Finance - kolik měsíčně utratíte a ušetříte?

eimmy
22. dub 2014

ahoj holky, přemýšlím nad tím jestli nejsem malnotratná. kolik měsíčně utratíte (nájem, složenky, telefon, auto, jídlo, drogerie, spoření....) a kolik ušetříte ? máte společný účet ?

mattie
23. dub 2014

@kocicinka fakt? ja ho používam roky a v pohode, pračka snáď v lepšom stave, než predtým.. ono to dosť záleží aj na tvrdosti vody

jarunkaxyz1
23. dub 2014

@eimmy - nic proti, ale kdyby se tady ptala ženská, která je třeba na MD nebo vydělává málo a rozhazuje....a chtěla se zeptat na názor ostatníích...ale ty tady řešíš s více jak nadstandardními příjmy pro ČR otázku ušetření 20.000 a zdá se ti to málo? Navíc máte na ty platy úplně normální výdaje.....

mattie
23. dub 2014

@eimmy pri takých platoch - prečo si nezdvihnete hypo? 😕 veď to takto šialene preplatíte

kocicinka
23. dub 2014

@eimmy tak to je paráda, to jste moc šikovní!! Můj muž jede ve dvou ( někdy třech) pracích od rána do večera, fakt jak ta fretka, a má cca 40.000,- měsíčně a furt to nějak nestačí 🙂 Já si tedy válím šunky doma na MD, už bych taky něco dělala, ale nemám hlídání a jesle jsou drahý. Před MD jsem měla plat 10.000 čistého, takže almužna. A to mám dvě vejšky 😒 Něco děláme blbě, ale nevím co 😀
Jaké jste profese?

kocicinka
23. dub 2014

@mattie My máme hodně tvrdou.

eimmy
autor
23. dub 2014

@jarunkaxyz1 no tak to pardon že jsem byla upřímna a napsala jsem po pravdě kolik vyděláváme. myslím si že za některé věci platíme víc a zajímalo mě kolik platí ostatní maminky.

ange_de_la_morte
23. dub 2014

@lv : protože mi stačí 30g na jednu pračku, na méně špinavé i míň 😀 je to koncentrát

llluckaaa
23. dub 2014

@kocicinka @mattie Taky jsem jednu dobu zkoušela prát ve slizu, ale zanášel pračku, takže jsem radši přešla na prací prášek, než se šetřením pomocí slizu dopracovat k brzkému nákupu nové pračky 😒

jarunkaxyz1
23. dub 2014

@eimmy - v pohodě....ostatních 90% maminek vydělává míň a utrácí víc:o))

kocicinka
23. dub 2014

@jarunkaxyz1 tak já myslím, že když někdo hodně vydělává, tak nemusí znamenat, že musí i hodně utrácet. Jsou lidi, co hodně vydělají, mohli by si dovolit žít v luxsusu, a přes to raději šetří.

mattie
23. dub 2014

@llluckaaa tak ja som asi nejaká zázračná, že moja pračka je úplne ok 😀 ale tak celkovo, očividne žijeme zvláštne, minimálne výdaje, šetríme.. ale zase neplatíme hypo 🙂

jarunkaxyz1
23. dub 2014

@kocicinka - já nepíšu, že hodně utrácí - jen mi přišlo divný, že při takových příjmech se někdo ptá na výdaje, když jsou vlastně normální ne-li na ten výdělek podprůměrný......vždyť kolik je lidí, co mají peníze a za chvíli to rozcundají.....tak mi to přišlo nějak nelogický.......

mattie
23. dub 2014

@jarunkaxyz1 z vlastnej skúsenosti viem, že keď veľa zarábaš, tak sa raz začnem zamýšľať nad tým, kde tie peniaze pretečú, keď sú ľudia s oveľa nižšími príjmami a zvládajú to. Ja keď vidím, ako niekto zarába fakt dobre a bez problémov by to mal zvládať a stále sa len sťažuje, že nemá peniaze a nedá si poradiť.. 😠

kocicinka
23. dub 2014

@jarunkaxyz1 já se taky pořád ptám lidí okolo na výdaje, i když mají třeba míň než my. Zajímá mne, kolik kdo dá za živobytí, abych věděla, kde bychom třeba mohli ušetřit. A to můj muž má slušný plat- 40. tisíc čistého.

marecekavendulka
23. dub 2014

@eimmy tak to se ani neptej,každý měsíc mi vstávaj vlasy hruzou na hlavě 😀 po zaplacení základních věcí,aby sme mohli bydlet,školka,kapesné pro chlapa a pod(každý to zná) zbyde na jidlo cca 300 na den..nevím,jak to dokážu,ale vše utratím do mrtě.

marecekavendulka
23. dub 2014

@terez27 z toho si nic nedělej,já taky nejsem zrovna vzor spořivosti...my všechno hlavně projíme..kupuju kvalitní potraviny a ono když máš v tašce párky,mlíko,máslo,jogurty,ovoce..tak lupho-200 v prd.. a to ještě nemáš koupeno ani na večeři nebo na oběd..

marecekavendulka
23. dub 2014

@eimmy a s chlapem to máme ohledně peněz tak,že já poroučím a on platí 😀 😀 😀 ne dělám si srandu

marecekavendulka
23. dub 2014

@kru_pa to musí být těžký,pokud máte děti,jim odpískat narozky..pro mě osobně by to bylo hodně těžké,to bych si na dárek pro děti pujčila třeba od mamky..achjo,vubec vam nezávidím ☹

marecekavendulka
23. dub 2014

@terez27 vid,já dycky zírám,jak muže někdo utratit za jidlo jen 5tisíc..

jarunkaxyz1
23. dub 2014

@kocicinka - já se ptám taky, hlavně na to jídlo, i když máme jen manželův plat a ušetřit prostě musíme....jenže my máme hypotéku jako kráva, no:o(

atinkaa
23. dub 2014

@jarunkaxyz1 uprimne neviem co je na otazke podozrive,ved aj niekto kto ma vyssi plat a vie aj usetrit moze chciet vediet usetrit este viac a lepsie,neviem co je na tom tak nelubive
@eimmy myslim ze si tu dostala fajn radu s tou hypo,navysit skor splatit,skuste sa poradit,my sme teraz dostali fajn ponuku od ceskej sporky🙂

atinkaa
23. dub 2014

Tak mozno by to bola cesta aj pre vas🙂

petrasipkova1
23. dub 2014

zajímavá diskuze, člověk prostě žije z toho co vydělá, brala bych zakladatelky nadstandartní příjmy, ale bohužel, nejsme dravci a tak si vystačíme s tím co máme, doděláváme dům, takže šetříme minimálně, všechny peníze z výplat co zbydou jdou do toho, jinak platíme 10 000 Kč jídlo a drogerie, 15 000 Kč poplatky ( úvěr, elektrika, topení - uhlí, vývoz jímky, benzín, telefon, internet, jídlo pes) a zbyde nám cca 15 tisíc, na dovolené už nejezdíme, dřív jsme cestovali, teď už nás to nějak ani nebaví, máme velkou zahradu a rádi se psem jezdíme po ČR, na různé psí tábory a pod, o víkendu výlety... ), dodělává se dům a štřím na zařízení a doplňky domů, takže mi jako spoření zbyde max 3 000 Kč. Jinak platy máme 25 000 Kč a 15 000 Kč, mít dvojnásobek jako tady někdo, to bych byla asi v sedmém nebi, protože bych měla všechno po čem toužím a měsíčně ušetřit 20 000 Kč, tzn, za rok mít na nové auto a nemuset se bát o naší starou Feldu, to už je úplná nirvana. Ale zase za naše štěstí, spokojenost a hodně volného času a pohodovou práci bez nervů bych prachy nevyměnila 😀 Takže každý má to co chce. Ale hodně obdivuju lidi co utratí za jídlo třeba 3 tisíce měsíčně, já v pátek každý týden 2000 Kč a v košíku kde nic tu nic, spousta věcí máme domácí, vypěstujeme si zeleninu, brambory, máme vajíčka, ale nějak se nedaří, i když je fakt, že koukám, kde byl výrobek vyroben a co obsahuje a cenu kolikrát ani nevím, no, ale z toho prostě nedokážu slevit ... 😉

rubika
23. dub 2014

Ahoj, my dáme za jídlo cca 4 tis, ale jsou to jen mléčné výrobky, kvalitní uzeniny, sem tam pečivo, drůbež, hovězí a ryby. Čerstvá zelenina a ovoce.
Co nekupujem jsou veškeré luštěniny, rýže, potraviny typu pohanka, jáhly, kuskus. Máme vlastní uskladněnou zeleninu mrkev, petržel, celer, cibuli, česnek. V mrazáku, špenát,zelené fazolky, hrášek. Různé sterilované zeleniny a loni sem sušila rajčata tak je mám v oleji a česnekem a bylinkama. Rajský protlak, kečup. Pro děti přesnídávky, kompoty...
Samozřejmě brambory, vepřové a králičí maso.

Celkové náklady včetně úvěru na dům, drogerie, pojistek a povinného ručení, energií,poplatku za telefony, internet, máme cca 25tis

jarunkaxyz1
23. dub 2014

Holky a myslíte, že 7000 Kč na jídlo a drogerii za měsíc se dá ještě "ořezat" tak, aby to nebylo na úkor kvality potravin?

marecekavendulka
23. dub 2014

@jarunkaxyz1 já myslím,že ne

terez27
23. dub 2014

@eimmy taky by mě zajímaly ty profese...jestli máte takovyhle příjmy a ušetříte měsíčně 20t.,tak nic neres a enjoy your life🙂

luciiim
23. dub 2014

@eimmy My utratíme strašně moc peněz a na konci měsíce pomalu ani nevím za co. Já jsem na RD a manžel vydělává opravdu velmi slušně na české poměry. Hypo + poplatky nám vychází na 20 000 Kč, plenky cca 800,- Kč, benzín 2500 - 3000 Kč, v létě víc. Různá pojištění (auto, byt, životko) 2000 měsíčně, domácí zvířena - 1000 Kč, telefony 1500 Kč, internet přesně nevím, kolik manžel platí, drogerie okolo 1000 Kč. K tomu oblečení pro nás a pro malého, hračky, manžel si docela často kupuje věci na sport a největší položka kromě hypo je určitě jídlo, na tom nešetříme. Někdy budu muset spočítat, kolik za jídlo vlastně utratím. Jsem na sebe někdy naštvaná, že s penězi neumím zacházet lépe, protože bychom určitě mohli ušetřit mnohem víc, než ušetříme. Na druhou stranu si ale říkám, že člověk žije teď a tady a pokud máme rezervu pro případ, že by příjmy na nějakou dobu vypadly, tak není na místě škudlit.

andelka
23. dub 2014

@jarunkaxyz1 pro kolik lidí? Já mám 6 (v podstatě pro sebe a dvě děti) na všechno potřebné, mimo stálých poplatků a tak. Ale starší bývá občas ve školce, tak jí tam. Manžel se stravuje porůznu v práci, ale o toho se co se týká jídla nestarám.

jarunkaxyz1
23. dub 2014

@andelka - pro 2 dospělé, dvě děti