Finance - kolik měsíčně utratíte a ušetříte?

eimmy
22. dub 2014

ahoj holky, přemýšlím nad tím jestli nejsem malnotratná. kolik měsíčně utratíte (nájem, složenky, telefon, auto, jídlo, drogerie, spoření....) a kolik ušetříte ? máte společný účet ?

lv
22. dub 2014

- no jídlo - musím konečně udělat součet - přijde mi, že jsem v obchodě pořád a pořád je to málo..poslední součet pořádně jsem dělala před 5lety, -1 dítě a bylo to 5tis..při dnešních cenách to bude tak 7tis /ale je to odhad..propočteno nemám, a to doma peču, tak v polovině případů i pečivo/, v tom je i drogerka
- společný účet máme
- složenky na měsíc jsou 20tis /nájem,pujcka na auto, pojistky, splátka úvěru na byt, splátka na kolo, 2 pausály na mobil../
- neušetříme teď bohužel ani korunu, spíš to dřem, aby to vyšlo /mamka půjčí, mamce dát.../
- na sporty mužovi, vybavení atd si vydělá bokem, jinak by jsme to prostě neutáhli..
- narozeniny se řeší penězmi od babiček..

na dávky nemáme nárok, jsme tak zhruba těsně nad limity / je naše věc, že máme auto na leasing..atd..když není na benzín, stojí/

oblečení téměř nekupuji, mám po známých, děti z 99%..malinko ve slevách

a po pravdě když tu vidím ty krásný alba, co maminky koupí dětem, co třeba sobě, brečím..

dovolená je, v česku, za vánoční premie se platí a za 13.plat se utrácí tam..dokud budu na rodičáku, moře nebude..

pajamo
22. dub 2014

Utratime hodne a popravde neusetrime nic. Ale zle se nemame, jen nevim, kam ty penize porad tecou, kazdy mesic je nejaky prusvih co hori 😒
Spolecny ucet mame, prijem je v rodine ted jen jeden.

eimmy
autor
23. dub 2014

no já včera vyrazila na nákup a hnrd jsem yla o 4800 kč chudší (2 pleny. 2 pláty celýc krůtích prdsou uzr
enina,ovoce zelenina,kosmetika )

kru_pa
23. dub 2014

U nás je to hodně podobné jako u lv, až na to, že dovolená není vůbec a v půlce tohoto měsíce jsme odpískali všechny narozky a svátky, prostě letos nikdo nic nedostane. Děti (3 a 1r) mají nějaký hračky schovaný - zděděný a ještě do nich nedorostly. Od loňska s penězma nevycházíme, manžel musel změnit práci, je to hrůza. Já jsem na RD. Už si vedu i účetnictví, abych věděla, kam se nám peníze ztrácejí. Jinak na dávky taky nárok nemáme, limit přesahujeme o necelé 200 kč.

terez27
23. dub 2014

Tak já se stydím když čtu s kolika málo penězi tady holky vyjdou,myslím celkově na mk.Za jídlo dám min.10000,poplatky máme 20 t.,celkový příjem máme něco přes 60 t.a všechno utratime.Pořád je.něco potřeba,jezdíme na výlety,teď jsme třeba koupili dětem dětské hřiště na zahradu a za oblečení taky neutratim málo a to mi přijde,že toho pořád máme málo

white_tie
23. dub 2014

Tak my máme taky vysoké výdaje, cca 18-20 tisíc + jídlo a benzin, na nenadálý výdaje nám zbývá tak 5 tisíc měčíně (na výlety, když je potřeba koupit třeba boty, popř. když se něco pokazí). Není to na vyskakování, ale nějak se to zvládat dá. Šetřit bokem ale nezvládáme. : /
Dovolenou vždy nějak uděláme, jedem buď jen na prodloužený víkend, popř. koupíme voucher přes slevový portál, tam to vyjde levněji, nebo jedem na chatu.
Manžel je momentálně na ÚP, má nějakou brigádu, takže do práce chodím já a vzala jsem si k tomu ještě úklid, abychom to nějak utáhli.

mattie
23. dub 2014

všetky poplatky máme 11000Kč, na jedlo minieme 4000Kč mesačne (pre 2 osoby) a potom už iba drogéria, oblečenie.. to podľa nálady 🙂 a zvyšok ušetríme, takže za prvé 3 mesiace v roku sme ušetrili 19000Kč. Účet spoločný nemáme, ale máme k nim navzájom prístup + kreditku.

ange_de_la_morte
23. dub 2014

Naše výlohy jsou docela vysoké, ale taky si nemyslím že jsme utráciví.
takže asi tak nějak kdybych to rozepsala, přibližně ( přsné částky s dovolením hledat nebudu 😀 )
hypotéka : 7 023Kč
úvěr se stavebního spoření: 2670Kč
elektrika : 1350Kč
voda - platíme půlročně, měsíčně to pak vyjde okolo 500-600Kč
plyn nemáme, máme kotel na tuhá paliva, ročně je to cca 30 000Kč za dřevo
telefony : cca 500Kč za oba
jídlo: okolo 3000 - 4000( máme vlastní statek takže hodně jídla máme svojeho, zbytek kupuju ve zdravě výživě nebo bio kvalitu) - jsme na to já , manžel a syn ( ten sice moc nesní ale zas jeden jeho jogurt stojí 20Kč 😀 - jinak se stravujem doma ( žádné jídelny)
nafta + vlaky do školy: okolo 4000Kč
moje studium ( mimo dopravu) : průměrně tak 600Kč / měsíc ( skripta, papíry, tiskárna,...)
drogerie : nooo tak to fakt nevím 🙂 nemám zpočtené ale nejsou to nijak závratné položky, kupuju si kvalitní kosmetiku a čistící prostředky a ty zas dlouho vydrží ( prášek kupuju jednou za půl roku 3kg a to peru každý druhý den)
pleny a potřeby pro malého : 2000Kč ( cca) + boty ( teď má co 3 měsíce nové - každé okolo 800Kč)
oblečení a boty: my s manželem moc neutrácíme za sebe, když bych to zprůměrovala i s bundama a botama na zimu atd. tak cca 500-1000Kč / měsíčně za nás oba
krmení pro zvířata : 800Kč pes, 400Kč kočky, cca 500Kč za obilí pro všechny ( oves, ječmen, pšenice), 400Kč musli pro koně + k tomu 50 balíků sena na rok = celkem 20-25 tisíc ( podle toho jak se nám povede sehnat seno a dopravu), 3000Kč za slámu na celý rok
dále provoz kolem statku měsíčně sežeře tak tipuju okolo 2000-3000Kč ( benzín, olej do sekaček, pil, atd.... nafta do traktoru, nějaké materiáloy na opravy apod.)

No ani se mi to nechce sčítat, ale statek nás víceméně živí takže asi tak 😀 😀

A ještě jsem zapomněla napsat pojistky a spoření :
- 2 povinné ručení na auta ( cenu nevím)
- pojistka na barák a domácnost a proti škodám způsobeným zvířaty 970Kč čtvrtletně
- stavební spoření a spoření pro malého celkem 1500Kč
- úrazovky, životky, .... cca 2500Kč( nevím přesně)

Jo a ještě jsem zapomněla že tak co 3 měsíce je u nás veterinář a dáme mu průměrně 1000-3000Kč ( záleží co zrovna řešíme), někdy je to i víc když se řeší nějaký úraz koně

mattie
23. dub 2014

Ako tak na to pozerám, tak my asi žijeme z lásky 😀

blahova_andrea
23. dub 2014

účty máme každý svoje a vše platíme na půl. neušetříme vůbec nic. spíš jsme rádi, když poplatíme vše, co je třeba ☹ jen bydlení se vším všudy nám dělá desítku. projíme v průměru tak 3-4000 tipuji. no holt já jsem na mateřské, chlap malej plat a ještě z toho pryč alimenty, nemáme žádná spoření ani pojistky, není prostě z čeho platit cokoliv na víc. to raději dětem pořídíme kvalitní boty nebo si dáme jednou za čas luxusnější večeři.

terez27
23. dub 2014

Mne teda nejvíc štvou výdaje za jídlo.Nechápu holky jak to děláte,že vám stačí do 5 t.🙂
@eimmy a kolik utratíte vy?

lv
23. dub 2014

@terez27 já bych za to jídlo ztratila taky 10tis, mrzí me, ze je malo peněz na ryby, na krutí prsa, na kvalitnější ovoce - než koupit levné sunty, náhražky atd., tak máme z ovoce jablka, prsa kuřecí /i když mám krutí raději/ a rybu holt málokdy..
Nejvíc me štve, ze nemáme žádnou rezervu, když se něco pokazí, musíme vzít vše na splátky. A to nemluvíme o lékárně, když jsou decka nemocny..
@ange_de_la_morte jak dokážeš vyjít s tím pracím práškem? Já peru denně, a kupují snad porad..
Jesteze ma maminka pole a zahrádku a v sezoně mám bio-domaci zeleninu a ovoce /a v zimě zavarene, marmelády atd/.

eimmy
autor
23. dub 2014

tak my:14 tis hypo, jídlo tak 12 tis. drogerie 1 tis psy 3 tis spoření 3tis. telefony 0,- benzín 5 tis., pleny + mléko 2,5 tis. oblečení nakupujeme v zahraničí takže 2x do roka 20-30 tis.potom oblečení a hračky 2 tis. a ušetříme 20 tis. měsíčně
máme velké výdaje za jídlo, protože kupujeme jen české věci nebo BIO

lenka5731
23. dub 2014

@lv a nedáváš toho prášku zbytečně moc? mně malé balení prášku - 20 dávek - vystačí na cca 3 měsíce. Peru pro 4člennou rodinu + látkové plíny. Dávám ho málo, stačí to.

mattie
23. dub 2014

@terez27 no ja vždy nakupujem na celý týždeň dopredu (inak tiež miniem hrozne veľa), spravím cez víkend veľký nákup a potom už len pečivo/šunku občas (moc to nejedávame), to ešte nakupujem tak, že si pozriem, čo je v danom obchode v akcií (ja chodím do Globusu, je mi sympatický) a podľa toho vymyslím jedlo na týždeň (inak nie som nejaký šialenec do akcií, len pozriem v tom danom obchode, veď keď môžem, prečo neušetriť, že 😀 ), väčšinou je to tak, že kúpim mäso a to máme hneď vtedy, aby bolo čerstvé a potom jedlá zo zeleniny, strukovín.. Mne to funguje 😀

lv
23. dub 2014

@lenka5731 no jak to ctu, tak asi jo..protože 20davek mám na 20dni 😕 a v čem peres? Protože mi nepřijde nijak závratné super vypráno, zelený kolena dělám zlucovym mýdlem a jsou zelený furt, rukávy u světlých mikin taky

mattie
23. dub 2014

@lv neskúšala si si vyrobiť prášok doma? 🙂 na bežne špinavé prádlo to stačí

mattie
23. dub 2014

@lv "Mydlový sliz

Jedná sa o prací prostriedok domácej výroby. Je lacný a ekologický, ale má nižšiu praciu schopnosť. Na väčšinu bežne zašpinenej bielizne však dostačuje. Ak si chceme mydlový sliz vyrobiť, nastrúhame 175 g neparfémovaného (jadrového, olivového alebo palmového) mydla a rozpustíme ho v jednom litri horúcej vody. Potom v chladnúcej zmesi rozpustíme 150 g práškovej pracej sódy a po vychladnutí zmes doplníme studenou vodou na objem desiatich litrov. Na jednu dávku bielizne v práčke sa používa približne 250 ml mydlového slizu. Ak nie je príliš tvrdá voda, je možné použiť aj sypkú variantu - mydlové vločky (nastrúhané mydlo) zmiešané so sódou na pranie."

lv
23. dub 2014

@mattie ten práci sliz? Mám to v plánu zkusit.

mattie
23. dub 2014

@lv áno, áno ten. Je fajn, perie dobre, ak mám nejaký čokoládovo-trávový fľak, tak tam nalejem trochu Arielu/Vanishu a vyperie sa to

orchidis
23. dub 2014

@eimmy Ty se asi nudíš, že 🙂? Ušetříte 20tis, tak je to v pohodě, žijete úměrně svému standardu a není třeba to řešit 🙂. A jestli se ti to zdá málo, tak šupky do práce a snaž se 🙂.

eimmy
autor
23. dub 2014

@orchidis já chodím do práce

mattie
23. dub 2014

@lv inak stojí to asi 70Kč a vydrží na cca 40 praní 😉

orchidis
23. dub 2014

@eimmy No tak vidíš 🙂. Žijete si pěkně, tak si to užívej a neřeš to 🙂.

jarunkaxyz1
23. dub 2014

...tý vado a já si tady měsíc co měsíc rvu vlasy, že nejsem schopná ušetřit za jídlo, když dáváme 7000 😒

kocicinka
23. dub 2014

Sliz jsem používala na látkový plíny, ale zanášelo mi to pračku a ani to pořádně nevypralo....Na oblečení používám Ariel gel, mám s ním nejlepší zkušenosti, dávám tam množství podle návodu( tedy spíše méně) , peru ob den, někdy ob dva dny a 2,8 l láhev mi vydrží tak na měsíc a něco....

@eimmy ty jo, při vašich výdajích ušetříte ještě 20.000 měsíčně? Kolik máte příjmy, jestli se můžu zeptat?
Já bych tak ráda šetřila, ale nejde to, starší syn je tak neskutečně vybíravý v jídle, nejí polévky, nejí kaše, nejí domácí marmelády a kompoty, nejí vajíčka, ☹

eimmy
autor
23. dub 2014

@kocicinka manžel něco přes 70 tis, a já 25 tis. ted se mi to zvedne na 30 tis

jarunkaxyz1
23. dub 2014

no, upřímně....mně tahle diskuse přijde maličko podezřelá 😉

eimmy
autor
23. dub 2014

@orchidis tak víš jak je dobré mít našetřeno na horší časy nerada jedu do nuly.

eimmy
autor
23. dub 2014