma. Podle mého okolí to přeháním, protože když se to prodává, přece na tom není nic špatného když to tolik lidí kupuje a jí a je to hlavně levné 😀 😀

camelinka
7. srp 2012

Uprimne, pro malou kupuju fakt kvalitni veci, hlidam slozeni, necpu ji hruzy vyse zminovane,v lete zeleninu ze zahradky atd. Ale u me s manzelem uz to trochu pokulhava,protoze mame radi i nezdrave 😀

jajina.c
7. srp 2012

U syna a pejska kupujeme kvalitní i když není v akci, u nás se snažíme kupovat v akcích a snažíme se jsít zdravě. Když nejsou akce, tak rozhodne spíše cena.

diviska
7. srp 2012

kupuji kvalitu v akcích 🙂
Ale ono né vše co je drahé je dobré a naopak.
Jsou i levné kvalitní suroviny.
Pokud jde o zdravé a dostupné suroviny, dá se docela dobře nakupovat v DM. pak nakupuji různě ve zdravých výživách ve slevách. Například když se blíží doba expirace atd. To se pak dá nakoupit opravdu velice levně.

Pak si taky hodně peču, vyrábím domácí zmrzlinu...
Já taky nemám velký rozpočet, ale jak už tu někdo psal, kvalitního se sní méně, takže se to nakonec vyrovná. Navíc na zdraví svém ani svého dítěte šetřit fakt nechci. Ono stačí, co nadýchá, sní u někoho jiného, ve školce, škole atd atd.

kamino
7. srp 2012

@kackaj ja kupuji bilou Hollandii,nebo jak se to pise,pripadne do ni davam domaci marmeladu a spokojenost.
Ty male napisy na obalech me taky stvou,je to kolikrat na lupu:@

ebsian
7. srp 2012

Ještě nemám děti, ale kupuji na kvalitu pro sebe, zvířata i manžela 😀 . Ale drží se mě to teprve tak rok bohužel, v tu dobu jsem začala hubnout a začla jsem kupovat kvalitní potraviny, sice drahé a i mimo akci, ale kvalitní. Kosmetiku a další věci jsem kupovala kvalitní vždycky. Od doby hubnutí jsem třeba ale začala kupovat značkové oblečení a módní ovšem ze sekáčů..Dřív jenom z katalogů a vše nové, ale v procesu hubnutí byla neustálá změna velikostí a přišla jsem na to, že to tak je lepší a nehroutí se z toho rozpočet. 😉
Mému muži na tom nezáleží vůbec a kouká zase na ceny, on si jídlo pro sebe brává i dost nekvalitní - např. klobásy, levné konzervy atd. Ale možná tak půl napůl. Ale on kouká hlavně na cenu. I tak rádi nakupujem.
Kvalitní věci hodlám kupovat i dětem pochopitelně a když budou v akci, tím líp 😀 😀
Jo a někdo zmínil zvířata, tak na kvalitu hledím i u nich a to tak, že mě to stojí fakt mooc. Mám chovnou kočičku, labradorku a králíka. Měsíčně 1500kč+- výdaj. Ale miluju je jako vlastní, tak na tom nechci škudlit.

sarkar
14. srp 2012

Určitě kvalitu, zatím teprve mimčo čekám, ale jak psala ebsian - kvalitu pro sebe, manžela i zvířata (máme dva kocoury a kupujeme jen to nej). Nečekám, že se to po narození mimča změní, snad ne. Kdyžtak se holt omezíme jinde, třeba ve výdajích na dopravu.

ange_de_la_morte
14. srp 2012

Rozhodně kvalitě ..... spoustu potravin máme z vlastní produkce takže toho příliš nekupujem, ale co už kupujem tak kvalitně, horší je když jde nakupovat manžel - prostě se v tom neorientuje , ale naštěstí většinou nakupuju já

adelka21
14. srp 2012

dívám se vzdy na poměr kvalita/cena, a to nejen u potravin, všeobecně u všeho 😉

nasticka
14. srp 2012

Já se snažím pro celou rodinu nakupovat kvalitní jídlo. Jogurty bílé Hollandie - děcka jsou od mala zvyklá prostě na bílý jogurt, když je touha po změně, dostanou ho se lžící medu nebo marmelády, tvarohy od milka, olmíky bez lentilek (i když holka občas dostane i ty s lentilkama - je v nich rozdíl ve složení)..ale kostíky a podobné sra*ky mi nesmí domů 😠 Já si třeba moc nepotrpím na šunky, salámy, párky a podobné hovadiny, kupuju to tak 1x za 14 dní na víkend, spíš kvůli manželovi. Řekla bych, že náš jídelníček je dost jednoduchý: mléčné výrobky, pečivo, maso,vejce, ovoce a zelenina, luštěniny, rýže, těstoviny, brambory. Sem tam koupím na mls musli nebo cereálie od Emca nebo kukuřičné křupky. Rozhodně nejsem maniak hrotící zdravou výživu, ale nemám ráda, když v jídle je něco, co tam jednoduše být nemusí (nebo přímo nemá). Vzhledem k tomu, že i náš rozpočet není nijak závratný a jídlo je jasně největší položkou ve výdajích, se snažím nakupovat s rozumem, aby se jídlo nevyhazovalo a když je v akci to, co běžně nakupuju, tak toho vezmu víc (dle data spotřeby). Ale abych obíhala obchody kvůli akcím nebo kupovala cíleně to, co je v akci bez ohledu na kvalitu..aj, to bychom pak taky mohli jíst i odpadky, když budou za akční cenu, no ne?
Jo a snažím se kupovat zásadně české potraviny.