Jaký máte rozpočet po dobu RD?

terez18
25. dub 2018
fifina86
28. dub 2018

@angelinie ja to zase vidim tak,ze tak nastavany, negativni a neusmevavy narod jako Cesi,tech moc neni. V CR tak max. si muzi stezuji v hospode a zeny na internetu,ciny chybi ;)

brunetka11
28. dub 2018

@angelinie někdy se to zlepší, ale aktuálně to jen zbytečně znechucuje lidi, co ve zdravotnictví pracují, osobně se angažují a za poměrně nízké mzdy a snahu pečovat o druhé se dozvídají, jak je fuuurt něco blbě...
Mimochodem - v USA po mne chtěl jen zapolíbení kliky 100 $.
Fakt se tu srovnává nesrovnatelné.

brunetka11
28. dub 2018

@bayt Zase na druhou stranu - i v Praze a okolí se dají sehnat levnější soukromé školky a jesle. Jenže je to prostě mnohdy o delším dojíždění a nemusí být až tak kvalitní.
Je to volba oněch rodičů.
My si také mohli vybrat - jestli dát malou do školky za 4,5 tis. nebo přes 8 tis. A ano, šli jsme až na dřeň - nějakou dobu jsme tam měli obě děti, ale měli jsme jistotu, že je o ně skvěle postaráno.
A já chodila do práce a yx násobně se nám toto tehdejší rozhodnutí vyplatilo.
Lidé rádi remcají... ale co je super a zároveň prokletím této doby - mají na výběr.

bayt
28. dub 2018

@brunetka11 vsak jo, psala jsem ze v Praze to jeste jde (i kdyz teda dojizdet do skolky pri osmihodinove pracovni dobe, to asi ne)

ivankapatrmanka
28. dub 2018

Já mám rodičák na 2 roky, tedy 11500 měsíčně. Manžel má výplatu 30 000 - 35 000 jak kdy. Teď čekáme druhého potomka, kdy moje mateřská bude nějakých 6000 měsíčně a potom rodičák 7 500. Mame tedy na měsíc pořád +- 40 000, z toho 30000 je hypotéka, sipo, půjčka, pojistky (úrazové, důchodové), nafta, mobily, jídlo, drogerie atd. a měsíčně posíláme alespoň utrousané petikilo synovi na fondy. Upřímně si myslím, že se máme dobře. Jsme všichni zdraví, máme co jíst a kde bydlet a můžeme si i něco dopřát, ikdyz nevyděláváme miliony. Prostě doma denně vařím, využívám sezóního ovoce na zahradě a podobně. Opravdu to jde zvládnout, nebojte se.

brunetka11
29. dub 2018

@bayt Zvládlo se obojí. Dojezdy za Prahu, práce v centru Prahy. Vypomáhala babička nebo paní na vyzvedávání, doteď máme s mužem “své” vyzvedávací dny. Je to prostě o schopnosti a ochotě si to zorganizovat.

marketa11112
29. dub 2018

@brunetka11 nekdy to o tom není.. třeba muj manzel ma pevnou pracovni dobu.. od 9 do 18.....z domova odizdi v 8, vraci s e v 18.30 - 19 .00... sem tam ma volno.. kazdopadne tezko se budeme moci stridat ve vyzvedavani deti ze skolky a skoly....jedni prarodice nefunguji vůbec, ti moje.. no, snad budou casem alespoň trošičku...nemohutoho moc chtit, uz nejsou nejmladsi....takze jedine reseni pro nas je, abych pracovala jen na ranni.. tzn. za méně penez....alespoň tady u nas..a uz nemohu mluvit o tom, ze takových praci tu moc není... většina na smeny, takze vybirat si opravdu nebudu moct....kazdopadne z toho tezko dame deti do soukrome skolky, když ta co tu je, chce za ditko do 12. hodin 7500 .. do 15.00 ani nevim...jsem z usteckeho kraje a nekdy mam pocit, ze při nejvyšší nezamestnanosti, nejnižších platech, tu je vse nejdrazsi v republice..... pro me zahada...jen jsem chtěla rict, ze nekdy snaha něco organizovat muze byt velka, ale není to proste realne... všude není praha....a pracovat a organizovat si praci dle svého není často proste mozne...

bayt
29. dub 2018

@brunetka11 No já to myslela spíš tak, že bych nechtěla strávit čas (který chci strávit s dětma), popojížděním v autě nebo v MHD. Jasně, ono dneska asi není zbytí, ale bylo by fajn, kdyby o bylo jinak.

misulka84
29. čer 2018

@zuzineckah presne,chcete tp dítě a finance plananovat, což si tady hodně lidí neuvědomuje a pak pláče a diví se, že neutáhnou rodinu. Bohužel, odnesou to děti, za chyby svých rodičů.

brunetka11
29. čer 2018

@misulka84 Popravdě řečeno, s tím plánováním dneska... Mám kolem sebe poměrně málo párů, kterým plány skutečně vyšly. Buď se nedařilo / nedaří, nebo zase děti přišly naprosto neplánovaně.
A my jsme ten druhý případ rovnou dvakrát.
A také to šlo, prostě jsme zatli zuby a řešili to ad hoc.
Každopádně je dost rozumné od začátku, co má člověk nějaké příjmy, prostě část odkládat. I kdyby to byly drobné, za ty roky se z toho dá nastřádat slušná částka.