Jak přestat kouřit?

moncakharova
18. led 2016

Ahoj holky,
ráda bych se tohoto zlozvyku zbavila, ale pořád to nejde. Máte nějaký osvědčený způsob?
Dala jsem si i novoroční předsevzetí, kdy jsem se inspirovala http://www.gallagher.cz/magazin/nejcastejsi-pre..., ale o víkendu jsem to i přesto porušila, asi nebylo dobré přestat ze dne na den.
Potřebuji poradit, chci se toho zbavit už kvůli Adámka a hlavně už to taky leze docela dost do peněz, ale ta vůle chyby, máte nějaké osvědčené rady? ☹

andrejka3741
18. led 2016

Moje kolegyně to udělala jednoduše. Uvádím jen příklad. Chtěla vzít dítě na dovolenou k moři,ale stále na to neměla. Na to jí druhá kolegyně řekla, at se vykašle na kouření, a peníze které měsíčně prokouří začne střádat do kasičky, Jak jí poradila, tak udělala, a v létě jeli na 10 dní do Řecka.

Takže to chce asi nějakou motivaci,proč přestat 🙂

Jinak já kouřila ještě na škole před X lety a sekla jsem s tím ze dne na den po první výplatě,kdy jsem zjistila jak to leze do peněz.

rousse
18. led 2016

když je motivace, tak to jde raz dva - a může mi někdo vykládat, jak je to těžké. V okamžiku, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem přestala ze dne na den (krabičku jsem měla na 2 dny) a naprosto bez problémů. Prostě pokud si řekneš "jo to dám" a naprogramuješ si tak hlavu, tak to dáš - levou zadní a s prstem v nose. Pokud si řekneš, že letos přestaneš kouřit a už druhý den budeš pofňukávat, jak nevíš, jestli to zvládneš a hlava bude pochybovat, tak to nedáš. Uplně šílím, když vidím diskuse na téma: "jsem kuřačka, ale pro miminko, které čekám by nebylo dobré přestat ze dne na den" - tyjo to mě berou všeci čerti. Jde to naprosto snadno.

cheynee
18. led 2016

@moncakharova Máme stejný problém, od nového roku jsem to vydržela 8 dní, pak jsem o víkendu kouřila, přes týden zase některý den jo, některý ne a pak v sobotu asi půl krabičky ☹. Také bych potřebovala nějakou osvědčenou radu, jak se na to vykašlat 😖. Slyšela jsem o nějakym přístroji, který vysílá impulzy do mozku a člověk pak kouřit přestane, ale nevím, nevím...

petratr
18. led 2016

Mně pomohla aplikace Quitnow! Teda je to hlavně na tobě, ale tohle mi prostě pomohlo, byla to motivace a bavilo mě sledovat, jak se moje tělo zase dává do kupy🙂))

daika
18. led 2016

Kourila jsem krabku denne a i vic, v tehotenstvi jsem prestala behem 3dnu, pak jsem chvili zase kourila a ted od Noveho roku jsem to stopla. Ne, protoze 'je to drahy, nezdravy a milion pet duvodu' qle protoze proste uz kourit nechci. Na kazdeho plati neco jineho, ale je lepsi s tim prasknout ze dne na den, abstacek sice silnejsi, ale o to driv zmizi 😉

schotja
18. led 2016

@cheynee Elektropunktura.. Absolvovala jsem v těhotenství a absťák žádnej nebyl.. Bohužel jsem nekojila a po porodu "sem tam jedna" a pak jsem se opět "rozhulila". Už delší dobu přemýšlím nad tím, že do toho půjdu znova a už to bude definitivně, opravdu to funguje, jen člověk "selhal" :D

schotja
18. led 2016

@petratr Copak že to je prosím?

petratr
18. led 2016

@schotja

Aplikace,která se dá stáhnout na Google Play zdarma osekaná verze nebo se dá koupit QuitNow! PRO, to je rozšířená verze- za cca 60 korun. Stáhneš si to do mobilu, vyplníš kolik si cca kouřila za den, kolik stála krabička apod. a ona ti ta aplikace odpočítává čas, jak dlouho nekouříš, kolik máš nevykouřených cigaret a kolik jsi ušetřila peněz🙂 Taky to ukazuje v procentech, kdy je úroveň CO a O2 v normálu, kdy se zase stabilizují dýchací funkce nebo jak moc už máš eliminovanou fyzickou závislost na nikotinu... dá se tam také přihlásit na chat, kde si můžeš psát s lidma, co taky nekouří a navzájem se podporují🙂
Je to taková blbinka, musí se to brát s rezervou a pokud člověk opravdu nechce přestat kouřit, tak mu nepomůže nic, ale mně to pomohlo🙂))

nerreidda
18. led 2016

já věděla,ze prestanů jen když otehotnim nebo najdu chlapa nekuraka a k tomu toho pravého 🙂 našla jsem chlapa a omezila jsem to o 95℅ no a pak byl pozitivní test a už 6 let nevím,jak chutná cigaro 🙂 takže velká motivace 😉

ivankado
18. led 2016

Ahoj, já jsem byla silnější kuřák a přestala jsem tak, že jsem začala žvykat žvýkačky Nicoret a postupně jsem snizovala dávky. Ale důležitá je pevná vůle. Mě pomohlo, že jsem si našla přítele nekuraka, teď už manžela. Hodně štěstí, určitě to jde, ale jsou to občas nervy.

schotja
18. led 2016

@petratr Jdu do toho :D Mně by do začátku hodně pomohlo kdybych to třeba jenom omezila, třeba tak aby mi balíček tabáku vydržel na celý týden 😎 Jsem taková povaha, že když si něco striktně zakážu, tak najust "musim" to zakázané ovoce mít... 😀 Díky za info..

petratr
18. led 2016

@schotja
Není zač a držím pěsti🙂)))

schotja
18. led 2016

@petratr Dá se tam nějak nastavit i čeština?

petratr
18. led 2016

@schotja
Já to stáhla rovnou v češtině🙂

janawei
18. led 2016

Byla jsem docela silná kuřačka, která x krát zkoušela přestat a vždycky jsem to vydržela jen pár dní max. měsíc. K tomu, abych přestala kouřit, jsem se rozhodla při těhotenství mé sestry - celé ho prokouřila (sice to trochu omezila). A pohled na těhotenské bříško ženy, která drží cigaretu mi přišel dost děsivý. A stejně děsivý mi teď připadá pohled na kouřící maminy s dětmi. Takže jsem si řekla, že když to neudělám kvůli sobě (všichni víme, co nám kouření pravděpodobně způsobí), tak do dokáži kvůli prckovi. Takže jsem nad tím asi týden přemýšlela, v hlavě se mi to nějak převrtělo a řekla jsem si, že zítra už si nezapálím. 14 dní jsem používala náplasti, pak jsem se na ně vykašlala a dnes jsou to už 3 roky a jeden měsíc, co nekouřím. Takže moje rada je taková, že pokud se k tomu nerozhodneš fakt sama a nebudeš opravdu přesvědčená o tom, že přestaneš, tak to nevydržíš nikdy, ať vyzkoušíš co vyzkoušíš. Přeji hodně sil!

cheynee
19. led 2016

@schotja @petratr Já taky rovnou v češtině, ale mám iPhone 😉

kamino
19. led 2016

Holka, já kouřila od 14 let, cca krabičku denně. V těhotenství jsem se snažila přestat, nakonec jsem to řešila elektrikou. Dají se tam dát i náplně s málo či žádným nikotýnem. Ovšem teď od 21.12. nekouřím vůbec a jsem z toho sama v šoku. Fotila jsem klienty a ti mi říkali, že také přestali díky Bicom. Moc jsem tomu nevěřila, ale co, zabrousila jsem na Slevomat a měli tam léčbu v akci - stačí zadat Přestat kouřit na jakýkoli slevový portál.. určitě tam něco najdeš. No a zkusila jsem to.. připadala jsem si jako blázen s přilbou nahlavě, ale vážně ti to vymaže chuť na cigaretu. Máš určité návyky, při kterých si zapálíš, to musíš ovládnout, ale vyloženě absťák nemáš. Abych věděla coz rukama, pomáhá mi Paipo - taková plastová náhražky cigarety, dokteré si kapu mentolový aromaolej. Přežila jsem v pohodě i svátky u mé mámy, vášnové kuřačky, i Silvestr s alkoholem.. Každopádně ti kouřzačne smrdět - což je další bonus, neláká tě to. Ale pozor, nesmíš si dát tu první, třeba ze zvědavosti, co to udělá.. to se zas mozek přehodíé zpět a konec.. Kdo mě zná, nikdo by neřekl, že já přestanu 🙂 Ale pozor, za ten měsíc už sjem přibrala cca 5 kilo a to ne nepřejídám.. jde o to, že nikotin zrychluje metaboismus.. tak se na to připrav, že pokud přestaneš a nevymyslíš si hned nějakou aktivitu, váha půjde nahoru.. držím palce !

ade12lka
19. led 2016

Ahoj, já kouřila hodně dlouho, pouze v těhotenství jsem přestala a chvíli při kojení, ale pak zase. Když jsem po dlouhé době vymodleně otěhotněla, bohužel mimoděložně a přišla jsem o oba vejcovody a v nemocnici mi tvrdě řekli, že žádné mimi. Potom moje psychika zapracovala, proč momoděložní?? Někde jsem přečetla, že i kouření má vliv. Měla jsem na sebe takový vztek, to zklamání a vše. Skončila jsem s kouřením skoro ze dne na den. Jen kvuli psychice jsem si první týdny asi dvakrát zapálila a pak už nic.... Ale motivace proč přestat kouřit je lepší. Neleze to do peněz a opravdu i kouř vám začne smrdět. Ale nesoudím samozřejmě ty co kouří..Manžel kouří dál, ale tím, že nekouřím já to přeci jen trochu omezil. Ale tuhle zkušenost pro přestání kouřit nikomu nepřeji. Ale vše zlé, je pro něco dobré. Starší syn byl nadšený, že jsem přestala, prosil mě o to roky... 😅

monys1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz