Jak vycházíte s penězi? My nic neušetříme

aneta15
22. únor 2009

Ahoj holky,
jestli někde je podobné téma tak sorry ale nenašla jsem ho. Zajímalo by mě jak vycházíte s mateřskou. My máme docela slušný měsíční příjem ale vůbec nic neušetříme, nekupuju blbosti ale prožereme tak 10 000 měsíčně stouply Vám náklady na domácnost, když jste si pořídili druhého potomka. ze začátku to bude asi pohoda, protože všechny dražší věci..kočárek, postýlku...už máme. Máme hypotéku na 15 let a tak dost přemýšlím jestli mít děti po sobě nebo jít po mateřský do práce

alterna
22. únor 2009

Ahoj, manžel vydělává slušně + má mateřská.
Nic moc neušetřime. Vetsinou máme nečekané výdaje, oprava auta, nebo neco na baráku apod. Ale i něco zbyde.......Druhej potomek zatím na cestě není, ale asi by se to dalo🙂

garfieldmail1
22. únor 2009

My to taky zvládáme celkem v poho i díky tomu, že já při mateřské pracuji. Taky máme hypotéku už "jen" na necelých 29 let 😀 Naše jediná šance, jak něco ušetřit, je stavební spoření. To máme všichni tři, tedy včetně syna. Na každé jde trvalým příkazem 1500 měsíčně. To naše po těch 6 letech utratíme a synovi budem spořit až do doby, kdy se osamostatní, bude mít přinejmenším na zařízení bytu 😵 Chceme ještě jedno dítě pokud možno bez přerušení mateřské, tomu taky budem spořit. Kdybychom takhle nespořili, neušetřila bych ani kačku, takhle to prostě odejde z účtu a už se s tím nedá počítat 😠
Jinak taky, kromě teda hypotéky a nákladů na dům, je u náš největší položka na jídlo a drogérii. Při každém nákupu nechám v obchodě min.1500,- 😖 Pokud tedy nejdu opravdu jen pro čerstvý chleba 🙂
A je fakt, že jsme taky daly hodně peněz do vybavení kolem miminka, které u druhého už nebudem muset kupovat, kromě klasických věcí jako kočárek, třeba i krosnička, sedačka na kolo atd.

aneta15
autor
22. únor 2009

Na spoření taky šetříme máme 2 ale posíláme tam jen 500,- jinak by nám to chybělo mi zaplatíme měsíčně 16 000 na splátkách...byt,auto...když jsem byla svobodná tak jsem pořád nakupovala hadry (ted se do nich nevejdu 🙂 chodila jsem pařit, jezdila na dovolená a ted jem děsnej skrblík 🙂 Jsem zvyklá na určitý životní standart a nechce se mi slevovat i když dítě za to určitě stojí, až bude malá větší tak se chci taky na pár hodin vrátit do práce ale chci si prcka užít nejsem kariérista 🙂

garfieldmail1
22. únor 2009

Aneta15 - jé jak já bych si od práce ráda odpočinula, protože pracuji vždycky když syn usne, takže jeho si užívám max ale volný večer skoro neznám ☹ Jenže někdy prostě nemáš jinou možnost, zvlášť když jde o rodinnou firmu a těžko by se za mne hledala náhrada, které bychom potřebovali důvěřovat, mám na starost finance a ekonomickou stránku firmy, to nejde tak snadno předat. Kolikrát je problém sehnat i spolehlivou uklízečku 😖 Ale to jsem odbočila, jen mám vždycky potřebu se bránit, kdyby si někdo myslel, že dělám při mateřské práci, protože bez toho nemůžu být.... To fakt ne 😝

aneta15
autor
22. únor 2009

jo to chápu, já bych chtěla dělat na pár hodin abych nezblbla a vydělala nějakou kačku navíc, v září se chci přihlásit na angličtinu abych nezapoměla mluvit a vypadla mezi lidi na druhou stranu Ti docela závidím, můžeš dělat doma jsi svým pánem a až půjde Lukášek do školky budeš si moct upravit pracovní dobu podle sebe, já jsem dělala práci 12 hodin denně, soboty, neděle a vůbec jsem si neuměla představit, že budu doma a ted si neumím představit, že budu někde 10 hodin denně zařezávat

martinka79
23. únor 2009

no tak my máme dvě děti já je chtěl po delší době. jelikož jsme chtěla obě dvě užívat. dceru jsme si pomazlili a naučili vše co bylo třeba a teď když už je samostatná tak máme druhé je to zase jako jedináček. Doma to je pohodové. zvládáme to dobře. fin... NO COMMENT kdyby bylo více nezlobila bych se 🙂
MM vydělá pěkné peníze já nepracuji, jen na dohodu něco dělám a peníze mám jen nárazově tak akorát dětem na dáreček. 🙂 Jinak do práce se vrátím až později chci si posledníčka užít. splácpíme úvěr na pozemek a dům a dětem spoříme nám ne. to se vždy nějaká ta koruna najde. Ovšem náklady na domácnost a jídlo stouply. co naděláme.☹

anatanka
23. únor 2009

Manzel taky vydelava slusny penize, ale utraci jeste vic, takze my nevychazime s penezma skoro vubec.
Kdyz se pak clovek tak nejak za ten mesic podiva zpatky, tak zjisti, ze vlastne ani vubec nevi, kam ty prachy zmizely.

dnada
25. únor 2009

jéé,vy se mátě,že vám manželé vydělávají slušný peníze ... upřímně vám závidím 😨
Já se svými 11ti tisíci,hypotékou na dům,poplatky na bydlení,spořeními a pojištěními nevyjdu ani náhodou. Otec malého mi občas dá 1000kč občas nedá nic☹(a to sem si žila na vysoký noze,před těhu,příjem sem měla kolem 30tis měsíčně) Nemít naspořený nějaký peníze,tak už asi žeru sníh a hlínu ☹Ještě že kojím,teda teď už sem tam příkrm,ale zatím tomu moc malej nedá... chtěla bych jít do práce,ale nemám hlídání,rodiče 130km daleko a jinou rodinu tu nemám,známí chodí do práce a nebo prostě hlídat nechtěj. Jo,takovej je život 😉 Ale nějak to jít musí no ne? A pokaždý když se na mě mrňous usměje je den mnohem hezčí a bezstarostnější 🙂 😎 😎 😎 Prostě on mi za to stojí,se netrápit prachama... ty budou pořád,ale my tu věčně nebudem 😀

evicka7
25. únor 2009

no tak my asi druhého potomka jen tak nestvoříme, protože bychom mohli umřít hlady, i když na připojení na net ještě máme, takže když odpojíme net, telefony, kabelovku, tak budeme mít na jídlo, je to prostě o prioritách, ale jsem přesvědčená, že pokud se to do pěti let nějak neupraví, tak chci dítě i za cenu, že se budu muset vzdát všech těchto vymožeností, no anebo počkáme ještě 10 let, kdy přestaneme platit alimenty a pak to bude trochu veselejší (ale zas budu stará matka ☹)
jinak náš tatínek má průměrný příjem, ale jak píše anatanka, taky to umí pěkně rozkutálet

andrealiskova
18. říj 2009

garfieldmail1: To jsme na tom stejně. My taky máme rodinnou firmu a já už jsem zase v práci.

esssi
19. říj 2009

dnado to je smutný, no my máme dvě dítka, třetí na cestě, manžel vydělává plus mínus docela slušně, leč platíme hypotéku a jeden úvěr...ten doplatíme za pět let, hypo za 29 😀 takže výsledek je ten, že mám na jídlo, drogérku a výdaje typu oblečení a boty pět tisíc na měsíc a z toho se snažím litr měsíčně udržet na dárky, opravy a tak..teď zrovna mi oprava odpadu pod vanou spolkne litr až dva ze dvou uškudlenejch na vánoce..pro případné rýpaly uvádím, že tři děti jsme chtěli a nejsme blázni, jen to byl náš sen a že zrovna peníze jsou či nejsou neznamená, že do budoucna ten stav vydží 🙂

majatob
19. říj 2009

ahojte 🙂
my vychazime v pohode, ale nemame zadny hypoteky, pujcky, auto, televizi...a nic z toho nam nechybi 😀 😀 😀
kazdy mesic nam jeste neco zbyde, takze chci zalozit sporici ucet a mesicne tam dat kolem 4 tisic, dalo by se i vic, ale myslim, ze to zatim staci a az bude potreba tak aspon vim, kde jeste mame rezervu 🙂

suki
20. říj 2009

Já. pokud peníze mám, tak s nimi vycházím velmi dobře. Máme společně velmi vřelý a citlivý vztah 😀 😀 😎

Omlouvám se, ten název tématu k tomu vybízel 😀 😎

esssi
20. říj 2009

JO JÁ ČASTO S PENĚZMA VYJDU ALE VRÁTÍM SE BEZ NICH 😀

barmborka
20. říj 2009

suki,essi 😀 😀 😀

suki
20. říj 2009

essi 😀

sisstin
20. říj 2009

no...tak já vycházím z penězma..že dokud jsou, tak utrácím 😅 😅 😅 ted mám docela slušný životní standart..ale umím žít i s menším množstvím..záleží na okolnostech..ale rozhodně nejsem šetřivka( spoříme)...ale jinak nemám žádné peníze "na horší časy"..ujížídím na kosmetice, oblečení pro sebe a pro malýho..atd, ale když peníze nebyly na rozhazování..tak prostě nebyly..a vyžila jsem taky 😎

karotky
20. říj 2009

My vycházíme dobře.Myslím si,že kdybychom měli o dítě navíc,tak by se určo dalších 5 let nic nezměnilo.Pak začnou výdaje na školku/školu,pomůcky do školy,oblečení(podle náročnosti dítěte).............ale do 3.dítěte bych v dnešní době nešla. 😝

tereska
20. říj 2009

Tak mm kvůli naším mega výdajům, musí chodit do druhé práce. Obě jeho výplaty jsou na složenky a moje mateřská na vše ostatní - jídlo atd. 😝 Z mateřský ještě občas ušetřím i 2 tis. měsíčně tak přemýšlím o spoření a za těch 6 let částečné zplacení hypo aby se nám snížili splátky, ale mm spíš preferuje nové autí, tak nevím nevím....

kubaka
20. říj 2009

manžel slušný plat, ještě slušnou bokovku, já mám mateřskou a ještě podnikám - nikdy jsme se neměli líp. 😅
I autíčko jsem si konečně pořídila, takže nákupy netahám na stará unavená kolena v ruce.
Ale výdaje jsou zběsilé: hypotéka na byt, leasing, poplatky za byt, spoření klukům , moje zálohy socky a zdrávky- jeden příjem to fakt spolkne. 😖

skuli
20. říj 2009

Taky vycházím dobře.Mám mateřskou,přídavky,příspěvky,alimenty.S MP nemáme společné peníze,ale dává mi dost.Každý měsíc ušetřím kolem 6 000 Kč.Neustále něco kupuju do bytu,taky dost projíme,děcka vytahají ze mě dost peněz,pořád nějaké kino,divadlo,výlety.Kamarádky i rodina si ke mě chodí půjčovat.Nestěžuju si,myslím si,že až půjdu do práce,tak dobře se mít nebudu.

nikka.vo
31. říj 2009

http://www.dokasy.cz/ už jsem to psala v jiném tématu, narazila jsem na tuhle stránku dneska a snad to někomu pomůže

trpaslikg
1. lis 2009

nemame s manzelem prehnany prijem, tak kazdy mesic usetrim 1500,- a aby me nelakalo utraceni samozrejme mame sporeni...myslim si, ze pokud chce nekdo druhe dite tak si ho bud poridi nebo ne, ja bych chtela jeste treti abych mela dve zdrave deticky, nas rozpocet to zatizi, ale verim, že hlady neumreme 😉

nikka.vo ta stranka je super, ja si to vedu doma na papire, ale uz jsem registrovana :D