Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

denny1610
15. led 2013

Kolik je váš rozpočet na měsíc určený pro jídlo? Ceny jdou nahoru, mladí lidé zakládají rodinu. Zadarmo tady nejsme, za vše platíme. Máte třeba určenou nějakou část pěnez na jídlo, na měsíc? Pokud ano, dejte tady vědět, jaký je váš rozpočet na měsíc určený na jídlo a hlavně pro kolikačlenou rodinu. Možná tato diskuze pomůže jiným mamkám ukázat. že se dá žít i s menším rozpočtem na jídlo a bez výčitek, že svým dětem nedávají to 100% co by měli (v kvalitě stravy).

gabriela_85
26. lis 2015

@anickajirka tak dej tip, co vaříte, kupujete... 🙂

anickajirka
26. lis 2015

to tak těžko, je toho dost 😀 ale je pravda, že máme často jídlo na dva dny.maso tak 2-3krát týdně, jednou týdně ryby, jogurty si děláme většinou doma, když nee, kupujeme bílé jogurty půlkilovky.Když je akc n mléka, koupíme 2-3 kartony, mléko u nás jede ve velkém.Jinak k večeři máme častěji polévky, děti milují, kaše s ovocem...Kompoty...máme zavařené, máme zahradu.Ovoce, zeleninu máme každý den, nakupujem v kauflandu.Jinak buchty, chleba si většinou upečem, hoousky tak samo.Luštěniny jednou týdně.Jo a ráno k snídani si dáváme, teda kromě manžela lupínky nbo mysli s mlékem.Děti nechtějí nic jiného.Jinak recepty můžu nějaké pak dopsat.Jinak jíme vždy doma, nebo u rodičů, nechodíme do restaurací...až na vyjímky 🙂

zuzineckah
26. lis 2015

@veraga jsem stejného názoru jako ty. Tahle suma při absenci vlastních surovin je zcela z říše sci-fi, při vícečlenné rodině tuplem...

anickajirka
26. lis 2015

jaká suma je sci-fi?ty 3000kč?To si také myslím, nevím no.My máme 5000kč, vyjdem, blafy nekupuji, ale v hlavě mám snad pořád, co koupit, nekoupit...3000kč mít, tak bychom jedli asi junior, jogurt za 5kč....V tomhletom stylu to jde určitě.Jasně pokud člověk nemá víc jde to ale potraviny určitě horší kvality

kacenka1111
26. lis 2015

@anickajirka a jake treba ryby kupujete?

anickajirka
26. lis 2015

alijašská treska, filety, semtam pstruh, makrely, rybí prsty hosně málo, platýz, mají na něho v kuflandu dost akce, jinak kapr, grundle máme v mražáku jako chutovku.pangase nekupujem, nechutná nám.Jo a když jdem kupovat chlazené ryby tak většinou dosanem zdarma odřzky z ryb zdarma, třeba i z lososa, tkže polévky rybí.Jinak z mražných skoro žádné, chlazené ryby jsou lepší chutově a za stejnou gramáž máme více masa než mražené

anickajirka
26. lis 2015

ale je pravda, že se nepřejídáme no 😢

kacenka1111
26. lis 2015

@anickajirka diky 🙂 a kde to kupujete? Kolik tak vyjde nejaka jakakoliv ryba? Bojim se koupit napr v.globusu u pultu cerstvou, aby na me nevybafla 300...

anickajirka
26. lis 2015

kupujem v kauflandu v ov zábřehu.Podle toho co mají v akci...Normálně se zeptejte, kolik by to stálo, většinou, když kupujeme třeba ty platýze tak asi dva menší do 100kč se vlezem.Oni tam jsou příjemní, zváží, řeknou...Už jsem se tk naučila a trapné to není.Jsme čtyři, když kupujem filety koupíme tři, to nám stačí, ni se tak nezmenší jak mražené

kacenka1111
26. lis 2015

@anickajirka moc diky, priste to zkusim 🙂 ryby miluju ja a hlavne dcera, tak pro nas dve to snad vyjde v pohode 🙂

anickajirka
26. lis 2015

opravdu tam máte víc masa nž v mražených, takže vám stačí méně gramů.Vyjde to pk finnčně nastejno.Zkuste, pkud jsou ochotní, bude to v poho, pokud ne stejně vám to zváží, řeknou... 😀

prodejto
26. lis 2015

@anickajirka tak to je moc fajn, takže kupovat ryby, to by se mi taky líbilo, pangas je prý nejhorší ryba, samá voda, dceru mám po operaci páteře, já taky bojuju a dr. říkal, jíst ryby, ale panga ne, to není ryba, to je voda.

veraga
26. lis 2015

Já sladkovodní ryby nakupuju přímo na sádkách. Cena je srovnatelná, někdy dokonce o něco nižší a mám jistotu nejvyšší čerstvosti. Rozdíl v chuti oproti marketovým už jsem několikrát poznala. Kupuji tam pravidelně jesetery, sumce, tolstolobiky, štiky, candáty, pstruhy, amury. Mraženou už bych nekoupila. Je to samá voda, maso blemcavé a bez chuti.

anickajirka
26. lis 2015

na sádkách, pro mě to nenapdlo? 😀 díky za tip

kocour1
26. lis 2015

Holky klobouk dolů, jak dokážete některé uspořit. Já osobně se přiznám, že ani nevím přesně...jen vím, že dvakrát týdně udělám nákup v Tescu nebo nějakém jiném větším obchodě a to vždy v hodnotě minimálně 2tis. korun, spíše i více. A pak několikrát za měsíc dokupuji v menších obchodem - vždy tak za pět set...do toho ještě sousedíme s mými rodiči a tam často večeříme, o víkendu v podstatě jíme od snídaně po večeři...a přesto utratíme deset tisíc určitě. Jsme dva dospělý, tříletá dcera a roční (ale toho moc nepočítám, ten je skoro plně kojený).

anickajirka
26. lis 2015

já myslím, že kdyby jssi musela vyjít ss méně, vyjdeš, já se to tky musla naučit.Horší v létě grilování...

veraga
26. lis 2015

@anickajirka Koukám, že jsi z Ovy. Já jezdím do Žabně, ale myslím, že sádek je tady u nás hodně. 🙂

anickajirka
26. lis 2015

joo máme kousek od nás, každý den jzdíme kolem 😀 a nikdy jsem tm nebyla

anickajirka
26. lis 2015

holky nějký tip, jak ušetřit na mase?

magdalenax
26. lis 2015

Možná tu některé vrtí hlavou nad Tvým dotazem, ale já ten tip mám. Nevím, kde nakupuješ, ale to je jedno, myslím, že určitě ne od jednoho prodejce - či řezníka. Takže: Dej si tu práci a jdi třeba pro půl kila plecka k jednomu, pak k druhému a ke třetímu. Samozřejmě mám na mysli maso bez kosti. Nekoupíš ho přesně, takže každý nákup doma zvážit a nechat do druhého dne ve stejných podmínkách ˇvykapatˇˇ. Zda ho dáš na nějakou mřížku je jedno, prostě všechny a na stejnou dobu. Zvážit před a po. To maso, které ztratí nejvíce vody je jednoznačně ztrátové, může být i vodou pomocí injekční stříkačky - doplněno. Klidně bych to fakt vzala na deka, z toho, co odkrojíš, udělala směsku, nebo guláš. Sem tam si namátkově takový test udělat, protože né všichni řezníci a prodejci jsou poctivi, to je jedna věc a druhá věc, moje zásada je, že maso s kostí kupuji jen v sebeobraně a nebo za velice příznivou cenu, jinak ne

lenka5731
26. lis 2015

@zuzineckah která suma je sci-fi?

anickajirka
26. lis 2015

jé to je dobrý, to vyzkouším, to mě zajímá.

anickajirka
27. lis 2015

co vaříme, třba se to někomu bude hodit.Dnes omáčka z červené řepy, knedlík, ztracená vejce, včera filety s aljašské tresky s rajčaty, cibulí, brmbor, dip z jogurtu a česneku, pštrossí vejce, opékaný brambor, zbytek pštrosích vajec s rajsou a rýží....

snecek.v
27. lis 2015

@anickajirka Omáčka z červené řepy- to zní skvěle, mohla byste mi dát recept? 😉 Děkuji 😉

anickajirka
27. lis 2015

@snecek.v dáte vařit řepu, pak oloupete, nastrouháte, z másla a mouky uděláte jíšku, přilijete mléko a vodu, vaříte, přidáte nastrouhanou řepu, dochutíte olí, pepřem, něky dávám ještě citronovou štávu a cukr.Je to výborné,Hlavně děti milují 🙂

snecek.v
27. lis 2015

@anickajirka Tak paráda, děkuji za recept - v neděli uvařím - máme domací řepu a dělávám řepové rizoto, omáčka mě nenapadla 😉

anickajirka
27. lis 2015

@snecek.v můžu recept na to rizoto?to neznám 😀

prodejto
27. lis 2015

@magdalenax taky maso kupuju bez kosti

prodejto
27. lis 2015

a jak bylo kuře v akci v penny, koupila jsem zrovna dvě, prsa na řízky, stehna na pečení, ze zbytku vývar a maso na omáčku - kuře na paprice.

anickajirka
27. lis 2015

s tím kuřetem mě npadá, polévka, sekný špenát jen podušený osolený, dělám pečené brambory, k tomu vařené kuře, špenát posypaný nasekaným česnekem.Jinak omáčky u nás vedou máme na dva dny