Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

denny1610
15. led 2013

Kolik je váš rozpočet na měsíc určený pro jídlo? Ceny jdou nahoru, mladí lidé zakládají rodinu. Zadarmo tady nejsme, za vše platíme. Máte třeba určenou nějakou část pěnez na jídlo, na měsíc? Pokud ano, dejte tady vědět, jaký je váš rozpočet na měsíc určený na jídlo a hlavně pro kolikačlenou rodinu. Možná tato diskuze pomůže jiným mamkám ukázat. že se dá žít i s menším rozpočtem na jídlo a bez výčitek, že svým dětem nedávají to 100% co by měli (v kvalitě stravy).

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veverka33
20. dub 2016

Dnešní večeře pro dva celkem za 20 Kč, výživná, zdravá, lehká. Ideální kombinace ve všech směrech. Jo a ještě rychlá. Recept? Olej, na to cibule, na to na malé kostičky dvě střední brambory, asi třetina cukety (taky nadrobno), dvě lžíce červené čočky, jedno rajče, trochu soli, grilovací koření dětské bez glutamátů, asi lžíce kečupu, zalít vodou, povařit cca 10-15 minut, hotovo.
Bylo toho půl hrnce. Pro oba luxusní porce a cena je možná ta odhadnutá dvacka i moc 🙂. A výživová kvalita? Zdravé tuky (řepkový olej), bílkoviny (čočka), sacharidy (brambory, čočka), vitamíny, vláknina, lykopen (tepelně upravené rajče a kečup). Kaloricky na večeři dostačující.

wendy_
20. dub 2016

Ach jo, jak to dokazete s tak nizkymi rozpocty? Ja se snazim dostat na 15 000 mesicne a zatim bez uspechu. Jen drogerii mam za 2000 mozna i vice a pak jidlo. Pri tom doma varim, kupovane jidlo minimalne, tak dvakrat do mesice detem pizza, protoze ta domaci jim nechutna. Manzel tedy rika, ze jsem si ted deti rozmazlila a nemela bych jim vyvaret na vecere. Asi to zkusim omezit. Ted to delam tak, ze uvarim obed, ktery mam ja s nejmladsi a manzel do prace a zbytek se sni na veceri. Asi bych mela zbytek nechat na druhy den a na veceri neco obycejnejsiho. Jen to bude mit synek zase kecu. No utika mi hodne penez. Deti jsou taky pekni zroutici, pul kila jogurtu pro ne na svacinu nestaci.

jujatko
21. dub 2016

@wendy_ 15 tis. mesicne? 2 tis drogerie??? Kolik mate clenu? 2 tis za drogerku mi prijde silene i pro deseticlennou rodinu popravde. Dcerka má pleny a i pokud zahrnu pleny do rozpostu drogerie, tak se urcite nedostanu nad 800. Jinak, co se tyk jidla, tak ja take varim. A je fakt, ze kdyz nekdy ctu, ze nekomu staci na jidlo pro rodinu 2 tis. mesicne, tak si rikam, ze to snad neni mozny. Ale 15 tis za jidlo mi tedy prijde hodne. Ale vlastne jsem nikdy nepocitala, kolik presne dam za jidlo. Ale kdyz vezmu, ze mam cca 10 tis mesicne na bezne vydaje a staci to. A z toho koupim i benzin atd., tak je to mene nez u Vas. Ale jsme "jen" tri a pes. Takze jednou za tri meisce 1200 pejskovo vecere 🙂

stekkna
21. dub 2016

@jujatko My jsme 4 a já nechám měsíčně jen 2000,- za zubní hygienu. Ono záleží asi jakou kvalitu volíte. A za jídlo totéž. Nenakupujeme v Tescku, Lidlu atd...maso kupujeme na farmách, i na zeleninu tady máme soukromníky, takže jsou pak ty ceny jinde...

clarres
21. dub 2016

Hlavně záleží jaké máte příjmy a finance!!!

nita1984
21. dub 2016

Myslím, že než částka, více vypovídající je procento z příjmů....

marketa11112
21. dub 2016

@veverka33 tak ne, ze bychom to nesnedli, ale chleba, rohlik ci brambory by k tomu u nas museli byt...takhle samotne...neee... to co jste tam dala.. to mi prijde tak pro našeho synka , ne pro tri lidi.. teda u nas .. jime hodne... syn sni sam bramborovou kasi ze 3-4 brambor.. a to je mu 16. mesicu. třeba k obedu mame brambory pro nas tri z kila a pul, a k tomu třeba pecene maso se stavou a pod..
@wendy_ uf to je fakt hodne, zalezi kolik vas je.. my jsme tri a vse mame tak do 7000 urcite.. tedy , jidlo, drogerii, plenky, kasicky a to kupujeme chipsy a bonbonky.. mnam.. hodne varime....pecu hodne ke snidanim a pod...mnoho věci delam doma... pudinky, pribináčky, poháry s jogurtem . ale zase zavaruji a pod.. zatím to bylo z kupovaného ovoce a zeleniny, letos uz snad bude něco i vlastní..

naxii
21. dub 2016

Máme 5 dětí, původní plán byl 15 000,- , nešetříme a stačí max 12 000.

petrasipkova1
21. dub 2016

@wendy_ my jsme na tom podobně, za jídlo a drogerii a pleny dám měsíčně okolo 10 000 Kč, když dcerce dojdou krémy, tak i víc, jsme 2 a mimino, fakt nechápu, jdu třeba do Lidlu, v košíku pár základních věcí, hodně ovoce, zeleniny pro malou a je to 1000 Kč jen to hvízdne a to musím ještě do zdravé výživy, masny, do DM pro skleničky a rýžové mléko.... takže cca minimálně 2000 Kč za jídlo na týden. Ale je fakt, že jíme hodně, pořád vyvářím, ale zase jen základní jídla, žádné serepetičky, polotovary a cukrovinky nekupujeme, max tatranku pro manžela. Nechápu 😀

adelinkkaa
21. dub 2016

2dospeli a jedno dite -6tis...cca🙂

gaba_h
21. dub 2016

@petrasipkova1 My to tak mame taky, s tim, ze jsme 4 (dva dospeli, petileta dcera a dvoulety syn) za jidlo mesicne tak 7500, drogerie 1000, leky 1000.... Nekupuju sladke, kupuju zakladni potraviny, tj hodne syry, kvalitni sunku, mlecne vyrobky - kefiry, tvaroh, jogurty jen bile. Maso u reznika, zeleninu v zelenine, nemame nic vlastniho. Myslim ze nas rozpocet je ok, niz uz bych asi musela kupovat mene kvalitni veci. Kupujeme hodne presnidavek, neprislazovanych, zeleninu, ovoce. Jediny, co me zarazi, je ta 1000 za drogerii kdyz pleny tvori max 200 za mesic. Ale opravdu se to utrati.

gabriela_85
21. dub 2016

15t měsíčně za jídlo?...no...tak taky bych to uměla utratit, ne že ne, ale přijde mi to zbytečný luxus, ovšem jestli jste zvyklý na "bio", potraviny od "farmářů", zdravé výživy atd, tak to asi zas takový problém není to utratit

jujatko
21. dub 2016

@stekkna To samozrejme chapu. Ja jen reagovala na to, ze se pani divila, jak to lidi zvladaji s nizsimi rozpocty. A z prispevku mi nevyznelo, ze by pani kupovala neco extra. Ano, samozrejme je to o nejakem nastavenem standardu. A osobne si ani zas tak nemyslim, ze zalezi na prijmech. Samozrejme, ze take. Ale znam plno lidi, kteri ac nemaji, tak kupuji z meho pohledu blbosti, nic neusetri a pak si na vse pujcuji. Na druhe strane mam zname, kteri maji velmi slusne prijmy, ale jsou proste skromni a nepotrebuji mit k veceri kaviar a lahev kvalitniho vina. Radeji penize spori.

petrasipkova1
21. dub 2016

@gaba_h no jo, ale děti už máte větší, tak to bych brala, kdyby to bylo jako u vás, ale u nás to nechápu 🙂 . Já s dcerkou jsme teda na dietě, nesmíme nic kde je mléko, lepek, vejce, soja, kuřecí maso, tak jak člověk hledá alternativy, tak se prostě nemůže nacpat sajrajtem jako jsou kolínka Aro za 5 Kč a blátivým kuřecím prsem, nebo nevím, protože jen za maso dám měsíčně třeba 2000 Kč, i víc. 🙂 Holt, každý je zvyklý na jiný standart, ted si vše píšu už druhý měsíc, tak se uvidí, ale chtěla bych trochu ten rozpočet dát dolů, aby zbylo třeba na dovču. 😉

lajla
21. dub 2016

Náš je 6 a kolem 20 tisíc dáme

lajla
21. dub 2016

@jujatko 2000 za drogerii není žádná velká částka... Záleží co si pod tím pojmem představite

gaba_h
21. dub 2016

@petrasipkova1 To se spíš teda divím, jak s tím vyjdete. 🙂 Dokazala bych si predstavit utratit i vic za specialni dietu.

lucysmidkova
21. dub 2016

Vzhledem k tomu že jsem jen s malou tak 2000kc a někdy i víc záleží na moji zrave

zuzineckah
21. dub 2016

@gabriela_85 zbytečný luxus myslíš v čem? Já jen za ovoce a zeleninu nechám na tržnici každý víkend kolem 800 stovek, v pátek nám jezdí mléko (mléčné výrobky) z farmy a maso, to je v průměru 1500,-, kolem 300 Kč týdně čerstvé ryby, vynásob x 4, připočítej další běžné věci (olej, těstoviny, mouka apod...), k tomu drogerie, kosmetika, víno bereme od vinaře tak jednou za 3 měsíce cca za 4tis.
Vůbec nemám pocit, že bychom byli přespříliš rozežraní, jen jsem prostě není ochotna cpát se supermarketovými šmakuládami, na nálepku BIO si rozhodně nepotrpím. Na kvalitu a chuť ano. Vařím denně. Jsme 4, do 15 tis se nevlezeme ani omylem. Kdyby snad někdy bylo nutné omezit výdaje, tak kvalita jídla bude to poslední na co sáhnu.

magdalenax
21. dub 2016

@zuzineckah To si děláš snad legraci. Utratíme tak polovinu toho, cos uvedla, složení potravin hlídám, protože i musím, lednice i mrazák stále plno všude, ale 15 tisíc za jídlo? Tak buď jste opravdu nároční, nebo neumíš hospodařit

andelka
21. dub 2016

@magdalenax no,kolik ty dáš za víno? Já teda ty 4 tis.za rok a půl a víc. Takže pokud mají takové zvyky,tak prostě utratí. Neumím si představit koupit a sníst ovoce a zeleninu za 800..by se mi to zkazilo. Ale i takhle lidé jí no. Když si to můžou dovolit,tak zas proč ne.

magdalenax
21. dub 2016

@andelka Tak na první otázku nemám jak reagovat, jinak já bych tedy osm stovek za ovoce dát sice mohla, ale jak píšeš, - nevím, kdo by to jedl

lajla
21. dub 2016

Holky a není to fuk? Přece se nikdo nemusí obhajovat kolik a za co.utratí...stejně tak je naprosto nemístné někomu podsouvat že utratí málo nebo moc... Každý dle svých možností... Kdo peníze nemá, většinou závidí

andelka
21. dub 2016

@magdalenax já si zrovna víno dávám,decku za 12 korun 😅
No že jo. Za víkend by se to nesnědlo a týden toho moc nevydrží.
Já mám pro sebe a děti na jídlo tak 4000 max. Kdybych měla víc, uměla bych to utratit, ale též by to mělo meze.

magdalenax
21. dub 2016

@lajla ÁÁÁÁhoj, konečně něco rozuimného ke čtení. No, jak jinak, jak píšeš. Já v podstatě neznám nic jiného, než práci, a ještě bych měla něco vysvětlovat

lajla
21. dub 2016

@andelka fiha... A to vás z toho neboli hlava? Radši dražší, kvalitnější jednou za čas...než často za pár korun,...

lajla
21. dub 2016

@andelka a samozřejmě nic ve zlém ani nic rypaveho, na zdraví!

magdalenax
21. dub 2016

@lajla Teď budu ragovat místo Andělky já. Dostali jsme láhev vína, neptej se co, proč a jak, Tu láhev jsem načla a je v lednici už možná třetí týden, co je to za fujtajbl

andelka
21. dub 2016

@lajla vůbec ne. Už mockrát mi z drahého vína bylo blbe a ani mi nechutnalo ( a nebudu ho kupovat jen proto že je drahé nebo známé nebo značkové že jo) kdežto mnohem levnější dobré, žádná žáha, žádná hlava.. Kupuju si občas malou lahvičku a mám ji nadvakrát. 0,7 nebo litrovku bych pila týden.