Jak vyjít s penězi? Vedete obálkovou metodu?

mejviz
5. únor 2008

Ahojky, zajímalo by mě jak to děláte vy ostatní a jak vycházíte s penězi. Jestli třeba vedete obálkovou metodu, jestli si zapisujete výdaje a tak... jestli chodíte nakupovat ve velkým a na jak dlouho a tak podobně, prostě cokoliv vás napadne kde ušetřit a tak. Teď jak mám rodičák tak se tím dost zkrouhly příjmy 😅 přesto bych chtěla s penězi vyjít - doteď jsem výdycky utratila celou výplatu, vždycky se najde za co utrácet, já to prostě neumím 😕

aponchie
5. únor 2008

tahle diskuze tu uz je

apricots
5. únor 2008

tak my zkoušeli obálkovou metodu, ale nějak se moc neosvědčila🙂děláme to tak, že dáme všechny naše příjmy dohromady a z nich pak prostě bereme - a jen to nejnutnější, protože právě rekonstruujeme a musíme mít hrozně utažený opasky - nakupujeme jednou týdně jídlo a potřeby pro malou
Dopředu je tak trochu rozpočtený, kolik peněz na co utratíme a to se pokoušíme vejít a taky si schovávám účty

kacka.va
5. únor 2008

jéé, tak já si nikam nic nepíšu. Jídlo musím koupit tak jako tak, poplatit energie taky a jinak nic moc nekupujeme, pokud to není nutné. Nikdy jsem neutráceli, že bychom se v některém měsíci dostali na nulu. Teda dostali jsme se, ael díky tomu, že stavíme, jinak abychom tolik utratili na běžné věci, to ne.

nobody
5. únor 2008

vyberu z banky a jinak s nima nevycházím 😀

myschka
5. únor 2008

my po 15 zaplatíme všechno co musíme +si dáme stranou na benzín kterej projezdí miláček do práce(dojíždí 150km denně) a zbytek prostě musí vyjít na jídlo, plenky atd. Já mám ještě kasičky, na jedné je napsáno :Aduš na hračky 😀 a házíme tam drobné kováky(10,20,50)já i papírové když se Míra nekouká😅 😀 😀 a na druhé je na neočekávané výdaje, když nějaký měsíc líp vyjdeme dávám tam alespoň nějaké penízky.
Teď začíná být trošku hůř pač 7 600,- je fakt hrozně málo.
Jinak mi nakupujeme ve velkém v makru tak jednou měsíčně a jinak kupujeme jen pečivo a uzeniny a ovoce, zeleninu co nevydrží déle čerstvá. Myslím, že nejvíc se ušetří na jídle.

lukin
6. únor 2008

Tak my i s našimi malými příjmy vycházíme úplně skvěle 🙂 Za jídlo měsíčně 4 000, oblečení si skoro vůbec nekupuju, na co, když doma mám v čem chodit. Max. si koupím něco u Vietnamců. Kosmetiku taky nekupuju, teda jo, řasenku mám už asi dva roky 😀 a koupila jsem si do ní jen náplň za 20 Kč a super 🙂 Takže z toho zbytku zařizujeme byt a věci pro malou, ale to taky šetříme, kočárek 4700, nepotřebujeme žádný značkový a drahý, když udělá stejnou službu i ten náš. No a nekupuju blbosti.

apricots
6. únor 2008

tohle je moc dobrý téma....člověk se inspiruje 😅
myschka - ty kasičky na drobný na hračky zavedu taky, super nápad

verunnecka
6. únor 2008

ahojky,já beru jen mateřskou a žádné přídavky a musím živit sebe,přítele který dostane plat až za měsíc,a ročního syna.takže často nevýjdeme a jsme bez peněz.

malok
6. únor 2008

No u nás je to taky sranda. ... Já chodím do školy takže nás živí jen přítel...Za ty roky jsme si už ale udělali takový plán. Po výplatě se dají bokem peníze na energie, jídlo, benzín, a pojistky(stavebko, životní a tak). Na to už máme stanovené částky...A co zbyde se dá do hrnku a chodí se z toho brát...jeden měsíc je tam peněz víc jeden míň...ale vždycky vím, že bude zaplacená elektrika a budeme mít peníze na jídlo...A to se ještě snažím dávát penízky bokem ,,na co kdyby" 😉 až budu i já vydělávat, nebo bude aspoň mateřská tak budeme zase ,,jinde".

tlapicka
6. únor 2008

my si poctive zapisovali kazdy vydaj, po detailnim rozboru jsme zjistili, ze nejvic se utrati za jidlo a ze nic zbytecnyho nekupujeme. Snazime se davat co nejvic penez bokem (splacime pozemek a budeme stavet) Jsme zvykli zit porad stylem "nemame penize" jak prijde vyplata, odvedou se penize pryc, aby nas nedrazdily a my vychazime s minimem. Nekdy si koupime neco do domacnosti (ted budeme kupovat vysavac.), protoze si myslime, ze az budeme stavet, tak budeme radi za kazdou vec, co mame...

recept na setreni na matersky, kdyz nekdo bydli ve vetsim meste je snad jen chodit s prazdnou penezenkou a kreditku nechat doma. kdyz cloveka neco tak strasne uchvati, ze to musi mit, tak ma smysl pro to jit znovu a verte, ze o vetsine veci clovek znejisti a nekoupi, vec mu nechybi a jeste setri... 😀 😎

kacka.va
6. únor 2008

tak to mám asi výhodu, že ani nemám nijak moc chuť něco hned kupovat, když to vidím 😉, takže bych mohla chodit s naducanou peněženkou a se stejně naducanou bych se vrátila dom 😀

kacka.va
6. únor 2008

a upřímně moc nechápu ty, kteří utratí po výplatě během pár dní všechno utratí a pak půl měsíce brečí, že nemají. 😉

krikri27
6. únor 2008

jj, nejvíc se dá utratit za jídlo 😎 Mě pomáhá jít na nákup nadláblá, to se držím na řetšzu lehce, ale jak tam vlezu s kručícím břichem 😎 to pak skoupím krám 😎 Velké nákupy v hypermarketech se nám neosvědčily, stejně jsem ještě hodně nakupovala normoš a navíc zásoby neudělám přesně, tak pak stejně nakupuju podle momentální potřeby 😅 Stačí mi místní slevové akce-Hruška... 😉 A taky mi pomáhá nakoupit pečivo na druhý den do mražáku- páč i když jdu jen na rohlíky, stejně tam zas nechám aspon přes stovku 😎

krikri27
6. únor 2008

no, spíš přes 2 😝

aponchie
6. únor 2008

ja zase nechapu lidi co kupuji vsecko zase na dluh a machruji jak na to maji u nas je to jako u tlapicky vse se zapisuje maximalne odkladaji penize stranou na sporeni a z minima zijeme a nejsme nestastni ba naopak manza je rad ze vidi jak ma sporivou zenskou ktera neutraci za haldy make upu a hader ktera presto vypada spiskove a moderne a stastne.mame krasne veci a nadherny byt a vsecko ale na vsecko si setrime a pak si to koupime za hotove.ja premejslim taky ze hypermakety te stahuji k nakupum vetsim vcera 200dneska 250a to sem sla jen pro pecivo a pivo des bes myslim ze kdyz pujdu za rohem do albertu nebo samosky a neco na ten den koupim neutratim tolik co v tescu tak sou porad nejake slevy a furt to nuti kupovat

kacka.va
6. únor 2008

ty jo, tak já jsem asi divná 🙂. akce mě nějak nepřitahují, pokud to zrovna není na něco, co potřebuju a u mně je úplně jedno, jestli jdu do malého krámku nebo do hypermarketu, fakt koupím jen to co potřebuju. ze mně asi obchodníci nemají moc radost 😀

mejviz
autor
7. únor 2008

to já jsem teda opačnej případ 😅 ale nemam pocit že nakzpuju kraviny ale stejně to stojí hafo peněz 😒 hlavně teda jídlo jsme asi mlsný to je samá sušenka apod 😝

scai
7. únor 2008

tak to já mám na seznamu pět věcí, z toho dvě nekoupím a přinesu dalších dvacet (bud v akci nebo prostě mám na to chuť), takže opravdu je nejlepší do toho obchodu nejít 😉 Chleba v mrazáku praktikuji taky 😀

kristi
7. únor 2008

ja uz mam takvoej system na nakupy,ze kupuju pokazdy to samy, takze pohoda

honzina
7. únor 2008

Když pošlu na nákup manžela a napíšu mu na lísteček, co je potřeba koupit, tak vím, že koupí jen to, co je napsané. 😉

honzina
7. únor 2008

(a někdy ani to ne, když něco v obchodě nenajde) 😀

maart
7. únor 2008

...jojo, kdyz jde nakupovat manzel, tak mam jistotu, ze utrati min nez ja...presne jak pise Honzina, koupi jenom to, co je na seznamu (....nekdy i min 😀 )..

aponchie
7. únor 2008

ja poslu manzela na jednu vec a donese tisic ostatnich a stoji to hafo penez 😀

pattie
7. únor 2008

honzina: To ten můj toho přinese půlku a pak mě vehementně přesvědčuje, že zbytek tam prostě nemaj (rovná se nemohl to najít...).

Spíš bych ale řekla, že u mýho chlapa je problém, že nekouká na ceny a tak vezme to první co mu padne po ruku. Místo eidamu na zapečení přinese bio sýr za 350 za kilo (což je do trouby škoda, že) nebo tak něco. Ne že bychom si to nemohli dovolit, ale občas je to zbytečné. Zvláště když pomazánkové máslo "Tesco" za 12 Kč chutná stejně jako to za dvacku...

gedren
7. únor 2008

My taky proste nekupujeme kraviny 🙂 Jidlo a provoz bytu, to je jasny, ale toho zas tolik neni, takze na to bude vzdycky, no a pak uz prakticky nic - obleceni, kdyz se roztrha nebo u Helci kdyz z toho vyroste, z kosmetiky snad jen zubni pasta, sampon a deodorant, auto nemame, mobily nemame, na dovolenou nejezdime, nekourime, nepijem, takze proste at mame jakkoli nizke prijmy, vzdycky nam zbyde (a to proste odlozime na nejaky sporeni, pac netusim, co jinyho s tim 🙂), zvykli jsme si zit skromne od zacatku studia a uz jsme u toho zustali. Oba radi nakupujeme takovym tim chlapskym stylem, tedy jednou za cas si doprat nejakou vetsi vec (fotak, dum...;)), ne jako zensky, co kupujou tisice malejch kravin 🙂))

A taky (krom jidla) prakticky nenakupuju jinde nez na netu. Ono kdyz jde clovek do obchodu, tak to svadi neco koupit "kdyz uz jsem tady", na netu ne (i kdyz tam je to podobny v tom, ze "kdyz uz platim to postovny, tak si toho vemu vic" 🙂).

mejviz
autor
7. únor 2008

kristi - poraď systém na nákupy 🙂 my utratíme v supermarketu a stejně jdu potom ještě trřikrát do krámu že něco strašně nutnýho chybí 😅
gedren - to jsi přesně vystihla mně 🙂 tisíce malejch kravin a peníze jsou fuč 😀
jinak můj taky nekouká na ceny a už vůbec ne třeba na lhůty trvanlivosti takže občas přinese jogurty co druhej den končej a tak 🙄

sylvar
7. únor 2008

tak my platíme dost velký peníze za úvěr na byt,elektrika, telefony, net atd.,ale nemůžu říct, že bysme si museli stěžovat.Nakoupit jezdíme jednou v týdnu do obchoďáku,ale to je tak na víkend, myslím to jídlo, co koupíme a samo dost věcí zapomenem, i když jedem podle seznamu 😀 takže jdu stejně jkao mejviz ještě 100x do obchodu, kde je to pomalu jednou tak drahé, něco dokoupit.Ale je fakt, že když jdem jenom tam, koupíme jen co potřčebujem nutně a ne sladkůstky atd.Nejvíc peněz po bydlení, což neovlivníme, to je dané, utratíme za jídlo a obleční pro malou+plavání a teba různé výlety autem.Jednou za čas jedem na moravu a to pak náš rozpočet malinko zasáhne,ale vzhledem k tomu, že se s tím počítá, je to v poho.Navíc jsem začala minulý rok chodit na pár hodin do práce,takže je to takový bonus a vlastně máme tolik peněz,kolik jsme měli před mateřskou, někdy i víc 😉

sylvar
7. únor 2008

můj když jde do obchodu, koupí pouze to, co je na seznamu a taky mnohdy ani to ne a na ceny teda kouká, to spíš já ne 😵 mám ráda kvalitní, chutné věci.Třeba šunku 10dkg za 11 kč nekupuju,ale za 25Kč jo, pač je aspˇoň z masa a ne z vody 😀

aponchie
8. únor 2008

muj manzel koupi cokoliv(kdyz de sam) se mu naskytne paradoxne on kterej se kuka na slozeni vyrobku treba nedavno jsme stali asi 20min u parku v tesku a cetli kterej obsahuje kolik masa vody tuku a kuzi a tak no nektere drahe a predrazene byly na tom stejne ba hur nez ty prumerne jedny dokonce hodne levne mely stejny podil masa a vody jako ty pomalu nejdrazsi nepamatuju si nazvy ale mohu to jit opsat 😀 ja to teda ctu hodne pac jednou sem koupila nejake parky na gril na zahradu a rozpadly se cele a to staly kolem 100kc za kilo takze tomu prirovnani moc nedam uz.to je jak pecivo uz ani neverim v marketu kdyz napisou ze je neco celozitneho ,znamej pekar rikal ze tam navalej zbytky stareho psenic.peciva a je to ale spis ze drobnopismem je napsane malinkate procento treba psenice 😀 .

cipovinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz