Dávky hmotné nouze, mám nárok?

lentilka04
7. lis 2017

Dobrý den, měla bych nárok na hmotnou nouzi?? Jsem sama s dvěma dětmi a mé prijmy jsou: rodičovský příspěvek 7600,- alimenty 1000,- na jedno dite a 1500,- na druhé dítě. Přítel odešel k 30.9.tohoto roku, tak aby se mi nezapocitaval do společně posuzovanych osob. Děkuji

terezapetrova
7. lis 2017

@lentilka04 bohužel neporadím. Jen chci vyjádřit podporu. Jak můžeš s takovými penězi vyjít?? Me to prijde silene :(

lentilka04
autor
7. lis 2017

@terezapetrova vsak vubec nevychazim,musela jsem se domluvit s majiteli bytu, ze bych jim zatim davala jen pulku najmu. Nastesti maji pochopeni. Na příspěvek na bydlení budu mit narok v lednu...:(

terezapetrova
7. lis 2017

@lentilka04 chudak :(

lentilka04
autor
7. lis 2017

@jitka_cv vyslo mi 220,- to by mi v nicem nepomohlo. Je to hloupost ta kalkulačka.

lendus
7. lis 2017

A co přídavky na děti? Ty nepobíráte? Požádejte si o ně.

blahova_andrea
7. lis 2017

@lentilka04 nevím jak tato, ale já kdysi použila nějakou kalkulačku na netu na příspěvek na bydlení a vyšlo to fakt přesně. je skvělé, že jsi našla tak dobré domácí. to už se taky jen tak nevidí. příspěvek na bydlení ti pak hodně pomůže.

lentilka04
autor
7. lis 2017

@lendus nemam narok,kvuli tomu ex.. Přesahovali jsme castku o 60,- takze to.muzu zkusit v lednu

trdelnik234
7. lis 2017

@lentilka04
Uf s hmotnou nudzou v Cr poradit neviem,len ti chcem povedat,ze to musis mat strasne tazke,navyse mas cerstve miminko. S priatelom a otcom deti ste sa rozisli v dobrom?Alimenty mas stanovene sudom?
Skoda,ze nemas narok na matersku.Rodicak sa neda skratit na 2 roky a tym padom navysit?

lendus
7. lis 2017

@lentilka04 aha tak to Jo, každopádně tu hmotku zkuste, třeba na živobytí vyjde málo ale u doplatku na bydlení něco vyjde. Osoby by měli posuzovat jak bydlí teď ne předtím. Za podání to myslím stojí.

hani1234
7. lis 2017

@lentilka04 Určitě si zavolejte na úřad práce na státní podporu , ať vám řeknou .

hani1234
7. lis 2017

@lentilka04 Já si myslím, ze nárok mít budete . Vzhledem ke všem výdajům , co mate . To vám nemůže zbývat nic :(

lendus
7. lis 2017

@lentilka04 a rodina nemůže nějak pomoci?

lentilka04
autor
7. lis 2017

Zitra zajdu na socialku a vylozim jim situaci a uvidim, zda mi poradi či pomuzou. Rodina mi pomahala uz drive a ted uz nepomůže. :(

blahova_andrea
7. lis 2017

@trdelnik234 i kdyby šel rodičák navýšit, tak co si tím pomůže? ve dvou letech jí dítě do školky skoro nikde nevezmou a pak bude zas bez peněz a řešit co s dětmi, když musí do práce ☹

lentilka04
autor
7. lis 2017

@trdelnik234 no spise jsne se rozešli ve zlem, dela mi naschvaly a jeho matka ma v planu mi mladsiho synka nechat vzit. :( Rodicak ted zvysit nejde,mozna od příštího roku,co to bude novinka. Ale stejne bych.pak zustala na UP a ditko by mi ve školce nevzali.

trdelnik234
7. lis 2017

@blahova_andrea
Aha vlastne mas pravdu,ale to tak to teda nie su bohviake vyhliadky do buducnosti,rodicak na 4 roky + matka samozivitelka bez moznosti strazenie deti ci skolky.Nevedela som,ze to je taky problemv Cr so skolkami.Cize ak nezarobis dost na to,aby si si zaplatila sukromne zariadenie alebo pestunku,tak si povinne 4 roky doma za 7600?Sila.

trdelnik234
7. lis 2017

@lentilka04
A pred prvou materskou si niekde pracovala?
Ono by to fakt chcelo v prvom rade poziadat o davky,lebo s miminom stejne budes musiet byt len doma,avsak trosku planovat do buducnosti a pozerat,ci by sa dalo potom zamestnat niekde v mieste bydliska a dat deti do skolky aspon ako 3 rocne.
Takze sud ste este nemali?Mas deti zverene do opatery?
To je hroza toto riesit namiesto uzivania si materstva.
A so svokrou mas aky problem?Ma pocit,ze sa nevies postarat o deti?Dala podnet na socialku?

blahova_andrea
7. lis 2017

@trdelnik234 na čtyři roky to rozhodně není 7600,- kdo má 4 roky, protože nemohl volit délku, tak má 9 měsíců 7600 a pak až do čtyř let dítěte jen 3800. jestli si to pamatuju dobře :-/ školky jsou v čr docela velký problém. na jižní moravě člověk těžko udává i tříleté dítě, natož dvouleté. kdo má obyč plat a je na to sám, nemá na soukromou školku. já jsem doma ač měla dcera tři roky. měla je v srpnu, byla druhá pod čarou a do školky se nedostala. syn šel také téměř až ve čtyřech letech. kdyby pak měla zakladatelka aspoň hlídací babičku, že by šla do práce a s dětmi by pomohla babička, tetička, kamarádka, sousedka...

blahova_andrea
7. lis 2017

@lentilka04 nenech se zastrašit. to jsou jen výhrůžky a v podstatě citový nátlak, vydírání, týrání...není důvod, aby ti soud děti vzal. ale požádejte si o stání co nejdřív, ať to máte dané. jak tu péči, tak návštěvy, alimenty...

lentilka04
autor
7. lis 2017

@trdelnik234 pred prvni materskou jsem byla po skole na UP :( .. tchyne je pry na me naštvaná, tak pry na me posle sociálku a chtela se o maleho starat. Soud teda teprve bude ohledne svereni maleho a vyzivneho jak na syna, tak na me.

blahova_andrea
7. lis 2017

@lentilka04 ať si sociálku klidně pošle. uvaříš jim kafe, pokecáte a hotovo. sepíšou protokol a babička si dobré oko fakt neudělá. to by jsi musela jít do vězení, válet se někde zfetovaná nebo kdo ví co, aby ti malé miminko vzali. nevím jestli kojíš, ale i kdyby ne, tak prostě pro mimčo je máma nejvíc. zvlášť ta milující a starající se.

houpacikonik
7. lis 2017

na to, aby se ex vyradil ze společně posuzovanych osob, musíš mit potvrzení od obecniho uradu, ze s vami vic jak 3 mesice nebydli. a musi tam byt datum, kdy opustil společnou domacnost. Případně bude nutne pusemne svědectví nekoho, kdo dojde s tebou na soc. a dosvědčí, kdy odesel. Pak bude třeba pozadat l pridavky, a jiné dávky.

gruzicka
7. lis 2017

Berou příjmy tři měsíce před podáním žádostí a mají na posudek do 30 dní.

blahova_andrea
8. lis 2017

@houpacikonik to nějak zpřísnili? dřív přítel jen podepsal ex čestné prohlášení, nevím jestli ho podepisoval i třeba nějaký jiný svědek. řešilo se toto v době, kdy my už dávno bydleli spolu, ale neměli jsme tam trvalý pobyt, tak to nešlo prokázat občankou

houpacikonik
8. lis 2017

resila jsrm to v dubnu. sice nemam hmotku, ale doplatek na bydlení. potvrzení z OU, aby ex vůbec vyřadili