Jak se naučit šetřit? Jak to děláte?

mila3
1. únor 2011

ahoj holky máte nějaké osvědčené triky či typy jak ušetřit?Už jsem slyšela o obálkové metodě ale přesto furt nechápu jak to udělat když jedu na nákup do super-hyper.Můžu kupovat levné věci,můžu mít seznam přesto tam vždy nechám spoustu penez a tudíž se metoda obálek nedá dodržet..Jak to děláte vy? 🙂

benjik
15. led 2013

Holky,zkuste ty online potraviny,nemusíte to ani objednat.Ono když tam do košíku nahážete běžný nákup,tak při pročítáný položek zjistíte,kolik zbytečností kupujete.

benjik
15. led 2013

Ohledně praní,doma mi došel prášek,do obchodu daleko,tak jsem dala trochu sprcháče.Prádlo vyprané líp než s práškem a navíc vonavé.

benjik
15. led 2013

U nás se dost ušetří od konce února,místní drůbežárna začíná s letošním prodejem,takže nakoupíme brojlery,kachny,krůty a slepice na vejce.Bude maso jak pro nás,tak pro rodinu¨Zrní stojí 400 na 2-3měsíce,takže úspora značná.

hojda
25. led 2013

Aktuální info k nakupování přes net v Tescu, pokud načepujete u Benzíny nad 25l tak dostanete kupona na slevu na nákup itesco 50,- 😉

knobloska
1. únor 2013

Ahoj, já se také připojuji do diskuze. Nás nejvíc finančně vyčerpávají výdaje typu vybavení dětského pokoje, nový gauč (ten starý se fakt nedal) atd. Takže vždycky našetříme a pak přijde něco takového. To se modlím za pračku a lednici, ať ještě chvilku slouží. Máme extrémně nejedlé děti...to je výhoda 😀. Stejně mě to ale žere, že nejsme schopni našetřit víc, i když manžel slušně vydělává. Proto jsem pročetla tuto diskuzi a souhlasím s většinou, že na jídle se obvykle neušetří. Já teda jsem lajdák a občas vyhodím prošlý jogurt, zbytek šunky, nějaké nahnilé ovoce...to jsem břídil, uznávám. Ale i tak je to 50Kč měsíčně a to mě nevytrhne. Snažím se stáhnout výdaje za telefon a v poslední době za kosmetiku. Prostě jsem se vrátila k drogerkovým šamponům. Pak v mém případě pomáhá nechodit do Tesca, protože tam většinou dětem koupím nějaký hadřík, který úplně nezbytně nepotřebují, ale je v akci...no nekupte to. Pleny máme tescácký a dál je to tak 700 měsíčně za Sunary, protože ho pije i naše 5 letá holčička. Jogurty jí u nás jen manžel, ale máme velkou spotřebu ovoce a to levné není. Taky přestanu kupovat Persil a vrátím se k Formilu z Lidlu, prací efekt stejný. Tak pokračujte v diskuzi, ať se můžu nainspirovat. A až si budete chtít něco koupit jen tak, tak si položte otázku, zda to nutně potřebujete. 😀

benjik
2. únor 2013

Máte někdo jogurtovač?

gabriela_85
3. únor 2013

tak já jsem začla šetřit tak že jsem si začla psát jídelníčky a podle toho nakupuju. dala jsem si limit 1000 na týden a zatím to jde, chci vytvořit nějakou rezervu a proto taková sumička, pro někoho asi dost málo ale dá se to. Např. v úterý budu dělat smažený květák cca 35,- a zbyde i na polívku na středu a čtvrtek, takže super. vařím hodně na dva dny, omáčky, polívky, atd...někdy si samozřejmě dopřejeme i steak nebo tak, ale pak to stáhnu zase jinde. do 1000,- na týden počítám i UM pro dceru (9m), pleny ne, na ty mám peníze zvlášt a počítám do toho i její příkrmy, jogurty, přesnídávky atd. prostě všechno. hodně dobré jsou ty jídelníčky, píšu si je tak na tři týdny dopředu a jsem až překvapená kolik jídel umím. dřív jsem zoufale vymýšlela co budu vařit druhej den a ted mam jasno. přiznám se, že někdy na to vyloženě nemám chut, co bych ten den měla vařit, tak to prohodím s jiným dnem, ale dodržuju ten týden. myslim že ovoce, zeleniny, jogurtů, salámů a sýrů máme opravdu dost.

samik2008
3. únor 2013

@gabriela_85 můžete napsat příklad vašeho jídelníčku?Mě se zdá,že vařím furt stejná jídla dokola.Děkuji moc

gabriela_85
3. únor 2013

@samik2008 Zdrávím Vás, zajímavá diskuse a tak přidám svojí trochou do mlýna emoticon Jsme dva dospělí + dcera 9m. Utratíme 1000,- na týden - jídlo, drogerie, UM pro dceru, jogurty a přesnídávky pro ní. Peníze na pleny mám zvlášť. Co kupuju? Já myslím, že dobrým základem je psát si jídelníček - př. můj manžel má teď krátkej týden, tzn. že PO, UT má volno ST,CT má ranní (obědy v práci) a PA, SO, NE volno - budeme mít: PO - kuřecí kousky s nivovou omáčkou, opečené brambory, večeře palačinky, UT - obalovaný květák s bramborem, večeře chleba se šunkou, ST a CT květáková polévka, PA uzené s kaší, večeře topinky s česnekem, SO a NE segedín - večeře ještě nevím. Nakupuju v akcích, dcera miluje přesnídávky hamánek, ted byly v akci v tescu za 9,- tak jsem jich vzala asi 40ks a mám na dva měsíce klid. Pleny používáme na den Babytime z penny a na noc pampers active baby - celkově na měsíc cca 1000,- Snažím se do tohoto limitu vejít, občas z toho zaplatím třeba ještě SIPO (185,-) nebo nějakou drobnost. Snad mi to vydrží, páč kdyby jo, zvládneme si vytvořit pěknou rezervu. Případné dotazy ráda zodpovím

gabriela_85
3. únor 2013

@samik2008 tento týden měl muž dlouhej, takže jsme měli PO a UT zeleninová polévka /obědy měl v práci/, ST a CT guláš s knedlíkem, PA, SO a NE měl sice noční ale na obědy byl doma takže jsme měli v pátek pečenou krkovici s bramborem, v sobotu jitrnici s bramborem a dneska kuře s rýží

samik2008
3. únor 2013

@gabriela_85 díky moc.Budu si to muset také psát a určit si sumu na týden,protože ty prachy jen letí.Sice s manželem chodíme oba do práce,děti mají jídlo ve škole a školce,takže máme doma jen večeře s dětma,ale jdu do obchodu a nevím co budem jíst a pak koupím i to co je zbytečné.

gabriela_85
3. únor 2013

@samik2008 to byl právě můj problém, nevěděla jsem co budu vařit druhý den k obědu, natož k večeři a tak jsem si to začla psát, kupuju už pak jen co mi chybí a hodně tim ušetřím, je to trošku pracné ale vyplatí se to - mě teda ano. Dražím palce 🙂

benjik
3. únor 2013

My by jsme ušetřili na jídle dost,nebýt tak rozežraní.Máme všichni snad tasemnici 😀

benjik
3. únor 2013

@gabriela_85 dobrý přístup,já to mám v plánu už dlouho,ale to by nesměl muž chodit občas nakoupit.

gabriela_85
3. únor 2013

můj muž taky chodí, ale on už pochopil, že pokud chceme mít peníze v rezervě, musí to nechat na mě. když mu přijde vyplata tak si vybere tisíc korun a to ma na celej mesíc na ty svoje blbůstky, o jídlo atd už se nestará, t oje moje věc. člověk si musí určit priority a pak to jde. taky s emi do toho dlouuuuuho nechtělo, ale pomáhá mi to a v lednu jsme ušetřili 5 tisíc, mohli jsme dát spravit auto, zaplatit v klidu odpady a koupit balíky plen do zásoby. hned se mi líp žije když vím, že se nemusím stresovat s každou nenadálou platbou
@benjik

majajaja
3. únor 2013

když jsem na to měla čas , zpracovávala jsem si útratu v programu rqmoney. je velice jednoduchý, prakticky vše si tam musíte zpočátku nasstavit samy, ale stojí to za to. udělat si rozvahu co chcete sledovat a pak zapisovat účtenky. Pak jednak vidíte za co jste platily a taky zpětně jak nutné to bylo. jen si opravdu zapište jak to chcete členit, já jsem nejdřív psala co dám za jídlo, drogerii, auto a pak za oblečení. pak co jsem koupila pro sebe, manžela, syna. no a oblečení jsem pak začala škatulkovat na nákupy v obchoďáku, u vietnamců, v sekáči, vyčlenila boty a nakonec jsem to měla tak komplikované, že jsem netušila jak "správně zapsat" lístky do kina, jestli 1 na mně, 1 na manžu, nebo jeslti je to kultura nebo výdaj rodiny. holt jsem rozený byrokrat :D

benjik
3. únor 2013

@gabriela_85 když mi to máme do obchodu 3 km,auto nemáme,chodíme pěšky nebo busem,tak jsem ráda,když jde nakoupit on a já si odpočinu.Do obchodu musíme obden kvůli pitné vodě,zatím nemáme studnu,z řádu je jen užitková.Včera dostal seznam,věci cca za 250- a nechal tam skoro 500 😝 Já mám v plánu začít nakupovat přes itesco. Navíc,tím,že máme velkou zahradu,tak chci během letoška se co nejvíc osamostatnit.Ovoce,zelenina,drůbež,vejce,králíci naše.Začala jsem mimo chleba péct i rohlíky.Chci pořídit jogurtovač atd.

benjik
3. únor 2013

@majajaja proč to dělat jednoduše,když to jde složitě 😀

mitote
3. únor 2013

@benjik my mame, od tchana loni k vanocum... :-/ akorat prekazi, jogurt jsme delali jednou

gabriela_85
3. únor 2013

@benjik no my z paneláku nic domácího nemáme, o to víc musím přemýšlet co koupím, mohla bych si vzít na měsíc na jídlo i deset tisíc ale je mi to líto, je to zbytečné. dá se kvalitně jist i za mnohem méně peněz a kort když máte možnost domácího masa, ovoce a zeleniny

benjik
3. únor 2013

@mitote moc pracné nebo nejsi jogurtová? Až malá syslíková bude jogurty moct,třeba ještě využiješ Já ho chci kvůli dětem. U nás padnou klidně 2 jogurty pro každého denně,to leze sakra do peněz

benjik
3. únor 2013

@gabriela_85 máš pravdu,že člověk dokáže projíst majlant.To radši trochu přemýšlet nad jídlem a za ušetřené peníze si dopřát nějaký výlet s dětmi.

mitote
3. únor 2013

@benjik jogurtova jsem, pracne to ani neni, ale ta davala se do toho nejaka probioticka kultura, nebo ja nevim co, nevim kde to koupit, jogurt byl ridkej, nic moc a celkove nas to vubec nenadchlo... u nas padnou dva tri pribinaky denne 😀

benjik
3. únor 2013

@mitote ta probio kultura se tam dává z jogurtů typu holandie atd,prostě tam lupneš lžíci dvě bílého jogurtu.

mitote
3. únor 2013

@benjik my meli nejak prasek co byl u toho pribalenej....jak rikam, nas to nenadchlo

benjik
3. únor 2013

@mitote a co máš za značku?

mamkamalcher
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mitote
3. únor 2013

@benjik ja vubec nevim :D

benjik
3. únor 2013

@mitote 😀