Dluhy, exekuce, jak je vyřešit?

medya
25. pro 2015

Mám problém, manžel má z doby před manželstvím spoustu dluhů. Jasný měla jsem si nechat napsat předmanželskou smlouvu (bohužel pozdě). Nyní to je už "jen" cca 180tis z původních cca 400tis. Takže jsme toho spustu už spolu zaplatily. Má srážky ze mzdy(mzdu má psanou nižší než pobírá ale v zaměstnání mu nechtějí napsat skutečnou), já jsem na rodičáku (ještě rok budu)+ chodím po nocích na brigádu, zplácíme bokem ty menší ex. Teď mi jeden nedočkavý exekutor zablokoval účet a nechci se dočkat chvíle kdy mi někdo příjde do bytu nebo do domu mých rodičů(kde mám trvalý pobyt) a začne nálepkovat věci + nechci druhé dítě dokud se toto nevyřeší. Je toho moc a moc dlouho to už trvá. Napadlo mě oddlužnění(insolvence, osobní bankrot) hledala jsem na internetu ale právníci jsou dost drahý. Nemáte nápad jak to vyřešit? nebo kontak na nějakého lacinějšího právníka? A druhá otázka zní nevíte jak je to s promlčením dluhu. Vím je to nefér vůči tomu komu dluží ale je to přes 60tis. a ta osoba se neozvala již přes deset let. ☹ Prosím o radu

lucah87
23. led 2016

@78marcela o tom dluhu jsme nevěděli je to ještě z dob mladí mého muže když začínal podnikat ozvaly se až teď , s manželem jsme 3 roky a o jeho minulosti a dluhach jsem nevedala ten dluh je 6 let starý, a hlavně manžel je po těžkém úrazu páteře a nemůže ani pracovat, a ten kdo pobírá invalidní důchod ví že není vysoký a o rodičovské ani nemluvím.

blahova_andrea
23. led 2016

@lucah87 ani tak vás nenapadlo ten karavan třeba prodat? je mi jasné, že by to bylo ztrátové, ale zbavili by jste se dluhů a ještě by vám něco zbylo na přilepšení. jinak vás dál čeká strach z nevítaných návštěv, no 😔

78marcela
23. led 2016

@lucah87 nevim. Zprvu se prece blokne veskery majetek toho cloveka. Takze kdyz Vam exekutor daval urcity splatkovy kalendar na 600, tak o tom karavanu musel vedet, pokud se ozvali az ted.
A i kdyby ne, tak je blby, ze vam to manzel nerekl. A pokud bych planovala dite a vedela, ze je manzel v invalidnim duchode a tim padem to s penezi nebude na rodicaku nic moc, tak bych se nevydala ze vsech penez za takovou blbost jako je karavan. Byly by pro me prednejsi deti a jejich zajisteni.
Ale kazdeho vec. Preji vam, at se z toho dostanete co nejdrive, uz jen kvuli tem detem.

blahova_andrea
23. led 2016

@78marcela souhlasím s těmi dětmi a penězi a tak.
jen exekutor se tedy o majetku povinného dozvídá postupně, takže je klidně možné, že někomu povolí splátky a až později dohledá majetek, který by dluh pokryl 😉

lucah87
23. led 2016

@78marcela manžel měl úraz v listopadu 2015 což už byl synovi rok a půl a už jsem byla těhotná, do té doby normálně fungoval, karavan jsme chtěli prodat ale v zimě o nej nebyl zájem , asi nikoho z vás nenapadlo ze by se to vše mohlo zvrtnout až teď ??? Myslíte si že bych si porizovala děti kdybych věděla ze je neuzivim ???

blahova_andrea
23. led 2016

@lucah87 je mi líto, jak se vám to semlelo. život bohužel takové kopance umí vymyslet raz dva, kam se kolikrát hrabou scénáristi 😅 ☹

lucah87
23. led 2016

@blahova_andrea jo to je pravda, a vždy když se to nejmíň hodí :(

78marcela
23. led 2016

@lucah87 tak aspon ze ma nejaky duchod a ze to slo tak rychle vyridit. Priteluv bratr po nehode cekal na vyrizeni skoro tri mesice a s urazem a lecenim byl skoro pulroku bez penez.
Kazdopadne at je to brzy za vami.

lucah87
23. led 2016

@78marcela tak naštěstí nám to zarizovala sociální pracovnice tak ze to bylo rychlejší, než ho pustily z nemocnice měl už ho schválený a v prosinci dostal hned první ale není to žádná sláva :/

78marcela
23. led 2016

@lucah87 to urcite neni. Tak moc dezim lesti, at je to brzy za vami.

abundia1
28. led 2016

@medya oddluzeni by urcite pomohlo. nasi sousedi byli v tak silene dluhove spirale, dluzili temer 900000kc! a jen diky insolvenci a naslednemu oddluzeni muzou zase normalne fungovat. dluhy se zastavi, sectou, dal nerostou, udelaji ti splatkovy kalendar nevim na jak presne dlouho, to si dohledas, a je to. zadna tragedie. stalo se stalo se, tohle je dobre reseni! sousedka se uplne ztracela z tech starosti pred ocima, dluhy prinesl do jejich vztahu manzel z podnikani, pak prisel o praci, sem tam obsilka a prusvih byl na svete.
Hlavu vzhuru, vsechno se da resit! a 180000 kc neni uz tolik. To se muze stat uplne kazdemu z nas.
😉 🙂

nita1984
18. kvě 2016

Ráda bych jen upravila informace, ktré tu jsou. Od 2014 je oddlužení možné i pro OSVČ, ale dluhy nesmí být z podnikání (např. zdravotka, sociálka...)

micaella23
12. črc 2016

******** pomoc! ********
Ahoj holky, trnu hruzou a za pravnickou jdu az zitra! Jsme 2r v najmu, vse je nase/majitelky.. Dnes tu zvonil nejaky chlap od exe a pidil se po byvalem najemci- TP ma uz davno zruseny ale zustala tu pry jeho zivnost- tu ma ale pozastavenou! Pritel potkal toho uradnika co spis vypadal jako vekslak na chodbe, rekl mu ze takoveho clovek tu nezna, nic nevi at si to vyresi pan jinak nez obtezovanim sousedu - no jen jak minto doma rekl tam me trklo a rikam ze se pidi asi prave po nasem byte! Muze nam sem pak prijit s prikazem a policajtama? Ikdyz ten chlap tu proste vubec neni? Majitelka prijede z dovolene za 3dny tydny takze to nic nevyresime. K pravnicce se jdem obrnit, ale potrebuju spis uklidnit a vypsat. Diky moc za rady

micaella23
12. črc 2016

*majitelka prijede za 3tydny - pardon za preklepy jsem tak nervni ze mam chut si zapalit a to nekourim

blahova_andrea
12. črc 2016

@micaella23 určitě vám do bytu jen tak nevlezou, to se neboj. oni jen dělají místní šetření. je to jejich práce prověřovat veškeré adresy, na kterých se kdy nacházel, ptát se sousedů. ani nevíš, kolik lidí bydlí někde na černo, nechává se zapírat. takto prostě vypátrá, že tam už xy let není, že byt má dávno někdo jiný, poznamená si to v práci do spisu a hotovo. zřejmě na tu adresu došli právě díky té pozastavené živnosti. to víš...živnost může být pozastavená, ale může tam pořád bydlet. a pokud to tam neprošetří, tak to nezjistí 😉

cukricek123
12. črc 2016

@micaella23 exekutor může skoro vše. Takže i do bytu. Vezme věci a ty se pak musíš domáhat toho, že to je tvoje a né dlužníka. Ono to co můžou a to co dělají je dost velký rozdíl. Je nezajímá, že to je někoho jiného. Prostě to vezmou. Né všichni exekutoři jsou takoví drsní. Ale jsou i takoví.

blahova_andrea
12. črc 2016

@cukricek123 ono je ale dost rozdíl jestli vlezou do bytu, kde se povinný zdržuje a neřeší v té chvíli co je jeho a co třeba spolubydlícího a něco jiného, když tam prokazatelně povinný dávno není 😉

cukricek123
12. črc 2016

@blahova_andrea pokud tam má živnost i když pozastavenou, můžou to brát tak, že něco je jeho. Ale to záleží na exekutorovi.

micaella23
12. črc 2016

Holky dekuju, proste realita bud jen delali setreni a pujdou patrat o dum dal, nebo sem vlitnou. Bozeee kde je karma? :D kor kdyz nas do toho namoci 3. osoba, o prijemnem a milem exekutorovi si asi necham jenom zdat a lepsi teda pocitat s nejhorsim. Diky!!!!

jarinda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz