Jak máte rozdělené doma finance?

pet.s
18. bře 2011

Holky, prosím řekněte mi jak máte doma rozdělenné finance. jde mi o to, když chlap vydělává výrazně víc než žena. U nás doma muž vydělává velmi slušně a já jsem leta byla doma,ale vždy jsem ještě pracovala nebo nějakou korunu si vydělala. To jsem měla jako kapesné a dostávám peníze na domácnost a k tomu alimenty na velké děti. Jak to máte vy? A ještě jakou částku máte na domácnost(jídlo a drogerie a měsíční zivobytí) a na kolik lidí?

babulinkab
19. bře 2011

My máme jeden společný účet, ze kterého platíme, co potřebujeme. A je jedno, jestli jsu zrovna na rodičáku, nebo vydělávám.

berenika39
19. bře 2011

Třeba najdeš něco tady 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/penize-d...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/oddelene...

My zatím jedeme na oddělných účtech a vzájemné dohodě. Každý platí něco, aa většinou nám upomínky nechodí 😀

mamkamarketa
19. bře 2011

u nas je jeden ucet s jedou kartou na moje jmeno. ja jsem ta co plati slozenky, nakupuje a finance ma proste na starosti. kdyz treba nikam jde dostane kapesny. u nas to tak proste ja. ten muj neumi zachazet s financema.

weri1
19. bře 2011

nevím jestli tady někdo veřejně napíše kolik utrácí 🙂

luckyhoney
19. bře 2011

Máme společný účet, jsme rodina, takže máme jedny peníze... tvoje/moje u nás nefrčí 😉

bertica.h
19. bře 2011

nemám žiadnu čiastku..som na MD,manželove peniaze chodia na učet kam mne rodičák,z toho platím učty a miniem kolko potreba..manžel to prenecháva uplne na mna..vie iba kolko zarobí,nevie s IB vobec pracovat...Manžel zarába nadštandardne.

ja si myslím,že pokial sme raz manželia,pokial sme dokázali mat spolu deti a vychovávame ich spoločne,spoločný účet je najmenej,
Neviem čo by som zaplatila z mojich 7600kč RP..proste máme spoločné peniaze a spoločne ich míname-kedže su na nás a naše deti.

chersi
19. bře 2011

U nás to funguje tak, že máme společný učet, ale každý svou kartu. O finance se starám já, manžel vždy v den jeho výplaty dostane 4000- na měsíc, na věci pouze pro sebe, cigarety, posezení s klukama, náklady na motorku), o zbytek se starám já. Osvědčilo se nám to a jsme oba spokojeni

innes
19. bře 2011

My máme finance rozdělené, každý z nás měl úvěr na bydlení dřív, než jsem spolu žili, takže to si platíme každý ze svého. Dáváme každý polovinu na "živobytí" a zbytek má každý pro sebe. Přítel by těžce nesel, kdyby si ke mě měl chodit pro kapesné 😅 Časem - s novým bydlením - máme v plánu finance sloučit úplně 🙂

brisalek
19. bře 2011

my mame spolecny ucet od doby , kdy jsme byla na materske, ale nevyhovovalo mi to. Ja jsem vzdy vydelavala podobne (a to dost nadprumerne ) jako manzel, takze ten pocit zavislosti na nem mi dost nevyhovuje.Takze od letosniho ledna mam zase svuj ucet a az nastoupim do prace bude 1 spolecny kam pujde od kazdeho cast vyplaty(samozrejme manza vic, protoze ja peru varim uklizim.... a on je od ziveni rodiny) a pak kazdy svuj. Nechapu co je na tom spatneho napsat kolik priblizne utratim mesicne...me to take dost zajima.
Jsme dva +1 dite a jedna kocka🙂.
Jidlo okolo 8tis, drogerie(i moje kremy...+ostatni domacnost(jako kocka...) tak 3, obleceni dcera tak 2. S poplatky za telefon , internet, sipo, pojistky, auta...tak dohromady 25-35 tisic mesicne(samozrejem jsou do toho rozpustene veci jako darky rodicum a sourozencum k narozeninam....kadernice kam chodim 2x rocne🙂 a podobne veci).

verusa.j
19. bře 2011

Máme společný účet od doby, co jsme spolu ještě chodili 🙂 Chodí nám tam obě výplaty, odchází z účtu peníze na hypotéku, elektřinu apod. Když je potřeba vybere se. Nikdy jsme neřešili, kolik kdo vydělá. Osvědčilo se to, nikdy nebyl s penězi žádný problém, prostě jsou to naše peníze a když je potřeba vybere se.

rozarka65
19. bře 2011

Ahojky!My máme každý svůj účet,bylo to tak ještě než se narodila malá...majitelem bytu je přítel...všechny poplatky hypotéka,zálohy apod. jdou trvalým příkazem z účtu přítele...a po koupení měsíční jízdenky na vlak mu toho tam moc nezbude....takže zbytek jídlo, drogérie apod. se platí z rodičáku...🙂 Rádi bychom dávali penízky stranou na jeden účet,ale to je zatím utopie...třeba až budu zas pracovat...

mamusa1611
19. bře 2011

Tak my jsme 4. (Zatím) beru rodičák+na bydlení dohromady 8.600 to máme na jídlo + hygienu na celý měsíc (za 1500 se udělá velký nákup-trvanlivé potraviny,no a pak se už jen dokupuje,co je třeba). Z přítelovy výplaty se platí byt,posílá výživné,když je třeba tak se dokopí něco dětem,a ještě se 5.-6.tisíc odkládá bokem. 😉

apollo11
19. bře 2011

Máme dva účty, ale finance společné. Nerozdělujeme 😉

crca
19. bře 2011

Máme každý svůj účet,bylo to tak od prvopočátku,mě tam chodí teď rodičák +přídavky na děti(8600Kč),z toho vybavuju domácnost,dvě děti,sebe,nákupy a když dojdou tak dá manža 😀 ,ale můžu říct,že víc jak 2000kč jsem nikdy nepotřebovala,vždycky to docela vychází a když se teda něco doma pos..e,tak samo,že to platí manžel,má to spíš "spořící účet",ale platí ze svého vše kolem baráku 😉

petra123
19. bře 2011

Máme s Přítelem už cca 9 let společny účet a funguje to a to jsme spolu 11 let.Jak je to tu napsané na moje/tvoje na to nehrajem jsme spolu 🙂

kaculetka
19. bře 2011

Máme každý svůj účet, peníze asi tak stejný a každý platí něco...já domácnost - jídlo, kosmetiku, inkaso, manžel hypotéku, auta, rekonstrukce baráku...Mě dává sólo účet takový pocit svobody i v manželství ( v prvním manželství mi chodily všechny peníze na účet, od kterého jsem nevěděla ani pin... 😒 )

kikimaruska
19. bře 2011

S bývalým přítelem jsme vydělávali stejně, občas více já. Ačkoliv jsem též názoru, že rodina má mít finance společné, nikdy na to nepřistoupil a nesouhlasil s takovýmto rozložením financí, takže celé roky jsme měli každý svůj vlastní účet a svoji výplatu. V bytě jsme se dělili o nájem i o jídlo (pomalu si vyčlenil patro s jídlem svým a mým 🙄 ). Pak v domě, když už byl na světě syn platil přítel komplet chod baráku vč.hypotéky, kterou si vzal pouze na sebe a já nakupovala veškeré vše ostatní, jako jídlo, drogerie, komplet vše na malého včetně jeho kompletní výbavy (na to jsem si mohla nechat porodné, které mj.stejně 3/4 padlo na pobyt v nemocnici). Nakonec to dopadlo tak, že já odešla komplet s prázdnou krom synovy výbavy a pár drobností,protože ex.platil věci hmotné a mé peníze se za ty roky projedly, jelo se na dovolenou atp...Příště už na tento zpusob financování nepřistoupím, když rodina, tak rodina vč.společného účtu... 😉 .

sayast
20. bře 2011

my s byvalym manzelem meli spolecny ucet se dvema kartama. uz bych to nikdy nechtela, zbyli mi akorat dluhy. takze ja priste, jedine kazdej svuj. uz proto ze budu mit lepsi pocit kdyz si neco nasetrim a nikdo mi nebude kecat do toho co si za to koupim.

jinak ja kdybych spocetla moje vydaje na pujcky, trvale prikazy 11 500 kc, prijmy 9 600 kc+ co si vydelam v praci 2-7000 kc. jak kdy,zalezi na smenach kolik odslouzim, ucet mi zustal 10 000 v minusu
hypo mi musi platit mamka. ze socialky nedostavam nic, jsem bez naroku
za jidlo utratime 2-3 tisice, ke kadernikovi,kosmetiku nechodim. obleceni si nekupuju. dceri ze sekace nebo z netu, kosmetiku jen rasenku 1x za pul roku a to ji vetsinou dostanu k prilezitosti, stejne jako pastu, sampony, barvu na vlasy. takze za to 0,-, dcera nepouziva kosmetiku zadnou
pleny 300 kc na mesic, ted uz ani to ne, nechavam ji doma bez,i na spani. dostava jen kdyz jdem ven
ale jinak samozrejme co potrebuje, tak dcera ma, i nad ramec. skudlim jen na sobe ...
takze setrime co to jde, nemame tolik vydaju nad ramec poplatku, ale nejde to srovnat a nejde ☹

vojtisek2007
20. bře 2011

my máme taky takždý svůj účet (pro podnikání) + jeden společný (od toho máme kartu oba dva) - tam každý měsíc dáme oba dva stejnou částku ze které se platí nájem+energie,poplatky,nákupy,oblečení pro děti,školka,škola - postě výdaje na domácnost....ze svého si každý platí svoje auto(opravy,pojistky,benzin),telefon + svoje osobní potřeby. Když na společném zbyde, nechává se to na větší výdaje (sekačka,televize...) nebo na dovču,když nezbyde (což se stalo snad jen jednou) tak zase oba dodáme stejnou částku.

safarikovap
22. bře 2011

Tak my jsme s přítelem zatím sami - společně jsme postavili rodinný domek, který (ačkoliv byl financovaný ze 2/3 mou rodinou) je napsaný na oba - půl na půl.
Co se týče financí jako takových - ty vedu já. Do kopy máme čístý měsíční příjem kolem 38tis. - nesplácíme hypotéku, nemáme nic na leasing. Od přítele dostávám měsíčně 9tis. na domácnost + inkaso, zbylých 7tis. mu zůstává. Ze své výplaty neodkládám nic - automaticky zůstává na účtě k dispozici pro nás pro oba - ale kartu mám jen já 😀 Hradí se z toho jakékoliv nedoplatky na inkasu, dárky pro celou (i jeho) familii nebo dovolená, běžný výlet do kina, večeře...Prostě on mně dá na ruku 9tis. a o nic víc se nestará. A takhle nám to vyhovuje oběma - i když - když čtu, že někteří vaši chlapi dostávají na ruku 4tis./měsíc...asi mu zvýším desátky 😀

suzief
11. bře 2013

Každý máme vlastní účet. Jelikož manžel lépe hospodaří s penězmi, má na starosti všechno potřebné placení. Ovšem na veškeré společné výdaje či měsíční náklady přispíváme stejnou částkou. Půlku nákladů mu pošlu na účet. on poplatí půjčky, jídlo, benzín a jiné.
No a co nám zbyde na účtě si buď šetříme nebo utratíme za to co chceme nutno dodat, že to není nijak velká suma zpravidla jen tak okolo 2000 za měsíc, pro oba a to jsem zatím dva. Takhle se nám to osvědčilo, máme přehled a funguje to.
Na druhou stranu moje mamka mi furt říká, že bych si měla dávat peníze stranou, aby to manžel nevěděl. Tak nevím, zda je to dobrej nápad, nechci mu to tajit ale popravdě asi bych pak měla lepší pocit, že si dokážu sama našetřit a v případě nějaké krize finanční by to mohlo pomoct ale ruku na srdce, z čeho chce člověk dneska šetřit, že?

nerreidda
11. bře 2013

Každý svůj účet,ale finance společné.

jetynka
11. bře 2013

My máme účet společný, vyhovuje nám to a neměnila bych 🙂, myslím si že je to i hodně o vzájemné důvěře a pochopení, mám na mysli - já vydělávám víc než ty tak si nevyskakuj (v tom případě raději volit svůj účet) anebo i když vydělávám více než ty jsou to naše peníze a společně budeme hospodařit.(společný účet). Akorát bych sem asi nepsala kdo kolik vydělává a ušetří, protože některé zlé a závistivé jazyky by to nenechalo spát a ozvaly by se. Ale to je určitě každého věc, sama vím že kolikrát člověk závidí druhému i suchý rohlík u pusy.

tenisakb
22. kvě 2013

V rodině je vždy dobré, když jsou všichni členové upřímní... to platí i v té finanční stránce. Promluvte si o všem s manželem a SPOLU něco vymyslete.

terkaz
22. kvě 2013

Mame jeden ucet, fungujeme z nej oba, podle potreby 😉 Nerozlisujeme kdo vydelava a kdo ne. 😉

arinikac
22. kvě 2013

Všechny finance máme dohromady. Manžel teď taky vydělává výrazně víc, když jsem na RD, dřív jsme byli tak nějak nastejno. Těžko se mi zvykalo, byla jsem soběstačná, ale jinak to v době MD nejde..

karotky
22. kvě 2013

Po svatbě jsem si založila vlstní účet,protože jsem nechchtěla dopadnout jako moje máti.Ta má společný účet s manželem,chodí tam oběma výplaty a ona Ty peníze nikdy nevidí,protože výběry a rozdělování peněz v domácnosti má na starosti on.Co si pamatuji,tak jí denně dával příděly peněz na domácnost a večer jí dělal inventuru v peněžence-to já bych prostě nesnesla 😅 Ani nemohla rozhodovat nic o tom,co se ne/pořídí do domácnosti. 😖
Můj manžel měl na účtě srážky na inkaso a vše,co se týkalo domu a auta(obojí je napsané na něho),mě odcházely srážky na spoření a pojistky.To,co každý měsíc zbylo oběma na účtě,se vybralo a dalo na stejnou hromádku doma,ze které si každý bral podle své potřeby.Loni jsme(v rámci úspor)zrušili manželův účet a nechává si posílat výplatu ke mě.Dispoziční právo na účet sice nemá(sám na tom trval,protože kdyby se s ním náhodou něco stalo,účet by nám do dědické řízení zablokovali a já bych byla s dětmi bez peněz),ale kartu k bankomatu si bere podle potřeby.Takže se tím pádem u nás nic nezměnilo 😉

indigirka
22. kvě 2013

Všechny příjmy máme společné (v manželství je to stejně ze zákona, pokud to není smluvně upraveno jinak), oba máme stejný příděl peněz pro osobní útratu, každý svůj účet (zřizovat si další společný účet nebo ty ostatní rušit nám připadalo zbytečné, poplatky žádné neplatíme) a příjmy a výdaje se evidují v excelovské tabulce. S penězi hospodaříme oba (a oba jsme spíš škrti), v tabulce je přehled, kdo má na účtě jaké peníze (kolik svých a kolik společných) + kolik se utratilo za co (jídlo, bydlení ...). Neměnila bych.

teja86
28. kvě 2015
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

Než jsme se vzali,tak jsme měli každý účet zvlášť. Po svatbě jsme se rozhodli pro účet jeden. Manžel má slušný příjem a já taky, takže se nemusíme ohlížet na každou korunu, ale zbytečně neutrácíme. Za to už ale máme splacené bydlení, jsme bez dluhů a máme se dobře. Manžel se navíc začal zajímat o investice a vypadá to, že se mu daří a má z toho hezké výnosy. Měla jsem na začátku strach, ale má šikovného poradce, který tomu rozumí a manžel k tomu věčně něco studuje, takže už má taky dobrý přehled....na rozdíl ode mě 🙂

salot
31. kvě 2015

My máme prozatím vše zvlášť. Je to zvláštní... Jinak hodně zajímavé vlákno, i pro inspiraci. Díky za dotaz.🙂