Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

denny1610
15. led 2013

Kolik je váš rozpočet na měsíc určený pro jídlo? Ceny jdou nahoru, mladí lidé zakládají rodinu. Zadarmo tady nejsme, za vše platíme. Máte třeba určenou nějakou část pěnez na jídlo, na měsíc? Pokud ano, dejte tady vědět, jaký je váš rozpočet na měsíc určený na jídlo a hlavně pro kolikačlenou rodinu. Možná tato diskuze pomůže jiným mamkám ukázat. že se dá žít i s menším rozpočtem na jídlo a bez výčitek, že svým dětem nedávají to 100% co by měli (v kvalitě stravy).

kajalka
22. dub 2016

@lajla Ne, litr. I když jsme pak koupili sebekvalitnější lahvové víno (v naší cenové relaci), tomuhle se nevyrovná.

lajla
22. dub 2016

@kajalka tak to je krásna cena, ta věta.. Že to bylo nebeské..nebo tak nějak byla úžasná🙂

lajla
22. dub 2016

@blondynka400 děkuji za názor, příště byste se měla lépe vyjádřit, nejsem tu jediná se stejným názorem, ale plivat se snažíte pouze jedním směrem

kajalka
22. dub 2016

@lajla Ano, já to víno opravdu zbožňuju, je to jak když se po městským smogu najednou nadechneš uprostřed lesa za časného jiskřivého rána 🙂 Tu cenu opravdu nechápu.

blondynka400
22. dub 2016

@lajla tady nejde o názor, ale o styl psaní a celkové jednání .-)

lajla
22. dub 2016

@blondynka400 ono pokud chcete do někoho kopat tak byste měla mít důvod..vždy jsou rozdílné názory, do nikoho nenarazim, nekopu, nevycitam jen píšu stručně, jasně co si myslím...netušila jsem že k dospělým ženám je potřeba chovat se jak k dětem...Netuším které diskuze absolutně myslíte, jen jste si potřebovala ulevit... přispívam tak málo, že to co jste napsala je opravdu výplod vaší fantazie... Ale nevadí
Ad diskuze co zmiňovala lusy nebo jak se jmenuje...přímo autorka ji připomněla že by opravdu měla víc číst a ne jen něco placat.. Ale to je fuk

lajla
22. dub 2016

@kajalka víno přímo toho vinaře? Závidim🙂 už dlouho se mi nepodařilo sehnat opravdu ale opravdu kvalitní a dobré víno

blondynka400
22. dub 2016

@lajla toto ti třeba přijde normální? magdalenax ...ani to nechci vědětet 🙂 tak už to konečně vem a vylej...a nezapomeň si u toho zacpat nos 🙂 dobrou 🙂
Do nikoho nekopu a ani si nepotřebuji ulevit. Jen prostě věci se dají říct normálně a ne vše drahé je dobré. Navíc takto se obvykle chovají lidé, co si peníze sami nevydělávají..... Jestli si myslíš, že jsi něco lepšího, ok. Vem si láhev za 10 litrů, k tomu kočárek stokke a můžeš vyrazit 😀

lajla
22. dub 2016

@blondynka400 tak vidíte... A je to tu..s magdalenax jsme zadobře🙂 s diskuzí se známe a jedeme na stejné vlně... Přečtěte si pár příspěvků nad tím co jste z kopírovala a snad bude jasno...
Ano tak to chodí...když se nic nechápe..

lajla
22. dub 2016

@blondynka400 xplory mám také a neřekla bych že je to snobsky kočárek

lajla
22. dub 2016

@blondynka400 pokud byste nechtěla zpětně číst.. Tak pro ostatní že nejsem žádná megera jak mě tu prezentujete...
Magdalenax sama píše že dostali víno...že je to fujtajbl, ať ani nechci vědět co to je...a 3 týdny to má otevřené v lednici... Nevím co je tedy nemístné na mě reakci s x smajliky...že má vylít 3 týdenní hnusné víno... Puch to bude..tak ať si zacpe nos🙂
Prosím o vysvětlení... A pak to hodíme k šipku jo😉

blondynka400
22. dub 2016

@lajla nejde o tento jeden příspěvěk. Jde o celkové vystupování. Jestli své chování vnímáš jako normální, je to bezpředmětná diskuze. A právě proto, že jsem to četla celkově (včera), jsem napsala to, co jsem napsala. Měj si klidně 40 kočárků, mně je to jedno .-) Já hodnotu lidí neměřím dle toho, jaký mají kočárek a jaké pijí víno, ač sama na tom nejsem vůbec špatně 😉

lucysmidkova
22. dub 2016

@lajla ze vas to porad bavi ja bych na to nereagovala 😃

lajla
22. dub 2016

@lucysmidkova máte pravdu nebaví, a dekuju..je mi to fuk...ale vadí mi, že dospělé ženy se chovají jako malé děti, co prekrucuji a zkoumají každé slovo , jestli tam něco nenajdou, aby si ryply...a když se přijde na to, že jsou vedle jak ta jedle, tak si vymyslí něco jiné... Ale co ..každý je nějaký🙂

lajla
22. dub 2016

@blondynka400 jasné... Protože došla slova, omluvu si nechte pro někoho jiného, hezký večer přeji

lucysmidkova
22. dub 2016

@lajla presne tak každý je nějaký vy víte své páni nebo slečna vi své a je to 😊 ja se jenom s prominutím bavim

blondynka400
22. dub 2016

@lajla hlavně, že ty se chováš jako dospělá žena co uznává všechny ostatní 😉 Za co bych se měla omlouvat? Za to, že nejsem povrchní slepice? To snad ani nemůžeš myslet vážně. 😀

martinal08
23. dub 2016

Jak to tady tak pročítám tak tuto diskuzi za chvíli bloknou.

marketa11112
23. dub 2016

tak ja to rozseknu... 🙂)).... ja nepiju vubec, co jsem otěhotněla a mam malého. před tim bud vůbec nebo na oslavách hodne.. vyhoda je, ze mi nikdy nebylo spatne a ze jsem mohla vypit cokoli. bylo mi pak fuk, zda to byla lahev vina za 1000 nebo za 50---stejne jsem to nepoznala 🙂)), nebo třeba zelena nebo fernet 🙂))... klidne i pivo. dala jsem pak cokoli teklo... 🙂)-.... ale bylo to tak 2-3 x do roka na poradne parbe....a přitom jsem nikdy nebyla opila 🙂))... vydrzim proste vic nez ostatní... super vec, ne? většinou jsem ještě ostatní vedla domu 🙂).....
ted se synkem si nedam ani tu sklenicku vina, musim se postarat o nej a nebudu riskovat........az nekdy bude hlidani, to pak bude mazec.. 🙂)...............
jinak jedna věc je nepit ze zodpovednosti, druha jsou prachy.... ne , ze bych na to nemela, dokonce je mraky chlastu doma.. od likeru, whisky a slusneho vina.... porad něco dostavame, ale...... kdo pise, ze zije ze 4000 za mesic, by mel mit v sobe tolik a odpustit si takove kraviny......místo flasky vina, bych koupila něco detem.... stejne tak nechapu, ze lidi hulej, brecej ze nemaji peníze a pritom za cigara daj klidne 3000 za mesic.........porad jen slysim, jak je vse drahe, ale všichni utraceji za kraviny (ne, ze bych ja to občas nedělala, ale ja nebrecim, ja jsem spokojena, tak jak to je). lidi s i berou půjčku na mobil za 10000, ale ono z toho za 1000 se také dovola... nechapu půjčky na vanoce, na dovolenou a na spoustu jinych kravin. nechapu, ze lide nemaji rezervu, byt malickou, nechapu, ze jezdi v metru ci autobuse na cerno a pak se divi, ze jim za par let prije obsílka--- oni totiž nezaplati ani pokutu, nechapu, jak nikdo nemá peníze a přitom jim před barakem stoji minimalne 2 auta, jak každý jezdi lyzovat na hory-- a to stoji balik, jak nosi znackove hadry... ale nemame peníze na jidlo... 🙂) a pak s e breci, ze je problém utratit za mesic za jidlo ne 5000, ale 10000.... prijde mi to smesne......pak se tu resi flaska vina, kterou clovek ještě dostal 🙂)))...........

prodejto
23. dub 2016

@marketa11112 přesně tak, taky mám doma plno chlastu, ale akorát se na to práší. nekouřím, auto nemám, na hory nejezdíme, jídlo kupuju na akci - to co vydrží do zásoby a mám do příští akce, nemusím mít avokádo, bifteky ani nic podobného zbytečného. Vařím a peču ráda, pro radost a proto, že to všem chutná, dost rozdávám. Říká se, že se za jídlo nejvíc utratí a je to pravda, hlavně za mlsky.
Nemám nic proti občasné skleničce vína nebo piva, nejsem znalec, nepoznám co je kvalitní, ať si každý dá, na co má chuť a udělá si pohodu, já nepiju ani kafe, ale ráda si pochutnám na dobrém čaji.
Jsem ale zásadně proti kouření a když slyším, že se budou cigarety zdražovat, tak mám škodolibou radost, to je zbytečnost, vyhozený peníze, smrdí to, prostě odpor.

cica002
23. dub 2016
scai
23. dub 2016

@prodejto mě příjde zajímavý, jak člověk to co pořádně ani nezná, hodí do škatulky, zbytečné. Biftek, ok... ale proč třeba avokádo? Obsahuje zdravé tuky a při zdravém stravování je to úžasná zelenina. Zbytečná je pro mě cola, chipsy...apod....

zuzineckah
23. dub 2016

@prodejto vidíš, mne přijde naprosto divné a nereálné tvé vnímání světa - auto nemáš, na hory nejezdíš, avokádo ani biftek nepotřebuješ 😀 To co je pro tebe postradatelné, je třeba u nás naprostá samozřejmost, auto dokonce nevyhnutnost, dvě. Dobrý čaj vydá za tolik, co kafe, takže to je to samé.
S kouřením souhlasím. Každý to má prostě nějak, ale nelze říct, že ten kdo to má jinak jako já, to má špatně. Jde o to, že s našim způsobem života by jsem se těžko mohla vydávat za vzor šetřivosti, stejně tak, jako někdo, kdo napíše to, co ty, nemůže říkat, že si dopřeje vše a kvalitní... 🙂

prodejto
23. dub 2016

@scai biftek jsem jedla, není to nutnost k životu. avokádo bylo jen příklad, určitě je zdravé, to nepopírám, ale nemusím to mít, miluju banány, kiwi, brusinky, oříšky, za ty utratím hodně, také mají zdravé tuky.

prodejto
23. dub 2016

@zuzineckah a kde jsi četla, že si dopřeju vše?

zuzineckah
23. dub 2016

@prodejto promiň, nemyslela jsem to takhle na tebe - to se omlouvám, ono to tak vyznělo, to uznávám - špatně jsem to zformulovala. Tu poslední větu jsem mínila jako obecný příklad toho, co se tady často děje. Snad rozumíš jak to myslím 🙂

prodejto
23. dub 2016

@zuzineckah ok, dneska máme pstruha, ryby milujeme. jsem sama na dvě děti a dlouhodobě na PN, (po operaci krční páteře, plus x dalších komplikací a zdr. problémů) takže MUSÍM tlouct každou korunu, ale nebrečím. Ráda vařím a peču, a zkouším nové věci, v lednici mi kape domácí lučina, zítra bude ze syrovátek domácí chleba, odpol budu dělat zázvorový sirup a dom. jogurt. Dělám i dom. marmelády, teď chci zkusit dom. nutelu a tak.
Operací mi porušili hlasivky, takže měsíc nemluvím, udělala jsem si i domácí tymiánový sirup, ale ani to nepomáhá ☹
Všem přeji krásný den a hodně zdraví a věřte, že vím, o čem mluvím.

zuzineckah
23. dub 2016

@prodejto to máš tedy nadělení! To je zase úplně jiná situace a si určitě držák, že to dáváš takhle s nadhledem a takovým postojem. Já jsem s první dcerou byla sama, úplně, bez alimentů, bez ničeho, takže malinko vím, jaké to je, když člověk musí táhnout táhnout vše ve vlastní režii, a není to jen o penězích... Bylo to náročné, nicméně já byla aspoň ZDRAVÁ, v plné síle, mladá... Už je to dávno, ale ty časy si pamatuji dobře, takže ti moc fandím a hlavně přeji úspěšnou rekonvalescenci a v rámci možností i pevné zdraví!

prodejto
23. dub 2016

@zuzineckah děkuji, dceru mám 3 roky po operaci páteře, nosila korzet a nepomohlo to, tak má v zádech titanové tyče a 13 šroubů, ale je ok, jestli jste třeba neviděli v TV Nemocnice Motol, tam to bylo.
Tatínek si pořídil nemanželské dítě a pak další, razí teorii čím víc dětí, tím menší výživné. Už jsem na něj dávala 2x exekuci, dluží peníze i dětem, není to lehký, ale co mám dělat? Brečením si nepomůžu. Děti mají brigádu, aby věděly, že peníze na stromě nerostou. Učím je samostatnosti a pořád jim říkám z každého si vem jen to nejlepší a z toho špatného se pouč! Já chodila na dvanáctky, dvě brigády, teď nic, jsem ráda, že zvládnu běžný chod domácnosti.

zuzineckah
23. dub 2016

@prodejto si bojovnice, to samo o sobě je pro děcka velký a dobrý příklad 🙂