Jaký máte rozpočet pro 4člennou rodinu?

ancickahyksova
9. dub 2017

Ahojky.Chci se zeptat,jaký máte rozpočet pro 4 lidi? Máme dohromady příjem 28000,za hypotéku,splátky,paušál,elektřinu atd nám měsíčně jde dopryc 15500,- zbytek je na jídlo,benzín atd.Myslím si ze nějak extra neutracime,spíše naopak,ale prostě nejsme schopni nic nasetrit.Je teda pravda,že malou bohužel nekojim,takže 1-2x týdne kupujeme nutrilon a starší syn má stále ještě pleny.Na jídle se snažím šetřit jak se dá,oblečení máme většinou z druhé ruky,ale i tak žijeme od výplaty k výplatě.Máte to podobně? Manžel je pak na mě naštvaný,že neudrzim korunu,ale copak můžu za to,že je všechno tak drahý?A to ani nemluvím když potřebuju něco v lékárně.

rosa106
19. led 2020

@andulind My třeba máme s manželem každý svůj účet, ale zároveň máme jeden společný, kam každý z nás posila domluvenou částku. Z tohoto společného účtu odchází pojištění, platby za domácnost, nakupuje se, jezdí na výlety, atd. Ze svého účtu si kupuji co chci, třeba i dárky pro manzela, aby o tom nevěděl. Teď jsem též na rodicaku, proto na společný účet přispívám méně než on, až nastoupim do práce, zase budu posílat více. Funguje nám to takhle skvele. Zkuste nad tím popřemýšlet.

andulind
19. led 2020

Super, já ho nechci tlačit do jednoho společného. Ale už mě nebaví, že z toho mého polatím všechno pro sebe a pro holky, v podstatě spořím pro nás všechny, ale on to nějak rozhází. ani přesně nevím kolik má peněz, protože na každý dotaz odpovídá neurčitě "to je různý, teď to bylo míň no to bych se musel podívat..." Myslím, že je blbost, aby nevěděl, kolik má měsíční příjem. a když jsem se ho naposledy ptala, kam to dává, tak mi třeba řekl, že to má každý den nákup tak za 500,-. Na co? No pro sebe na jídlo-oběd, svačina, něco dobrýho, pití. Domů dělá nákup jen když po něm něco chci, popřípadě když "potká" něco v akci. Ale prostě tolik toho nedoveze. Nevím už, jak ho k tomu nějak donutit, aby jsme to pořešili, nechci se hádat a dělat dusno. Pokoušela jsem se to už několikrát řešit v klidu. ale už mě to nebaví.

nelinecka1
19. led 2020

@rosa106 Máme to úplně stejně a taky nám to vyhovuje. Na rodicaku to bylo jinak, já platila jídlo a věci pro malou a sebe a zbytek chlap. Ale teď mi maximálně vyhovuje, že dáme určitou částku na společný a přitom máme každý své peníze na útratu.

rosa106
19. led 2020

@andulind Proto bych byla pro založení společného účtu, kam ti bude posílat takovou částku, abyste byli schopni z toho poplatit co je třeba a ještě něco třeba ušetřit. Ze svého, ať si koupi, co uzná za vhodne, proč ne, pokud je zaplaceno, to co má být...Můj muž si třeba nic nekupuje, takže jeho účet je vlastně takový spořící, a nebo z nej též platí společně výdaje, ale chápu, ze to tak nemá každý.

zyky
20. led 2020

U nás řeším přesně to samé. Vůbec neutrácím. Oblečení pro děti mám také z druhé ruky a pro sebe si nekoupím ani nové tričko. Máme vlastní maso i vejce a přesto nevycházíme s penězi. Trpělivost mi došla když přišel manžel s tím že musíme začít šetřit ale já už opravdu nemám kde. Po rozhovoru se ukázalo že to nejsem já kdo utrácí ale manžel. V práci měsíčně projí 3000,- jsou v tom započítané kavičky atd. Cigarety, vánoční večírky,třídní srazy atd. Po tomhle prozření se srovnal a jsme na tom zase líp 😊

kometkak
Autor odpověď smazal
Zobraz
elu
29. led 2020

Jak to tak ctu, tak koukam holky, ze hlavni chyba bude v te lekarne... Co tam kupujete?????? Staci mit doma neco na horecku.... Vitaminy, sirupy, tabletky vseho druhu jsou úplně vyhozeny prachy do kanalu